„EB ZITTEN HIER VEEL TE WEINIG VROUWEN IN DE GEI 1EENTERAAD" Particuliere woningbouw in dorpskern Monurnen ten-t voor schooljeugd Vanavond valt beslissing over speelplaats Van Hoffplein Yal door losse sierbeugel Secundaire rijbaan deels autovrij Botsingen op 't voetbalveld A utomobilisten dronken Kruising afgesloten VAKANTIE de krant helpt u op weg Schiedams nieuwste raadslid: mevr. A. de Jong (JA D): MAASLAND MIST DE BOOT Myosotis zoekt kinderboeken ZUINIG zm Mistlampen van vrachtwagens gestolen WOENSDAG 21 MEI 1975 Schiedam Bij een val van de bromfiets heeft de 65-jarige C. Z. op het Stationsplein een ge broken elleboog en een hoofd wond opgelopen. De valpartij werd veroorzaakt door een losgeraakte sierbeugel die tussen de spaken terecht kwam. De 7-jarige C. Schaeefer viel een hersenschudding bij het rolschaatsen op de Vlaar- dingerstraat. Het meisje is met de ziekenwagen van de GG en GD voor opname naar het Nolet Ziekenhuis ge bracht Viaardingen De secundaire rij baan van de Van Beethoven- singel tussen de Productie straat en de Taanderijstraat zal gesloten worden voor ver keer op meer dan twee wielen. Dit geldt alleen voor verkeer rijdend In de richting van de kruising Van Beethovenslnge- l—Productiestraat—Mah! er- straat. Een en ander gebeurt bij wijze van proef om deze kruising te ontlasten van het drukke verkeer. Viaardingen In het afgelopen weekeinde zijn twee jeugdige voetballers op het sportveld ge wond geraakt. Tijdens de wed strijd Viaardingen D3—-Fortuna D3 kwam de 11-jarige E. van Evk in botsing met de keeper van Fortuna. Vermoedelijk met een gebroken kuitbeen is hij overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. De 15-jarige M. Verburgh van Fortuna B2 dook tegelijkertijd met de keeper van Feijenoord B3 naar de bal. Hij kwam zo ongelukkig terecht dat hij met nog onbekend letsel in het Holy Ziekenhuis moest worden opge nomen. Schiedam Op de. VIaardinger- dijk heeft de politie de afgelo pen dagen twee automobilisten aangehouden die dronken ach ter het stuur zaten. De eerste die de blaastest moest afleggen was de 28-jarige kel ner P.B. uit Schiedam. Met deze test viel ook zijn 35-jarige stads- genoot T.K. door de mand. Te gen beiden is proces-verbaal opgemaakt Dat geldt ook voor de twee auto mobilisten die bij radarcontrole ,op de Rotterdamsedijk werden aangehouden voor te hard rij den. Tijdens deze controle reed één van'de bestuurders 68 kilome terper uur. Viaardingen In verband met reconstructiewerkzaamheden is een deel van de Kethelweg (tus- sen de Hargala an en de Burge meester Heusdenslaan) en de kruising Van Linden van der Heuvelsingel-Van Hogendorp- slaan-Kethelweg voorlopig vooi doorgaand verkeer afgesloten De zuidelijke rijbaan van de Kethelweg zal echter voor het verkeer in beide richtingen worden opengesteld. Mevrouw A. A, de Jong ..nïeuw VVD- raadsücL Schiedam Precies in het jaar dat zij haar 25-jarig jubileum als WD-lid viert, treedt mevrouwA, A. de Jong het bolwerk van de Schiedamse gemeente raad binnen. Vanavond legt zij de eed af en vanaf dat moment is de fractie van de WD in Schiedam weer conmleet. Hoe staat fiet nieuwe raadslid tegenover dit debuut in de actieve politiek? „Nou, de komende maanden zal ik op de eerste plaats toehoorster zijn. Ik moet eerst bekijken hoe alles in zijn werk gaat Pas als ik volledig van alles op de hoogte ben kan ik echt in actie komen. Dus voorlopig ga ik de kat uit de boom kijken". Hoe komt bet dat zij nu pas op bet gemeenteraadsto- neel verschijnt, terwijl de interesse in de politiek toch al een kwart eeuw aanwezig is? „Het is nooit mijn hartewens geweest om in de raad te zitten. Behalve de laatste tijd, toen heb ik gezegd dat ik graag wilde meewerken". Waarom heeft zij destijds voor de VVD gekozen? Het is de partij geweest die mij het meeste aanspreekt