Barend van Hij koop nieuwe spits van FC Ylaardingen BEN RIKSEN VASTER AAN KOP oorsprong VZC-B groeit Weinig interesse voor meerkamp turnen Willem Vrijland kampioen ODO blijft goed volgen bitemationaal oefenprogramma Schiedam eindigt als zesde Wethouder Smit huldigt Mahorokan DINSDAG 13 MEI 1975 OEFENPROGRAMMA Vier VZC'ers in nationale ploeg Koopcen tnim- oud Rotterdam Vaardigheids proeven voor schooljeugd ■ai till iiiirifl Üfiiirii Quintus heerst bij Westlandse tumtitelstrijd Satelliet verhoogt contibutie ïram de Jong sneller Schiedam. De competi tie van de Rotterdamse Schaakbond in het sei zoen 1974/75 is voor de Schaakvereniging Schie dam weer achter de rug. Op de 64 velden hebben de Schiedam-schakers wel succes geboekt Het eerste team eindigde in de hoogste klasse van de bond, de promotieklasse, met een score van exact 50% op de 6e plaats in de groep van 1L Schiedam 1 won 4 maal, speelde „maal gelijk en verloor 4 wedstrijden. In deze ster ke groep een goed resul taat Het tweede team werd kampioen in klasse 2D en promoveert nu naar de eerste klasse. Het team bleek oppermachtig in zijn groep via 6 overwin- -• ningen en slechts 1 gelijk spel. Het derde team, vo rig seizoen naar de de 2e klasse gepromoveerd, heeft met aanpassing, sprobiemen te kampen a gehad en slaagde er pas in de laatste wedstrijd in zich veilig te stellen. Etndscore: 1 overwin ning, 3 gelijke spelen en 3 nederlagen. Het vierde team, dat vorig jaar net geen kampioen werd, vond dat dat een vergissing was en rustte met voordat m klasse 3F het kampioenschap nu wel behaald was. Het vierde promoveert daar door naar de tweede klasse. Het kamptoen- schap werd via 6 over winningen en slechts 1 - (nipte) nederlaag bereikt Het vijfde team komt uit in de laagste klasse van de bond, de vierde klasse. Het eindigde in 4D op de zevende plaats en slaagde er slechts in om 1 over- winning te behalen tegen- over de 6 nederlagen. Twee van de vijf teams van Schiedam zijn dus kam pioen geworden en gaan hun geluk het volgend seizoen in een hogere klasse^1 beproeven. Deze resultaten zijn mede het gevolg van de gestaag doorzettende groei van het aantal leden van Schiedam en de kans is aanwezig dat in het nieu we seizoen de magische grens van 100 leden door- - broken wordtl Vlaardingen Barend van Hijkoop, zondagtegen PSV nog levensgroot in beeld in Studio Sport, heeft gisteravond in de „Lijndraaier" een éénjarig contract getekend voor FC Vlaai-dingen "14, De snelle linkerspits, die regelmatig in de hoofdmacht van trainer Boskov opdraait, heeft volgens trainer Jan van, Baaren, die de Hagenaar verschillende malen heeft geobserveerd, een uitstekende passeer- techniek, kan scoren en is (voorlopig) één van de vier Hagenaars die bewust (als groep) voor FC VXaardingen heeft gekozen. Samen met Joop Quel- horst (21), Dick van der Meer (21) en Hugo Lochten- bergh (21). Op het verlanglijstje van trainer Jan van Baaren staan nog niet aange kruist Wirn Berkenkamp en Cees Storm, maar de kans is niet uitgesloten dat beiden deze week werden ingelijfd. „Ber kenkamp", verduidelijkt Van Baaren, „is ook nog in de slag met een ere-di- visieclub, maar heeft be loofd in elk geval deze week te zullen kiezen". Door Bas van den Berg ren. ,Jk heb gisteren al contact met een club gehad („nee geen Haarlem over Cor Pot") over de transfersom. Maar anderzijds heb ik de tijd, omdat de spitsen, nu