pi mmft, 116 i ----■' TSB moet eerst uitbeurt bij TOGR afwerken SBV De Haan neemt geen risico meer Onderlinge wedstrijden van Hollandia Drie dagen internationale jeugdsport in Schiedam mm ^ppsEi Dick van der Snoek stapt op Toernooi op Harga Secretaris Bouwmeester: „Houding van de bond onbegrijpelijk" ir '5..I 11-..' Boksgala op maandag 26 mei Schiedam-Esslingen-Vienne Programma jeugdsport uitwisseling Subsidie avondvierdaagse Veteranen in actie Lïchtwedstrïjd DHS Handbal wedstrijden -DONDERDAG 15 MEI 1975/ 6 m- TSB kan bij winst op TOGR degradant Mon ster helpen IH Wm&-&£*** Vlaardingen - Voor zaterdagclub TSB krijgt het compe- titieslot op zijn minst een verrassende ontknoping nu het misstappende Lyra de KNVB er via een verzoek heeft toe overgehaald om elke club in 4 A gelijk aan de laatste ronde te laten beginnen. Anders gezegd: lijstaanvoerder Lyra heeft competitieleider Jan van der Meyde er toe kunnen bewegen om de destijds, door overvloedige regenval, gestaakte ont moeting TOGR—TSBeerst opnieuw te laten afwer ken. Waardoor Lyra, dat naar ARC moest, mag uitrusten. Alles om via gelijke kansen volgende week zaterdag tot een winnaar van de slopende competitie te komen. Of niet! De verwarring in het TSB-kamp is na het telegram van de bond, dinsdagmiddag, bijzonder groot. Secretaris Bouwmeester ïs zeer ontstemd over de han delwijze van de bond en voegt er aan toe dat de consequenties van dat beleid niet zijn te over zien. Niet voor clubs die In degradatiegevaar verkeren en voor ons, omdat bij een even tuele nacompetitie wij geen veld meer hebben. Secretaris Bouwmeester: „Eén van die consequenties is dat er met twee maten wordt gemeten, omdat de laatste wedstrijden die van belang zijn voor degra datie - naast Öegstgeest - wel doorgaan. Ga maar na: Lisser Boys ontvangt SVOW en TAW is gastheer van Randstad Sport Monster, dat evenals Randstad Sport en SVOW ook 17 punten heeft, is vrij, maar kan lachen de derde worden a!s TOGR za terdag van TSB verbest en daarom volgende week een wei nig - door uitschakeling - gemo tiveerde Rotterdamse ploeg op „Polanen" krijgt". „Daarom is het niet vreemd", gaat secretaris Bouwmeester verder, „dat de overige clubs die op punt van degradatie slaan, dat eventuele buiten kansje voor Monster niet pik ken en bij de bond een protest hebben laten horen". MACHTELOOS De machteloosheid bij TSB laat zich raden omdat de tijd te kort is om het gevaar af te wenden. Noch thans heeft Bouwmeester intussen wel contact gezocht met de voorzit ter van het zaterdagvoetbal Fokke Remmers en gevraagd of een verzoek van Lyra uit eigen belang zonder meer wordt goedgekeurd. Trainer Jan van der Berg, niet bang voor de onverwachte con frontatie met TOGR: „De afde ling WA) is nu in twee groepen verdeeld. Waarin de clubs die eventueel nog kunnen promove ren eerst „bij" moeten komen op 21 wedstrijden, maar de clubs die in degradatiestrijd zijn gewikkeld hun laatste beurt zaterdag al afwerken. Wordt bet programma zaterdag niet gewijzigd dan kan Lyra kampioen worden en zijn we van de naweeen af. Nu moeten Door Bas van den Berg wij volgende week thuis tegen Devjo spelen, terwijl bet com plex (,J)e Vijfsluizen", red) de hele dag beschikbaar is voor de jeugd van de ROVS (jaarlijkse sportdag)". NACOMPETITIE Secretaris Bouwmeester: „Daar aan valt niet te ontkomen", en Jan van der Berg: „Als de com petitie nog van, belang is voor ons, weiger ik ergens anders te gaan spelen". In het ergste geval kunnen drie clubs, te weten Lyra, ARC en TSB of TOGR, gelijk eindigen waardoor een halve nacompeti tie moet komen. Secretaris Bouwmeester weer: „Maar wel hebben wij voor eind mei inge schreven voor een toernooi bij Dinteloord en dat zouden wij niet graag missen". Het ziet er evenwel naar uit dat aan de „houding" van de bond op korte termijn iets te veran deren