nlterne I ion a 13. wedstrijden van De Viking De megi/eh# spiegel weg bij Excelsior Henk Hölscher en Jan van Entten Bridge' instuif IN KADER SCHIEDAM-700 JAAR Schoolsportdag op De vijf sluizen Laatste stedenontmoeting wee is. Tzeer ner WOOR DBOEK? feuilleton door Kathmka Lannoy F Kapitein Rob WOENSDAG 21 MEI 1975 'weer misschien J IWAAC fUKKefë koele uwmMÏAtó pelïF niet meegegaan was, dan waren r W5 NOOIT J LEVEND AAW- J GEKOMEN, J DAAR. GAAT BEN KAMEElDftUVER. WIJ ZULLEN HEAA VRAGEN OF K6T NOC VER ESB&zn EN WAT Uitgave: SUTHQFF PERS BV t Deze krant verschijnt m het gebied Nieuwe Waterweg-poord (var Schiedam tot Hoek van Holland) en is uilsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Cheï redactie: M. van den Anker Redactie Schiedam: M. G. de Bruin ert W. J. van der Post Redactie Vlaardingen: M. Verkijk en C. van der Wei Feature-redactie: T, Broekmans en R. Lankamp Sportredactie: B. v.d. Berg (Vlaardingen) en C- H. Soeters (Schiedam) De redactie Schiedam is gevestigd aan de Brcersvest 3a, tel, 262566. (Ook te bereiken via postbus t37, Schiedam) De redactie Vlaardingen ïs gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229. (Ook te bereiken via postbus 110. Vlaardingen) Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 plaatselijke correspondenten Maassluis: C. van de Leiy. Van Beethovenlaan 625, tel. 01899-12056 Mevrouw N. Wustrow, Torenvalkstraat 13. lel. 01899-15136 Maasland: S.- P, van Zuilen. Diepenburchstraat 34. tel. 01699- 16143 Hoek van'Holland: L. van Ooijen, Mahustraat 135. tel. 01747-* 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a. Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen, (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 18,30 tot 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel. 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad. Maasluis: Bilderdijk- laan 8, tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel- 010-144144, toestel 152. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 „Er is een klein eilandje in de buurt, "signor". zegt hij. „Het heet Nido de Brujas, het- moet maar klom zijn. Als we daar heen konden gaan. zouden wij de kust van het eiland kunnen gebruiken als dekking m de rug"..,. Don Juan d'Arias staat aan de reling met zijn opperstuurman. „Wat denkt gij, stuurman, zou den wij de onverlaten kunnen verschalken? Hebben wij enige kans tegen hun drieste praktij ken?" De opperstuurman is vn' goede moed. Hij ziet wel kanse-i om te ontkomen aan de rovers. 2256 Het Het duurt niet lang of de uitkijk van de „Esmeralda", Het vlaggeschip van Don Juan "arias, schreeuwt van zijn uit- kijkpost: „Zeerovers in zicht! Zijvlaken zich klaar om ons aari>te vallen!!" Onmiddellijk treft-Don Juan zijn maatrege len. Kort en beslist geeft hij zijn bevelen: „Alle hens aan dek en de kartouwen gevechtsklaar maken". Zijn scheepsvolk zwoegt en werkt om de "Esme ralda" gevechtsklaar te maken. Het is niel de eerste maal dat zij minder prettige ontmoetin gen op volle zee hebben gehad -.. Nacht Duisternis. Buiten viel een lichte sneeuw. Mogelijk zou morgen altcs weer weggesmol ten zijn, maar nu, in het nachte lijk duister, bleef het liggen. Wit straalde de weerschijn door de harten van de luiken. Reïnier lag naar die vage scheme- nng te kijken, op zijn rug, zijn ogen wijd. Hij was klaar wak- ker; er viel aan slapen niet eens te denken. Het was hem zelfs of hij nooit eerder in zijn leven zo wakker was geweest, en te gelijkertijd zo droombevangen. Wat was waarheid? Hoe stond hij tegenover die waarheid... als het dan zo was? Hij lag en luisterde. De weg liep aan de andere zijde van het huis, daarvan gescheiden door laan en heining. De sneeuw zou elk hoefgeklop, elk wielgeratel dempen. Toch luisterde hij. Alles van die dag draaide in wil de wervelingen door zijn hoofd. En daaruit sprong één zinsnede naar voren: „Mijn dochter is voor u gaan voelen..." Hij voelde zich geslingerd tussen een laaiende, alles verdringen de vreugde en een doffe apa thie, omdat hij het zag als een onmogelijkheid, omdat hij haar niets kon bieden dan zijn liefde en zichzelf en waarschijnlijk een