Fokke Abbas neemt initiatief voor invaliden sportclub Wout de Zwaan bluft de amateurs af DRZ morgen naar Engeland Oud-Rotterdam op schot ISii AFSCHEID Van Buitenen Informatie op gezondheidsmarkt W^Smm Oefenprogramma HVO (SKsacrsaras .!-," I i >jk,/ i-;iT;.- Ramos nieuwe trainer WIK Schiedam op DHC-terrein Populaire op Schiedamse wielerbaan Voetbalwedstrijd tegen Harwich DHS tegen Excelsior M. DONDERDAG 22 MEI 1975 6 Spelvormen in het water de juiste therapie Ks^_ SSiflL r«si ■•>--se:jAr^-t Fokke Abbas leidt de zwem groep in bad Dol-Fijn Van onze sportredactie Maassluis „Je staat er van te kijken wanneer je boort of ieest over wat er allemaal gaande is op het gebied van de sportbeoe fening door lichamelijk gehandi capten", zegt de Maassluise fy siotherapeut Fokke Abbas. En gelijk heeft hij, want wie sneb op dit gebied wat verder verdiept komt tot de ontdekking, dat in ons land op verschillende plaat sen lichamelijk gehandicapten f-egelmatig bijeenkomen om in georganiseerd verband daadwer kelijk aan aktieve sportbeoefe ning deel te nemen. Abbas: „De verwondering over het feit, dat een goed gerichte begeleiding het deelne men aan vrijwel de meeste takken van sport ook voor lichamelijk gehandicapten een haalbare zaak blijkt te zijn wordt nog overtroffen door verbazing over de resul taten, die bij deze sportbeoefening blijken te worden behaald". ^Belangrijker echter dan deze resultaten" - vervolgt Abbas, die beroepshalve Veel met gehandicapten in aanraking komt, „zijn het de bijkomende faktoren» die het deelnemen aan de gehandicaptensport voor velen tot een heilzame bezigheid maken". Een sportieve bezigheid, die vooral na 1945 in de belangstelling is geraakt en sedert 1961 overkoepelend wordt gestimuleerd door de Stichting Ne derlandse Invaliden Sportbond. „Op mijn praktijken in Maassluis, Maasland en Rozenburg", aldus Abbas, „werd regel matig gevraagd of er hier ook een afdeling van die invaliden sportbond bestond. Die was er wel", vervolgt Abbas. „m tar die afdeling is al jarenlang ingeslapen. Zover ik weet wordt er jaarlijks niet meer ge daan dan het organiseren van een verga dering en een reisje". Daarom nam Fokke Abbas het initiatief om m Maassluis een aktieve afdeling van de Invaliden Sportbond van de grond te krij gen- Een en ander m nauwe samenwerk ing met de ANIB (Algemene Nederlandse Invaliden Bond). Een afdeling, die zich niet alleen op Maassluis gaat richten, maar ook op het Westland en Rozenburg. „In mijn praktijken daar merk ik dat er behoefte aan is", aldus Abbas. In Schiedam, Rotterdam, Delft, om in de buurt te blijven, zijn al afdelingen van de invaliden sportbond. „Gezien de actie-ra dius van de minder-validen schept de af stand en bereikbaarheid over het alge meen moeilijkheden", zo weet Fokke Abeas. „Bij voldoende belangstelling atjn er mogelijkheden in Maassluis om zalen te krijgen. De afdeling sportzaken staat er volledig achter". Abbas wijst daarbij op de sociale werkplaats in Maassluis. „Dat is een geschikte mogelijkheid. Maar ook de dienstencentra in Maassluis, Maasland en Rozenburg bieden wellicht mogelijkhe den". VOORLICHTING Teneinde na te gaan of er in Maassluis, Rozenburg en het Westland voldoende belangstelling voor een invaliden sportaf- deliug is, wordt er binnenkort een voor lichtingsavond belegd. ,J>e belangstelling is er wel", weet Abbas, „maar veel men sen moet je over een streep halen. Zij weten de mogelijkheden niet of durven niet, zijn nog bleu". Teneinde die belangstelling op tc wekken, wordt er ook tijdens de op 23 en 24 mei te houden Gezondheidsmarkt in de Ko ningshof te Maassluis een stand ingericht. Daar kan over de verdere uitbouw van de door een initiatiefgroep opgestelde ideeën van gedachten worden gewisseld, terwijl deskundigen op het gebied van de gehan dicapten-sport nadere informatie geven- De verdere voorbereiding, waaronder de verkrijging van geschikte ruimten, het aantrekken van