SCHIEDAMSCHE COURANT „Telefoon-keten99 nog steeds ni et van de grond I KAPOSI Passage in oude stijl aangekleed GS keuren kredieten goed sji Schiedam startpunt van fietsevenement Actie voor nieuw asiel komt op gang Verkeerslichten op kruispunt Singei/Rroersvest Vrijwilligers meldden zich; alleenstaanden (nog) niet Uitslag van loterij op jaarmarkt Aan onze abonnees Contactavond Natuurgenot in Huis ®i8i8 'ANWB hoiidt landelijke rijwieldag Beroep op bedrijfsleven Tijdelijke maatregel in verband mei eeuwfeest 'II ZATERDAG 10 MEI 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 paglna'g - 100ste jaargang no. 25316 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndienst 14-1144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De zogenaam de „telefoon-keten" is nog steeds niet van de grond. De oproep om vrijwilligers, bejaarden, eenzame Schiedammers, die enige maanden gele- denuitging, heeft vrij wel geen respons gehad. Opvallend is daarbij dat een aantal Schiedam mers zich bereid ver klaarde om als vrijwilli ger mee te doen, maar dat er juist van de groep aan wie men hulp wil verlenen nauwelijks enig antwoord kwam. „Vandaar dat we nu nog één oproep doen, omdat we ervan overtuigd zijn dat er best men sen zijn, die geholpen willen worden, maardie zich om de een of andere reden niet mel den", aldus de heer M. P, van Mantsum, leider van het dienst encentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Het initiatief voor de „telefoon keten" is afkomstig van me vrouw A. C. Lems-Koch. Na het lezen van een krantebencht dat een bejaarde drie dagen na zijn dood pas werd gevonden, meende zij dat hier iets aan gedaan moestworden. Naar het voorbeeld van de Rot- terdamse stichting Humamtas werd het plan geopperd om zoiets ook in Schiedam te reali seren. De bedoeling daarbij is dat een vrijwilliger een bejaar de elke morgen opbelt Deze belt op zijn beurt weer een volgende alleenstaande. In deze cirkel houden dan ongeveer 15 mensen dagelijks contact met elkaar en de „kring" sluit zich dan weer bij devrijwilliger. Tot op heden hebben zich 5 vrij willigers aangemeld. Voldoende om een evengroot aantal „krin gen" te beginnen. Maar er zijn ook maar vijf bejaarden die meewillen doen. „We hebben de indruk dat men watenthousias- ter moet worden gemaakt Men moet over die drempel komen", aldus de heer Van Mantsum. Volgens 2ijn zeggen bestond de groep waarvoor de „telefoon keten" bedoeld is uit ongeveer 15.000 mensen. Met nadruk wijst hij erop dat ook die men sen die geen telefoon hebben geholpen kunnen worden. „Als die mensen ons laten weten dat zij geholpen willen worden, dan is eraltijd een systeem mogelijk waarbij we met bordjes met twee kleuren werken". Een vrijwilliger gaat dan langs nadat afgesproken is dat de bejaarden of de alleenstaande dan een bepaalde kleur voor het raam zet Is dat niet het geval dan kan de vrijwilliger altijd even gaan kijken". Degene die mee wil doen of mee wil helpen, kan dit doen per brief aan het dienstencentrum. Oftelefomsch via nummer 705.500. De twee initiatiefnemers achter de {nog niet van de grond gekomen) „telefoon-keten" mevrouw A. C.Lems-Koch en de heer M. P. van Mantsum. Schiedam De uitslag van de loterij die begin deze week op de historische jaarmarkt aan de Huis te Riviereweg werd gehou den, is als volgt* le prijs: nr. 01856, diepvrieskist, 2e prijs: nr. 02850, koffiezetappa raat 3e prijs: nr, 02734, transistorra- dio. De naam van de pop Liesje werd geraden door J. Ubels, Nassaulaan 34 in Schiedam. In de pot zaten 2339 erwten en de heer Verwol uit de Villastraat 15 zat erjmet zijn 2345 erwten het dichtst bij. De winnaars kunnen zich in ver binding stellen met mevr. Van Oostrom in de Aleidastraat 91a, tel. 266216 of de heer Van der Lugt, Rotterdamsedijk 44b, tel. 151928. De meeste Nederlanders heb ben een vijfdaagse wer kweek. Voor journalisten is dit tot nu toe, gezien de aard van hun werkzaamheden, niet mogelijk geweest En tochToch willen wij deze voor ons redactioneel personeel ongunstige situa tie veranderen en ook voor hen een vijfdaagse wer kweek invoeren. Vandaar de volgende maatre gel: met ingang van zaterdag 17 mei zal deze krant op zaterdag niet meer verschij nen. Wij maken dit goed met een