zij weten dat er bij FC Vlaardingen *74 wat geld in kas is, zichzelf kamen aanbieden". Waarmee FC Vlaardingen, als de onderhandelingen voorspoedig verlopen, zo'n zeven spelers voor de nieuwe competitie kan gaan inlijven. Aangevuld met de kern van zes 4 zeven spelers, is het niet ondenkbeeldig dat FC Vlaardingen T4 zich op kor te termijn zal gaan ontwikkelen tot een sterke eerste divisieclub. Trainer Jan van Baaren: „Vooral de wijze dat de Hage naars als groep over komen, spreekt tot de verbeelding. Dan kan er geen isolement bestaan". FC Vlaardingen 74, dat van avond al doelman Dick van der Meer laat opdraven in de oefen- partij tegen hoofdklasser RVC (m Rijswijk), hoopt daarna nog rond te komen met talentvolle amateurs en jeugd voor het C-elftaL FC Vlaardingen *74 beeft Intus sen het oefenprogramma zo goed als rond. Wat nogal inter nationaal klinkt als het ver moedelijk op 3 augustus het Belgische Union St. Gilles naar de Marathonweg Iaat komen. Anders gezegd: de nieuwe club van Leen Barth na een jaren lang verblijf bij Anderlecht. De Belgische ploeg, die op kor te termijn wil doorstoten naar de hoogste afdeling, heeft ook Jan Verheyen van Anderlecht ingelijfd en ook Couperus speelt daar nog een eerste viool. Voorts is de Vlaardingse club in verregaande onderhan deling met het Engelse Ful- ham, een ere-divisieclub en ze ker Excelsior, als voortvloeisel uit de transfer van Aat Rey- gersberg. Ook Cees Storm wil graag naa? Vlaardingen komen, wacht eerst nog de aanbiedin gen van twee andere clubs (Graafschap en FC VW, red.) af. Trainer Jan van Baaren: JHet gaat de Hagenaar volgens mij niet zozeer om het finan ciële deel, maar als hij maar regionaal kan voetballen. In dat geval is de afstand Den Haag-Vlaardingen (30 kilome ter) te overbruggen". Blijft dan nog over een rechter spits, waar trainer Jan van Baaren steevast op blijft hame- Vlaardingen Maar liefst vier VZC'ers maken deel uit van de nationale ploeg die het komen de weekeinde in Turijn tegen Italië zwemt. Dat zijn Ada Pors en Diane Ede lijn en van de heren Ruud Pijper en Rob de Vier. Uitgezonderd de 100 meter neemt Ada Pors alle vrije slagen voor haar rekening en Diane Edclijn de rugslag. Zwemcoach van de dames- ploeg in Turijn is VZC-train er Teun Verboom. Teun Verboom eervol Van onze sportredactie SCHIEDAM In de vierde ron de van de strijd om de schaak- titel van Schiedam heeft Ben -S Riksen zijn leidende positie jt verstevigd. Hoewel in de partij Y tussen Van Zessen en Riksen beide spelers 10 minuten te laat achter het bord plaats na men, hinderde dat Riksen niet in het minst. Hoe Van Zessen zich ook verzette, hij kon niet verhinderen dat Riksen een licht stuk en ook nog een pion op hem buit maakte. Toen het eenmaal zover was, zag Van Zessen in dat verder spelen zinloos was en gaf op. In de partij tussen Dekker en de Bruin speelde de Bruin te voor zichtig.