deskundige sport!eiding, maakt het nu reeds noodzakelijk dat een inzicht wordt verkregen in de op dit ge bied aanwezige belangstelling en de be staande behoeften. Vandaar het verlangen van de initiatiefgroep om namen te ont vangen van en in kontakt komen met diegenen, die serieus het voornemen heb ben om daadwerkelijk aan een of meer van de diverse takken van gehandicapten sport te gaan deelnemen. „Het kan best zijn", aldus Fokke Abbas, „dat er veel animo voor een kaart- of biljartclub blijkt te bestaan. Dan moet die er komen, maar de bedoeling is toch wel om sport te gaan bedrijven. Ik weet bij voorbeeld al zeker, dat er voor basketbal al een team is", aldus Abbas- ENQUETE Leden van de ANIB worden binnenkort met een enquêteformulier over de oprichting van een invaliden sportvereniging bena dert. Belangstellenden die geen lid zijn van de ANIB, kunnen kontakt opnemen met onderstaande adressen, waarna toe zending van een enquêteformulier volgt. Die formulieren worden uiteraard ook in ontvangst genomen bij de eerder bedoelde ANIB-stand op de gezondheidsmakrt De kontaktadressen zijn in Maassluis: P. van Gijzen, P, C- Hooftlaan 120, teL 18780; C van der End, Peter van Anrooylaan 14, tel. 18305; Jac. de Rave, Prins MauritS-1 straat 13, tel. 14103; M. van Dijk, Sparren- j dal 574, tel. 11191. In Rozenburg: F. Berg- werff-Kroeze, Gruttostraat 19, teL 4836, in Maasland A. Moerman, Westgaag 4, tel. 12630, en Chns van Eij meren, Hammer- dreef 3, en in Maasdijk Henk van Lente, ren. Van Brakelstraat 22. Adviserend lid is initiatiefnemer Fokke Abbas, Potgieter- straat 2, Maassluis, tel. 12142. Van onze sportredactie Vlaardingen Ramos is de nieu we trainer van WIK (handbal). Hij volgt Kinns Steenbergen op, die vier jaar de Vlaar- dingse dames onder zijn hoede had. De Schiedammer is af komstig van DWS. pp de algemene ledenvergade ring morgenavond is het gros van de bestuursleden niet herkiesbaar. Zoals secretaris mevrouw M. Verhoogh, wed strijdsecretaris T. van Ooster hout en J. Snuverink als com missaris. De rest voegt er nog een jaartje bij. De bijeenkomst begint om 20-20 uur in bet clubgebouw aan de Hugo de Vries straat. Schiedam De tweede wedstrijd van Schiedam in de competitie om promotie naar de tweede - klasse, wordt komende zondag niet gespeeld op het terrein van het Delftse DHL, maar op het veld van DHC aan de Delftse Brasserskade, Schiedam ont moet dan om half dne* het Haagse Vredenburch dat even als Schiedam de eerste wed strijd verloor. In de andere wedstrijd ontmoeten de beide winnaars van de eerste ronde, Overmaas en ONA, elkaar. Schiedam Wout de Zwaan, vorig jaar al een veelbe- hopoort). 2 I. Muilwijk (Rotter- iovend renner op de Schiedamse wielerbaan, is bezig; 4 j oeim(Ahovo<Sc 5' zijn prestaties te overtreffem Tijdens de deze week (14 Jaar 12 ronaen in hjn) 1 R. verreden populaire reed De Zwaan, een junior nog;, bij gebrek aan voldoende leeftijdgenoten mee bij de amateurs. Hij deed dit zo opvallend eindigde steeds bij de eersten door later op de avond met Ton Vrolijk de koppelkoers te winnen. Hiermee bleef hij renners als Theo van de Leist en John Moret vóór. Vanaf de start ging hij met koppelgenoot William Kund, een Amerikaanse prof, in de slag, zonder de toen nog verbeten te rugvechtende achtervol gers echt op afstand te Nieuweling Aad van Asten be rijden. Een door het pu bliek beschikbaar gestel de premie voor het eer ste koppel dat een ronde voorsprong zou pakken, inspireerde Wout de De uitslagen: (dames 12 ronden m Zwaan dermate dat hij een gat sloeg van een halve baan. En terwijl de premie alsmaar aantrekkelijker werd, knokte het duo Kund-De Zwaan zich Meeldijk, 2 E. Wittekoek, 3 T. van Vhet; (afvalwedstnjd) 1 R. Meeldijk, 2 E. Wittekoek. 