is. Waardoor trainer Van der Berg er intussen van alles aan doet zijn makkers voor die - dankzij het falen van Lyra - geboden kans gebruik te ma ken. Hij: „Ik heb jammer ge noeg twee invallers, voor Stoe- velaar en Van Leeuwen, maar ik geloof dat mijn selectie groot genoeg is om toch over een sterk team te beschikken. TO GR, gaat Van der Berg verder, Jan van der Berg coun ters „verloor zijn laatste twee duels, een reden om aan te nemen dat zij op eigen terrein agressief zal aanvallen. Dus ben ik gebaat bij een versterkt middenveld en met counters. In zo*n speelwijze mis je dan wel een Wim Stoeve- laar. Ook al is zijn vorm omdat hij in militaire dienst verbluft, wel wat achteruit gegaan". Secretaris Bouwmeester tot slot: „Misschien Is er nog een moge lijkheid voor ons om de laatste thuïsbeurt volgende week woensdagavond af te werken". Van onze sportredactie Vlaardingen In een buitenge wone ledenvergadering gaat Zwaluwen dinsdag 3 juni een nieuwe voorzitter kiezen. Dick van der Snoek stelt zich niet herkiesbaar en met hem zal ook tweede voorzitter Henk van Rossen geen bestuursfunc tie meer aanvaarden. De heren Voorthuis, Schenkel, Faber, De Bruyn, Visser, Bronwasser en Wielaard zijn wel herkiesbaar. De vergadering begint om 20 uur. Schiedam Op maandag 2e pinksterdag wordt er op de velden van de voetbalvereni ging SW op Harga een groot voetbaltoernooi gehouden voor elftallen geformeerd door de Schiedamse café- en barhou- ders. Hieraan nemen 15 ploe gen deeL De eerste wedstrijden beginnen Ts morgens om half tien en de prijsuitreiking vindt plaats om negen uur 's avonds in disco-dancing Granada aan de Broersvest in Schiedam. Aan dit toernooi wordt deelge nomen door Centrum-West, Czardas, Granada, 1 Westen, Toe De" Loe, Boemerang, *t- Hoekje, Miami go. 't Raadhuis, <T Artagnaa, De Nieuwe Brug, La Pacha, Peyton Place, 't - Schot en SW-S. Fred Koogje (links)...come back in het zwaargewicht... Vlaardingen In tal van turnza len in Vlaardingen heeft de gymnastiekvereniging Holland- ia haar onderlinge wedstrijden gehouden. Verheugend in dit verband was de grote belang stelling van de ouders. De voornaamste uitslagen daar van: turnzaal Casumrstraat; meisjes A: Irene van Loon, Sil via Muylaert, M. Schellekens en Janine Keizer. Turnzaal Wielewaalstraat, meis jes A: A. A. Mulder, M. van Hees, B, Roozenboom, AL Groen, B. Elsacker, I. Campo. Meisjes B: R. van der Linden, L. Poldervaart, J. Kegel. Meis jes C: C. Berman, J van Keu len, M. Barbouw en H van der Gaag- Jonge dames: Al de Boer, A. Taal. M. Dijkstra en A. Dupon. Turnzaal WeStwijk, jonge dames: L. Jansen, M. Jansen, M. Re- court. Meisjes C: L. Hoogen- dijk, N. Pnem, I. van der Bent, C. van der Berg,, Meisjes B: G. de Rijke, J. Kerpol, N. Kwak, A. van der Luiden. Meisjes A: J. Huybregtse, C. van Ree, AL Eewijk, M. Boog. J. Schrijvers hof, A- WeStdijk, J- Mosselman. Turnzaal Lijnbaan: A. H. Vink, S. Rodriges, A Geluk, K- van der Kooy, M. Smits, K. Post. Jonge dames: M. Hulspas, J. Kraak, J. Bruinsma, L. van Haaster. H. Edelschaap, G. Folkers. Meisjes A: Gerda Bans, Nancy Berg werf, Liza Waas, J. Stouthan- del, H- van Roon, RL Pullen. Meisjes B: C. Bijleyeld, Jaeq. Bijleveld, Jacq Riedijk, Jo- landa Michel, At Straver en C. de Ligt. Turnzaal Van der Palmschool, meisjes A' M. van der Berg, J. Maarleveld, S. Overdijk, K. Doudijs, W. van der Berg, H. Schilder, C. Kooiman, P. Tiel, M. Fidden. A. Bolhof, L. Roden rijs, M. Meijer, A. Schreuders, L. Verboon. Meisjes D: AL Hul spas, L. van Hansier, J, Schaap, A. Aleijer, WRIeeuws, H. Edel schaap, L Pulfe, T. Meijer, G. Folkerts, C. Dupon, L. Meijer, J. van Biezen. A. Luit, T. Tiel. Jongens A: K. Dijksman, B. Hutztnga, D. Hofman, M de Graaf, S. Rodenburg, S. Druk ker, V. Bolderheij, Schiedam Een boksprogramma met vijf hoofdpartij en en zeven overige