Briiynzeel besluit met deling S'Boys hoopt op een wonder FCN ontkomt niet aan beslissingsduel Voorhoede Sehiedan r goed op schot Ursus ook langs Eurosport Korf baluif slag. Hans Ruitenberg: „En nu ONA nog WF vervult plicht Zaalvoetbal- kampioenschap iiiiiiii ill Damsimultaan Bridgetoernóoi Schaakfestijn - Rotterdam Ursus speelde Öe laatste wedstrijd van de competitie op vreemde grond. Eurosport was giste ren de tegenstander en ook voor die club stood er niets meer op het speL Het werd oen leuke voetbalwedstrijd waarin ÏTrsus toch tech nisch iets meer in de melk te brokkelen had dan de thuisclub. Toch kwam Ursus op een achter stand te staan, Wim Huigen Schiedam Vanavond -*■' start in de sporthal Mar- griet het zaalvoetbal- kampioenschap van Schiedam. Hiervoor zijn de clubs uitgenodigd welke het afgelopen sei zoen hebben deelgeno men aan de zaalvoetbal- competitie: PPSC, GSS, j WF, WE, S W en Groe- noord. Te wedstrijden, die om 19.00 uur beginnen, lui den: PPSCGSS, WF—WK, SW—Groe- noord, winnaar 1—win naar 2, winnaar 2—win naar 3, winnaar 3—win naar 1. maakte volgens de scheidsrech ter hands. Omdat dit in het strafschopgebied gebeurde kon de man niets anders doen dan de bal op de Blip leggen en zo kwam de thuisclub op 1—0. Lang had het daar geen plezier van, want vijf minuten later loste Henk Venvey een enorm hard schot. Daaruit ketste de bal via de binnenkant van de paal en het lichaam van de doelman tegen het nylon en dat betekende 11. Herik Verwey gebruikte de vrij heid die hij kreeg zeer goed, want kort na de gelijkmaker rukte hij met de bal aan de voet weer op. Keurig op tijd kwam van zijn voet de pass naar Siem van Loeoen, die zonder veel moeite de bal maar in het doel had te lopen om Ursus op 1—2 te brengen. Nog was Ursus niet tevreden. Wim Huigen pikte op eigen helft de bal op. Hij maakte een solo, zag de doelman ver uit zijn doel komen en plaatste toen heel slim de bal met een lob over de uitlopende doel man heen in het doel 1—3. Na de rust trachtte Eurosport nog tot een beter resultaat te komen maar toen weer bewees Ursus dat het niet voor niets een bij, zonder goede verdediging heeft Met doelman Kuiters in de hoofdrol onthield het Eurosport ook maar de kans tot een doel- pur' en sloot de laatste wed strijd af met een duidelijke overwinning van 3—1 Beweeglijk moment uit de wedstrijd Schiedamse Boy- s—SVO Botterdam Zou FCN te vroeg in een pramotlesfeer hebben vertoefd? De Schiedammers trokken met een vrij groot aantal supporters naar Indus, met de wetenschap dat één winstpunt voldoende was op te,promoveren. Het heeft echter niet z£> mogen zijn. In degradatiegevaar, heeft zich danig geweerd en FCN met een nederlaag van 2-1 naar huis gestuurd. Goed, het had daarbij wel de hulp van de scheidsrechter nodig maar dat deed aan de overwinning niets af. Als het die arbiter niet was ontgaan dat na een, in tweëen, genomes» hoekschop Wim Snoek de bal in buitenspelpositie had ontvangen, dan had hij diens doelpunt nooit goed kunnen keuren. Dan was het bij een gelijkspel gebleven en was FCN eerste Wasser geworden. FCN heeft in de eerste helft legio kansen gehad, maar blijkbaar speelden de zenuwen mannen als Friederich, Bos en Stad parten want, kansen waar zij anders dankbaar gebruik van zouden maken, werden nu om zeep gebracht. Na de thee zat een promotie toch nog in de lucht. Wim Stad werd in het strafschopgebied gepakt en daarom mocht Gouweleeuw een strafschop nemen. Kij hield de zenuwen in bedwang en tot grote vreugde van de FCN aanhang scoorde hij het eerste doelpunt: 0-1. FCN stond met één been in de eerste klasse. Tenminste dat dacht men. Het rekende echter niet op de vrij straffe wind. Toen Indus, middels Wim Snoek, een vrije trap mocht nemen, kreeg hij de wind als bondgenoot. Aeolus veranderede plotseling de richting van de bal, die dan ook ongehinderd in de uitstere boven hoek verdween: 1-1 Toch bleef de eerste klasse binnen bereik, tot dat tien minuten voor tijd de arbitrale blunder daar voorlopig een streep door haalde. 