,Het gaat niet allemaal over rozen S cliiedam-7 00 secretaris B. Steenbergen; Hoeks offensief om toeristen gunst Grote reclame-campagne: Verkeerslichten verdwijnen Hoe staat "t met de voorbereiding van de welbekende feeste lijkheden die het ze venhonderd- jarig be staan van de jenever- stad Schiedam moe ten opluisteren? Mo gen we verwachten dat alles naar wens verloopt? Ter beantwoording van die vragen vervoegde uw verslaggever zich een tiental dagen vóór de Grote Start bij het Schiedamse Stadskan- door Robert Lankamp toor. Waar het hoofd kwartier van de jonge Schiedam-700 secreta ris B. M. Steenbergen is gevestigd. Frisdranken In 't zenuwcentrumvan het feestcomité op de .vijfde eta ge vergaderen één dame en drie heren, onder leiding van organisator Steenber gen. Gezeten achter tafels, rijkelijk gedekt met brand- weervergunningen en ande re ambtelijk infrastructuur van het Grote Feest De or ganisator heeft 't even te druk om de vragen van de krant te beantwoorden. Druk is 't inderdaad. Aan de hand van aan de muur gepu- naiste plattegronden van Schiedam bespreekt men een aantal plannen. In dit geval ten behoeve van een heer die een vertegenwoor diger van de frisdranken-in- „dustrie.lijkt .te zijn. En dat met een decor van vaak rin kelende en efficiënt opgeno men telefoons. Alsmede binnenvallende Schiedammers die kaartjes voor de verschillende onder delen van het feest komen afhalen. De vergadering eindigt met de beslissing dat de prijs van het bier op één gulden vij fentwintig wordt vastgesteld en die van de frutti - cola (óf zoiets) op één gulden. Heel normale prijzen, vindt de organisator. Rozen En zo heeft de heer Steenber gen nu even de tijd voor uw Eerste vraag: Hoe staat 't met de voorbereidingen? Steenbergen: „Als ik zou zeg gen dat 't allemaal over ro zen loopt zou ik te optimis tisch zijn. Natuurlijk zijn er problemen. Bijvoorbeeld de coördinatie van de activitei ten van het grote aantal mensen dat bij de organisa tie is betrokken. Maar ja, dat lukt wel. Iedereen doet verdomd hard z'n best" En de financiën? Wil dat een beetje lukken? „We hopen dat we met de beschikbaar gestelde .ander halve ton eruit komen. Je loopt natuurlijk wel een risi co met je ontvangsten: die zijn op een ton gepland. We kunnen dus een kwart mil-, joen uitgeven". Zijn er bij de raming van de uitgaven nog tegenvallers geweest? „Tot dusver hebben we mee vallertjes en tegenvallertjes gehad. Ik kan er geen voor beelden van geven, de raad moet er eerst in worden ge kend". MOOI WEER De TROS heeft besloten uit te gaan zenden vanuit de sporthal in plaats van van uit de feesttent, zoals oor spronkelijk was gepland. Welke gevolgen heeft dat? „Tja. dat is nou een voorbeeld van een financieel tegenval- lertje. In de feesttent kun nen we tweeduizend mensen kwijt, in de sporthal maar acht honderd. Dat scheeltin de Ontvangstem-Overigens is - die uitzending vanuit de i feesttent om technische re denen niet doorgegaan: 't. had iets met kleuren te ma- ken".- De landelijke fietsdag van de ANWB en de TROS valt in de Schiedamse feestdagen en Schiedam is één van de startgemeenten voor dié manifestatie. Bent u niet bang dat die concurrentie mensen van het feest weg lokt? „Haha, misschien is 't die dag wel slecht weer. Nou nee, dat mag je niet hopen, hé. Nee, we verwachten niet dat veel Schiedammers gaan fietsen in plaats van feesten. Van mij mag het op die dag best mooi weer zijn. Ik maak me helemaal niet on gerust" Na het vraag gesp rekje heeft de heer Steenbergen nog een slotopmerking. „Ik had graag dat u in de krant zette dat we erg onder de indruk zijn van de in spanningen die alle betrok ken verenigingen, instellin gen en organisaties leveren om dit feest tot een succes te maken. De mensen wer ken ontzettend hard". 9 B. M. Steen bergen: Niet bang voor moot weer... Hoek van Holland Hoek van Holland doet verwoede pogingen, in samenwerking met Bot terdam, om dé badplaats van het Rijnmondge bied te worden. Jlet financiële steun van de grote broer zijn er voor het komende strandsei- zoen allerlei evenementen voorbereid die de Hoek tot een trekpleister van formaat moeten maken. In grote advertenties wordt onder de kop „Hoek van Holland: prachtstrand!" op de voordelen van de badplaats gewezen: grote stranden met schoon zand en veilig zwemmen dankzij de strandwacht worden ais de grote voordelen van de badplaats aangemerkt De heer A. F. van Dillen, chef van de Hoekse afdeling Sport en Recreatie, is zeer tevreden over de grote fi- nanciële steun van Rotter dam: „Daardoor kunnen we. nu eens uit de schaduw van Scheveningen treden. Over de Hoek als badplaats hoor je immers zelden of nooit iets op radio of televisie. En dat terwijl we hier toch een prachtig duingebied hebben om in. te wandelen. Zes jaar waren constant volledig be zet en ongeveer 120.000 dag jesmensen -deden de Hoek aan, vooral om de Noorder- pier op te lopen en de sche pen na te kijken. „Maar er kunnen er nog ge noeg bij", vindt Van Dillen, „over ongeveer