Tweehonderd combinaties i Ruiter dag wordt groot I hippisch festijn I Tien profs wielerbaan Schiedamse onderwijswinkel informeren en organiseren Voorjaars- markt van Progeza Vergadering van DWS Goedkeuring Gedeputeerde laten Bowling- centrum bijna Maar VERGADERING VANAVOND i-vr*. Grote Prijs van Schiedam Maandcijfers spaarbank Anno 1820 Westbewoners vergaderen Werkbezoek aan Liekebaert Geen zesde leerkracht voor Schutse DONDERDAG 22 MEI 1975 4 Van onze sportredactie Schiedam - Nu het in- schrijvingstermijn hier voor is verstreken be looft de Landelijke Rui- terdag op 24 mei een compleet hippisch fes tijn te gaan worden. Niet minder dan dertig verenigingen uit het Ge west .Zuid-Holland en Noord Brabant van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijver- enigingen sturen hier voor hun ruiters en amazones naar het feest vierende Schiedam. Met elkaar brengen ze meer dan tweehonderd combi naties in de verschillen de wedstrijddagen. Voor de paarden zijn er de gebruikelijke ere-ro- zetten de verdienden en voor hun berijders, niet te versmaden geldprij zen. De organisatie is in han den van de Schiedamse „Spaland Ruiters" die hiervoor tien wedstrij- drïngen voor de dres suur- en springnummers gaat inrichten. Ze komen te liggen op het indus- trieterrein, gelegen aan de oos telijke stadsgrens en te berei ken via de 's Gravenlandseweg Aan het ,groepsdressuur, het voorbrengen van achttallen, ne men in de morgenuren - aan vang 8 uur - tweeënzeventig rui tercombinaties deel. Ze ver tegenwoordigen de verenigin gen: Maasruiters (Maasland); Beijaert (Alblasserdam), Olden- bamevélt (Berkei), Koningin Emma (Wassenaar), De Over- maasse Ruiters (Brielle), De De- vil Ruiters (Heerjansdam), Jo- han Willem Friso (Maasdam), De Oranje Ruiters (Willemstad) en Emmenckhoven uit Nieu- wendijk. Voor het onderdeel viertallen met handicap komen tien combina ties in de wedstrijdrmg. Ruiters DRESSUUR en amazones van de verenigin gen R.V. „Schiedam"; De Delf land Ruiters (Wateringen), De Sehieruiters (Overschie), De Putsche Ruiters (Zuidland), Ma- ïeppa (Barendrecht), Dubbel- dan Omstreken (Dordrecht), De Siegfried Ruiters (Bergam bacht). De Gouwe Ruiters (Waddinxveen), De Beijaert (Al blasserdam) en De Boogaard Ruiters uit Rijswijk. Al deze ruiters en amazones doen ook mee aan het individuele dres suur ingedeeld in de klassen L.II - L.I en M. en Z. Tevens komen combinaties uit in de springnummer in de klassen M. en Z. Vooral in de klasse M. kunnen de bezoekers „top ruiters" aan het werk zien. Aan het individuele dressuur en de springnummers nemen ver der deel combinaties van de verenigingen Prinsenstad; De Lek-Ruiters; Loosduinen: Boek horst; Koninklijke Zuid-Hol landse Jacbtveremging: De Voomse Ruiters; Die Flardmg- ha Ruiters: Prinses Christina; 's Gravenhof en De Prins. Attractieve onderdelen van dit concours hippique worden het voorbrengen van eenspannen tuigpaarden voor show- en boe renwagens. Hierbij gaat de ver eniging „De Spaland Ruiters" zich in het bijzonder presente ren. Alsmede het voorbrengen van tweespannen en meerspan nen o.a. voor landbouwwagens. In beide gevallen zal de jury bij de beoordeling letten op de gang en de verzorging- van paard - wagen en aanspanning. Bij de meerspannen, gebruik- spaarden voor een landbouw- wagen, moeten de paarden ge lijk van tekening en kleur zijn. Dit geldt ook voor het dressuur- nummer „Klavertje Drie" rij den. De paarden lopen dan hier Springruiters te kust en te keur. bovendien gelijk in linie in stapdraf en in galop. GELUKSPR1NGEN Het spektaculaire onderdeel is voor het laatste bewaard. Ge- luksp ringen waarvoor twee ruitereombinaties gelijk het parcours berijden (heen en te rug) met onderweg de nodige hindemissen. Wie een fout maakt valt af. De twee overge bleven combinaties kampen om de eerste en tweede prijs. Een indrukwekkend kijkspel be looft de grote slotparade te worden welke aan