-Dekker kon via. sterk spel een overwicht verkrijgen en daardoor materiaal op de Bruin^ veroveren. Bij de tijdcon- trole zag de Bruin in dat dat beslissend was en gaf op. In de partij tussen Groeneweg en Vrijland was Vrijland niet erg op dreef. Hij kwam niet best uit de opening en moest toestaan dat Groeneweg op winst kwam te staan. Maar niets is moeilij- ,ker dan een gewonnen staande 2 partij ook te winnen (de huid van de beer!) en Groeneweg - ging dan ook in de fout Vrij land profiteerde onmiddellijk en bereikte remise door eeuwig schaak. De strijd tussen Reits- ma en Harmanny is uitgesteld. gen-v.d. Bijl 1-0, Mevr. J. Rik sen-van Vuuren 0-1, Vermeulen- v.d. Most 1-0. Stand: 1. Huiskes, Troost en van Hagen met 3 punten. Jeugd 13 Vm IS jaar: V.d. Slik- Noordijk 1-0, Groenenberg-G. Droge 1-0, Van Waas-N. Droge 0-1. Stand: 1. Groenenberg met 3 pun ten, 2, V.d. Slik met 2 punten. Jeugd t/m 12 jaan (Dubbele ron de) A. de Keize-Mesritz 2-0, Hol- man-R. de Keizer 0-2, V.d- Pluym-Jung 0-2. Stand: I. Jung met 4 punten, 2. A. de Keizer en R. de Keizer met 3 punten. De stand: 1. B. Riksen met 3 1/2 punt, 2. D. Dekker met 2 1/2 'punt, 3. L. Reitsma en F. Groe neweg met 2 punten (uit 3 par tijen). De uitslagen in de andere klassen: Eerste klasse: Zwart-van Troost 0-1, Kruys-Maas 1/2-1/2, V. d. Akker-van Vliet 1-0, Kinnegen- 1 Groeneweg 0-0. Stand: 1. v.d. Akker met 4 pun tten! 2. Maas met 3 punten. Tweede klasse: Van Troost-van Kleef 1/2-1/2, Huyser-v.d. Pas 1-0, Van Ghootveld-Laroy 1-0, Van Oycn-Kruys 0-1, Stand: 1. Huyser met 3 punten, 2. -Kn;ys en van Kleef met 2 1/2 1 punt Derde klasse: Troost-v.d. Pluym 1-0, Huiskes-Colijn 1-0, Van Ha- Van onze sportredactie Maassluis Voor de jaarlijkse school vaardlgheidsweds tri jden voor leerlingen van het basis onderwijs (klassen 4, 5 cn 6) kan men terecht op donderdag 15 en vrijdag 16 mei op het voetbal complex van Excelsior - M. aan de Dijk polder. Het programma: donderdag: 8,30 uur9.45 uur, Neil Armstrong- school—Groen van Pnnsterer- school; 10 uur11.15 uur: Dr. A. KuyperschoolHet Kompas; 11.30 uur12.45 uur: Pr. Bern- hardschool*t Hoeckertje. 13.30 uur—14,45 utfr: Mr. Blom- schoolSt Antoniusschool; 15 uur—16.15 uur: J.F. Kennedy- schoolPaulusschoolWebers- hoek; vrijdag: 8.30 uur—9.45 uur: Kon. Wïlhelminaschool MX. Kingschool; 10 uur—11.15 uur: Pr. Willem Alexander-' school—De Clipper—Q.XS. Dijkpolder; 11.30 uur12.45 uu- r: ClioschoolPrinses Christi- naschool; 14 uur15.15 uur: De Buis—Minister de VisserschooL De vaardigheidsproeven bestaan uit de onderdelen sprint, lang zaam fietsen, hindernis ba an, doelschieten, skappy balren, hoefijzerwerpen, spin werpen en balstoten. Groepsleiders (sters) kunnen zich nog aanmelden bij de afdeling sportzaken van het gemeentese cretarie, Covert van Wijnkade 40 te Maassluis (teL 01899-^19111, toestel 190). Van onze sportredactie Vlaardingen Volgende week dinsdag (20 mei) speelt het Vlaardings Koopcentrum een wedstrijd tegen, oud Rotterdam. Koopcentrum is voor deze gele genheid versterkt met onder andere Jan Bouman, Jan Bak steen en waarschijnlijk Ger Robbemond of Cees Bouman, terwijl Rotterdam een selectie heeft, bestaande uit Pim Does burg, Piet Romei jn, Guus Haak, Jan Valerius, Freek van der Lee, Rainier (Beer) Kreiermaat, Tin us Hosselaar, Tonny van Ede, Henk Schouten, Piet de Vries, Piet van Miert en Frans J Bouwmeester. Scheidsrechter is Koen Brouwer en het duel vindt plaats op het VFC-sportpark aan de Sport- laan (10 uur). De opbrengst is bestemd voor de stichting gees telijk gehandicapten in Vlaar dingen. Van onze sportredactie Vlaardingen - De tweede zwemontmoeting in de zg. B 1-competitie lever de VZC (B) een winst op van circa dertig secon den. De Vlaardingse zwemmers - voorname lijk jeugd - sloegen hun slag vooral op de estafet- tenummers, waarop nummer twee, Nautilus, geen schijn van kans kreeg. Uitspringers in het