SCHIEDAMSCHE COURANT W erkloosheid minder gedaald dan verwacht WSÊÈÊK Inspraakperiode Vlaardings stadsplan begonnen GOQ NIEUWS! ■Hl inspraak stadsplan Vraag naar arbeidskrachten blijft toenemen VARA in De Kreek „Vakaturebank heeft niets doorbroken" Fuik voor automobilisten bij Stadbouderslaan Sterreizen naar Alkmaar of Rijswijk JA, IK POEP Toverbal ontvangt wethouder Van Eck- privé J. Versluijs PvdA fractie voorzitter Illegale plakkers gearresteerd Twee kranen opengebroken Brandje R Jongen valt Reisbureau reorganiseert: personeel moet verhuizen Informatie in wijkcentra en publikatieborden Auto zwaar bekrast Woensdag 14 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25319 6 pagina's Schiedam - Het VARA-radiopro- gramma „Drie tussen de mid dag* wordt dinsdag 27 mei op genomen in centrum De Kreek aan de Lange Haven. Het twee uur durende program ma van de presentators Kees van Maasdam en Louis Ver schuur "begint 's-middags om dne minuten over twaalf en zal, zoals gebruikelijk, direkt wor. den uitgezonden. Aan het woord komen onder an deren buurtbewoners, de bewo nersvereniging West, medewer kers van het wijkcentrum en van de talencursus voor buiten- landse werknemers. ijiiuiiiiitJiiiiiiiii!ii)iiiit]]iiiiiittrttirininiiiiii!Ejiii Vlaardingen - PvdA'er J. Ver sluijs is benoemd tot fractie voorzitter van de gemeen te- - raadsfractie. Hij volgt daarmee ■- Jo Venneule op. Zij is vorige week tot wethouder gekozen en volgt daarmee de in januari vertrokken van Duijn- Spruijt op. Versluijs zit pas sinds de laatste gemeenteraadsverkiezingen de raad. Hij w^rd onlangs ook genoemd als een van de kandi daten voor het wethouder schap. Maassluis - Op aanwijzing van een bewoonster aan de Noord- vliet in Maassluis heeft de poli- tie twee mannen aan kunnen houden die tegen elf uur avonds in de binnenstad recla- mebiljetten opplakten. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt Het plakmatenaal en de reclamebiljetten zijn in beslag genomen. Schiedam - Op een bouwterrein aan de Van Heekstraat rijn twee mobil kranen opengebro ken. Uit de kranen, eigendom van Bauw Staalbouw B.V. uit Bar- neveld, zijn een kentekenbe wijs, een verbandtrommel en een rolmaat ontvreemd. De da ders hebben een paar ruiten van de kranen vernield, Schiedam - De brandweer is met een ladderwagen uitgerukt naar de scheepswerf Gusto aan de Maasdijk waar een brandje 'was ontstaan op een boorschip. Bij laswerkzaamheden hadden stellingplanken en zeildoek viam gevat De bedrijfsbrand weer was het vuur echter gauw meester. De schade is nihil. Maassluis. De 14-jarige Kees van den Burg is het afgelopen weekeinde in een bewusteloze toestand in het Vlaardingse Ho- lyziekenhuis opgenomen. In de Talmastraat in Maassluis was de jongen van een dak gevallen." Vlaarclingen/Sehiedam De werkloosheid in het gebied dat valt onder het Geweste lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord is in de vori ge maand minder gedaald dan werd verwacht. Bij het GAB staan nu 1114 werkloze man nen en 489 werkloze vrouwen geregistreerd. GAB-directeur Harherts: VI aar din gen/Schiedam „We doen mee aan de vakaturebank omdat we vinden dat je het niet moet laten, maar de ver wachtingen over de re sultaten zijn nooit hoog gespannen geweest", vindt directeur Harberts van het Gewestelijk Ar- beids Bureau Nieuwe Waterweg-Noord. Elke dag wordt 's avonds om zes uur de vakature bank uitgezonden. In dat programma worden zo'n twintig vakante banen bekend gemaakt Het GAB Nieuwe Waterweg- Noord levert er elke dag één. „Er komt betrekkelijk wei nig uit", is de conclusie van Harberts nu de va katurebank ruim een maand uitgezonden wordt, „het heeft niets doorbroken". Het einde van de Juliana van Stolbergstraat, begin Stadhouderslaan ...fuik voor automobilisten. Schiedam. Het warnet van Dat gebeurt met name bij de Dat zijn er respectievelijk 34 en 22 minder dan in de voorgaan de maand. Het werkloosheids cijfer bij de mannen is voor het eerst iets hoger dan In april van het vorige jaar. Bij de vrouwen zijn de cijfers dit jaar aanzienlijk hoger dan die van 74. Het aandeel in de werkloosheid van de jeugd is iets afgenomen, 39 procent bij de vrouwen en 20 procent bij de mannen valt onder de cate gorie jeugd. De vraag naar arbeidskrachten nam toe. Volgens GAB-direk- teur wordt die stijging veroor zaakt door de vraagenquête ■van het bureau. Toch is de vraag naar arbeidskrachten aanzienlijk minder dan het voorgaande jaar. Het niveau van de vraag bij de mannen is daarentegen hoger dan die van april '74. Bij het GAB staan 