SCHIEDAMSCHE COURANT m Verkeer drie dagen lang doorgelid i11. Bejaardensociëteit Blauwhuis NVV: „PvdA binnen raad nog steeds geen goed team" tC I AttrPÊLJ Fietsster botst Liberté wint muziekfestival in Maassluis Passage Orgel 'ingespeeld' BHW weigert politie te informeren Hefboom door vrachtwagen vernield Op brommer met 80 km door centrum I u? Woning moet gesloopt voor parkeerterrein Lems „spaarde" biljartlaken Ongeval met bedrijfswagens Feest in Zuid en Nieuwland Maandag 12 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL JLOÖste jaargang no. 25317* 8 PAGINA'S Het tamboer- trompetter- en majorettenkorps Liberté beeft zaterdag bijzonder veel succes geboekt bij het in Maassluis gebonden muziek festival met deelname van veertien bands, waaronder het bekende tamboerkorps harmo nie Wilton Fijenoord uit Schiedam. De Vlaardingse muziekvereniging heeft de laat ste tijd niet te vergeefs veel aandacht besteed aan de repetities, want Liberté was favoriet en ging er dan ook vandoor met de prijzen. Het korps behaalde 258 punten, de majoretten 267,8 en de miss-majorette 35,6 punten. Op zondag 25 mei verzorgt Liberté een optreden in Frankrijk en van 27 juni tot en met 1 juli wordt een tournee door West-Duitsland ge maakt, met onder andere een bezoek aan Blaubeuren, een muziekkorps uit die stad bracht vorig jaar een bezoek aan Vlaardingen. Schiedam - Het volkomen her bouwde en gerestaureerde Passage Orgel is gisteren of ficieel ingespeeld. Dit werd precies om klokslag twaalf uur gedaan door dr. L. H. van Oijen, voorzitter van de Ne derlandse Orgel Federatie. Deze vereniging heeft de laatste maanden met man en macht gewerkt aan het orgel dat sterk in verval was. Nog afgelopen donderdag tij dens de opening van het Pas sage Theater merkte wethou der C. Bolmers, die ook voor zitter van de verbouwings- corrunissie was, tijdens zijn toespraak op: "Aanvankelijk hadden we het plan de stroomdraad door te knippen en de hele zaak maar weg te gooien. Dank zij de heren van de orgelfederatie is dit niet gebeurd. En terecht, want Schiedam mag trots zijn op zo'n bezit". Het Standaart-or- gel in het theater werd giste ren bespeeld door een groot aantal leden van de NOF. On der de "inspelers" bevond zich ook de bekende organist Bernard Drukke r. Bond verwijt politie in open fcrief willekeur Vlaardingen De Bond van Huurders en Woningzoekenden (BHW) heeft een verzoek van de politie om „informatie te verstrekken" naast zich neerge legd In een open brief aan de commis saris van politie, het hoofd van de afdelmg recherche, burge meester en wethouders en de gemeenteraad stelt de bond: „De ervaringen van vele wijk bewoners en BKW-wijkcomités met onze politie zijn niet zo, dat wij op komen draven voor het verstrekken van informatie. Ze ker niet als de politie geheim zinnig blijft doen over de strek king van de gevraagde informa tie". De BHW wil eerst.dan overwegen medewerking aan de politie te verlenen als aan drie voorwaar den wordt voldaan. Dat zijn: excuses aanbieden voor het wil lekeurig oppakken en opsluiten van voor hun rechten opkomen de wijkbewoners, het intrekken van processen-verbaal tegen BHW'ers en het teruggeven van bij acties in beslag genomen megafoons. De BHW verwijt de politie in de open brief willekeur. „Tijdens de laatste actie tegen de ver keerschaos in de Van Leljden Gael werden vijf Oostwijkers gearresteerd en opgesloten, één van hen (Remv Poppe, red.) voor 23 uur. Tijdens een eerde re soortgelijke actie werd nie mand gearresteerd". De bond vraagt zich verder af „wat de strekking van de te geven informatie is". Pas als de bond dat weet wordt er aan gedacht medewerking tc verle nen. Vlaardingen De 66-jarige vrachtwagenchauffeur reed met zijn vervoermiddel zaterda gochtend te laat de overweg bij de Deltaweg/Wagnerstraat op, Eén van. de automatische halve afsluitbomen daalde, de vracht wagenchauffeur reed door. Daardoor brak de hefboom af.: Vlaardingen - De Vlaar dingse politie heeft zater dag tegen middernacht de 17-jarige R L. W. uit Vlaardingen tot stilstaan weten te brengen. De jongeman reed met zijn opgevoerde bromfiets met een snelheid van