dikkere krant vooral op vrijdag. En het nieuws dat van meer dan regionale betekenis is, vindt u op zaterdag in de, laten we maar zeggen, „gro te" krant Want die blijft natuurlijk normaal verschij nen. Directie iiiiiiiiiiiirinniiNiiiiiHuimfmiiiiiiiijjiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiciniinniittiiiiniiiimimiiimmmnHHiiiwiniiiiiiiniijiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiimiiiimiiiiiimiimimiH Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben geen bezwaar tegen de volgende besluiten van de Schiedamse gemeenteraad, waarbij met een wijziging van de begroting 1975 kredieten werden verleend: Schiedam De Schiedamse Aquarium- en Terrariumvereni ging „Natuurgenot in Huis" houdt op 11 mei de maandelijk se contactavond. De aquariaan J. Hameeünan zal dan spreken over van alles wat met de aqua- riumsport te maken heeft. Zijn dia-serie bevat enkele fraaie na tuuropnamen en verder dia's ter illustratie van verschillende onderwerpen, zoals milieu fac toren, mikr o-organisme, plan tengroei en onder meer de kleurvorming bij de tropische vissen. De avond wordt gehouden in ge bouw Christelijk Sociale Belan gen aan de Lange Haven en begint om 20 uur. Belangstellende buitenstaanders zijn welkom. In het hobby-cen- trum op de Singel wordt op donderdag 15 mei een snelcur- sus gegeven over de aquarium fotografie. Docenten hiervoor zijn de heren Breedveld, Van Sliedregt en Veerkamp. Wat de resultaten kunnen zijn van een goed toegepaste fotografie zal aan de hand van kleurendia's worden aangetoond. O 6.000 voor de aankleding en verfraaiing van containerop stellingen op het Hargplein.- O 3.450 voor de bijzondere re geling openbaar vervoer Ke- thel-dorp/Kethel-noord in 1975. O ƒ7.713 voor de subsidies in 1975. O 19.000 voor diverse aan schaffingen van de politie. O 9.750 voor de aanschaf van 500 exemplaren van het boek „De geschiedenis van Sehie- O 15.000 voor de gemeente stand op de beurs „Schiedam maakt 't'\ O 8.000 voor de internationale sportontmoeting 1975. O 35.250 voor diverse voorzie ningen aan de Prof. Casimir- school. O 2.950 voor voorzieningen aan de dependance van de kleuterschool „De Tierelier". O 5.055 voor voorzieningen aan diverse kleuterscholen O 5.070 voor aanschaf van ma teriaal ten behoeve van de de pendance van de kleuterschool „De Zevensprong". O ƒ33.500 voor voorzieningen aan diverse scholen voor g.l.o. O ƒ38.656,20 voor voorschotten op de exploitatievergoeding g.l,o. om 1975, O 12.476,13 voor voorschotten op de exploitatievergoeding b.Lo. in 1975: Q 64.507,40 voor voorschotten vergoeding per lokaal en per kleuter in 1975. Verder keurden G.S. nog de vol gende raadsbesluiten goed; O 6.500 voor de aanschaf van een bestelauto voor de bode dienst O 9.000 voor de aanschaf van materialen voor het verkeers controlevoertuig van de politie. De Passage in de binnenstad is al voorbereid op de feestweek aan het eind van deze maand. Met behulp van 40 grote platen hardboard en vijftig roflen „steentjes"-behang die voor de gevels zijn geplaatst is de overdekte winkelstraat veranderd in een Oudhollands straatje. J „Van mij mag het altijd zo blijven. Zo krijgt het tenminste een mooier aanzien", aldus een van de winkeliers de heer I Keizer die hiervoor veel werk heeft verzet. Om de Passage nog meer een middeleeuws aanzien te geven zullen de middenstanders tijdens de officiële feest week in oude klederdracht achter de toonbank staan. Enkele middenstanders zullen die dagen ook oude am bachten op straat demonstreren. iiifmiiiiiiiiiniiiNiiiiHiiiiniiiiniiininiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiitiiiiiiiniiiiijiiiiiiijiiiniiiiin giJiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiriiiifiiJitifiiiiiiiiuiiiriiiiiifiiiriifiiijiiiirKiiJiimiiiuiiiiiiiifjiNiiiiiiiiiiJiiiuiiiMiiiifnjifniiiiriiiJitiiiitifiJiiiiiftiiitfifHffiiiiiiirfiiïrifjirrrffjjfmiiiiiiiiiniirtJiiiiiiifiiiiiifiiiiiiiuiüiiiiMiH^ Schiedam Op zaterdag 24 mei houdt de ANWB een landelijke fietsdag. Op 36 plaatsen verspreid over het gehele land zullen dan meer Ha" 20.000 fietsers en fietssters een van de speciaal uitgestip pelde routes gaan „peddelen". Schiedam Op initiatief van het VVt>-oud-raad slid mevrouw A. Dirk zwager is er een comité