vlucht die nooit een einde zou vinden. Docloor Planteijde mocht hem dan al accepteren, de wereld accepteerde hem daarom nog niet. Mates sa treurde niet om hem. Goed, dat had hij ook niet ver- wacht. Het kon hem trouwens bitter weinig schelen. Mogelijk sprak zij nu ook met diezelfde mechanische marionettenstem als De NoceUes. Omdat baar zo weinig duisters vreemd was, vormde zij wel een uitgelezen object voor iemand die macht over haar had. Onder welke identiteit zou die kerel in het openbaar met haar samen kun- nen zijn? Och, een nieuwe per soonlijkheid aannemen vormde voor die mislukte ridder beslist geen grote moeilijkheid. Van hulp binnenshuis had hij zich tenminste van tevoren al verze kerd. Hèm zou geen vergiftigde kris naar het hoofd worden ge gooid. O, het waren maar vluchtige ge- dachten die Reinier aan zijn' ex-vriendin wijdde. Hij had zelfs soms wat wrang medelij den met haar. Als ze maar in godsnaam! eens en voor goed buiten zijn leven bleef! Dacht ze dat hij gevlucht was? Zij moest weten dat in feite niet hij de moordenaar van de jonge markies was, maar die andere èn zij... door die vervloekte ma gische spiegel. Dan was er nog de mogelijkheid dat ze dacht dat hij ook dood was, ofschoon er verder geen. lijk in de laan was gemeld. Maar ze kon den ken dat de eigenaars van de grond geen verwikkelingen wensten en het lichaam ergens in het bos hadden gegooid. Het zou toeval zijn als men bet dan vond, zoals dat van De Nocel- les. En als men dan daarbij niet zo dwaas was geweest om ver sierselen achter te laten, zou niemand naderhand kunnen zeggen wie de dode was, Ja, wel was hij, Reinier. onvergeeflijk dom geweest zijn slachoffer zo achter te laten dat men het onmiddellijk had geïdentifi ceerd. Maar in welke staat was hijzelf geweest in die ramp nacht? Och, eigenlijk was het hem alles om het even! Ais Matessa ver der haar mond maar hield. Ais zij nog naar hem verlangde, hij zeker niet naar haar. Het enige verlangen dat hem soms heet kon bespringen, was de rat uit de weg te ruimen voor die nog meer slachtoffers kon maken. Maar nu waren er andere dingen om aan te denken, dingen van hogere orde. Het was alleen of zijn gedachten zich schroomden daarmee bezig te zijn. Hij ont week het onderwerp dat hem wakker hield. Aan alles kon hij denken, maar niet aan die ene zin: „Mijn dochter is voor u gaan voelen...1 Om 18.30 uur komen pupillen In actie Gelijktijdig wordt er O de veld de dames-se De sluiting van nontmoetingen moren strijd w< Schiedam Voor de negende maal houdt de bridgever ed ging Schiedam-West in samen werking met de Schiedamse "Gemeenschap een bridge-in stuif. De eerste van de zeven achtereenvolgende bridgewed- s tri j den wordt gehouden op donderdag 22 mei, aanvang 19.45 uur. Vooral voor thuis- bridgers, die wedstrijdervaring willen opdoen, ligt hier een uitgelezen kans om hun blik te verruimen en andere tegen standers te ontmoeten. De bridgers die vier van de zeven avonden hebben meegemaakt komen in aanmerking voor een van de vele mooie prijzen. Aanmelding uitsluitend op de speelavonden vóór 19.45 uur in zaal Irene, Nieuwe Haven 155 in Schiedam. Het inschrijfgeld ;-bedraagt 2^0 per paar, per :avond. Schiedam Als een bij drage aan de festivi teiten rond de viering van 700 jaar Schie dam als stad organi seert de Schiedamse Modeïjachtvereniging „De Viking" interna tionale wedstrijden modelbootvaren. Ze worden nu voor de 5e keer gehouden in de vijver voor het pavil joen „De Kethel" in het Prinses Beatrix- park op zaterdag 24 en zondag 25 mei. Modelbouwers uit alle delen van het land maar ook tut België en Duitsland komen hiervoor met hun zelf op schaal gebouwde scheeps modellen naar Schiedam. Waarschijnlijk zullen ook uit Engeland deelnemers met hun boten aan de start ver schijnen. De vloot welke de heren met elkaar bijeen unansnum brengen zal bestaan uit mo dellen van bestaande han dels- en marineschepen van een internationale samen stelling. Ze worden voortgedreven door elektro- of verbran dingsmotoren en worden al len radiografisch vanaf de wal bestuurd. Alle droog- schippers zijn in het bezit van een geldige zendmachti