3 T. van Vliet; (Totaal omnium) 1 R. Meeldijk (Barrhopoort), 2 E, Wittekoek (Coureur), 3 T. van Vliet (Barrhopoort). (Nieuwelingen afval wedstrijd) I A. van Asten, 2 J. Meijer, 3 P. Balvers; (achtervolging 2 km) 1 A. van Asten 3.02 mm, 2 P. Balvers 3.03 min, 3 J. Meijer 3.11 min.; (Onbekende afstand) 1 A. van Asten, 2 P. Balvers, 3 F. Jansen; (totaal omnium) 1 A. van Asten (HargaL 2 P. Bal vers (Harga), 3 J. Meijer (Har- ga), 4 F. Jansen (Ahoy). (Amateurs klassementwedstrijd 5 klassementen) I A. Ravens ber- gen, 2 Th, van de Leist, 3 W. de Zwaan; (afvalwedstnjd) 1 J. Moret, 2 P. Grotegoed, 3 H. Goeijers; (totaal omnium) 1 P, Grotegoed. 2 H. TJittenboo- gaard, 3 Th. van de Leist, 4 J. o 1 Moret' 5 w- Kund. Wesdorp, 3 I. Muilwijk; (afval. (Koppelkoer3 over onbekende af. wedstrijd) IA, van Vliet. 2 I. stancjj I Wout de Zwaan.Ton Muilwijk, 2 0. Wesdorp: (totaal Vrolljlt 2 Thco van de L<,lst. John Moret op 1 ronde, 3 Peter steeds verder weg van de over ige koppels, om ten slotte het publiek te belonen met die zo gewenste ronde voorsprong. Attent rijdend kwam die voor sprong hierna niet meer in ge vaar. Schiedam Morgen reist een gezelschap van de voetbalvereniging DRZ naar het Engelse plaats je Dovercourt om een weekend op uitnodiging van de plaatselijke ama teur voetbalclub Har wich and Parkeston in de bakermat van Kin Soccer door te brengen. In dit uitstapje is voor maandag 26 mei een wedstrijd tegen de En gelse gastheren inge bouwd. Verder zal er veel gelegenheid zijn voor ontspanning. De DRZ selectie, die vergezeld wordt door de dames en onder leiding staat van de bestuursle den Westhuis e» Wigmans, heeft zich voor deze gelegen heid een uniform kostuum aan geschaft Spelers, trainer en be stuursleden, die zelf voor de reis hebben gespaard, kochten bij de firma Wilso een zwarte blazer met grijze pantalon. Een rood overhemd en kleurige das completeren het geheel. Ook de sportkleding is nieuw. Dansschool Sitton schonk het hele gezelschap nieuwe rode trainingspakken en witte sport tassen. DRZ gaat dus volledig in het nieuw aan deze trip be ginnen. Wedstrijd secretaris Westhuis is de man die deze trip heeft voorbereid. Hij vertelt hierover; „Door een relatie van mij ben ik met het bestuur van Harwich and Par keston in kontakt gekomen. De Engelsen waren direct enthou siast voor het idee. Wij zijn de' eerste continentale club die in Dovercourt komt spelen. Onze gastheren komen al vijf jaar ieder jaar naar Nederland om deel te nemen aan het pinkster- toumooi van Unitas uit Gonn- chem. Ztj zijn erg over de Ne derlandse gastvrijheid te spre ken en zijn dan ook blij iets terug te kunnen doen. Het be looft voor ons een onvergetelijk weekend te worden". OVERTOCHT Morgenochtend om kwart voor tien vertrekt het gezelschap vanaf dansschool Sitton, Waar na met de Harwich boot de overtocht wordt gemaakt. Mor genavond is er een ontvangst in het clubgebouw van de gast heren, waar DRZ met spelers en bestuur van de gastheren kennis kan maken. Zaterdagmiddag kan het hele ge zelschap genieten van de inter- land Engeland-Schotland, waartoe in het clubgebouw een groot scherm zal worden opge steld. Zaterdag is er een koud buffet waarna een dansavond volgt. Deze trip wordt door het bestuur van DRZ aan de spe lers aangeboden- Maandagmiddag spelen de Schie dammers een wedstrijd om de Essex-Charity Cub tegen het eerste elftal van Harwich and Parkeston, waarna 's avonds de thuisreis met de nachtboot volgt. Dinsdagmorgen om streeks zeven uur hoopt het he le gezelschap opnieuw bij dans school Sitton te arriveren om daar het laatste gezamenlijke kopje koffie van deze trip te drinken. VI aard ia gen De serie om het voet balkampioenschap van Vlaardingen zal er niet vreemd aan zijn geweest dat de publieke be langstelling voor bet voetbal treffen tussen het Vlaar- dingse Koopcen trum en een selec tie oud Rotterdam minder was dan gewoonlijk. Beduidend sterker dan vorig jaar trad het team van het Koopcentrum op het VFC-sportpark de Rotterdamse formatie tegemoet. Toch was het aan vankelijk een tam me vertoning om dat de aanval voor zichtig probeerde