tachtig kilometer per uur door het centrum van de stad. Tegen de snelle bromfietser is proces-verbaal opge maakt. De bromfiets werd in beslag genomen. Bovendien kreeg de jon gen, die teveel gedronken had, een rijverbod opge legd. van zoek, dat nog moet wor den goedgekeurd door de gemeenteraad, is on dermeer inzicht te krij gen in de verkeerscircu- latie in en rond de bin- uiterlijk volgende maand een onderzoek wil ple gen naar het gebruik van buslijn 52. Dit als aanvulling op een drie jaar oude enquête naar het gehele bus- en tram net in Schiedam en Vlaardingen. Bond in jaarverslag: 1 mei viering volgend jaar hoge prioriteit Vlaardingen „De Partij van de Arbeid is er na 1 jaar nog steeds niet in geslaagd als een goed team in de raad te functioneren, de gemeenteraadsfractie is nog steeds verdeeld. Als het progressieve college blijft bestaan zal dat eerder te danken zijn aan de starre houding van de PCG dan aan de standvastig heid van de PvdA". Deze conslusie trekt de afdeling Vlaardingen van het NW in het jaarverslag mei '74-'75. Het NW vindt dat de bond een actiecentrum moet worden om m I Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal I nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. woonpi^ts;.. ba de belangen van de werkne mers te waarborgen, ook poli tieke. „WiJ moeten echter niet uit het oog verliezen", schrijft voorzit ter Rob Suurcndonk in het ver slag, „dat er in Vlaardingen nog twee organisaties zijn die als vakcentrale te boek staan, namelijk het NKV en CNV". Pogingen om samen te werken hebben nog niet tot resultaten geleid. Het NW vermoedt dat de twee andere bonden bang zijn voor de nieuwe ontwikke lingen in de plaatselijke bond. die zich de laatste tijd actief- entisch opstelt tegenover plaat selijke zaken zoals de GSD. „Wij zullen echter weinig be hoefte hebben aan samenwerk ing als dat niet zou kunnen op de thans door ons ingeslagen weg", aldus de voorzitter. De bond gaat verder, er is een „verlanglijstje" ge maakt, De 1 mei-viering van het volgend jaar heeft de hoogste priori teit, vinden de bestuur ders. Verdere voorlopige plannen zijn: het invul len van huursubsidie- aanvragen door het NW en het instellen van een bondsavond waar men sen buiten de traditione le NW-kring kunnen binnenwippen. Schiedam Het verkeer ten zuiden van de rijksweg De RET heeft inmiddels zal volgende maand drie dagen lang worden doorge- bekend gemaakt dat zij licht. Dit onderzoek van de dienst gemeentewerken en het ingenieursbedrijf Dwars, Heederik en Verhey B.V., bestaat uit een zogenaamd cordononderzoek bij de belangrijkste doorvoerroutes en een bedrijf- senquete in het gebied ten zuiden van de Burge meester Knappertlaan en de Rotterdamsedijk. De kosten bedragen ongeveer 90 mille. Het doel van dit onder- nenstad, de oost-west circulatie, de bereikbaar heid' van de industrieën langs de Nieuwe Water weg en tenslotte dever- keersstroom tussen het centrum en het noorden van de stad. "jHet geheel gebeurt fa het kader van een verkeerscirculatieplan, waar de dienst gemeentwerken mee bezig is. Dit plan wil een verhoging van de verkeersvei ligheid en een betere doorstro ming van het verkeer bewerk stellingen. De woning aan de Nieuwe Kerk straat 30 in Maassluis moet met de grond gelijk worden gemaakt om het aan te leggen parkeerter rein achter de bebouwing van de Nieuwe Kerkstraat en de Lange Boonestraat bereikbaar te maken. Het terrein, een gedeelte van het voormalige Verto-terrein, wordt geschikt gemaakt voor het parke ren van tweeendertig personenau to's. Dit kost volgens het Maas- sluise college van burgemeester en wethouders 56.000 gulden. De gemeenteraad heeft bet benodigde krediet inmiddels al beschikbaar gesteld. Schiedam Met een korte biljartstoot is het gerestaureerde so ciëteitslokaal van de Algemene Bond voor Bejaarden aan de Mevrouw P. Semijr», stoot" geheten, werd tevens het derde bil jart van de sociëteit in gebruik genomen. Lange Nieuwstraat heropend. Burgemees ter A. J. Lems ver richtte deze ceremo nie in de voormalige Blauwhuisschool, achter de nog be staande muziek school. oud-leerlinge van de Blauwhuisschool, had daarvoor