Geei 22 2 i rèno 'éïneei vatie voor ïtewoningen in M ariast raat Nu ook medisch laboratorm monder- zoek in Maassluis Slechts opknaphe urt; over \tien jaar sloop 18 Doelstraat afgesloten Hinderwet II Groep Noren komt naar Vlaardingen Hofconcert EHBO-dienst Nieuwland geen bezwaar Bejaarden gaan op reis Kooien exposeert DONDERDAG 15 MEI 1975/ 3 De 22 woningen rn de Mariastraat: opknapbeurt voor tien jaar. Schiedam i In de Maria straat zullen 22 wo ningen voorlopig wor den opgeknapt door de gemeente. Het Is niet de bedoeling een volledie renovatie uit te voeren, omdat de betreffende panden (de nummers 32 toten met 52) over ongeveer tien jaar worden ge sloopt. Wethouder Zijdeveld hierover: "De wonin gen komen niet in aanmerking voor. de grote renovatie. Over een jaar of tien loopt het daar wel op z'n einde. Na het opknap- beurtje zal er echter meer comfort dan nu zijn." Het is in principe nog mogelijk dat de wo ningen in de toekomst worden gerenoveerd. Dit zou. kunnen, in het •kader van het gehele rehabilitatieplan van de Westwijk. Besprekingen met Geop- roject (een projectont wikkelingsmaatschap pij) hierover zijn nog. steeds gaande. Het ziet er echter naar uit .dat er nieuwe wonin gen. worden gebouwd. Door de gemeente werd in eerste instantie wel een bijdrage aan het Rijk gevraagd voor re habilitatie. Dit ver zoek werd echter afge wezen; Wel krijgt men nu een bijdrage van in totaal 123.200 gulden voor de verbeteringen. Zélf zal de gemeente dienst een bijdrage van 30.800 gulden moeten verschaffen en de gemeentelijke woningdienst ruim 100.000 gulden. Totaal zal de opknapbeurt dus een bedrag van 254.000 gulden gaan vérgen oftewel 11.500 gulden per woning. Een probleem zal onget wijfeld de in percenta ges uitgedrukt forse huurverhoging zijn: 32 1/2 procent. In de praktijk komt dit neer op een verhoging van 19,25 per maand. Nu is de gemiddelde huurprijs 59,per maand. Er wordt echter veel verbeterd. Er worden douchecellen ge bouwd; de keukens worden 'in redelijke staatgebracht'; er worden diverse bin nenwerken uitge voerd; de elektrische installatie wordt ver nieuwd of aangepast en er worden diverse buitenwerken (aanda- ken en schoorstenen) uitgevoerd. De gemeentelijke wo ningdienst laat echter een optimistische ge luiden horen over de reacties van de huur ders. "Of deze verho ging overeen te komen is met de huurders valt wel te betwijfelen. De meesten van hen behoren nu al niet tot de regelmatige beta lers van de huur". Over de aan te bren gen voorzieningen zal de gemeente hen één voor één bezoeken. Daarbij zal dan ook de huurverhoging worden besproken. Zijd veld hierover: "Als je de verbetering zelf in percentages gaat uitdrukken kom je uit op wel meer dan die 32'1/2 procent. Na dc verbetering is een huur van ongeveer ƒ79,— volstrekt rede lijk". Maasland Het muziêk- er des Heisl Pinksterdag niddags een >f, het park .Vlaardingen Voor het uïtwis- ii, selingsbezoek van een groep ^Noorse jongens en meisjes van ^...vijftien tot achttien jaar heeft het V laar ding se comPé Jurae- r lages een voorlopig piogram- ,0 ma opgesteld. ifce zeventien meisjes en veertien Wjongens worden in Vlaardingen -«•-ondergebracht bij gastgezinnen, De kinderen kómen uit de Zuid-Noorse partnerstad Lar- vik voor een bezoek van zes dagen; van vrijdag tot en met woensdag 6 augustus. De Noren zijn allemaal lid van een sportvereniging, politieke partij of een kerk. Het contact met de Vlaardingersstaat cen traal in het programma. Dins dagmiddag 5 augustus wordt in de raadszaal van het stadhuis gesproken met de deelnemers, van de Vlaardingse groep die vorig jaar Larvik bezocht over het doel en achtergronden van uitwisselingen. .Verder bezoeken de Larvikkers het Botlekgebied. de Euromast, Delft, Seheveningen en Amster dam- Maassluis In het Groeitekruis- gebouw aan de Haven 23 in Maassluis wordt volgende week ^donderdag een afnamr- centrum voor medisch labora toriumonderzoek geopend. De reden van deze vestiging in Maassluis is dat Maassluizers nu voor laboratoriumonderzoek de veelal tijdrovende reis naar Vlaardingen moeten onderne men. Huisartsen en specialisten die in Maassluis spreekuur hou den kunnen vanaf 22 mei hun patiënten voor een groot aantal onderzoeken verwijzen naar het centrum in het Groene Kruisgc- bouw. Voorlopig draait het afnameccn- trum voor drie maanden op proef. Daarna zal de functie ervan opnieuw worden bezien. Het centrum is iedere maandag en donderdagmorgen van half - negen tot half twaalf geopend voor bloedafname en voor het afgeven van ontlasting voor la- boratoriumonderzoek. Dit on- jf» derzoek zelf blijft plaatsvinden in -Vlaardingen. Na een dag kunnen de artsen en specialis ten de uitslag van het onder- I, soek bij het Groene Kruisge- bouw afhalen. Daartoe krijgt iedere medicus de beschikking over een eigen afsluitbaar post- vakje in het gebouw, waarin hij de gegevens van zjjn patiënten y vindt- Voor een aantal onderzoeken i' blijft men voorlopig aangewe- r-> zen op het Holy-ziekenhuis, bij» voorbeeld voor speciale bloe- donderzoeken en bepaalde bloedsuikeronderzoeken. Bo- vendien' komen kinderen bene- den de twee jaar niet aan merking voor bloedonderzoek In het Groene Kruisgebouw aan in het Maassluise afnamecen- de Haven in Maassluis wordt trum.. Ook bacteriologisch on- een afnamecentrum voor me-1 derzoek is voorlopig nog niet disch laboratoriumonderzoek mogelijk. 