SCHIEDAMSCHE COURANT Veel politie bij bezoek Bea trix en Claus Utrechtse gemeenteraad neemt afscheid van Kieboom GO® NIGJWS! JA ik neem D€ proef Gedeelte centrum afgesloten voor iedereen MET Z'N ALLEN t Verkeersmaatregelen Schieland": nieuwe scholengemeenschap Gemeenten bezorgd over verdwijnen afslag Kethelplein Actiecomité wil kerk behouden COLLEGES I J BV DE I SPRINTER Dief door wc-raam Automaat vernield siimiraiiiraimiiiiiiiiinii)i8Bi»miiiMiiin»l; 1 Schiedams en Maardings protest naar rijkswaterstaat K Voetganger aangereden Fietser in sloot Vonhoff: Utrecht verliest een team Kieboom aan Vlaardingen Maassluise RK kerk restaureren 9ï Vrijdag 16 mei 1375 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang nó. 25321 6 pagina's t E S. s Schiedam - Er zullen bij het bezoek van prinses Beatrix en prins Claus op vrijdag 23 mei stren ge veiligheidsmaatrege len worden genomen. Een grote politiemacht uit Schiedam, met assis tentie van andere korp sen, moet er op toezien dat alles naar wens ver loopt. Bovendien is bet voor iedereen verboden - genodigden uitgezon derd - zich binnen in een cirkel rond de Grote Kerk te begeven. Dit gebeurt allemaal met het oog op de officiële opening van de feestweek rond het 700-jarig bestaan van de stad. Naast het prinselijk bezoek zullen er ruim duizend genodigden aan wezig zijn bij de openingscere monie om 19.20 uur in de kerk. Na deze bijeenkomst zal het gezelschap zich lopend naar het Stedelijk Museum begeven waar burgemeester Lems een historische tentoonstelling zal openen. Met dranghekken zal de omge ving van de kerk en het mu seum worden afgesloten. Br zullen acht doorlaatposten wor den ingericht. Voor het verkeer zal een nog groter deel van het centrum worden afgesloten. Pu bliek zal alleen worden toegela ten in de Lange Kerkstraat, Ou de Kerkhof, Lange Haven (one venzijde), Appelmarkt en de Hoogstraat aan weerszijden van het museum. Onder de genodigden bevinden zich overheidsvertegenwoordi gers uit en van binten Schie dam, alsmede de minister van buitenlandse zaken De Gaay Fortman, de commissaris van de koningin in Zuid-Holland M. Vrolijk en de burgemeesters van partnersteden Esslingen en "Wandsworth. Daarnaast zullen ook een aantal Schiedammers - willekeurig geprikt uit het be volkingsregister - de bijeen komst mogen bijwonen. Voor de invaliden is er de moge lijkheid om langs de wandel route van het gezelschap een plaatsje gereserveerd te krij gen. Deze plaatsen bevinden zich in de Brede Marktsteeg en de Nieuwe Sluisstraat. De> Stichting Lentefeest zal hier voor zorgen. Men moet daar over contact opnemen met me vrouw R. Konings, Rossini- straat 25. Strenge maatregelen op vrijdag 23 mei in de omgeving van de Grote Kerk. De politie zal vrijdag 23 mei tussen 18.00 en 24.00 uur een groot deel van het centrum afsluiten voor verkeer. Dat zijn: de Lange Kerkstraat, Kreupel straat. Oude Kerkhof, Nieuwstraat vanaf Oude Kerkhof, Korte Kerkstraat, Grote Markt, de hele Hoogstraat, Brede Marktsteeg, Nieuwe Sluisstraat, Korte Dam, Beurs brug. Dam tussen Oude Sluis en Beursbrug, Lange Haven (westzijde) tussen Korte Haven en Dam, de Lange Haven (oostzijde) tussen Appel markt en Korte Dam en de Appelmarkt- Van 14.00 tot 24.00 uur geldt een parkeerverbod inclusief de parkeervakken en stroken voor deze omgeving. 1 De doorlaatposten - in totaal acht stuks - bevinden zich in Lange Kerkstra a t/Kreupelstraat; Grote Markt/Lange Kerkstraat; Korte Kerkstraat/Hoogstraat/Niemvstraat/Oude Kerkhof; Dam/Oude Sluis; Oude Sluis bij kolk Zakkendragershuisje; Korte Haven bij de Beurs; Korte Havenbrug/Lange Haven en Appelmarkt/Lange Haven. Alleen degenen die irs bezit zijn van een toegangsbewijs voor de bijeenkomst in de Grote Kerk worden toegelaten. 