wedstrijden, alsmede een reduc tie van een rijksdaalder op de duurste (ring-speciaal) plaatsen, moeten er voor zorgen dat het boksgala van de SBV De Haan in ere wordt hersteld". Dit dan omdat tijdens het laatste gala in het club gebouw aan de Lange Haven 15b het publiek, noodgedwongen, werd geconfronteerd met een wat mager programma. De oorzaak: het wegblij ven van vijf Belgische boksers, die door een au to-ongeval hun trip naar Schiedam moesten on derbreken. Het ïs de reden dat Wim de Haan voor de wedstrijden op maan dag 26 mei geen enkel risico heeft genomen en een program ma opbouwde zonder buiten landers. Daarin is ook een plaatsje ingeruimd voor Fred Koogje, die vorige week in Bel gië na afwezigheid van ruim een jaar weer In de ring kwam. Weliswaar kwam de Rotter damse kantoorbediende - bok send in het zwaargewicht - niet tot een zege, maar alles duidt er op dat Koogje binnen korte tijd zijn plaats op de nationale ranglijst weer kan heroveren. Na zijn knappe knock Out zege tegen Dominïco Fortemps mag van Rob Czabania opnieuw heel wat worden verwacht. De Schiedammer, die kortgeleden weer besloot in wedstrijden uit te komen, onderstreepte het juiste van deze beslissing met spectaculaire partijen en louter overwinningen. Puck de Regt en Dick de Vries boksen de overige hoofdpartij en, aangevuld met de partij Pie- neman (Knstalyn) tegen Luyks (Breda). Het programma voor maandag 26 mei, dat om 20-00 uur begint, luidt: Koogje (De UaanhSmit (Carpen- tier), De Regt (De Haan)-Ven- beek (Crooswijk), Czabania (De Haan)-Rutten (Gemert), De Vnes (De HaanJ-Tardy (Car- pentier),1 Pieneman (Kristaly- n>—Luyks (Breda), Verhaal (De HaankRoukema (Carpentier), Eigelsheim (De Haan)-De Groot (Huizenaar), Majtimo (De Haan)-Lagewey (Te Pas), Van Vught (Den Bosch)-St. Anna- land (Crooswijk), Te Pas (Kris- talynJ-Rynberg (Breda), Heg mans (Den BoschVVan Kessel (Gemert), Van Eik (De Haan)- Said (Breda). Schiedam Al meer dan tien jaar onderhoudt Schie dam, via de Schiedamse Gemeenschap, contacten met een aantal steden in het buitenland. Daaruit zijn jaarlijks internationale uitwisselingen voortge vloeid. Heel wat Schiedamse scholieren, sportlieden en leden van zangverenigingen, kregen zo een kans een trip te maken naar het buitenland In 1973, toen de Westduitse stad Esslingen sportlie den ontvang uit Vienne (Frankrijk) en Schie dam, heeft tijdens een officiële bijeenkomst de toenmalige wethouder sportzaken van Schie dam, mevrouw G. D. Verweij-de Graaff, de deelnemende steden uit genodigd om in 1975 naar Schiedam te ko men. Dit dan in het ka der van het 700-jarig be staan van de stad Schie dam. Tijdens de pink sterdagen, van 17 tot en met 19 mei, vindt daar door de internationale sportuitwisseling plaats in Schiedam. Schiedam Het sportpro gramma van de jeugd- sport-u'twisseling (Schie dam-Esslingen-Vienne) luidt: Zaterdag 17 mei: 15-00 uur sporthal Margriet handbalwedstrijden (15.00-15.30 uur jongens S'dam-Esslingen, 15.30- 16.00 uur meisjes S'dam- Esslingen, 16.00-16.30 uur jongens Esslmgen- S'dam). 15.00 uur sportpark Harga (terrein SVV) voetbal Schiedam. Esslingen. 17.00 uur zwembad Groe it oord waterpolo Schie- dam-EssIïngcn. Zondag 18 mei: 09.00 uur zwembad Groe- noord zwemwedstrijden jongens en meisjes. 09.45 uur zwembad Groe- noord waterpolo Vienne- Esshngen. 10.00 uur sporthal Margriet handbalwedstrijden (10.00-10.30 uur jongens S'dam-Vienne, 10.30-11.00 uur meisjes Esslingen- Vierme, 11.00-11.30 uur jongens Esslingen-Vien- ne, 11.30-12.00 uur meis jes Vienne-S'dam). 11.00 uur sporthal Margriet tafeltennis (11.00-S'dam- Esslingen, 13.00 uur Es- shngen-Vienne, 15.00 uur Vienne-S'dam). 10.00 uur sportpark Harga (terrein IJVG) voetbal Es- slingen-Vienne. 