Juliana voortaan Passage/VGJ buigt Cees Stan: onder Duynda felle slotronde Tweehonderd ruiters en veel spektakel. Aanpak gericht op prestaties m Veel belangstelling m „Vreemde" dernies Twee nationale kampioenen Wedstrijden in kader Schiedam-700 jaar MAANDAG 26 MEI 1975 Schiedam De kans dat Schiedam binnen enkele jaren weer een volleybal club bezit die meetelt is aanzienlijk groter gewor- s^den. Dezer dagen maak- te het bewtuur van Julia na tijdens een persconfe rentie in de foyer van het Passagetheater be kend, dat de winkeliers vereniging Passage de enige volleybalclub in 'Schiedam financieel .gaat. steunen. Juliana r gaat daardoor verder on- *^der de naam Passa- ge/VCJ De sponsoring ia contractueel- vast gelegd voor drie jaar en voldoet aan de eisen van de Nederlandse Volleybal Bond. De aanzienlijk grotere finan ciële mogelijkheden hebben de nieuwe vereniging in staat ge steld nu a! enkele spelers en speelsters aan te trekken, ter wijl trainers werden gecon tracteerd en voor alle competi- tiespelende leden een nieuwe outfit werd aangeschaft, voor alen van de naam Passage/VCJ. Als nieuwe spelers werden aange- trokken Jan Brussé (speler van het Vlaardingse Volley en voor heen verbond ai aan CW en Blokkeer), Peter van Norde (oud-speler van Juliana en afge lopen seizoen van het Rotter damse Concordia) en Kees Vjs- ser, een 1,94 m.lange aanvaller van Spirit en daarna Schiet baan. Bij de dames komen Mo nique Hessels (Concordia) en Co Kuijk (eredivisieclub Ut recht VC) de selectie verster ken- Trainer van de selectieteams wordt oud-internationaal Jaap Keijzer, terwijl voor de reserve teams in principe overeenstem ming is bereikt met ex-jeugdin- ternationaal Peter van de Gug- ten. Masseur/verzorger wordt Piet Bul, die het afgelopen sei zoen verbonden was aan de ta- feltennisclub Bruynzeelkeu- kens. Passage/VCJ gaat het komende seizoen spelen in de Schiedam- se geel/zwarte kleuren: geel shirt met over de schouders drie zwarte biezen en zwart broekje. Het trainingspad be staat uit een geel jack met zwarte biezen en een zwarte broek met gele biezen Op shirt en trainingspak komt de naam Het shirt met de nieu we clubnaam wordt ge toond. Op de achter grond een afvaardiging van de winkeliersvereni ging Passage. PassageA^CJ - Schiedam. PLANNEN Tijdens de bijeenkomst ïn het Passagetheater ontvouwde het bestuur de vele plannen die het voor de toekomst heeft. Niet alleen wil de nieuwe vereni ging terug naar een landelijke bekendheid, ook de recreaties port krijgt volop de aandacht Zo zullen er in de wijken de monstratiewedstrijden worden gespeeld, maar komt er ook een competitie voor scholieren- teams en een toernooi voor Ie dereen die tegen een geringe vergoeding met de volleybal- sport wil kennismaken. Zeker is in ieder geval dat de plannen van Passage/VCJ tot doel hebben in de stad Schie dam weer een. goed funetione- rende volleybalclub te krijgen. Rein van Raalte» afgevaardigde van het dagelijks bestuur van de sportraad toonde zich dan ook bijzonder ingenomen met de plannen en met hetgeen reeds is bereikt „Het ?s een unieke zaak dat een groep win keliers zich gaat inspannen voor een sportclub. Een initia tief dat ik van harte toejuich", aldus Van Raalte, die duidelijk 'openstond voor het verzoek van de volleybalclub om, als spor traad, in de toekomst de nieuwe vereniging wanneer nodig te begeleiden. Ook het overkoepelende bestuur van Juliana toonde'rich erg in genomen met hetgeen nu reeds door de gesponsorde volleybal club bereikt is. Om dit te onder strepen overhandigde de heer A. Soeters