2-1. FCN zal zich nu op moeten gaan maken voor een beslissings wedstrijd tegen VND, dat volgende week, indien het de volle winsl tegen Voorwaarts binnen kan halen aan een gelijk aantal punten komt ate FC.KT beeft aan het bezoekende SVO de handen vol gehad. Het Is bijna de gehele wedstrijd door in de meerderheid geweest maar beeft dat maar in twee doelpunten uit kunnen druk' keu. Voor de rust al hebben de Boys tal van kansen gehad om tot een voorsprong te komen. Bruinsel, Van Gerven en Gij- bels vonden echter steeds de paal, lat of de uitstekende doelman op bun weg naar een doelpunt. Het doel van De Boys is in die periode helemaal niet in gevaar geweest. SVO zag geen kans om ook maar over het midden te komen. Na de thee ging het beter met de Schiedammers. Toen kon het wel de weg naar het doel vinden. Uit een vloeiende combinatie tussen Van Hattem en Jumelet was het laatstgenoemde die de roos kor» treffen: 10. Het tweede doelpunt kwam van de voet van Cock Bruinsel. Na een goede diepte-pass kreeg Bruinsel de bal voor de voeten. Hij passeerde de laatste man en gaf de uitstekende doelman geen schijn van kans. Daarmee was de koek op en toen een maal bekend was gemaakt dat use had gewonnen verdween ook de illusie van de promotie. Toch is er nog oen heel klein kansje voor de Boys. RET heeft eenmaal verstek laten gaan. De Rotterdammers moeten nog twee wedstrijden spelen. Als het weet gebeurt dat het team niet opkomt zal het terugge- trokken worden uit de competi tie, De gespeelde wedstrijden worden dan ongeldig verklaard en als dat zo zou gebeuren dan komen Schiedamse Boy3 en USC op een gelijk aantal pun ten en is een beslissingswed strijd noodzakelijk. Het is een strohalm, maar de wonderen rijn de wereld nog niet uit MAANDAG 26 MEI 1975 Delft Hans Ruytenberg zat voldaan in een hoekje van de kleedkamer. De kleine trainer van Schiedam had daar dan ook reden toe, want zijn pupillen hadden zojuist afgerekend met het Haagse Vreden- burch (4—0). Zodat de kans op promotie naar de tweede klasse haalbaar is. Hans Ruytenberg: „Vre denburch is me enorm tegengevallen. Tegenstand hebben we nauwelijks gehad, het leek of ze er zelf niet in geloofden". Toch was Vredenburch het eer- ste kwartier in de meerder heid. Het schiep na acht minu ten een kans via Bob Devil ée en Een Steyn, waarbij Kees Heljdra vermeed nit het doel te komen. Vredenburch maakte echer .van de geboden kans geen gebruik, want Ben Steyn schoot over. De Hagenaars wa- reri in die beginperiode beter aan de bah toonden meer be heersing en ook de passes lok ten beter. Via Rob Devilée kreeg Vreden- zege de eerste burch halverwege door Wim Raucamp helft weer een kans om te sco ren, maar nu was het doelman Kees Heij dra die wel attent rea geerde. Een schot van Sjef van Domburg werd vervolgens ver keerd beoordeeld door Heijdra, maar nu zou het schot naast gaan. Vredenburch-trainer Cees van Stigt „Ach, we heb ben kansen genoeg gehad. Het geluk ontbrak echter totaal. Bo vendien had Rob Devilee zijn dag niet Dat scheelt ook wel". Het leek erop alsof Vrederibrueh moedeloos werd. Steeds slordi ger werd de Haagse afwerking, terwijl Schiedam meer en meer ging domineren. Na een half uur speelde Ad Peltenburg de bal zacht terug naar Vreden- bruch-doelman Cees Bekking. Tè zacht, want gretige Roy de Hartog was er attent bij oro de bal langs Bekking te spelen (1-0). Die voorsprong gaf Schiedam na rust vleugels. De Ruytenberg- equipe ontpopte zich als de ploeg die het zou gaan maken. En dat ook deed. Hans Ruyten berg ,JDe verdediging had het helemaal niet moeilijk- We zijn vooral sterk in de lucht." Schie- dam-verdediger Peter Rietveld was overigens niet zo tevreden over zichzelf: „Nee, Ik had van daag m'n dag niet. Ik hoop dat het volgende week tegen ONA