Ton Loop kon opeens weer alles Gaby Minneboo oppermachtig in Bevrij dingsronde ORANJE NASSAU HERSTELT ZICH Wil Reinders draagt bevrijdingsvuur aan Favoriet Gerrit de Wit geklopt in Vlaardingen Iïollandiaan; dubbele triomf Van den Bosch Wilskrachtige Gerrie Mak toch nog vierde Winst (Jakje few-s4JSIk iSlËÊltlËJ2& Van onze sportredactie Vlaardingen Het dameshand- bal team van De Hollandiaan kon zich ternauwernood ont doen van de op bezoek zijnde Wilton-Feijenoord dames. Moeizaam werd YV.F. voorbij gestreefd, nadat de verdedi ging: van De Hotlandiaan te veel gaten had laten vallen. Met 5-4 werd de zege toch naar zich toegetrokken. Kort na bet begin was het Marial van Vliet die voor 1-0 zorgde. Wilton Fijenoord kwam vrij snel gelijk (1-1), eer invalster Margo Lagendijk voor De Hol- landiaan 2-1 aantekende. Frie- da Keijzer voerde de score op naar 3-1, waarna Wilton-Fije- noord wederom via Bea Teel r 3-2 op het scorebord bracht. Na de thee ging de strijd gelijk op nadat eerst Wilton Fijenoord 3-3 had gescoord. Marial van Vliet scoorde voor de thuisclub en de bezoeksters kwamen daarna op 4-4. Margo Lagen dijk dacht er echter anders over; 5-4, Bij de heren ging het minder moeizaam. In de eerste helft kreeg het thuisspelende De Hol- tandiaan nog wel voldoende te- genspel van WJton-Fijenoord, maar nu rust ging het erg mak kelijk met het zonder inzet spe lende WF- De ruststand was 5-3 voor De Hollandiaan en tenslot te werd het 8-5 voor de thuis club. dan Smits, Nelis Assen berg, Ludo van Mol en Edward Donkersloot zorgden voor de, treffers. Vlaardingen Ton Koop was er beduusd van. „Ik had er niet op durven rekenen", fluisterde hij bijna. „Toen ik in die laatste ronde demarreer de kon ik het bijna nog niet geloven. Ik nam tien meter, maar verwachtte toch De Wit terug. Maar hij kwam niet meer. On gelooflijk. De eerste overwinning voor Van door Henk Kruithof Nelle in dit seizoen. Na- dat we vorig jaar geen koers hadden kunnen pakken". Koop, 21 jaar, zorgde voor vreug- de in de jeugdige (vooral West- - landse) équipe. Een ploeg die vooral na de ronde van Feije- - noord fel werd bekritiseerd. Met liefst zes man vooraan en dan niet winnen. Het randvolk p kon het talenten van Jan van Vliet nauwelijks nog serieus - nemen. -vo- En ook op bevrijdingsdag in v "Vlaardingen durfde niemand - -de kansen van Van Nelle - weer "numeriek sterk in de meerder- v>v„ held - hoog aan tc slaan. Na- tuurlijk met vanuit het vertrek op de leidersprijs mikkende Lon Verwey reed ook 's-Gra- kloof nog overbruggen. Vrij f ,venzander Marcel van Leeuwen snel (na 60 km) namen de lei- vooruit, maar hij verdween ders immers een volle ronde door pech al vroeg. Cor voorsprong op het peleton, Schuurman, Theo Hogervorst waaruit vlak voor de dubbeling (Fijnacker en Ton Koop namen Cees dc Kleine, wèèr Marcel ur zijn plaats in. En met dat trio van Leeuwen en de winnaar kwamen ook Cees van Bragt, van 1974 Ton ter Harmsel ont. :*SIem Berkhout (Den Hoom), vluchtten. Gerrit de Wit ('s-Gra vendeel) en Dat trio was voor Koop en De Wit thuisrijder Sjaak Koevermans een ideaal bruggehoofd. Slechts aan het front. Lou van Nieuwkerk (ook al een Alleen Wim Lugtenburg (zaterdag Van NeiJe-man) kon mee, maar in Zuidland en zondag in Hoe- zijn hulp en die van Van Leeu- ven de beste) kon daarna de wen had Ton Koop nauwelijks De eerste Van Helle-winst. Ton koop zorgde ervoor in Vlaardingen waar Gerrit de Wit bezig is opnieuw een punt voor de leidersprijs te pakken. Koop zou zo, vanuit het wiel, demarreren. deel), 13 M. van Leeuwen Cs- Gravenzande), 14. L. den Har- tigh (Blaaksedijk), 15. L. Boose (Hellevoetsïuis), 16. C. Stegenga (Rotterdam), 17- G. v.d. Werff (Westzaan), 18, R. Zuïdweg (Rotterdam), 19. W. Sehuurhui- zen (Rotterdam), 20. C. Opdam (Amsterdam). Liefhebbers: 1, Bert ter Harmsel (Zegge), 2, W- Wielhouwer (Sommelsdtjk), 3. B. Jansen (Bleiswijk), 4. G. v.d. Ham (Gouda), 5. L. Noppen (Dord recht), 6. 