5? Schiedam Met ingang van het nieuwe schooljaar op 1 augustus is er een nieuwe scholengemeen schap gevormd: „Schieland". Hierin zitten de Christelijke Technische School, de Christelijke Nijverheidsschool en de Chr. LAVO-school. Dg reden van deze samenvoe ging is, dat men van mening is dat het onderwijs van he den zich niet meer "geïso leerd kan opstellen. Boven dien blijken de eerste twee leerjaren van de dne scho len vrijwel gelijke lestabel- len te bevatten. Een voordeel vindt het bestuur van de Vereniging voor Chr. Beroeps- en Algemeen Voortgezet Onderwijs ook, dat na de twee laren vor mend onderwijs, gebaseerd op gelijke vorm, de leerlin gen een grotere vakkeuze krijgen. De directeur van de nieuwe Christelijke scholengemeen schap wordt de heer C. Bel, thans directeur van de Tech nische school. De lokalen zijn gevestigd in „De Hoek steen" (Burg. van Maaren laan) en gebouw „Schie- land" (Nieuwe Damïaan). Maassluis De drie colleges van Vlaar- dingen, Maassluis en Schiedam ma- ken op vrijdag 30 mei een kennisma- kings rit met de H Sprinter van me- »eer Spoorwegen. H De Heren bestuur- e ders vertrekken 's H ochtends om 10.41 g uur van het Cen gs traal Station in H Rotterdam naar Hoek van Holland. §j De tweede stopplaats van de Sprinter, de snelle trein voor de korte af- 5 stand zonder sanitaire E voorzieningen, is bij het E station Nieuwland in E Schiedam. Schiedams' burgemeester Lems E opent dat station meteen E tussen de bedrijven door. Aan het eind van de reis is §5 er in Hoek Van Holland een informele bijeen komst met directie van de Nederlandse Spoorwe gen. Het Maassluise colle ge maakt die dag goed gebruik van het open baar vervoer, want bur gemeester Van Dijke en „zijn" wethouders gaan 's ochtends vroeg waar schijnlijk op een „meer- rnanskaart" met de trein naar het Rotterdamse station. Schiedam Uit café het Gouden Glaasje aan de Ylaardinger- straat is een bedrag van J10O galden gestolen. De dader is binnengekomen door een niet afgesloten wc-raam. De 38-jarige eigenaar A. A. H- uit Schiedam heeft inmiddels aan gifte gedaan op het hoofdbu reau van politie aan de Lange Nieuwstraat Daar heeft ook de 32-jarige kap salonhouder H. W. KL aangifte gedaan van poging tot diefstal. Inbrekers braken de achterdeur van zijn zaak aan de Parkweg met een koevoet open. Toch is men niet de winkel binnenge gaan. De politie neemt aan dat de inbrekers bij hun werkzaam heden zijn gestoord, waarna zij op de vlucht zijn gegaan. De schade die zij aan de deur aanrichtten bedraagt driehon derd gulden. Ej Vlaardingen Van een hoek- pand Binnensingel-Oosterstraat is woensdagavond een snoepau- e| tomaat met geweld van de ge- I vel getrokken. EjsjVan de sterke daders ontbreekt voorlopig nog elk spoor. Een ieder die hieromtrent inlichtin gen kan verschaffen wordt ver zocht zich in verbinding met de recherche te stellen. Schiedatn/yiaardingen Zowel hei gemeentebestuur van Schiedam als dat van Vlaardingen gaat bij rijkswaterstaat bezwaar indienen tegen het verdwij nen van de afslag van Rijksweg Kethelplein naar ijksweg 20 in de richting van Vlaardingen. De bezwaarbrieven zullen voor zondag 25 mei worden verstuurd naar de directie van de rijksdienst aan de Rijswijkse Churchillaan. Schiedam De 6-jarige Jeroen Eersel uit de Boerhavelaan heeft bij een botsing met een bromfiets op de Dr. Zamenhof- straat schaafwonden aan zijn hoofd en heupen opgelopen. De 17-jarige bromfietser F. L. uit Rotterdam had de jongen, die plotseling de rijbaan was opge lopen, niet meer kunnen ontwij- ken. Vlaardingen Op de Zuidbuurt zijn woensdag twee fietsers ten val gekomen. Zij werden gesne den door een onbekend geble- ven automobilist. De personenauto raakte de bui tenste fietser, die in zijn val de andere fietser meesleepte. De fietsers, de 16-jange A. Hagoort en de 15-jarige C van Dam, beiden uit Rozenburg, liepen schaafwonden op. De jongste kwam in de langs de weg lopen, de sloot terecht. Ex-wethouder van Utrecht Kieboom, de nieuwe burge meester van Vlaardingen, kreeg gisteren van burgemeester Vonhoff de oorkonde van de stad Utrecht voor zijn ver diensten voor deze stad. Utrecht De