1388 aanvra gen voor mannen en 522 voor vrouwen geregistreerd. De vraag blijft evenals in de voor gaande maanden hoger dan het aanbod. De vraag naar mannen, in de metaalindustrie is toege nomen tot 740. Opmerkelijk is ook-de toename van .de-vraag in de bouw. Vorige maand liep het aantal aanvragen op tot 72 (was 34 in maart). ,Voor de beantwoording van de vraag naar de reele opvang ca paciteit van de arbeidsmarkt m dit rayon", zo stelt Harberts in zijn maandoverzicht, „is het van veel belang hoe de werkne mers betrokken bij het massa ontslag bij Cincinatti-Müacrön in de komende maanden ander werk kunnen vinden". Bij dat bedrijf vallen, zoals bekend, honderdtwintig ontslagen, gro tendeels bij personeel dat met uit de produküeseetor afkom stig is. De meeste werktijdverkortingen in het rayon Nieuwe Waterweg- Noord zijn beemdtgd. De aan vragen tot het verkrijgen van een ontslagvergunning blijven echter talrijk. „Er is sprake van een begrijpelijk kritische op stelling ten aanzien van het vol doen aan de gestelde eisen in verband met de hoge arbeids kosten", aldus de GAB-direc- teur. Het aantal werkloze buitenlandse werknemers ligt met vijftig mannen en eenenvijftig vrou wen tamelijk hoog ten opzichte van hetgeen in dit rayon ge bruikelijk is. Als oorzaak daar voor wijst directeur Harberts de „teruglopende conjunctuur" aan. De cijfers zijn volgens hem echter niet verontrustend. straten met vaak 'eenrichtings verkeer achter de beide zieken huizen aan de Burgemeester Knappertlaan blijkt vaak irri tatie op te wekken bij de auto mobilisten. Het raadslid P. Poot (CDA) vindt dat er ge vaarlijke situaties kunnen ont staan als de automobilist in Er kan zo een gevaarlijke situatie een „fuik" wordt gelokt Hij ontstaan wanneer de automobi- heeft daarover een brief aan hst moet draaien of achteruit het college gestuur. terug moet gaan. Er wordt niet kruising van Juliana van Stol berglaan en de Stadhouder- si aan. Als men vanaf eerstge noemde straat linksaf wil slaan (rechtdoor en reohtaf slaan is niet meer mogelijk) blijkt men te stuiten op een verbodsbord. bijtijds aangegeven dat men aan het einde van de Juliana van Stolbergstraat niet verder kan. Raadslid Poot vindt dat er maar verandering in moet komen en wel met de grootst mogelijk spoed „zodat voorkomen wordt dat hier ongewenste confronta ties ontstaan welke eventueel tot schadeclaims kurxnen lei den". Vlaardingen. Het kantoor van de Vlaardingse reisorganisator Sterreizen wordt overgeplaatst naar Rijswijk (Z-H) Of Alk maar. De verhuizing is een on derdeel van de reorganisatie van de vorig jaar gevormde voor het personeel wordt nog gepraat door een pas gevormde ondememingscommissie met daann vertegenwoordigers van personeel en centrale directie. en Sterreizen. Gezamenlijk heb ben deze touroperators onge veer éénderde van de reismarkt m handen Acht ervan beschik ken over een eigen kantoor. Canansche Eilanden De harde concurrentiestrijd binnen de reiswereld is één van de oorza ken van de reorganisatie. -,L tcnuait uutvuv. Ken over een eigen Kamoor. ir Ook de vakbonden zijn mgo- Doordat <te kantoren m twee Zl' schakeld. Holland International Travel Bij de afdeling touroperaüng van Group, waarbij acht zogenaam de touroperators zijn aangeslo ten, één ervan is Sterreizen. Op het Vlaardingse kantoor wer ken ongeveer twintig personeel sleden. Over de consequenties de HINT-groep werken totaal zo'n vierhonderd werknemers van de reisbureaus Centouri, Eurotaurs, Turavia, FIT, De Magneet, Yet, Quo Vadis, Air tour, Longe Range Travel, Hoogstins Passages, Silverjet plaatsen m Nederland .worden gecentraliseerd moet een aantal personeelsleden verhuizen. „Hoeveel mensen gaan verhui zen is nog niet bekend", aldus een woordvoerder van Sterrei zen, de organisatie die voorna melijk vakantie-reizen verzorgt naar Oostenrijk. Spanje en de tie is, volgens de HINT-directie een verlaging van de kosten en een verbetering van de commu nicatie tussen de verschillende touroperators. Door bijvoor beeld het gezamenlijk inkopen van vliegtuigplaatsen en hote larrangementen kunnen kortin gen worden bedongen. In alle Vlaardingse wijk centra zijn de afgelopen twee dagen bijeenkomsten gehouden waarbij tets is verteld over de inspraak bij het structuurplan van Vlaardingen. Vlaardingen De eerste bijeenkomsten in de ver schillende Vlaardingse wijkcentra die het begin zijn van de inspraakperiode voor het structuurplan van de stad Vlaardingen zijn maandag en dinsdag ge houden. Het gemeentebestuur, dat dit jaar een stads plan moet maken, wil