Rotterdamse zwembad waren Jolanda Post met brons op de 100 school, Corrie van der En de als vierde op de 100 rug, terwijl Wout van Zeeland op datzelfde onderdeel zich als zesde klasseerde. Naast Marianne But, die brons kreeg op de 100 vrij, stelden John Bot, Co any Boer-Buys, Irene van der Laan en Albert van Santbrink de winst veilig. Het gedegradeerde Rijnmond maakte er na twee ontmoetin gen nog weinig van, evenals Spartaan, Wiekslag cn Posei don. Uitslagen: 100 school m.o. 10: Jo landa Post 1.55.6, Ellen Albers 2.01.9. Idem jongens: Eric Zwanenburg 1.55.3, Robbie Claas 1.59.4. 100 vrij dames: 1. Conny Boer- Buys 1.07.3, Wilma Bekkering 1.13.2., Marianne Vermaat 1.21.6. Idem heren: 1. John Bot 1.02.5, Gerrit Buys 1.03.4. 100 rug m.o, 12: Corrie van der Ende 1.32.9, Nanda Harteveld 1.33.2, Els But 1.35. Idem jongens: Wout van Zeeland 1.35.4, Roberto Brugmans 1.36.6, Erik Jan Helderop 1.38-8. 100 vrij m.o. 14: Marianne But 1.15.6, Helma Harteveld 1.19.6, Mieke Gast 1.22.5. Idem jongens: Jacky Dijkshoorn 1.15.1, Joop de Jong 1.20.8, Mar cel de Gier 1.22.9. 200 wissel ulo. 16: 1. Anneke van der Ende 2.46.9, Irene van der Laan 2.52.3, Yvonne Vermaat 3.05.2. Idem jongens: Jan Willen de Jong 2.53.9. Albert van Sant brink 2.56.7, Leo Voogd 3.30.8, 4 x 100 vrij estafette dames: 1. VZC (Wilma Bekkering, Conny Boer-Buys, Marianne Vermaat en Use Verhey) in 4.52.5. Idem heren: VZC (Gerrit Buys, John Bot, Albert van Santbrink en Jan Willem de Jong) in 4.25.4. Wateringen - Honderden gymnasten waren ac tief bij de Westlandse tumkampioenschap- pen die in de Wate- ringse VELQ-hal wer den afgewerkt. Dit onder het toeziend oog van een 36-koppi- ge jury en enkele hon derden supporters van alle Westlandse gymnastiekverenigin gen. Op zich was het ook een uniek toer nooi; iets waar men landelijk diverse moeilijkheden over maakt, het organise ren van wedstrijden voor zowel Christelij ke als algemene ver enigingen, bleek in het Westland heel goed te functioneren. Zo goed dat er maar Van onze sportredactie Vlaardingen In de Rotterdamse Sporthal „Alexander" zijn de tumwedstrijden ge houden waarvoor de bij de Rotterdamse Turnbond aangeslo ten rayons dames- en herenploegen afvaar digden. Voor deze meerkampen met vaak aantrekkelijk turnen was de publie ke belangstelling niet bijster groot te noe men, Ook het feit dat enkele rayons verstek lieten gaan was een teleurstelling voor de organisatoren. Het tijdstip van de wed strijden kan mogelijk als een oorzaak van een en ander worden gezien. Veel mensen maakten er een extra lang weekeinde van door te brengen elders in ons Land, waaron der ook turners en turnsters. Na afloop van de wed strijden reikte RTB- voorzitter, S. Gros, de prijzen uit. Bij de da- mesploeger» ging de wisselbeker naar de ploeg van het rayon Ho tier dam-N oord met 200.40 punten. De tweede prijs was hier voor het rayon Voorre en Putten met 171.30 punten. Als derde, met 154.60 punten, eindigde het rayon Delfland, waaronder de Schiedamse, Vlaar dingse en verenigin gen uit het verdere Waterweggebied res sorteren. Bij de herenploegen ging de wisselbeker (beschikbaar gesteld door het rayon Lek en IJssel) met 234.14 punten naar het rayon Rotterdam-Zuid, met als tweede Goeree- Overflaklcee met 232.03 punten. De der de plaats was met 222.50 punten voor de ploeg van Voome- Putte u-Rozenburg. In de persoonlijke klas sementen eindigden