een enveloppe met inhoud, met de woorden: „Wij weten dat er in deze fase geld, vee] geld nodig is. Maar omte laten zien dat het hoofdbestuur het volledig eens is met dit initiatief, kom ik niet met lege handen". Namens de sponsor, waarvoor aanwezig waren de heren H. Berg, A. Keijzer, F. van Rijs- bergen en C. W. van der Zou- wen, roemde de laatstgenoemde de wijze waarop een en ander tot stand kon komen. Zijn con clusie: ,Jk durf te stellen dat niet de volleybalclub, maar de winkeliersvereniging Passage juist erg blij moet zijn met de naamswijziging van de club". „Een volleybalclub die duidelijk heeft gebroken met het oude", zo merkte voorzitter Rob van der Hart op, „Volgend jaar be staat onze vereniging 25 jaar, maar we durven het aan om geheel opnieuw te gaan begin nen". Voor PassageArCJ bete kent dit, dankzij een driejarige sponsoring, dat een veel profes sionelere koers gevolgd gaat worden. Er worden reiskosten vergoedingen betaald volgens de richtlijnen van de NeVoBo, terwijl er prestatiegericht ge werkt gaat worden. Het bestuur van PassageArCJ hoopt hierbij een nauwe vorm van samenwerking tot stand te brengen met de sportraad en het bureau sportzaken van de gemeente Schiedam. Zeker is in ieder geval dat de unieke sa menwerking tussen de winke liersvereniging Passage en Schiedams enige volleybalclub nu reeds veel resultaat heeft opgeleverd. Schiedam Leo Duyndam spreekt de taal van een professional. De Westlander, blij toegejuicht door de vele kijkers rond de Schiedamse wielerbaan, zei het - zo: „Dit is een wielerbaan en daar kom je naar toe r dm te fietsen, niet om te zeuren". De coureur uit Poeldijk, gisteren onbetwist de favoriet van het zevenhonderdkoppige publiek, deed dat op een ma nier die vooral de baancommissie van de Schiedamse baan een glimlach op het gezicht moet hebben getoverd. Als -geen. ander had Deo Duyn dam het recht om mild te zijn in zijn' oordeel over de door anderen zo fel bekritiseerde ovaal. Want direct nadat hij zijn vele supporters nog een maal had laten genieten van een dikverdiende ere-ronde, sprak de Westlander: „In het begin dacht ik ook; nou, nou Maar toen ik er een maal aan gewend was, kwam ik tot de ontdekking dat het allemaal eigenlijk best mee viel. En zo klein is die baas écht niet" Door Hans Soeters En daarmee toonde Leo Duyn dam zich ten opzichte van hei organiserende comité Schie dam-? 00 jaar een uiterst correc- te -winnaar, al wees de winnen- Duyndam wilde wel en de professional er nog wel op met hern voelde ook Jan Breur Loeveseijn en Jan Breur eigen lijk niet dat bet op het Schie damse baantje heel erg hard kan gaan? De winnaar, Leo Duyndam, vond in ieder geval van welHetgeen overigens betekende dat vooral de beide manches achter de demies het publiek het verwachte spekta kel brachten. Wedstrijden over veertig ronden, met beide keren ex-wereldkam pioen achter de grote motoren, Cees Stam, aan de kop van de naar betere posities zoekende achtervolgers. Negen koppels moesten in twee manches mta- ken wie de eerste „baankam- pioen van Schiedam" zou wor den. dat hij eigenlijk weer geen recht van spreken had: „Ik heb tenslotte gewonnen. Wel ben ik blij dat ik dit voor eigen pu bliek heb kunnen doen" Maar bewezen ook andere cou reurs als Cees Stam, Graeme Gilmore, Udo Hempel, Leyn zich geroepen voor eigen pu bliek wat te laten zien. Maar wat Duyndam in de eerste man che niet lukte Stam hield de enkele malen vergeefs aandrin gende Westlander knap boven zich slaagde in de tweede manche wél. En de manier Schiedam Komende woensdagavond ml de nienvre