rolf van diefstall en in Schiedam DE MANTEL V00RU, VOOR ZON EN REGEN voorn Uit inrichting ontvluchte man stal vijf auto's Verkeer gestremd in Maasland RIET. modehuis ^1 Duizenden guldens buit gemaakt Eerste paal dagverblijf Wouter shof V'ï lÉilrP gezinsuitbreiding een dagbJad-advertentie zit nergens mee. DINSDAG 13 MEI 1975 Schiedam De afgelopen dagen is een reeks vanj inbraken gepleegd, waarbij voor duizenden guldens aan de meest uiteenlopende spullen zijn gestolen. Zo verdwenen uit een etalage aan het Broersveld vijf stofzuigers met een tatale waarde van 900 gulden. De daders van deze diefstal hebben de toegangsdeur geforceerd om het onbewoonde pand binnen te ko men. De eigenaar, J. T. K> uit Schiedam, heeft inmiddels aangifte gedaan. Aan de Lange Kerkstraat ward een etalageruit van een kleding, boetiek ingeslagen. Uit de etala ge werden twee kledingstukken ter waarde van 90 gulden weg genomen. Een cassetterecorder en een fotocamera werden uit een geparkeerde auto aan het nabijgelegen Oude Kerkhof ontvreemd. Vermoedelijk is het portier met een valse sleutel geopend. Eigenaar L. W. (31) schat de waarde van de gesto len spullen op een bedrag van 900 gulden. Voor 1000 gulden stal men in het weekeinde uit een kledingma gazijn aan de Hoogstraat. Aan de zijde van de Korte Kerk straat bogen de daders een paar tralies om, waarna men via een klapraam in de winkel kwam. De 28-jarige winkelier P. J, B- F-, mist onder meer een nappajas, zeven truitjes en een blouse. Uit een plezierjacht in de Schie, nabij de scheepswerf De Hoop, stal men twee gaskooktoestel- Ien, twee plafondlampen en drie stootkussens. De waarde bedraagt 350 gulden. De gedu peerde eigenaar 13 de 45-jarige Rotterdamse houtbewerker M. R. Aan de Schiedamseweg maakte men gebruik van een spade die in de tuin werd gevonden om zich toegang te verschaffen tot de woning van de 51-jarige Schiedammer E.S. Met dat stuk gereedschap zag men kans om het raam open te breken. Ter wijl de bewoner lag te slapen is het gehele huis doorzocht Alleen een bedrag van 25 gul den is verdwenen. Sieraden hebben de dieven laten liggen. Ook bij de woning van de buren van E, S. gingen de dieven op bezoek. Dat terwijl de familie R. niet thuis was. Met behulp van een bezem, eveneens uit de tuin van de buurman, kon men staande op een vuilnisbak via een openstaand bovenraam het slot aan de binnenzijde openen. Uit een lade van het wandmeu bel werd een portefeuille ont vreemd met een ondertekende kascheque ter waarde van 500 gulden, een blanco cheque, hon derd gulden en nog eens een zilveren bevrijdingstientje. AANGEHOUDEN De politie heeft vijf jongelui in de leeftijd van 11 tot 13 jaar aangehouden die ervan worden verdacht voor ruini 1000 gul den aan lood te hebben gesto len van een woning aan de Buitenhavenweg. Het lood van de Schiedammer P. K. is een paar honderd meter verder in struikgewas teruggevonden. Via de tuin kwamen insluipers de woning binnen van-de 63-jarige C. v. G. aan cie Professor Ka- merlingh Onneslaan. Weggeno men werden een armband en een horloge ter waarde van 200 gulden en nog eens 46 gulden contant geld. Een paar honderd meter verder stal men bij de 64-jarige N. E. de B. 600 gulden aan contant geld en een horloge ter waarde van 120 gulden. De eerste officiële paal voor het nieuwe dagver blijf Woutershof aan de Broekpolderweg is gis termiddag door administrateur Veenstra van de stichting dagverblijven geestelijk gehandicapten geslagen. Onverwacht heeft dë stichting de on derhandelingen met het ministerie van CRM afgerond. Een twistpunt was de hoogte van de stichtingskosten. Het gebouw, dat plaats gaat bieden aan vijftig geestelijk gehandicapten moet in maart klaar zijn. De bouwkosten bedragen ongeveer twee miljoen gulden. Het gebouw ligt in een omgeving waar het nog' enigszins groen is, in de omgeving