leden van een Keur- tumvereniging aan de kop van de rangschik kingen. Voor leden van deze vereniging zijn de tramingsmoge- lijkheden beduidend groter hetgeen wel tot een groot overwicht moet leiden. liefst twaalf vereni gingen verschênen. Ie dere deelnemende club had drie verte genwoordigers in de jury. Dat het Heulse Quintus een toonaangevende vereniging is bleek wel duidelijk. Voor al bij de individuele kam pioenschappen gooide trai ner Chris Lukassen al zijn troeven in het strijdperk. De uitslagen van de Westland se tumkampioenschappen waren: Junioren B: 1. Cito n, Ver- burch H, UDI HL Adspiranten B: 1- DOS (Mon ster), 2. UDI ra, 3. Cito H. Meisjes-adspiranten (9-10 jaa- r): 1. Verburch III, 2. Quin tus UI, 3. Quintus I. Jongens-junioren: 1. Quintus, 2. Udi, 3. Cito Jongens-adsplranten: 1. UDI I, 2. Quintus, 3. UDI II Adspiranten A-meisjes: 1. UDI, 2. Verburch, 3. Quin tus. Junioren A: l. KDO, 2. DOS (Naaldwijk), 3. De Lier. Dames: 1. CITO, 2. UDI n, 3. DOS. Individuele kampioenschap pen: Adspi ran t-m elsjes: 1. Greetje Goedendorp (UDI), 2 Josette Noord ermeer (Quintus), 3. Astnd Wissen burg (Verburch). Junioren-meisjes: Anita Ha gen en Marijke Verbraeken, beide Quintus), 2. Trix Kou- wenhoven (Quintus), 3, Elly Duyvestein (Verburch). Dames: 1. Genevieve van der Pol (Quintus), 2. Helene van Zeyt (Quintus), 3. Fien Boers-Van der Hout (DOS). Schiedam, Het dam kampioenschap van Schiedam is beslist Willem Vrijland werd overtuigend kampioen met vier punten voor sprong op zijn naaste belager „good old" J. Onink. De derde plaats wordt ingeno men door Piet Bas- tiaanse, die dankzij zijn betere resultaten met evenveel punten voor Peter Lansber gen eindigde. Joop van der Schalk plaatste zich in de eerste klasse bo venaan op de voet gevolgd door het jeugdig talent Ron Heusdens, die met zijn 12 jaar een prachtig resultaat behaalde. Van hem mag in de toekomst nog heel wat worden verwacht. Volgend jaar komen zij uit in de hoofdklasse. Derde werd Gerne Tegeiaar, eveneens een jeugdspeler. In de tweede klasse werden de eerste plaatsen verdeeld door de ouderen, die al ja ren hun partijtje meespelen. Eerste eindigde J. Scheuder, gevolgd door J. Antes cn A. Hisseeuw. In de derde klasse kwamen uitsluitend jeugdspelers uit, al moesten enkelen zich tij dens het toernooi terug trek ken. Jan vaun Stigt Thans werd in deze klasse de kam pioen, die bet zien het nog heel ver te kunnen brengen Henk Jan Habermehl werd tweede. De eindstanden: Hoofdklasse. I. W.J. Vrijland 11-10, 2. J,C. Onink 11-153- P-H. RH. Bas- tiaanse 11-14, 4. P. Lansber gen 11-14, 5. Th. Vrijland 11-12, 6. C. Mous 11.11, 7. P. Bakker 11-11, 8. D. van Schaik 11-10. 9. L. Mous 11.. 9, 10. H. Willamme 11-8, 11. J. Breman 11-6 12 T Til- man 11-3. Eersie klasse. 1 J van de Schalk 7-10, 2 R Heusdens 7-9, 3. C. Tegelaar 7-8, 4. F. Pauw 7-7, 5. J. Sla 7-6, 6. B. Quist 7-6, 7. C. Lindeboom 7-5, a W. de Rond 7-5. Tweede klasse. 1. J. Scheuiler 9-14, 2. J. Antes 9-12, 3. A Risseeuw 9-10, 4. F. de Ko ning 9-B, 5. B. Bastiaansc 9-9, 6. X Snel 9-8, 7. H. Lassooy 9-8, a H. Utens 9-8, 9, J. Key 9-7,10. D. Zonneveld 9-5. Derde klasse. 