volleybalclub rassage/VCJ officieel aan het publiek werden voorgesteld. Dit dan in het kader van de „sport- inpper-avond" in de sporthal Margriet. Op deze avond wordt tegen de entreeprijs van slechts éér» gnlden een programma geboden met onder meer volleybal kampioen Gaggenau en basketbal titelhouder Raak/ranch. Een judowedstrijd Schieda m—Gouda en de uitrei king van de sportprijs van het jaar zorgen er voor dat het publiek van zeven uur 's avonds tot ver na elven kan genieten van het beste wat er op het gebied van deze zaal- sporten te bieden is. Het Schiedamse volleybal team, dat aantreedt in het nieuwe sponsortenue, is samengesteld uit de volgende spelers: Jaap Keijzer (SEC, Emmen), Piet Wassenaar (Asbiton, R'dam), Frans van Herk (Bcrmi, Roosendaal), Pe ter van de Gugten (Ut recht VC), Jan Brussé (PassageArCJ), Henk van Oossanen (Animo, R'dam), Kees Visser (Pas- sageATCJ), Hans Soeters (PassageArCJ), Jan Zand- ijk (Lekkerkerk), Peter van Norde (Passa- geA/CJ), Joop Gunneweg, Ben Horstman en Jan van Keerde (Passa geArCJ). Gaggenau treedt aan met de volgende spelers: Jur- riaan Kooien, Johnnie Groen, Wim Keizer, Peter Kool, Frank van Over- eem en Kees van de Kruk. De wedstrijd wordt geleid door eredi visie scheidsrechter Chris Mast, geassisteerd door tweede scheidsrechter Peter de Kunder uit Maassluis. waarop aan kop het duel werd uitgevochten, drukte de teleur stelling rond het wegvallen van Jan Breur naar de achtergrond. Vijf ronden voor het einde speel de Cees Stam hetzelfde spelle tje. Wéér hield de man uit Koog aan de Zaan de in zwart tricot gestoken Duyndam hoog in de baan. Maar Duyndam ca pituleerde niet, beantwoordde Een van de vele attractieve onderdelen op het hippisch festijn. Schiedam Het concours hippïqae, georganiseerd door de Landelij- ke Rijvérenïging en Ponyclub De Spaland Ruiters, in samenwerk ing mef de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenïginge*, bracht in de middaguren een groot aantal toe- jschouwers rond de speciale sprmgrïng. Voor dit concours kwamen zo'n dertig verenigingen bij de fede ratie aangesloten bond voor Zuid-Holland en Noord-Bra bant met combinaties naar het industrieterrein in Schiedam. Het was kier een compleet paardeacircus waarin meer dan tweehonderd rijpaarden niet alleen bereden maar te vens verzorgd moesten worden. Levendigheid dus in maar ook rond de wedstrijdring en een collectie fraaie viervoeters in een aantal zoals Jeze de laatste honderd jaar ia en rond Schie dam niet meer bijeen zijn ge weest- Voor het onderdeel dressuur, per soonlijk en in groepsverband, dat werd afgewerkt in tien el ders gelegen, ringen was tijdens de morgenuren de publieke be langstelling genng. Deze bleef beperkt tot de aanhang van de ruiters en amazones zelf. Het eigenlijke concours hlppique begon eerst om kwart voor twee. Inleiding hiervan was een parade gebracht door leden van De Spaland Ruiters onder mu zikale begeleiding van het even eens uit Kethel afkomstige St. Radboud. Tijdens het eerste onderdeel, hin- dernisspringen tegen het horlo ge, arriveerden burgemeester A. Lems en de voorzitter van de Vereniging Viering Nationa le Feest- en Gedenkdagen, de heer P. Drenth, beiden verge zeld door hun echtgenote. Ook leden van de Sportraad kwa men een kijkje nemen bij dit uitzonderlijke paardensporte venement De gasten werden verwelkomd door de agrarische nestor van de gemeenteraad, de heer C. P. M. Lansbergen, die als het ware tussen de paarden is opgegroeid. SENSATIE Tijdens bet springen was er aan sensatie geen gebrek. Door en kele combinaties