Waarom? Ja, "omdat ik vind dat in deze partij de persoonlijke vrijheid van denken en handelen toch wel het meest gewaarborgd is". doorïrix Broekmans Welke taken krijgt mevrouw De Jong toegewezen als raadslid? Dat wordt sociale zaken en onderwijs. Wat dat laatste betreft, onderwijs heeft heel mijn hart. Dat kan bijna niet anders met drie opgroeiende kinderen (twee meisjes en een jongen van elf, veertien en vijftien jaar), zo hou je je heel goed op de hoogte van de ontwikkelingen. En sociale zaken, dat is toch iets waar iedereen geïnteresseerd in is". Is raadswerk zwaar? „Voor de WD-fractie zeker. Wij hebben het in deze situatie niet gemakkelijk. Als er van onze kant iets gebeurt krijgen juist wij het zwaar te verduren, klaar dat is wel een stimulans om er extra hard tegenaan te gaan hoor". Heeft zij een "verklaring voor het feit, dat de meeste gemeenteraden altijd zo dun in de vrouwen zitten? „Ja, dat is inderdaad jammer. Schiedam heeft zeker te weinig vrouwen in de raad, dat komt neer op 16%. De WD heeft altijd vrij gunstig afgestoken tegen de rest van de partijen, wat betreft de vrouwelijke inbreng. Dat komt omdat de WD altijd al de man en de vrouw gelijk heeft gesteld. Daarin zijn met name de confessionele partijen altijd achter geble ven. Het komt nu een beetje bij. Maar het is ook een hele mentaliteitskwestie dacht ik". Wat zegt de echtgenoot van baar aanstaande raadslid maatschap? „Die staat er uiteraard helemaal achter. Hij is nu wel afgetreden als voorzitter van de WD in Schiedam. Hij vond dat noodzakelijk. Het WD-bestuur moet kritiek kunnen hebben op de raadsfractie. En in ons geval zou dat tot onenigheid in het gezin kunnen irLrik leiden. En dat kan natuurlijk niet. Dus vandaar". Maasland Een karakteristiek deel van Maasland staat op de nominatie om te verdwijnen: het stuk weiland en de boerde rij aan de Commandeurskade moeten plaats maken voor wo ningbouw. Het stuk land dat juist buiten de grenzen van het beschermd dorpsgricht ligt, Is door Eurowoningen BV te Rot terdam gekocht van landbou wer H. van den Berg, die tot het begin van de bouw nog de zorg heeft over enkele koeien en paarden die op het weiland grazen. „Over een maand bieden we waarschijnlijk de eerste bouw tekeningen aan de gemeente aan. Natuurlijk willen we zo snel mogelijk met de bouw be ginnen, het weiland kost ons in de huidige vorm alleen maar geld. Project-coördinator H. de Haan van de bouwmaatschappij wil 3!SmKt De boerderij en het weiland aan de Commandeurskade moeten binnenkort plaats maken voor woningbouw. alleen kwijt dat de onderhande lingen met de gemeente nog in een Beginstadium zijn. De ge meente Maasland heeft bij een poging tot aankoop van de grond achter het net gevist: ei genaar Van den Berg ging niet in op het bod van de gemeente en verkocht zijn grond aan Eu rowoningen. Een vervelende zaak", noemt Maaslands burgemeester de „atfaire Van den Berg", „maar de prijzen voor grondaankopen worden door een taxateur gere geld; aan een eenmaal vastge stelde prijs valt dan voor ons niet meer te tomen". Toch is in i Het Van 't Hoffplein in Schiedam-Oost dat men voor een bedrag van 320.000 gulden wil gaan opknappen. Schiedam De gemeenteraad van Schiedam zal vanavond beslissen of de dienst gemeentewerken op het Van 't Hoffplein een speelplaats kan gaan aanleggen. De kosten van dit projekt, dat in grote lijnen overeenkomt met het voorgestelde plan van de bewonersvereniging Oost en het centrum Oost. bedragen 320.000 gulden. Dit zal worden gefinancierd uit de zogenaamde watermil joenen, verkregen bij afkoop van het watercontract met Rotter dam. Uil de resultaten van de enquête Langs de" randen van het plein van de bewonersvereniging zuilen echter speelinstrumenten bleek dat de speelplaats voor- worden geplaatst voor meerde- namelijk moet worden bestemd re