'gevestigd. Sakor-collecte MAASLAND De te voor de algemene kinderbe scherming heeft in 960,96 opgebracht. VLAARDINGEN Het" korps van het Leger des geeft op de eerste om half vier 's concert in het Hof, aan de Hofsingel in gen. Het korps wil door de evangelieboodschap spreiden. Alle werken zijn ge maakt dooreigen componisten SCHIEDAM -k In verband met de viering van het 700-jarig be staan van Schiedam zal op dinsdag 27 mei de EHBO-dienst worden waargenomen door het Gemeente Ziekenhuis. Verdere diensten worden, geregeld als op zondag. Vlaardingen In de Lijnhal aan de Baanstraat treedt morgen avond de Vlaardingse folk groep Fungus op. Hel optreden van de groep, die bezig is met de opname voor een tweede elpee die in september in de verkoop moet, wordt voorafge gaan door Makker, Rakker en Stakker Dit Rotterdame trio kreeg vorig jaar enige bekendheid door di verse radio-optredens. Vorig jaar zomer gaven zij ook regel matig .open-lucht concerten" op de Lijnbaan. Morgenavond spélen zijn ongeveer een half uur. Fungus speelt morgenavond in de nieuwe bezetting met ÏYed Piek, Koos Pakvis, Hens van der Zalm, en Louis Debij. Eens van der Zalm heeft de plaats van Sido Martens ingenomen. De laatste is uit Fungus gestapt omdat het reizen van en naar Friesland waar hij woont teveel werd. Het concert dat mogelijk werd door de culturele raad begint om acht uur. Fungus treedt op als tegenprestatie voor een door de culturele raad verleende ga rantie: Doordat de groep de garantie kreeg werd het de Vlaardingse groep mogelijk op te treden tijdens „Det AJteroa- Fungus in de oude samen stelling nog met Sido en met Kees Maat. tiv Festival"in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Dat festi val in maart was bedoeld als tegenhanger van het commer ciële songfestival, dat tegelij kertijd in die stad werd gehou den. De toegangsprijs voor het concert morgenavond bedraagt vijf gulden. CJP'ers krijgen 1,50 gulden korting. Schiedam. De bewonersvereniging Nieuwland heeft geen bezwaar tegen de uitbreiding van de branderij en gistfabriek Hollandia aan de 's-Gravelandseweg. De uitbreiding van tien gistingtanks en .wat laagbouw zal volgens de werkgroep Wonen en Leven in Nieuwland geen problemen opleveren voor dedirekte woonomgeving. Aanvankelijk was de werkgroep ongerust over de uitbreiding, vooral gezien de ervaringen met mouterij De Koning die bewoners van de Parkweg in het verleden overlast heeft bezorgd. Na overleg met de bedrijfsleiding van Hollandia en het centraal Milieubeheer Rijnmond is deze zorg echter grotendeels wegge nomen. De Vereniging tegen Milieubederf heeft wel schriftelijke bezwa ren ingediend. Deze waren voornamelijk gericht togen het vrijkomen van giftig gas en het lawaai dat de nieuwe hamer molen zat gaan produceren. Bovendien ageerde de vereniging tegen het feit dat het moeite- had gekost om hij het bureau Rijnmond inlichtingen te krijgen over de uitbreiding. Maasland De Doelstraat is volgende week dinsdag en woensdag voor het doorgaande verkeer gestremd. Een en ander houdt verband met de herbestratingswerkzaamheden in de bocht ter hoogte van drukkerij Wiest, De omleidingsroute wordt met borden aangegeven. Maasland Maaslandse bejaarden die met het jaarlijkse reisje mee willen, kunnen zich nog tot 31 mei opgeven. Bij opgave dienen de kosten 30,-) te worden voldaan, Opgave is mogelijk tijdens de bijeenkomsten van de bejaardensocieteit en bij de stafleden van de soos. Tijdens de afgelopen dinsdag gehouden soosmiddag in het diensten centrum was het erg gezellig. Dit naar aanleiding van een 45-jarig huwelijk en enkele verjaardagen. - Mevrouw Mes declameerde hier enkele gedichten. Later werdnog een sjoel-wedstrijd gehouden. Winnares werd mevrouw Sonneveld. Schiedam Nicowerken Hol land B. V. heeft de gemeente verzocht om een vergunning in het kader van de hinderwet. Hei bedrijf, gevestigd aan de Regoutstraat, wil een werk plaats oprichten voor scheeps- reparaties. De inrichting 2al onder meer om vatten twaalf elektromotoren, las-aggregaten, heaters enzo voorts. Op woensdag 28 mei kan tijdens een hoorzitting op de gemeente secretarie bezwaar worden ge maakt Dat kan ook schriftelijk. MAASSLUIS Henk Kooienexposeert vanaf zaterdag 17 met zondag dcrijen, gou keningen in het gemeen temuseum van Maas sluis. Het museum aan de Zuid- dijk is geopend'van dag tot en met ïondag van 's middags .twee. tot vijf uur op dinsdagavond van zeven tot negen uur. Op eerste Pinksterdag is het museum gesloten, tweede Pinksterdag gaan de deuren wel open.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3