werden fou ten gemaakt waardoor een rui ter en een amazone tot „zan druiters" devalueerden. Een aantrekkelijk kijkspel was het voorbrengen van aangespan nen oude koetsjes en tweewie lige luxe rijtuigjes alsmede concourswagentjes. Vooral „De Als laatste onderdeel kwam het „Geluksspringen" waarvoor de inschrijvingen zo groot waren dat de hiervoor geplande tijd ruimschoots v/erd overschre- den. Nadat alle prijswinnaars inclusief Spaland Ruiters" bracht er hiervan de nodige in de para- dering. Ook ouderwetse boerenwagens getrokken door tweespannen bolderden over het terrein. Het geen het modelmertnen aan ele gance kan opbrengen voor koetsier en draver kwam hier weer eens duidelijk naar voren. Het programma bevatte verder nog hinderrusspringen voor combinaties van hogere klasse; het groepsrijden „Klavertje Drie" waar het ging om de gelijkvormigheid van de paar den in kleur en gang. de paarden (rozetten) hun sier en geldprijzen hadden ontvan gen kon worden overgegaan tot de grote slotparade. De gasten en vrijwel alle kijkers waren toen echter al verdwenen. Jam mer voor de organisatoren waarvan de speaker alle infor matie verstrekte en telkens de prijswinnaars van de diverse onderdelen bekend maakte. UITSLAGEN; Dressuur Individueel, klassen SL en Z.: 1. Mevr. Koot-Buitendijk met Karim, Oldenbarnevelt Ruiters, 135.5 pnt; 2. MevT, Langelaar met Elko, Oldenbar nevelt Ruiters, 132.5; 3. B. Klok met Bolsjewiek, Voomse Rui ters. 131 punt. Klasse L. II, ring I: 1. Mevr. E. Greeve-van Dijk met Chiquita, Oldenbarnevelt Ruiters, 134 pnt,; 2. J, Munsters met Mo- nark, Oranje Ruiters, 132 pnt.; 3, Mevr. R. Groenboom met Do nald, Devel Ruiters, 130 pnt. Klasse L. I, ring 5: 1. C. de Gier met Lodcwijck, Delfland Rui ters 146.5 pnt.; 2. Mej. A. Broer met Qrgion, Gouwe Ruiters, 145 pnt.; 3. Mevr. M. Medendorp met N.N., Delfland Ruiters, 141.5 pnt Ring 6: I. Mej. K. Léons metNim, Blauw-Gele Vendel, 136.5 pnt; 2. Mej. I. Roubos met Pelle, Emminckhoven, 135,5 pnt,; 3. W. Luyendïjk met Djico, Put- sche Ruiters, 133 pnt. Ring 7: 1. Mej. J. Pereboom- Schoon met Karin, Overmaasse Ruiters, 138 pnt en mej. J. de vrij met Roman, Sehïe Ruiters, eveneens 138 pnt.; 3. Mej. Bon net met Ru ska, Siegfried Rui ters, 134 pnt Sing 8:1. H. v.d. Graaf met Tmet* te, Mazeppa, 136 pnt.; 2. J. Da me met Hamedam, Oranje Rui ters, 133.5 pnt.; 3. Hr. Marbus met Nadet, Koningin Emma, 130 pnt. Sine 9; 1, C- de Gier met Elgior, Delfland Ruiters, 142-5 pnt.; 2. J. Groene weg met Fucu. Johan Willem Fnso, 133.5 pnt; 3. T. van Efferen met Bon Vivant, Overmaasse Ruiters, 132 pnt Drie hoogst geklasseerde win naars groepsdressuur voor achttallen: 1. De Maas Ruiters, 132.5 pnt; 2. De Oldenbarnevelt Ruiters, 131 pnt.; 3. De Beyaert, 128.5 pnt.; Viertallen: 1. Delf- land Ruiters, 134 pnt.; 2, Em minckhoven, 131 pnt; 3. Mazep- pa, 120 pnt Springe*, klasse L: I. C. de Gier met Elgior, Delfland Ruiters, foutloos in 48.4 sec.; 2, C. Heys- ter met Erwm, Koninejn Emma Ruiters, foutloos in 5S.3 sec.; 3. A. Broeren met Orgion, Gouwe Ruiters, foutloos in 60.7 sec. Springen klasse M: 1. J. Kleinjan met Roland, Johan Willem Fn so Ruiters, foutloos in 79,3 sec.; 2. Mej. E. van Dam met Dajan, Overmaasse Ruiters, 4 1/4 strafpnt. in 84.4 sec.; 3. Mevr. Medendorp met N.N., Delfland Ruiters, 11 strafpnt in 84 sec. Klavertje Drie rijde»: 1. en 2. Koningin Emma; 3. Emminck hoven; 4. Dc Devil Ruiters. elke tempoversnelling door nóg harder te gaan. E* Ineens knapte er Iets bij Stam, die terugviel e» daarmee de rap. pe Graeme Gilmore duidelijk liet weten op