3, Hofman (Gouda) 7. R. de Meester (Eindhoven), 8, B. de Zeeuw Cs-Gravendeel), 9. B. den Hoedt (Slikkerveer), 10. H. Uittebogaard (Rotterdam). Nieuwelingen; 1. Aad van Asten (Vlaardingen) 2. T, van Dijk (Roosendaal), 3. L. Kouijzer (Goes), 4, R. Bessems (Amster dam), 5. J. Zoontjens (Tilburg), 6. A. C. Huijsmans (Stampers gat), 7. W. C. de Bruin (Oud- Gastel) 8. J. de Bruin (Alphen a.d. Rijn), 9. N. Mensing (Poel dijk), 10. G. Okker (Zaandam). Van onze sportredactie Vlaardingen De Van den Bosch Sporthal Stampers had den in het zaalvoetbaltoernooi van Maassluis geen enkele moeite met het door ziekte ge teisterde RV Maassluis, dat dan ook met 10-4 de boot in ging Daarmee stegen de winnaars naar de tweede plaats achter Bommerlunder. Het duel tussen Wim de Graaff en Bert Hartog eindigde onbeslist: 5-5. In de stand van de Fair Play Cup kwam geen wijziging. Bert Har tog leidt daar onaantastbaar. Programma vanavond: VDB sporthal Stampers-Mahorokan om 20.20 uur en Henny Lupker- Bert Hartog vanaf 21.10 in sporthal Olympia. nodig. De Wit putte zich spur tend voor de leidersprijs zo uit dat rennersclub "De Coureur" en de Vlaardmgse Raad voor Sport en recreatie in hun 15e Bevnjdmgsronde een verras sende ontknoping tegemoet gin gen. Niet de ex-kampioen van Neder land (34 jaar is De Wit nu), maar Koop zou met de bloemen naar huis gaan. Ton Koop, in 1973 al eens winnaar in Hoek van Holland en in '74 in dezelf de plaats en in het Brabants aiijtechcjjgffefjj^ i r; röo mi] r Wil Remders voert de estafettegroep aan 'ScbiedaraseM fakkel van Guido van der Most Holland-België-duel voorin kon beslissen. Het werd tenslotte Gaby Mmneboo, die in eerste instantie Van Gastel weer zag aanhaken, maar toch nog vol- i doende over had om de eind sprint in zijn voordeel te beslis sen. Een zes ronden voor het einde met succes bekroonde ontsnap, ping leverde Barendreehtse Wout de Zwaan de zege op In de 55-kilometer wedstrijd voor junioren. Een koers die overi gens vele ronden lang „ge maakt" werd door de Vlaardin- ger René de Boer, die er zo hard aan trok dat heel wat renners het al snel voor gezien hielden. Evers nog leek de zege van Wout de Zwaan te wankelen, toen Rotterdammer Jan Langstraat De Belg Van Gastel gaat op kop voor Gerrie Mak ert Jacob Boertjes. er twee ronden voor het einde eveneens vandoor ging. De voorsprong slopk nog wel, maar bedroeg aan de finish al tijd nog achttien seconden. De race van de Schiedamse mid denstanders werd beheerst door de Hoogstraat-winkeliers én oud-wielrenners. Henk Vos, Vlaardingen maakte ook tegen Overkanters duidelijk dat het ernst is om te promoveren. Gp alle fronten overheerste de for matie die snel op een voor sprong kwam via Harry Brou wer en Joke Huis in 't Veld. Vlaardingen bleef daarna de strijd goed controleren en toen Sjanie Huis in 't Veld voor 3-0 zorgde, was er in feite geen vuiltje meer aan de lucht. Toch kwam Overkanters terug via een strafworp, maar daar na in de tweede helft maakte Rien Roozendaat aan alle nog heersende illusies een einde en benutte tweemaal een strafworp: 5-1. Jan van Hete- ren maakte het halve dozijn vol en in de slotfase was er nog een goal weggelegd voor Over kanters. Het programma voor donderdag 8 mei Hemelvaartsdag is ter elfde ure gewijzigd. Het duel tussen Oranje Nassau en Fiks is verschoven naar zater dag vóór de Pinksteren, zodat alleen Vlaardingen in actie komt tegen Ovr* kaniers uit. Het is dan niet ondenkbaar dat de Vlaardmgers kampioen kun nen worden. Vlaardingen juicht wéér.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4