béter gaat". Jan van Naamen, Leen van der Ploeg en Wim Schenkes contra één Vredenburch-spe- !er. Voorin vervulde Kef Krabben dam een glansroL Uiterst be weeglijk glipte hij veelvuldig door de Vredenburch-defensie, ongrijpbaar als hij gisteren was. Dat gebeurde ook weer na een kwartier. Hij omspeelde de uitgelopen Cees Bekking, en trok de bal moeiteloos voor. Daar stond Ton Verwey klaar om het af te maken: 2—0. Vre denburch zag het toen hele maal niet meer ritten. De inzet verslapte zienderogen. Daar maakte Schiedam tien mi- nuten later dankbaar gebruik van- Henny Hage was het die in het gat was gedoken, en hoefde niets anders te doen dan de voorzet van Eef Krabben dam in te koppen (30). Schie dam ging door. Iets later brak Krabbendam alweer alleen door, maar hij werd omringd door drie Vreden burch-verdedi gers er» dat bleek teveel. Nog in dezelfde minuut kreeg hij de bal aangespeeld van Ton Verwey in het strafschopge bied. Hij ving de bal echter niet goed op, waardoor Cees Bek king nog net in kon grijpen- De Schiedammers bleven. Vreden burch onder druk zetten, we tende dat het doelsaldo wel eens erg belangrijk kon zijn, In de laatste minuut werd die vechtlust nog eens beloond. Uit blinker Eef Krabbendam vol trok definitief het vonnis over Vredenburch (4—0). Cees van Stigt na afloop van het bijzon der sportieve duel: „Schiedam heeft verdiend gewonnen. Het toonde meer inzet, was erg ge vaarlijk in de counter." En: „BÜ ontbrak het aan collectiviteit- Ik vond overigens wel dat scheidsrechter Van Berkel zwak floot Het is jam mer, maar onze kansen op de tweede klasse zijn verkeken". Waarna een Schiedam-speler de trainer van Vredenburch vrien delijk verzocht om volgende week Overmaas te pakken. Hans Ruytenberg: „Het is precies gegaan zoals ik had uitgestip peld. De had bewust gekozen voor de counter. Terecht zoals je hebt gezien, want zo zijn alle doelpunten ontstaan. Ja, en dan nu nog de wedstrijd tegen ONA. Daar ben ik na vanmid dag uitermate optimistisch over. Ik zie de tweede klas voor Schiedam wel zitten - Schiedam WF heeft de sportie ve plicht vervuld. De tegen stander van gisteren, DDC, moest winnen om gevrijwaard te blijven voor degradatie. Dat is niet gelukt, want de Schie dammers wonnen zonder veel moeite dit duel met 4—2, WF kon al heel snel de leldiog nemen. Een schot van Henny de Gids kon de doelman niet goed onder controle krijgen en toen was Jan Verdam er als de kippen bij om nit een onmoge lijke hoek de bal tegen de tou wen te frommelen: ft—1. Jan had de smaak te pakken en na een uitstekende solo scoor de hij ook het tweede doelpunt, waardoor de rust in kon gaan met een 0—2 voorsprong voor Wilton- Na de thee kon de thuisclub inlo pen tot 1—2. Kort na dit doel punt werd Jan Verdam, onreg lementair, een doelpunt onthou den. Hij ging zelf de strafschop nemen en zag tot zijn schrik het leer door de döelman gestopt Het bleek uitstel, want Jan van der Sloot zorgde toch dat de cijfers 1—3 op het scorebord kwamen. Een mistastende Schiedamse ver dediging moest een tegendeel- punt toestaan, maar "Wilton zag toch kans om de zege veilig 1e stellen. Uit een hard schot van Piet van der Zwam carambo leerde de bal via de staander voor de voet van Jan Verdam en die wist daar wel raad mee: 2—4. Daar moest DDC het dan maar mee doen en de weten schap dat het het volgende sei zoen een klasse lager zal moe ten spelen. Bert van de Ham, die deze avond toch wel ver onder zijn kunnen bleef, werd door van de Broek geklopt met 12—21, 21—11 en 2123. Hans Liegen, over wiens tafeltennis toekomst nog alles onzeker is, liet rich met tweemaal 21—15 door van de Berg verslaan en toen Hijne' daarna rijn hattrick scoorde door met tweemaal 21—1? Hans van den Broek te ver- slaan, leek een Bruynzeel-ne- -i derlaag in het verschiet- Ge-4- lokkig kon de Schiedamse Ere-'- klasser zich nog inzetten tot een laatste krachtsinspanning. Ustovic