de keu aan de burgemeester over handigd. Deze beken, de prompt een slecht biljarter te zijn. Het laken bleef echter bij de afstoot gespaard. Met deze handeling, in De drie tafels zijn met Afdelingsvoorzitter A. de sportwereld „af- de opknapbeurt van van der Linde vertel de sociëteit naar een aparte ruimte ver plaatst, zodat er nu van een echte biljart zaal kan worden ge sproken. De tweede zaal zal worden ge bruikt voor de gebrui kelijke bijeenkomsten van de bond, waarvan zo'n 2200 bejaarde Schiedammers lid zijn. De sociëteit heeft een gemiddelde van 50 bezoekers per dag. de dan ook in zijn openingsrede graag het ernaast gelegen lo kaaltje er bij te willen hebben. Deze ruimte wordt nu nog als op slagplaats gebruikt De Algemene Bond voor Bejaarden wil het gaan gebruiken om de leden rustig te assiste ren bij het invullen van belastingformulie ren, iets waaraan vol gens de voorzitter gro te behoefte bestaat Daarvoor is het noodzakelijk een indruk te krijgen van de her komst en de bestemming van de verschillende ritten. Het doorgaande verkeer wil men m de toekomst zoveel mogelijk buiten het woongebied omlei den. De binnenstad, vooral de Koemarkt en de Broersvest, wil de dienst gemeentewerken gaan ontlasten. Ook in het noorden wil men de woongebieden gaan ontlasten. Een belangrijk onderdeel is daarbij de herinrichting van de Eduard van Beinumlaan. Het ligt in de bedoeling om deze voorzieningen binnen vijf jaar te realiseren. Voor het verkeerscirculatieplan worden op dit moment diverse onderzoeken uitgewerkt. Zo wordt er een overzicht opge steld van het aantal geparkeer de auto's In de diverse wijken. Vorig jaar is daarnaar een on derzoek gehouden. Tevens wordt eon rapport gemaakt over de verkeerstellingen die in het noorden zijn gehouden. In voorbereiding is onder meer een onderzoek naar de laad- en losmogeJijkheden in de binnen stad, en een circulatieplan voor het Harga-park en de om geving van de Sporthal Mar griet en bad Groenoord. Vlaardingen - In een meubelfa briek aan de Mercunusstraat vond woensdagmiddag eon on geval plaats. Door onbekende oorzaak botsten twee materiaal wagens tegen elkaar. Hierdoor kwam de 31-jarige me vrouw W.J.S. uit Schiedam ten val. waarbij zij een hoofdwond en een hersenschudding opliep. Een collega, de 34-jarige B.C.U. uit Vlaardingen, raakte met haar hand bekneld tussen het nog rijdende wagentje en een machine. Ztj brak haar rechter hand hierdoor. De Arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. Schiedam De bewoners vereniging Schiedam- Zuid start vanavond met de feestactiviteiten in het kader van bet eeuw feest. Om zeven uur *s avonds wordt liet school gebouw aan de Zwarte- waalsestraat een ten toonstelling geopend over de historie van de Gorzen. De openingstijden van de expositie die tot en met zaterdag is geopend: van zeven tot tien uur "s avonds en 17 mei van twee tot vijf uur. De vereniging heeft ook een toneelgroep uitgeno digd om enkele actuele problemen uit te beel den. Het is de Rotter damse groep Diskus die op donderdag 22 mei het stuk „Snoepgoed" zal op- voeren. Hierin worden de proble men rondom het lopen- de-band-werk aan de kaak gesteld. De voor stelling wordt gehouden in café ,.De Nieuwe Brug", Rozenburgse- straat 2a om acht uur. In nieuwland organiseren de Jeugdhaven en de wijkvereniging enkele feesten. Woensdagmid dag 21 mei gebeurt dat op het plein aan de Park weg voor de Liedewijde- school vanaf half twee. De week daarop is het feestvieren op het plein aan de Albardastraat bij de Jeugdhaven. Daar wordt ook een modes how gehouden van Oud hollandse kleding. Vlaardingen De twintigjarige automobilist A.V. moest met zijn vervoermiddel vrijdag uit wijken voor een andere onbe kend gebleven personenauto, De chauffeur daarvan opende z'n portier. W, kwam door de uitwijkmanoeuvre over de as van de weg. De op de andere weghelft tijden- de veertienjarige fietsster J. M schrok en stuurde naar links. Op de kruising met de Hein- straat botsten beiden. Het meis je moest met bloeduitstortingen naar het HolyziekenhuLs wor den gebracht *f j '-S ,i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1