de prijsuit reiking vooraf gaat (c.a 17.00 uur). Alle deelnemende vereni gingen paraderen voor jury, gasten en het hooggeeerde pu bliek en dragen hun vereni gingsvendel mee. Paard-com mandante is ditmaal Mej. J. Janknecht die de tweehonderd combinaties langs de tribune zal leiden onder de tonen van speciale ruitermuziek. W edstn jdschema: Van 8.00 tot 12.00 uur dressuur en voorspringen. Om 14.0Q uur vindt de ontvangst plaats van burgemeester A. Lems en de ovenge gasten. Daarna een optreden van de Harmonie St. Radboud met een show van de hierbij aanwezige majorettes. Om 14.30 hindernis- springen voor de combinaties die zich 's morgens hiervoor wisten te plaatsen. Vanaf 15.15 uur volgen het voorbrengen van. de eenspannen tuigpaar den: M, en Z- springen, Klaver tje drie rijden; het voorbrengen van twee- en ik eerspannen en het geluksprmgen. Van onze sportredactie Maassluis Op donderdag 29 mei gaart de poorten van het nieuwe bowlingcentrum aan de Zuidvlïet voor het eerst open. Burgemeester Van Dijke zal §jl|S dan (zeer waarschijnlijk) lussen 16.00 en 18.00 uur de officiële opening verrichten. Het geheel is in aangepaste stijl opgetrokken, gezien het karak ter van de oude binnenstad- Het bowlingcentrum beschikt over 8 officiële wedstrijdbanen, met daarvoor een zitgedeelte en een bar. Daarnaast komt er een restau rant, geheel In Oudhollandse stijl. De verbouwingen aan het pand waarin het restaurant wordt gevestigd zijn nog niet geheel afgerond. Dit zal nog ongeveer 6 weken duren. Eigenaar van het nieuwe bowling centrum is de Maassluise bouw en exploitatiemaatschappij Run B.V. De totale oppervlakte van het bowlingcentrum bedraagt 700 m2. Achter het pand is ruime parkeergelegenheid. De bouw werd uitgevoerd door aannemers Kloppenburg en Van der Kooij, architect was R. Liesveld uit Vlaardingen, Na de officiéle opening (voor nodigden) op 29 mei tussen 4 en 6 uur 's middags is er „open house". De Maassluise bevol king kan dan kennis maken met de aanwinst van het oude centrum. Iedereen kan die avond gratis bowlen! -I Schiedam Internationale baanwedstrijden om de „Grote prijs van Schiedam", in het kader van de festiviteiten rond Schiedam- 700 blijken aantrekkelijk genoeg om op zondag 25 mei tien profrenners naar de Schiedamse wielerbaan te lokken. Schiedam De spaarbank Anno- 1820 kon in de maand april een inlegoverschot van bijna een half miljoen gulden noteren. Er werd bijna 16 miljoen ingelegd. Vorig jaar april bedroeg het in- legoverschot in deze maand bij na één miljoen, maar het resul taat van het eerste kwartaal was toen lager. Tot en met april werd namelijk een overschot van 4,7 miljoen geristreerd te gen vorig jaar 3,8 miljoen. Het tegoed is per 30 april geste gen tot ruim 138 miljoen. Dat is 14 miljoen meer dan vorig jaar. Dit tegoed, alsmede de overige toevertrouwde midde len en de reserves tot 10 mil joen, waren voor 55 miljoen belegd in effecten, 68 miljoen in onderhandse leningen, en voor 15 miljoen in hypotheken. De onbelegde en op korte termijn belegde gelden bedragen 10 miljoen. Schiedam Op dinsdag 27 mei houdt de bewonersverenigiag West een algemene ledenverga dering in centrum "De Kreek" aan de Lange Haven. Aanvang: 20 uur. Het beleid voor het komende jaar zal worden be sproken. Vanavond om kwart voor acht wordt er in de Hat-' tahof over de komst van een onderwijswinkel in •Schiedam vergaderd. Belangrijk punt: het aantal belangstellenden, ouders van schoolgaan de kinderen, leerlingen en leerkrachten, is me de-bepalend voor het overleven van het Schie damse onderwijswinkel- idee. Niet heleméSl bepalend, omdat de werkgroep die het terrein voor de ver gadering heeft geëffend vindt dat die onderwijs winkel er in ieder geval moet komen. Gezien de behoefte die er bij de leden van die werkgroep Vlaardingen Op het voorplein en de zalen van de Ichtuskerk aan de Van Maerlantlaan in Vlaardingen wordt zaterdag 24 mei