ging. Een klasse apart vormen de raceboten die de snelheid, spareoursen opgaan in een strijd tegen het horloge. De modelschepen kampen on derling op een figuurpar- cours waarbij het gaat om vaardigheid wat betreft de besturing en de wendbaar heid. In een hiervoor bestemde klas se (F 2) geldt een bouw- beoordeling te verrichten door deskundigen op het ge bied van de scheepsbouw. Zaterdag wordt gevaren van 10.00 tot 18.30 uur; zondag van 9.00 tot 17.00 uur, waar na de prijsuitreiking volgt De tijdwaarneming geschiedt weer elektronisch- Rond de starttoren zal ook nu weer een indrukwekkende vloot te bewonderen zijn met staaltjes van bouwtechniek waaraan de bouwers uren aan arbeid hebben besteed. Schiedam Tijdens de door de Gymnastiekvereniging Excelsior gehouden ledenvergadering is afscheid genomen van enkele leden die, wegens vestiging elders, de vereniging vaarwel moesten zeggen. Allereerst was dit voorzitter IT Hölscher die twee jaar geleden' de heer M. Buckers in deze' functie opvolgde. Ooï$ het hoofd van de technische com missie, Jan van Rutten, verlaat zijn Excelsior waarvan hij van af 1946 lid is. Als jeugdlid klom hij op tot de keurgroep en ver overde drie maal het clubkam pioenschap turnen. De laatste negentien jaar maakte hij deel uit van het bestuur in verschü- lende functies, de laatste jarfen als hoofd van de technische commissie. Het bestuur moest nog een ader- iatn e. ondergaan nu ook me- vrouv C. Meijer-Jansen en de heel r. Gerrets zich niet meer hertel- sbaar stelden- Nieuwe ou zitter is nu de heer J. Wese- naar, voorheen secretaris. Na- mens Excelsior dank' .'Ie aftredende bestuur eden het tweetal dat afscheid nam van de vereniging voor alles wat zij voor Excelsior zijn ge weest en hebben gedaan. Een geschenkenbon was hiervan de stoffelijke blijk van waarde ring, Voor hun dames was er een bloemenhulde. Het nieuwe en deels verjongde bestuur ziet Spaans met als leden, mejuf- Links nieuwe voorzitter J. er nu als volgt uit: Voorzitter frouw R. Prein en G. V.d. Berg. Wesenaar neemt de VOOfZlt- J. Wesenaar; vice-voorzitter H. Dit bestuur is voornemens een tershamer over van H. "HoJ- Kerklaan; secretaresse, mejuf frouw C. Uijtdewilligen, pen ningmeesters, A. Peetere en H, Oltshoom; hoofd technische commissie mejuffrouw H. grote activiteit te gaan ont- scher. plooien op het gebied van de wedstrijdsport Een grotere deelname aan de turnevene- menten van het district Rotter dam van de NKGB zal hiervan een belangrijk onderdeel gaan vormen. Vlaardingen De op woensdag 28 mei te honden schoolsportdag voor leerlingen van de 5e en 6e klassen van het basisonderwijs wordt voor de onderdelen atletiek en zwemmen gehouden op het Shell Sportpark „De Vijfsluizen". De hand.- balwedstrijden voor jongens en meisjes worden gespeeld op de velden van KKWIE of van „De Hollacdiaan". Per leerling mag slechts aim één tal» van sport worden deelgenomen. De atletie- knummers zijn: 60 meter hardlopen voor jongens en meisjes afzonderlijk. Evenzo 4 x 80 meter estafette; ver springen, en medizinibal werpen. Ook op de zwemnummers ko men meisjes en jongens af zonderlijk uit Het program ma bestaat uit: 25 meter schoolslag; 25 meter vrije slag en 5 x 25 meter vrije slag estafette. Voor de individuele atletiek^ en zwemnummers mogen per school slechts twee leer lingen uitkomen. Per leer- ling mag slechts aan één tak van sport worden deelgeno men. Meer interesse voor wedstrijdsport Vrijdagavond is er aan de Valeriusstraat in Schiedam Groenoord de laatste handbalavond in het kader van 700 jaar Schiedam met de stedenont moeting Schiedam—Breda. de meisjes wordt er op het twee dames-senioren ont moeting gespeeld, waarin het ongetwijfeld spannend zal gaan worden. de serie stede- zal de heren-se- orden. Gezien de spelers die er door beide teams zijn opgesteld, zal men aan deze strijd zijn hart op kunnen ha- len. Als ook het weer, dat de laatste dagen zo uitstekend meewerkt, gunstig is, kan het spelpeil op een vrij hoog peil komen, wat het publiek dan een inzicht kan geven in dat wat de handbalsport te bieden heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 2