dat de bevolking zoveel mogelijk wensen voor het toekomstbeeld van de haringstad kenbaar maakt. Wat uitvoerbaar is, beoordeelt een „technisch team"; om te van het stadsplan duidelijk worden gemaakt. Na 15 novem- weten te komen wat de wensen bef volgen twee maanden van van de bevolking zijn, is een beoordelen. „inspraakteam structuurplan" Alle op- en aanmerkingen van de in het leven geroepen. Dit be staat uit gemeentelijke functio narissen. een aantal externe adviseurs zoals de stichting welzijn en inspraakwethouder Rien Bovember. Omdat voor het meedenken (en uiteindelijk ook een beetje mee beslissen) een zekere kennis toch nodig is, wil het college dat hierin wordt voorzien. Het inspraakteam gaat door met het op ruime schaal beschik baar stellen van informatiema teriaal en van werk- en verga derruimte en door voorlichting werkgroepen en de individuele bijdragen gaan naar het tech nisch team. Voorzover dit team deze opmerkingen niet over neemt, gaar» deze door naar het college van b. en w. en naar de gemeenteraad. De raad neemt niet bij voorbaat alle voorstellen van de werk groepen over. Zij heeft echter wel toegezegd alle opmerkingen vignet ontworpen serieus te beoordelen en gelijk- waardig aan het voorstel van het technisch team. De raad heeft beloofd geen keus te ma ken zonder duidelijke motiva tie. Peter Dumas heeft het door deskundigen die inzicht ifimnnn Viaffön in mnpiin. Met de informatie is naast de kunnen verschaffen in moeilij ke vraagstukken. Uit de belang stellenden worden werkgroepen gevormd die de hele structuur- problematiek of een deel ervan als hun onderwerp kiezen. Tijdens de eerste wijkavonden werd bij de vorming van de werkgroepen aan de deelne mers een informatiepakket aan geboden dat in de loop der maanden regelmatig wordt aan gevuld, Want het eerste halfjaar van de komende acht maanden is de informatieperiode, waarin de doelstellingen en uitgang- spuhten voor het voorontwerp bijeenkomsten in de wijkcentra - inmiddels begonnen door middel van publikatieborden die her en der in de stad ver spreid staan. Bovendien is vori ge week de eerste stadsplan krant van het inspraakteam. huis-aan-huis in Vlaardingen verspreid. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. woonpL: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Buurtkomitee De Laan wil kort geding tegen gemeente Schiedam, Het buurtkomitee De Laan wacht met bet aan spannen van een kort geding tegen de gemeente tot een spe ciale werkgroep van de PvdA- fraktie deze week rapport heeft uitgebracht over de leef situatie van de krakers. De bewoners van De Laan willen met dit ultimatum bereiken dat de gekraakte huizen worden aangesloten op het watemet var» de gemeente. ,Het verzoek hiertoe heeft wethou der Chns Zijdeveld al van het begin van de kraakakbe m maart geweigerd. Ook voor een gemeenschappelij ke kraan werd geen toestem ming verleend. Verwacht wordt dat de werk groep, bestaande uit de raadsle den Jaap Looy, Ane Verlmde en Geert van der Linden, op donderdag 15 mei rapport uit brengen aan de PvdA-fraktie. Schiedam - Onbekenden hebben met een scherp voorwerp voor 350 gulden schade aangebracht aan de wagen van de 42-jarige Schiedammer BJ. De VW stond geparkeerd in een afgesloten garage aan de Nieuwstraat in het centrum. Maasslnis In de Maassluise jongerensoos De Toverbal aan de Rein est raat komt vanavond wethouder me vrouw Van Eek-Grootveld (VVD) iets over zichzelf ver tellen. Het staat de Tover bal-bezoekers vrij alles wat ze over de wethoudster wil len weten aan haar te vra- gen. Deze „Greet-privé" in het open jongerencentrum begint om half negen. De organisatoren hopen dat de Tover bal-bezoekers die belangstelling hebben voor de informatic-op-het-priVe- vlak op tijd zijn en de praatgrage mevrouw Van Eek niet op hen laten wach ten. Dit was wel het geval met wethouder I. van der Knaap die 24 april precies op tijd bij de Toverbal bin nen stapte en daar vertrok na een stief kwartiertje. We gens gebrek aan belangstel ling. Toen de CDA-wethou-, der echter net vertrokken was, kwamen ongeveer vijf tien mensen binnen die wel iets meer over zijn persoon wilden weten. In de reeks „het collcge-privé" in de Toverbal zijn inmid dels burgemeester Th. van Dijke ers wethouder H. Hum. melen. naast Van der Knaap al aan de beurt geweest Volgende week woensdag komt wethouder K. Spit (Pv dA) iets over zichzelf vertel len. 'Gemeentesecretarie Kramer is in het najaar van' de partij in de reeks piïve- gesprekken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1