van half tien 's morgens tot zes uur 's avonds een voorjaarsmarkt gehouden. Deze markt, met activiteiten als rad van avontuur, kegelen en een platenstand, is georganiseerd door de christelijke koor-vereniging Progeza ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging. Met het geld dat de markt opbrengt wil dé jubilerende vereniging volgend jaar een feestelijke openbare uitvoering geven, waarbij de honderdtachtig leden in nieuwe kledij gestoken zijn. De voorbereidingen voor het jubi leumconcert zijn in volle gang. Zo werkt Progeza mee aan di verse kerkdiensten en wordt er gezongen voor diverse instellin gen. Dit jaar nog treedt het jubilerende koor op voor de televisie en wordt er een gram mofoonplaat uitgegeven zélf bestaat. Want dat zijn net als de belang stellenden die ze hopen te trekken ook ouders van schoolgaande kinde ren, leerlingen en leer krachten. INFORMATIE Wat voor onderwijswinkel en waarom? Aan het woord zijn Hans Bakker (18), Ine van Kes- sel (32) en Ed Wendrich (25). Een onderwijswinkel moet, zeg gen ze, informatie geven over onderwijs die niet een-twee-drie te krijgen is. Bijvoorbeeld. Een overzicht van hoe 1t op de di verse Schiedamse basisscholen toegaat als ouders met weten naar welke schooi ze kun kind willen sturen. En informatie over hulp bij 't huiswerk, ver der studeren, mogelijkheden voor studietoelagen enzovoort. Kortom, een informatiecentrum over zowat alles wat met 't onderwijs, en dus ook het vor mingswerk, te maken heeft Voor alle duidelijkheid: de onder wijswinkel is een particulier initiatief en heeft niets met de gemeente te maken. Hoé een Schiedamse onderwijs winkel georganiseerd wordt en wat die precies gaat doen hangt af van het resultaat van de vergadering op donderdag avond. De bedoeling is dat er (na een inleiding van een „veteraan" van de al bestaande Delftse on derwijswinkel) gepraat wordt m groepen van tien a vijftien mensen. Doel van dat praten is de taken te noteren die de deel nemers voor de onderwijswin kel zien weggelegd. Daarna worden die doelstellingen cen traal bediscussieerd. De uit komst van dat alles is bepalend voor het soort werk dat de Schiedamse onderwijswinkel m de nabije toekomst levert, en op welke manier. Moet er in Schie dam één centrale onderwijswin kel komen, of moeten die er per wijk komen, bijvoorbeeld ge koppeld aan bewonersvereni gingen? Het antwoord is aan u. En: de werkgroep is zeer gediend van belangstellenden die zich actief voor de onderwijswinkel willen inzetten. Behalve informatie geven willen, de aan-de-weg-timmeraars van de onderwijswinkel ook organi seren. Leerkrachten die erva ringen willen uitwisselen, ou ders die meer willen weten over 't onderwijs om met die weten schap beter deel te nemen aan de school-toestanden van hun kinderen. En dan nog een aan tal zaken, die donderdagavond allemaal aan de orde komen. De Werkgroep Onderwijswinkel Schiedam (een werkgroep van' de ABAP, de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel), heeft een informatiemap uitge geven. met uitgebreide informa tie over de onderwijswinkel. Adressen waar die map ver krijgbaar is- Groenoord. Sem Dres denplein 97; Nieuwland, Henrik Polakstraat 38; Oost, Oostsingel 22; Centrum, Hoog straat 133; Zuid, Goereesestr. 19; West, BK-laan 221b. De vergadering begint om kwart voor acht en wordt gehouden m de Huishoud- en Industrie school voor Schiedam e o. Har- gahof, Valeriusstraat 29-31 m Groenoord Vlaard ingen/Maassluis/Maasland Het algemeen bestuur en de stuurgroep var» het recreatie schap "De Liekebaert" brengen zaterdag 24 mei een werkbe zoek aan dit tussen Maassluis en Vlaardingen liggende ge bied, Het bezoek vindt plaats op uitnodiging van de bewo ners. Voorzitter van het algemeen be stuur waarin Vlaardingen en Maassl uïs zijn vertegenwoor digd, is de Vlaardingse wethou der Kloots. De stuurgroep be- staat uit vertegenwoordigers van het ministerie voor