Utrechtse gemeenteraad heeft gis termiddag- afscheid ge nomen van wethouder W. A. Kieboom, die is Ito*'6 kefk San dH 2uidvlie' kan best worden gerestaureerd vindt het Beide gemeentes ageren hierin te gen het feit dat door deze maat regel de twee alternatieve rou tes Churchullweg -Hargalaan- Burgemeester Heusdenslaan- Holysinge! en Churchillweg -Daan van Bol'es -Zwanensin- gel-Holysingel extra belast zul len worden. Het plan dat men eind volgend jaar wil gaan realiseren druist volledig in tegen de gedachten van de gemeente-ambtenaren. De opzet van de gemeente Schiedam was bijvoorbeeld om juist de Laan van Bol'es zoveel mogelijk autovrij te maken. Rijkswaterstaat wil de afslag ech ter laten verdwijnen voor de aanleg van het "klaverblad" bi) het Kethelplein. De afslag van de toekomstige rijksweg IS naar njksweg 20 zou daarbij te dicht in de buurt komen te liggen. Onlangs heeft minister Wester, terp van verkeer en waterstaat nog nadrukkelijk in de Tweede Kamer gezegd dat die rijksweg 19 moet worden aangelegd. Maassluis - De oude EE Rooms-Katholieke Pe trus- en Fauluskerk aan de Zuidvliet moet wor den gerestaureerd. Dat vindt de actiegroep „Laat staan die kerk". Na de opknapbeurt van de kerk, die nu met sloop wordt bedreigd, moet het pand een zin volle bestemming krij gen. De actiegroep denkt daarbij aan een cultureel centrum. Bij de gemeente is beke ken of tot opknappen kan worden overgegaan. De kosten daarvoor, er worden bedragen ge noemd van één miljoen gulden, vindt het ge meentebestuur te hoog. Het actiecomité is het daar niet mee eens, want zo zeggen zij; „De kerk is een karakteristiek mo nument aan de Zuid- vliet". Er moet dan ook onder zocht worden, zostaat in een open brief aan de gemeenteraadsleden, of met behulp van fondsen die bijvoorbeeld bij CRM bestaan een accep tabele financiering van de restauratie mogelijk is. Gisteren hebben drie man nen de straatstenen om de kerk al weggehaald, een onderdeel van de sloop waarvoor geen vergunning is verstrekt Het actiecomité reageer de onmiddellijk. De actievoerders zijn bang dat het met deze kerk net zo zal vergaan als de Kleine Kerk. Deze heeft jaren leeg gestaan, nie mand stak er een vinger naar uit. De zaak ver krotte. De Kleine Kerk werd toen gesloopt. Het actiecomité wil zo'n einde voor de Petrus- en Pauluskerk voorkomen. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woonpl,: tBt. Deze bon tn open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer £34, Rotterdam. benoemd tot burgemees ter van Vlaardingen. In de Stadsschouwburg aan het Lucas Bolwerk werd 's middags een bij zondere raadsvergade ring gehouden, waarbij ook mevrouw Kieboom aanwezig was en alle Vlaardingse wethou ders, met uitzondering van de pas benoemde mevrouw Vermeule. „Door onze smart delen wij m hun vreugde", zei Utrechts bur gemeester Vonhoff, doelend op de vier Vlaardingse wethou ders, die belangstellend luister den naar alle aardige woorden die door politieke mede- en te genstanders over de PvdA-wet- houder werden gezegd, WD-burgemeester Vonhoff was ervan overtuigd dat ex-werkne mer van de Nederlandse spoor wegen Kieboom d &ér zo recht lijnig heeft leren denken „Een spoorman was 'ie en dat is 'ie gebleven. Kort, rechtuit en geen franje." Volgens Vonhoff heeft dat een weerslag gehad m het werk dat Kieboom voor Utrecht verrichtte: in de reeks maat schappelijke activiteiten èn in de talrijke commissies waar Kieboom zitting in had. .Maar", vindt Vonhoff, „Utrecht verliest niet een wethouder Kie boom, Utrecht verliest een team Kieboom". Hij roemde de vele werkzaamheden in het belang van de stad van mevrouw Kie boom. „Zij getuigt van eenzelf de gedrevenheid als haar man en ik ben er van overtuigd, dat ze binnen afzienbare tijd ook in Vlaardingen bekend staat als Jantje Kieboom-PvdA-praat- paal", waarna hij „zijn" ex-wet houder de oorkonde van de stad Utrecht overhandigde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1