1. J. van Stigt Thans 4-7,2. H J. Habermehl 4-6, 3. M. Abbenhuis 4-3, 4. Ketting Olivier 4-1. Maasland ODO be haalde zaterdag op nieuw een grote over winning. Met 13—3 wees de Maaslandse korfbalbrigade het be zoekende ODO nu op een uitzicht biedende tweede plaats, want koploper De Raven moet nog naar Maas land komen. Al na vijf minuten was duide lijk dat GKV geen partij voor ODO was. In die vijfde minuut opende Jaap Lock met een doorioopbal het schuttersfeest, met twee mi nuten later gevolgd door Piet van Staalduinen, 20. Het eerste kwartier was nau welijks verstreken, of de Ha genaars keken al tegen een hopeloze achterstand op. Invaller Fred Gr oenewegen benutte twee doorkopballen en tilde ODO naar 40. Zelfs toen ODO daarna de teugels wat Het vieren bleek de Haagse formatie niet in staat om gevaarlijk te wor den. Kort voor rust bracht Martin Boschma uit een strafworp de stand nog op 5—0. Het was de verdienste van het de laatste weken toch steeds beter gaan draaiende ODO om met die grote voor sprong ook na de rust door te blijven gaan. Juist in de eerste twintig minuten van de tweede helft werd GKV volledig weggespeeld. In de ze eentonige wedstrijd liep ODO toen van 50 tot 10—1 weg. Martin Boschma zorg de van afstand voor 6—0, waarna GKV tot een eerste suksesje kwam: 6—1. Piet van S1-""111énen, Kees van der T ^maal en Kees vat brachten het kl lot achter el- kr» tot uitdruk king GKV 2 kwitm toen tot een tweede punt (10—2), maar een gretig ODO ging nog door. Piet van Staalduinen kwam tot een hattrick (11—2) en Riet van de Bogert en Janneke van Buuren be sloten het Maaslandse schut- tersfestijn: 13—2. In de slot fase kwam GKV, waar ODO nog naar toe moet, nog tot 13-3. Met vijftien punten uit tien wedstrijden heeft ODO zich naar een knappe tweede plaats opgewerkt, nadat de eerste 2even wedstrijden door de onbespeelbaarheid van de Mol en weide allemaal uit „gedaan" moesten wor den. ODO en De Raven ma- ken duidelijk de dienst uit, zoals dit treffen waarschijn lijk uit zal maken wie naar de landelijke klasse promo veert. Van onze sportredactie Maassluis Zaterdag is het jeugd team van Budosport Mahorokan gehuldigd. Dit was ter gelegenheid van het behalen van het Nederlands kampioenschap. De huldi ging vond plaats in de nieu we soosraimte van Mahoro kan. Onder de vele aanwezigen be vonden zich burgemeester Sloots van Rozenburg en wethouder Koos Smit van Maassluis, die beiden het woord voerden- Wethouder Smit prees in zijn speech niet alleen het team, maar ook de uitstekende begelei ding. Alle leden van het kampioen steam kregen van burge meester Sloots een judo-en cyclopedie en van Koos Hen neveld, namens Mahorokan, een glaswerk met mono gram aangeboden. Van onze sportredactie Vlaardingen De leden van voetbalclub Satelliet moeten vrijdag 16 mei accoord gaan (of niet) met een voorstel van het bestuur om de con tributie met 15 procent te verhogen. Voorts zijn enkele bestuursleden niet meer her. kiesbaar. Te weten secreta ris J. Verwey, wedstrijdse cretaris J. van der Hoek en Hd J. Vrij. Voorzitter Cees van der Linden is wel her kiesbaar. De agenda telt 13 punten en begint in de canti- ne van de Kethelweg om 19.30 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen De eerste ma rathon van Amsterdam, de opvolger van de Westland- uïtgave, telde toch nog één Vlaardinger, Bram de Jong van Fortuna, die als 98ste finishte in een voor zijn doen scherpe tijd van 3.12. Daarmee was hij tevens de veertiende veteraan. Clubge noot Kees van der Velden liep de halve marathon en eindigde als negentiende in 1.19.20 sec.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6