leeftijdsgroepen, omdat het voor kinderen in de leeftijd van terrein op de route ljgt naar 6 tot 10 jaar. Vorig jaar oktober diverse scholen, is dit rapport reeds met een Voor de jongste kinderen komen grote maquette naar de ge- de voorzieningen aan de zijde meente gestuurd. van de Buys Ballotsingel. Een veilige verbinding zal worden gecreëerd met het dichtbevolk- Maasland In het kader van het monumentenjaar wordt mor gen een fietspuzzeltocht gehou den voor de leerlingen van de twee hoogste klassen van de Maaslandse basisscholen. Aan deze tocht, georganiseerd door de gemeente, de historische werkgroep en de schoolhoofd en, zullen ongeveer 280 leerlin gen deelnemen. De route voert langs tal van be zienswaardige, historische en op de monumentenlijst voorko mende panden. Eerst wordt het bebouwde gedeelte van het dorp bekeken, waarna de tocht naar de buitenwijken voert. Onderweg wordt er een bezoek gebracht aan enkele oude pan den, waaronder enige boerde rijen. Ook de molens worden bezocht. De route van de tocht is: Kerk plein, Burg, van der Lelykade, Kluiskade, Kerkweg, *s-Heren- straat, Stationsstraat, Pr. Irene- laan, Pr. Beatrixlaan, Molen- weide, fietspad over voormalige trambaan, Molenweg, fietspad, Kwakelweg, fietspad, Oostgaag, vandaar via fietspad terug naar Commandeurskade, Molenweg (bezoek aan molens). Comman deurskade, Hofsingel, Plantage, Doelstraat, N. H. kerk, Kerk plein. te gebied ten zuiden van de 's-Gravesandestraat Ook bij de Buys Ballotsingel en de Boer- haavelaan willen de ambtena ren van de dienst gemeentewer ken nu een veilige oversteek plaats voor voetgangers gaan maken. Schiedam Myosotis, een ver eniging die om de week een clubmiddag en soosavond voor geestelijk gehandicapten ver zorgt, is op zoek naar kleuter-, kinder-, jeugd- en platenboe ken. Op de club- en soosuren wil men starten met een uitlening aan de leden. Iedereen die wat heeft kan bellen het telefoonnummer 261512. een eerder bestemmingsplan het bewuste weiland als gebied voor woningbouw aangewezen, er zouden dus toch huizen wor den gebouwd. Wat is dan, met betrekking tot het stadssehoon, het verschil tussen woningbouw door een commerciële instelling als Eurowoningen en bouw met de gemeente als opdrachtge ver? „Als wij het weiland in handen hadden gekregen", reageert burgemeester Van den Brink, „houden we voorlopig waar schijnlijk niet tot bebouwing zijn overgegaan. Het probleem met de door de raad goedge keurde bestemmingsplannen is - vaak dat bij het uitvoeren er van, meestal jaren later, blijkt dat de plannen al min of meer achterhaald zijn. Ook met dit plan is dat eigenlijk het geval; toen het aangenomen werd stond de woningbouw hoger ap onze prioriteitenlijst dan tegen woordig. Nu leeft het idee „La ten we zuinig zijn op het moois dat we nog hebben" sterker bij de mensen dan enkele jaren geleden". BU HISTORIE Overigens vindt Van den Brink het verdwijnen van het wei land midden in het dorp niet zo'n geweldig gemis: „Op zich zelf is het stuk grond niet zo bijzonder, maar het hoort nu eenmaal bij de historie van de gemeente. Dan is het toch wel een pijnlijke zaak wanneer het plotseling een andere bestem ming krijgt. In ieder geval zul len we de plannen van Euro- woningen nauwlettend in het oog houden". Schiedam Van drie vrachtwa gens zijn beide mistlampen ge stolen. De wagens stonden al len in de oost wijk geparkeerd. Twee auto's stonden aan de Van Kteefstraat. Zowel chauffeur P. J,'A. G. als bedrijfsleider G. E. C. O. hebben inmiddels van de diefstal aangifte gedaan op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat Ook de lampen van J. V. verdwe nen. Zijn wagen stond gepar keerd aan de nabijgelegen Van Kouwenh ovenstraat De waarde van de ontvreemde mistlampen varieert van 150 tot 200 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3