CRM, Rijnmond en de betrokken meenten. Het werkbezoek begint 's mor gens om tien uur bij het bedrijf van P. J. Zonneveld aan de Zuidbuurt 15, Er worden vier bedrijven bezichtigd: twee melkbedrijven, een traditionele en een moderne, een varkens bedrijf en een kaasmakerij. Maasland De openbare lagere basisschool "De Schutse" krijgt nog geen zesde leerkracht. Het ministerie van onderwijs heeft afwijzend beschikt op de inge diende aanvraag. Het aantal nieuwe leerlingen van de school die binnenkort het eerste lustrum viert, was nog te weinig om een zesde onderwijs kracht aan le mogen trekken. Schoolhoofd C, Muijser: "Jam mer. mei een nieuwe leerkracht erbij hadden we het nieuwe seizoen leuke groepen kunnen vormen. We zaten er dicht te gen aan, maar we zullen nu nog een seizoen moeten wachten". De baaneommissie van de wieler baan Schiedam slaagde er in om in samenwerking met Jan Derksen. zeven renners te con tracteren die tijdens de laatste Rotterdamse zesdaagse nog in actie kwamen. Bekende namen als*. Leo Duyndam, Cees Stam. Lijn Loeveseyn, Geme Fens, Jan Breur, Jan Brinkman,'de Australiërs Gilimore en Per kins, de Belg Willy Debosscher en de Amerikaan Sneddon, zul len vanaf 's middags twee uur in actie komen. Het programma begint overigens al om tien uur met wedstrijden voor de jeugd, dames, liefheb- bers en veteranen. Ook bij de amateurs is de inschrijving ver zekerd van heel wat bekende renners: Ben Huveneers, Fred Grootzwagers, Ben Ten Tije, Theo van de Leist, Ruud de Vries, de Canadees Lovell. Klaas Koetje, Ton Raaymakers en Peter van Wijk. De toegangsprijs voor deze wie- lerdag, waarin ook gestreden wordt achter derny-motoren, bedraagt één gulden. De prijs uitreiking (rond 18.00 uur) wordt verricht door burgemees ter A. LemS. Van onze handbalmedewerker Schiedam Woensdag 28 mei houd DWS haar jaarver gadering, waar ongetwijfeld het grootste punt van discussie zal zijn de opvolger van voorzitter Leo de Vries. De Vries stelt zich na vier jaar niet meer herkiesbaar, daar hij het noodzakelijk vindt dat een andere voorzitter weer met nieuwe ideeën kan op draven. Ook is zijn vrije tijd momenteel erg beperkt, waardoor hij zich niet meer voor de volle honderd procent kan inzetten. Uit het jaarverslag blijkt dat DWS een druk jaar achter de rug heeft met de viering van het jubileum en de organisatie van de laatste Nederlandse Kampioenschappen handbal als hoogtepunten. Schiedam blijkt wei een handbalstad bij uitstek te zijn, want zowel DWS als UVG behoren tot de zes groot ste verenigingen van Nederland en hebben nog steeds een toe loop van vooral jeugdige leden. Schiedam - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een aantal besluiten van de gemeenteraad tot kredietverstrekking goedgekeurd. Dat zijn: 135.000,- voor aanschaf en „be kleding" huis vuilcontainers in Schiedam-Zuid 22.615.- als aanvullende subsi die in restauratie molen De Walvisch 50.000,- voor kleinere restaura ties aan particuliere monumen ten 248.000,- voor diverse aanschaf fingen Gemeente Ziekenhuis 17.500,- voor aanschaf duik- en gasbe5chermingsapparatuur voor de brandweer 38.180,- voor uitgave gedenk boek „Geschiedenis van Schie dam" 9.500,- voor viering bevrijdings dag en 5.500,- voor viermg eeuwfeest in wijken 25.000,- voor investeringen Technische Bedrijven 40.930,- voor bevolkingsonder zoek Tuberova Deze kredieten moeten worden aangepast m de begroting voor 1975. De formele goedkeuring zal volgen, als de gehele begro ting wordt goedgekeurd. Wijzi ging in de begroting 1974 is nodig voor de volgende beslui ten die GS hebben goedge keurd: 19.520,- voor voorzieningen wo ning Sportlaan 2 (Nieuwe diere nasiel) 8,780,- voor vormingsactivitei ten Sociale Werkvoorziening Verhoging subsidie zwemsport- veremgmgen over 1974 met 8.274,-tot 16.674,- Vaststelling exploitatievergoeding b.l.o. over 1974.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3