is verder nog een manege. „Het ligt daar fantastisch mooi", aldus Veenstra. Het was een van de weinige plaatsen in Vlaardingen waar een dergelijk dag- verblijf gebouwd kan worden. Schiedam De 23-jarige Rotterdamse buffe the diende P.K.V. die ongeveer twee maanden geleden uit een inrichting in Lanteren ontsnapte is op de Horvathweg aangehouden. Hij bekende tegen over de politie vijf autodiefstallen. De man, die ter beschikking stond van de regering, is overgebracht naar het Huis»van Bewaring in Arnhem. Op de dag van zijn ontsnapping, Nadat hij begin deze maand een maandag 3 maart, stal hij in Nijmegen zijn eerste Uyane. Deze wagen liet hij onbeheerd achter op het Schouwburgplein in Rotterdam. Een paar dagen later brak hij een soortgelijke wagen open aan de Lombardkade in zijn woon plaats. Het voertuig voldeed echter niet aan zijn wensen en daarom liet hij de wagen staan. De volgende maand ging hij ook tweemaal met dit automerk in de Maasstad aan de haal bezoek had gebracht aan Schie. dam miste ook een student aan de Vismarkt zijn Dyane. De auto is teruggevonden in de Rotterdamse Zweedsestraat P.K.V. bekende verder ook ver- anLvoordelijk te zijn voor een diefstal van kleding en geld uit een opvangcentrum en een wo ning, beiden in Den Haag. Bij alle vijf autodiefstallen heeft de Rotterdammer het linnen dak losgetrokken en daarna de bedrading doorverbonden. Maasland ïn verband met as- falteringswerkzaamheden is de Kwakelweg tot en met vrijdag met tussentijden voor het ver keer gestremd: Het kruispunt Kerkweg-Huïs te Veldelaan-'s-Herenstraat wordt vanaf woensdag voor ongeveer zes weken afgesloten. Een en ander in verband met de recon structie van dit kruispunt met de aansluiting op de nieuwe brug. Daartoe dienen ook werk zaamheden aan kabels en lei dingen uitgevoerd te worden. Tpt dusver kon het kruispunt tussen de uit te voeren werken door nog wel gepasseerd wor den, maar van woensdag af kan dat niet meer. Voor zover het mogelijk is kunnen voetgangers nog wel passeren. Ook is een begin gemaakt met het herstel van de riolering van de Hofsingel. Daartoe wordt aan de westzijde van de Hofsingel, op de hoek met de Doelstraat een pompput met gemaal aan- gelegd. Het verkeer ondervindt van deze werkzaamheden overi gens nauwelijks hinder. Op 2 juni wordt vervolgens begon nen met het herstel van de ri- vlering langs de woningen, het. geen het nodige ongerief met zich meebrengt. De bewoners krijgen hiervan nog nadere in formatie. Uw speciaalzaak m rotan- en manou-meubelen, wiegen, barkrukken, eethoeken. lectüürta/els, kamferkïsten, etc. Tevens losse materialen en reparatie. j ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Heden overleed na een kortstondig lijden onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOHANNA DIUA BOER Weduwe van Willem Hendrik Hissink in de ouderdom van 93 jaar. fK SL'P HOOGSTRAAT 27 {GIJ OOSTPLEINJ ROTTERDAM TELEFOON OTD-t35330 Uit aller naam P. Hissink Schiedam, 10 mei 1975 Bejaardencentrum Thurfcdc Nieuwe Damlaan 759. Corr. adres: P. Hissink Horatiusstraat 12 Rotterdam s1 Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer Nassautaan 68, Schiedam. Bezoek aldaar dinsdagavond van 7 tot B uur De crematie zal plaatshebben woensdag 14 mei a.s. 16.15 uur m het crematorium Rotterdam-Zuid, Maeterimckweg 101. Luxe en Bedrijfsauto 5 zonder chauffeur AUTO VERHUUR Korneiïs Speelmanstraat 1b (hoek afrol} Vlaardingen TELEFOON 34 90 82 Ook voor langere termijnen (teailng) en financieringen. en kl in alle modekleuren maten 36-44 er r» 140 Cn* spelt de krant HOOGSTRAAT 102 VLAARDINGEN "V. 'r; V aanmerkelijk méét in opmcrkelijketriwde^ ia SCHIEDAM BRÖERSVI ST 103 TEL 010 - 26 74 1 6 *>- 'SA Geop«ndmaandag 13 00 U 8.00. uur" T?'dinsdag '""'."jri*. - donderdagavond Jpl/2,T00

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4