het verkeerde paard te hebben gewed. De Australiër had gehoopt dat juist Stam de tweestrijd ia zijn voordeel zou hebben beslist, om op die manier Gilmore naar de tweede plaats te sle pen. Nu restte hem een toch nog eervolle derde plek Toen was Jan Breur allang uit: het strijdgewoel om de verde ling van de ereplaatsen verdwe nen. De Schiedammer, die steeds geprobeerd had de gunst van het plaatselijke publiek waar te maken, kreeg in de laatste manche, overigens bui ten zijn schuld, de terugslag, doordat zijn gangmaker het in de slotfase met pech liet afwe ten. Aan het wiel van Gerrie Fens reikte hij toch nog naar een zesde plaats, die op zijn beurt weer de strijdlustige Duitser Udo Hempel vóór moest laten gaan. Uitslag eerste manche: 1 Stam (Stakenburg), 2 Duyndam (Nie- ie), 3. Gilmore (Ruiter), 4 Biuur (Zijlaard), 5 Hempel (Huïzinga), 6 Loeveseijn (Ostenbrugge). 7 Brinkman (Verdoom), 8 Kund (Bos). 9 Fens (Bos). Uitslag tweede manche: 1 Duyn dam, 2 Stam, 3 Gilmore, 4 Hem pel, 5 Fens, 6 Breur, 7 Loeve seijn, 8 Brinkman, 9 Kund. Deze sprint verliest Leo Duyndam (rechts) van Gerrie Fens. Links; Graeme Giimcn, Schiedam „Ze noe men het de Stichting Bevordering Wieler sport, maar ik weet het zo net noe niet". Meeuwis Letterman, secretaris van de wie lerbaan Schiedam, heeft zo zijn beden kingen tegen deze. naam. „Duizend gul den vragen ze om met acht dernies te komen rijden. En dan ook nog raet de restrictie dat ze eerst de baan willen keuren. Vinden ze die baan niet goed genoeg, dan komen ze niet eens. Belachelijk toch, want tenslotte had de KNWU dc baan ook al gekeurd en in orde bevonden. Maar met die duizend gulden waren we er nog niet eens, want zodra er professionals achter de dernies zon den rijden, eisten ze ook nog eens een deel van de premies. Dat is toch niet meer te betalen?" Daarom re den er tijdens de wie- ierwedstrijden in het kader van Schiedam- 700 jaar géén Javan- ti's, maar dernies die anders gebruikt wor den op de baan van het Amsterdamse Olympisch Stadion. Financieel betekende dit voor de organisa toren in elk geval geen verliespost, „want", verduidelijk te Letterman, „voor vijfhonderd gulden weten we alles. Voor dat bedrag komen ze naar Schiedam en rij den ze hun wedstrij den. Op deze manier kan'je tenminste nog eens iets org ani sere- •d Schiedam Circa zevenhonderd kijkers, veel coureurs, forse premies en heel wat officiële belangstelling. Het was de entourage van de gisteren verreden wedstrijden op de wielerbaan Schiedam. Daarom ook slechts verheugde ge- - zichten en opgetogen commentaren. Zoals van Meeuwis - Letterman, die al vijf jaar ijvert voor een bredere publieke belangstelling: „Nu zijn ze er wél, omdat er Iets goeds v geboden wordt. Ik hoop alleen maar dat de mensen de baan nu weten te vinden om ook te komen kijken naar de volgende wedstrijden op 20 juni als er raet grote motoren.., gereden wordt Dan komen renners als Venix en Mlnneboo". Zeker is in ieder geval dat de Schiedamse wielerbaan over officiële belangstelling in de toekomst niet te klagen zal a hebben. Raadslid Pieter Roosen, die de prolwedstrijd „weg- schont", Arie Verlinde, voorzitter sportraad, sport arable- naar Gé Rems, wethouder Hans van der Wilk, de diverse J leden van het Comité Schledara-7M jaar, ae waren tt-f* allemaal. In afwachting overigens van burgeraeester A.^« Lems, die net als bij alle andere sportevenementen In het**? kader van het eeuwen feest, de pri^en uitreikte. Met zijn,# allen maakte men er een eeslaaed lustrumfeest van.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4