anderhalf jaar kunnen we het publiek een nog betere service bie den wanneer de opgehoogde pier ook bij vloed voor iede reen toegankelijk zal zijn". geleden waren wij een van de eerste Nederlandse bad- Na de groots opgezette ope- plaatsen die het schoonhou- ning van het strandseizoen den van het strand werkelijk serieus aanpakten met spe ciale vuil-sorteermachines. Ook het kijken naar het in- en uitvaren van de schepen is een vorm: van ontspannng waarvoor de Hoek een unie ke ligging heeft". Toch had de Hoek in de afge lopen zomer, niette klagen over gebrek aan belangstel- lihg, ondanks het slechte V|?eer.' De kampeerterreinen op Hemelvaartsdag met on der meer een strand!oop naar zee in badkostuums uit grootmoeders tijd en demon straties van de reddingsbri gade, zijn er in de zomer nog veel evenementen gepland, zoals de Nederlandse kam pioenschappen casting („droog" gooien met werp hengels), wedstrijden in polsstokhoogspringen en een wielerronde. Aan de ongeiijkvloerse kruising Maassluis/Maasland wordt de laatste hand gelegd. Het asfalteringswerk is in volle gang. Vermoedelijk kan het viaduct over enkele weken al worden opengesteld. Maasland Met het gereed komen van de ongelijk vloerse kruising in rijksweg 20 onder Maasland en de nieuwe brug over de Noord en Mid del vliet, is een be langrijke stap gezet In het reconstructieplan van rijks weg 20. Rijkswaterstaat verwacht dat het gehele re constructieplan van het tra ject tussen de Boonervllet te Maasland en de kruising Maasdijk-Hoek van Hol- land-Coldenhovenlaan in oktober van dit jaar uitge voerd zal zijn. Nu met ingang van afgelopen vrijdag de twee laatste rij stroken van het yiad uct over de Middel- en Noord vil et voor het verkeer zijn open gesteld, is dit kunstwerk ge heel gereed. Met de bouw is in oktober 1972. begonnen. Nadat precies een jaar later, in oktober 1973, de helft van het viaduct klaar was, kon de oude, uit 1939 daterende brug worden gesloopt. Toen dat eenmaal gebeurd was, kon het nieuwe viaduct op de werkelijke breedte ge bracht worden. Het viaduct is honderd tachtig meter lang en veertig breed. De door- vaarthoogte voor de scheep vaart bedraagt 3.40 meter. Er is plaats voor zes rijstro ken. Voorlopig worden er daar vier van gebruikt, evenals dat met de ongelijk- vloerse kruising en de rijks weg zelf het geval 'zal zijn. Het gereconstrueerde zes ki- GEEN FIETSPADEN De ongelijkvloerse kruising is onder langs alleen voor mo- torverkeer toegankelijk. Er worden geen fietspaden aan weerskanten aangelegd. Het langzame lokale verkeer moet gebruik maken van de tunnel in de Kortebuurt. Het laatste kunstwerk in het betreffende tracé rijksweg is dan het ongelijkvloers ma ken van de kruising Maas dijk-Hoek van Holland-Col- De rotonde Westerlee gaat verdwijnen. Er wordt druk gesloopt. Voor de rotonde, waar op vijf wegen uitkomen komt een haakse krui sing in de plaats. Voor het werk, bij de rotonde Westerlee is het noodzakelijk over een goede fundering te beschikken, terwijl ook de bestaande bruggen versterkt moeten wor den. Een heistelling is. al geruime tijd in ge bruik voor de werk zaamheden. Het water is gedeeltelijk gedempt, en het verkeer uit de richting De Lier wordt omgeleid via de veiling. De verbreding van rijks- weg 20 is eindelijk, na jarenlang wachten, op gang gekomen en vor dert nu snel. lometer lange tracé tijksweg tussen de afslag Maasland- Maassluis en Maasdijk-Hoek van Holland heeft nu vier rijstroken. Een. twaalf meter brede middenberm maakt het mogelijk tot zes rijstro ken uit te breiden. ONGELUKVLOERS De ongelijkvloerse kruising in de rijksweg tussen Maas land en Maassluis wordt en kele dagen na pinksteren In gebruik genomen. Tot voor de bouw lag daar de beruch te ïgn. dodenkraising. Toen er eenmaal met de bouw was begonnen, er verkeer slichten waren geplaatst, nam het aantal ongelukken daar zeer sterk af. Het doorgaande verkeer tus sen Rotterdam en Den Haag gaat nu bovenlangs, terwijl Maasland en Maassluis nu onderlangs een veilige ver binding hebben gekregen. Nu dit kunstwerk vólgende week door het verkeer ge bruikt gaat worden, worden de portalen roet de verkeer slichten afgebroken. dehhovenlaan. De op- en af- ritten voor deze kruising lig- gen er al, terwijl de heiwerk zaamheden nagenoeg klaar zijn. Rijkswaterstaat ver wacht dat deze ongelijk vloerse kruising in oktober a.s. in gebruik kan worden genomen. DRIESTROOKS Het tracé tussen deze kruising en bet verkeersplein onder gaat ook een grote verande ring. Dit tot voor kort ge vaarlijke dries trooks tracé krijgt er een vierde rij strook bij. Met enig passen en meten was daar net ruimte voor. Ook dit karwei is inmiddels ter hand geno- "Via twee rijstroken wordt het verkeer langs de werkzaam heden geleid. De rotonde Westerlee verdwijnt eri maakt plaats voor een door verkeerslichten beveiligde, kruising. Deze werkzaamhe den zullen in de loop van. volgend jaar hun beslag krijgen. WOENSDAG 21 MEI 1975

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5