de kracht van de Rotterdamse ver dediging af te tas ten zonder de ver dediging ie ver waarlozen. Het flitsende hierin ontbrak echter al zag na tien minu ten spelen Rob v.d. Borst zijn harde kopbal nog maar net over het doel gaan. Even later schoot Jan Bou- man de bal hard m de handen van doelman Bader die in de 15e minuut toch moest zwich ten voor een hoge inzet van Piet v.d. Pligt. Lang duurde de vreugde niet want via de vuist van Arie ESings carbo- leerde de bal even later in het Vlaar- dmgse net, inge schoten door Tinus Bosselaar: 1-!. Vlaardingen bleef komen zodat Jan Bouman met een fraai afstandschot zijn .ploeg opnieuw aan de leiding kon brengen 2-1. In de tweede helft pak ten de Rotterdam mers de zaken wat ENERGIEKER Hun betere tech niek liet zich gel den wat resulteer de in de gelijkma ker. Tot tweemaal toe wist doelman Arie Elings op fabuleu ze wijze redding te brengen om daar na te moeten zwichten voor een effectvol balletje, los gelaten door Chris Kronkhorst: 2-2, Uit een juweel van een pass van Frans Bouwmeester knalde 'Niek van Houten nummer drie achter Arie Elings waarna een dekkingsfout de stand op 2-4 bracht. Het was tenslotte Nïek van Houten, die de stand op 2-5 bracht waarna de wed strijd als een nachtkaars uit ging- De Rotterdamse aan voerder Tinus Bos selaar ontving na afloop de beker om deze door te geven aan het bestuur van de Stichting Geestelijk Gehan dicapten, vergezeld van een cheque, groot 340,-, zijn de de Opbrengst van deze wedstrijd. haalde in zijn categorie dne overwinningen, evenals Ron Meeldijk bij de 14-jangen. Bij de dames slaagde Amta van Vliet er tn een „tnlogie" te be werkstelligen: lijn) 1 A. van Vliet, 2 I. Muil wijk, 3 D Wesdorp; (onbekende afstand) 1 A. van Vliet, 2 D. omnium) 1 A. van Vliet, (Barr- S-'\ f&l Van onze sportredactie Vlaardingen Zaterdag neemt HVO afscheid van trainer -Jan van Bultenen en wordt er kennis gemaakt met zijn opvolger Harrie Bouquet. Dat gebeurt tijdens een gezellige bijeenkomst in de HVO-kantine, na afloop van de wed strijd Hoogvliet—HVO. Dit afscheid en welkom wordt bijgewoond door de spelers van de eerste drie teams, het bestuur alsook de dames. De in Vlaardingen-Holy wonende Harrie Bouquet trainde het afgelopen seizoen DHS, terwijl Jan van Buitenen teruggaat naar SFC. De Schiedammer heeft in zijn drie jaar Vlaar- dingse dienst HVO van de vierde naar de derde klas gebracht SFC is Van Buitenen niet vreemd. Hij heeft daar vroeger zelf gespeeld, trainde een tijdje de selectie en. is ook een jaar voorzitter geweest Van onze sportredactie Vlaardingen HVO, dat het vo rig jaar veroverde derdeklas serschap uiteindelijk nog royaal veilig stelde, heeft het oefenprogramma ter voorberei ding voor het nieuwe seizoen al klaar. Wedstrijdsecretaris Jan Jongeneel en elftalleider Dick de Boer hebben het pro gramma samengesteld, dat door nieuwe trainer Harrie Bouquet instemmend is ont vangen. De oranjehemden starten de oe fencampagne op zaterdag 2 au gustus thuis tegen DSO. Woens dag 6 augustus komt Ursus op bezoek, zaterdag 9 augustus volgt HVO—PPSC en woens dag 13 augustus HVO—Excel sior '20. De laatste drie oefen wedstrijden worden uit ge speeld: zaterdag 16 augustus Pelikaan—HVO, donderdag 21 augustus Sunlight—HVO? ter wijl de reeks wordt besloten met Good Luck—HVO, in het kader van een nederlaagserie. Op 30 augustus moet HVO dan klaar zijn om aan het competi- tiekarwei te beginnen. ;21i Grotegoed-André Ravensber- peter GrOteqoed Win- geo op ronde, 4 Herman r bij d amateurs Goeijers-Wilham Kund op 1 Goeijers-Wiliiam Kund op ronde, 5 Martin Verwey-Huib Uittenbogaard op 1 ronde, 6 Harry Moret-Jan Samwel op 4 ronden. Schiedam Zondag eerste klasser DHS ontvangt morgen avond in Kethel de zaterdag eerste klasser Excelsior M. De opbrengst van dit duel komt geheel ten bate aan het Barthimeus-faonds. De wedstrijd begint om acht uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6