13.30 uur sportpark Harga (Aroda-veld) atletiek (13.30 uur series 100 m. jongens, 13.45 uur series 100 m. meisjes, 14.00 uur verspringen jongens, 14.00 uur hoogspringen jongens, 14.30 uur ver springen meisjes, 15.00 uur kogelstoten meisjes, 15.00 uur hoogspringen meisjes, 15,30 uur kogel stoten jongens, 16,00 uur 800 m. jongens, 16.10 uur 4x 100 m estafette meis jes, 16.15 uur 4x100 m estafette jongens). 14.00 uur sporthal Margriet Judo (14.00-17.00 uur), tennis (14.00-18.00 uur), volleybal 17.00 uur Schie- dam-Esstingen. 15 00 uur sportpark Harga (terrein IJVG) voetbal Vienne-Esslingen. Maandag 19 mei: 09.00 uur zwembad Groe- noord waterpolo Schie- dam-Vienne. 10.00 uur sportpark Harga (terrein UVG) voetbal Schiedam-Vxenne. 10.00 uur sporthal Margriet tennis en turnen (tot 12.30 uur). 11,00 uur sporthal Margriet tafeltennis (11.00-13.00 uur enkelspelen). 13.00 uur sporthal Margriet tafeltennis (13.00-14.00 uur dubbelspelen). 13.30 uur sportpark Harga (terrein UVG) voetbal (13.30-14.30 uur Esslin- gen-S'dam, 16.00-17.00 uur Vienne-S'dam). 14.00 uur sporthal Margriet h and b al wedstrijden (14.00-14.30 uur meisjes S'dam-Vienne, 14.30-15.00 uur jongens Vienne-Es slingen, 15.00-15.30 uur meisjes Vienne-Esslingen, 15.30-16.00 uur jongens Vienne-S'dam, 16.00-16-30 uur meisjes Esslingen- Vienne. 14.00 uur sporthal Margriet volleybal Schiedam-Es- slingen. 20.00 uur sporthal Margriet, prijsuitreiking. Ook Wandsworth uit Enge land, met welke stad Schie dam sinds de oorlog bijzon dere betrekkingen onder houdt, is uitgenodigd dit sportfeest mee te maken, maar om organisatorische en financiële redenen moe ten de Engelsen alsnog van deelname afzien, Esslingen en Vienne komen echter wel, met elk een groep van 108 sporters. Uit elke stad komt bovendien een drie man sterke afvaardiging van het gemeentebestuur, terwijl ook de Oberburge- meister van Esslingen, de heer Klaproth, de wedstrij den zal bijwonen. De groep uit Esslingen arri veert in de nacht van vrij dag 16 op zaterdag 17 mei omstreeks 24.00 uur in Schiedam. Franse groep uit Vienne komt zaterdagmid dag omstreeks 17.00 uur aan. 's Avonds vindt in de sporthal Margriet de offfcie- ïe ontvangst door het Schie damse gemeentebestuur plaats. De wedstrijden worden ge houden in de sporthal Mar griet, het sportpark Harga en het zwembad Groe- noord. De buitenlandse gas ten worden ondergebracht in het gebouw van de Scho lengemeenschap Nieuwe- lant aan de Mgr. Nolen- slaan- Van onze sportredactie Vlaardingen De gemeente heeft de wandelsportvereniging VTM een subsidie toegekend van 500 gulden voor de organi satie van de avondvierdaagse '75 in Maassluis, die tussen 9 en 13 juni wordt gehouden. Het is voor de twintigste maal dat Maassluis zijn vierdaagse houdt. Schiedam De voetbalvereni ging SFC houdt op zondag le pinksterdag weer het jaarlijkse veteranentoernooi op de velden in sportpark Thurlede. Aan dit toernooi, dat om 10.20 uur be gint, wordt deelgenomen door elftallen van DRZ, DHS, Schie- 1 damse Boys, Excelsior '20, De mos en SFC. De wedstrijden duren 2 x 12.1/2 minuut. Schiedam DHS speelt morgen avond op het complex in Kethel aan de Schiedamse weg een lichtwedstrijd tegen DBGC, De selectie voor dit duel luidt; Sparla, Suvaal, Roozen, Ver meer, P. Roozen, Droog, Ale- wijnse, Dijkstra, Kurtovic, Le men, Van Kralingen, Van de Berg, Kerssemeyer en Van Wol- feren. De wedstrijd begint om acht uur. Schiedam De eerste van een sene handbalwedstrijden tus sen geselecteerde teams van de steden Schiedam en Breda wor den morgenavond verspeeld op de verharde velden aan de Va- leriusstraat in Schiedarn-Groe- noord. Om 18.30 uur worden twee wedstrijden verspeeld tus sen jongenspupHlenteams Schiedam—Breda en een wed strijd voor meisjesadspiranten. Om 19.30 uur volgt een wed strijd voor herenjunioren. De wedstrijden maken deel uit van de festiviteiten rond de viering Schiedam 700 jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6