van aanbeveling ge vormd dat zich gaat in zetten voor het nieuwe dierentehuis van de Schiedamse dierenbe scherming. Enkele leden van verenigingen aangesloten bij het Vrouwenco mité gaan zich beraden over de actie. Zoals onze krant al eer der meldde, wil de dierenbe scherming een beroep doen op het bedrijfsleven. Door allerlei prijsverhogingen en uitstel van de plannen is er een tekort van ruim twee ton ont staan. Dit geld zal men moeten lenen. Via de bedrijven wil men proberen het asiel zo „goed koop" mogelijk te bouwen. Ter ondersteuning van dit voor nemen is er een comité van aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben; A. Lems (burgemeester), C. Bol- mers (voorzitter comité 700 en wethouder), C. van der Haagen (politiecommissaris), J. Hout man ivoomtter Mij. voor Nij verheid en Handel), J. de Kaper (dierenarts), L. Kmpscheer (oud raadslid), J. van Pelt (directeur „De Eendracht"-drukkenj), me vrouw M, Taverne-van Cam pen (CDA-raadslid), G. Verhulsd- SGP (WD-raadslid), A. Visee (dierenarts), rar. W. van Vloten (kantonrechter), mevr. E. de Vos-van Harmeien (voorzitter Centraal Vrouwencomité), H. Wille ms-van Beveren (ere-voor- zïtter dierenbescherming) en ir. B. Wilton (voorzitter Kamer van Koophandel). Tijdens een bijeenkomst op dins dag 20 mei zullen de plannen voor de actie door mevrouw Lems worden geïntroduceerd bij het Vrouwencorruté. Schiedam Op het kruis punt Broersvest/Singel heeft de gemeente een aantal verkeerslichten geplaatst bij de over steekplaatsen. Het is een tijdelijke maatregel in verband met de viering van het eeuwfeest een tent opgebouwd waar aller lei evenementen 'worden gehou den. Op de Huis te Riviereweg zal dan een iets kleinere tent verschij nen: het verrnaakcentrum dat Proosjes Pretplein zal gaan he ten. Uiteraard zal dan deze weg moeten worden afgesloten voor alle verkeer. De doorgaande route wordt dan via de Singel langs de Singel kerk naar de Broersvest, de route die nu al door RET-bus- sen wordt gereden (ook de toe komstige route via de „door braak" naar het vernieuwde centrum). Om alle verkeer zo goed mogelijk te kunnen opvangen heeft men besloten om het kruispunt met verkeerslichten te beveiligen. Na het feestgedruis zullen be gin juni de lichten weer ver dwijnen en de Huis te Riviere weg weer open worden gesteld. Over enkele weken zal men na- Nieuwe verkeerslichten In net „omdopen" van het Emma- plein in een groot feestplein. Op verband met het tijdelijk af- de ruimte waar nu nog de au- siuitsn VQri de Huis te Riv$6- to's geparkeerd staan, wordt reweg. vgjfi ssaw Ook Schiedam is dit jaar start-fi- nïsh-plaats. Men kan hier ver trekken vanaf het ANWB-kan toor aan de Parkweg voor een fietstocht van ongeveer 40 kilo meter. Deze gaat niet alleen over de gemeente Schiedam. Men fietst langs en door Vlaar- dmgen. Maasland en Schiplui den. Daarna keert men terug naar Schiedam. Bij het uitstippelen van de route is men ervan uitgegaan dat het meedoen typisch „ontspanning" moet zijn. Met opzet is er geen enkel wedstrijd-element in op genomen. Zelfs de meest onge trainde fietser zal geen pro bleem ondervinden. In de route zijn twee rustpunten opgenomen. Daar kan men op de route-beschrijving een stem peltje krijgen dat tezamen met het start-finish stempeltje recht geeft op een speciaal voor de Landelijke Fietsdag ontworpen speldje. De „Schiedamse" route gaat zo veel mogelijk over secundaire wegen en specifieke fietspaden. De route kan men reeds op 17 mei bij het ANWB-kantoor af halen zodat men zich eventueel kan oriënteren. Een bijkomend aspect is een wed strijd waarbij m elke provincie een fiets kan worden gewon nen. Op alle routebeschrijvin gen staat namelijk een vraag met betrekking tot het fietsen in Nederland. Verder heeft de TROS-radïo zich bereid ver klaard om dit landelijke evene ment te „begeleiden". De kos ten voor de routebeschrijving zijn 2,50 per persoon. Deelne mers jonger dan 16 jaar betalen 1,50. Tien cent van dit bedrag zal worden besteed aan een goed doel. II1HIHW—IH—MB^—/ y' «Ol ?"&L Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mi) gratis en vrijblijvend het RN pfus Schiedamse Courant toe naam; adres:... woonplaats telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1