nam met 1021, 21—13 en 17—21 met een zege afscheid van het Nederlandse tafeltennis en Hans Lingen liet in de slot- partij toch zien dat hij, als het er op aan komt, tot "betere re sultaten in staat is. Na een gro te achterstand won hij de derde game en daarmee de partij te gen Bert van de Ham met 17—21. In de slotfase had Bruynzeel toch nog kans gezien de dreigende nederlaag te ontlopen en op 5—5 de competitie af te sluiten.' De derde plaats achter Tempa Team, dat de titel weer verover de, en Deltalloyd is op zich een verdienstelijk resultaat. Schiedam Tachtig Schiedamse dammers nemen het vanavond op tegen Ton Sljbranls en9 Harm Wlersma. Belde dam men nemen dan veertig tegen standers voor hun rekening ln-w de aula van het Stedelijk Hu-v seum aan de Hoogstraat. Deze- massale dam-avond'is georga niseerd in het kader van Scble- dara-700 jaar. Aanvang 20.00 Tin». i Schiedam In de recreatiezaal- van het Stadskantoor aan de Emmas tra at wordt van avond een bridgetoemooi gehouden-. De deelnemers hiervoor zijn op.' 20 mei geselecteerd, In totaal, strijden vanavond 64 paren in, de finale. Aanvang 19.30 uur. u Schiedam Schaken met leven de stukken, met als grootmees ters Jan Hein Donner en Jan- Timman, vormt vanavond op.- het Emmaplein de attractie. Eiy- wordt een korte spectaculair^ partij gespeeld op een bold, van tien bij tien meter. Vla eeg2 geluidslniallatie wordt dese, partij van commentaar voor-" zien. Schiedam Nog steeds worden er links en rechts competitie restanten afgewerkt Zo ook WK dat moest aantreden te gen het Rotterdamse WIA. Het werd een doelpuntrijk voetbal duel, waarbij WIA aan het lang ste eind trok door met 5-4 te winnen. Voor de rangschikking -had deze uitslag geen enkel ge volg meer, omdat beide ploegen .al vrij rijn van degradatiezor- gen- De wedstrijd was nog maar vijf minuten oud toen WK al tegen een achterstand aankeek door een fout van doelman Peter van Lansbergen die een afstands- schot verkeerd beoordeelde. Niet voor lang echter, want en kele minuten later ging de bal op de stip doordat Peter van Mil in het strafschopgebied on heus werd bejegend en Cas van Driel Vis maakte geen fout. WK nam zelfs de leiding door "weer Cas" van Driel/Vïs die een bal zoveel effect meegaf dat 'deze te machtig was voor de goalie van "WIA. Dit vonden de Rotterdammers wat al te gortig en binnen vijf minuten bogen zij de stand om naar 4-2. Na de rust verkleinde Peter van Mil deze achterstand en het werd zelfs gelijk door Cas van Driel/- Vïs. Maar toen WIA door een verdedigingsfout uit kon lopen naar 5-4 geloofde men het wel en maakte WK zich op om middels een gezellige avond hun kampioenen (tweede en derde elftal) te eren- WK en WIA maakten er een doelpunterrfestijn van. Niet minder dan negen keer werden de touwen geraakt. Schiedam Bruynzeclkeukens heeft de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen met een 55 tegen de Middenstand-bank afgeslo ten. Dat er niets meer op het spel stond was duidelijk merkbaar en beide partijen konden nauwelijks voldoende inspiratie opbren gen. Bruynzeel was al zeker van de derde plaats en Middenstands- bank had zich er al mee ver zoend dat het een degradatie wedstrijd moet spelen tegen nummer twee van de promotie- Ereklasse en het ziet er naar uit dat het team zich dan wel in de topklasse kan handhaven. Ustovic die nu echt voor het laatst in de Nederlandse com petitie uitkwam won de ope ningspartij tegen van de Ham, maar Hijne won met 2112 in de derde game van Lingen waardoor het al snel weer 1—1 was. Spannender was de partij tussen van de Berg en van de Broek, die de Amstelvener met 2220 en 2422 won. Het dubbel leverde verrassend winst op voor Bruynzeel, maar de gastheren rustten toch met een 32 voorsprong. Hijne, die tot drie winstpartijen zou ko men, versloeg Ustovic^ met 2117 in de derde game. ONZEKER

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6