MEMMES DVS NI WEMDER DAN DRAW M VV '27 eerste bewoner sport- en recreatiepark Zegert Struys Veer te?ug Zwaluwen moeizaam finale Arie Swaneveld voorzitter af LYRA TOCH NOG KAMPIOEN Fortuna kan voorsprong niet aan BRONS EN PLOEG KNVB'ers Onderling Voetbal toernooi van zieken huizen Beslissingen Jaap de Bruijn opent nieuwe accommodatie Record Walter van Rossum Voetbal programma MAANDAG 26 MEI 1975 Arjo Peters ...beslissing... Vlaardingen Voor TSB v/éér geen feest. De krappe 2-1 winst (op Devjo) gaf er wel aanlei ding voor, maar vele te lefonades naar concur rent ARC gaven de reali teit snel we&r. Want on danks een groot veld- overwicht hield Lyra stand en daarom had scheidende trainer Teun Groeneveld (naar Excel sior M) toch nog reden tot lachen. Met promotie naar de derde Mas. TSB, dat zich via een uitzicht loze positie de laatste weken ineens weer in de 'kijker' speelde, kwam daardoor één punt te kort. Voor trainer Jan van der Berg kwam die zoveelste tegenslag niet vreemd over. Al jaren worstelt de formatie van T)e Vijfsluizen' met het probleem tussentijds diep weg te zakken. Van der Berg trachtte in zijn eerste seizoen de makkers wat fysieke hardheid bij te bren gen, maar moest erkennen dat die taak groter Is dan ver wacht. In zekere zin is er een voorsprong op vorig seizoen» toen de TSB- équipe alleen op techniek dreef en daarom mag het een hoop volle gedachte dat de Vlaar- dingse trainer volgend seizoen slaagt in zijn opzet De verkrampte wijze waarop TSB het Voorburgse Devjo te gemoet trad, deed snel het erg ste denken. De Vlaardingers dolven op vele onderdelen het onderspit tegen een formatie, die eerder in eigen huis met 7-2 had verloren van TSB. Dit schreeuwde om revanche Door Bas van den Berg en daarom was de inzet van Devjo optimaal Tot grote ver bijstering van TSB dat er maar weinig tegenover kon stellen. Schiedam Vooral aan bat heeft Hermes DVS het er tegen HCC II bij laten liggen. Drie onnodige run-outs eisten de wickets op van John Beijer, Ton Leeuwenhoek en Ruud Baris. Door deze tegenslagen kwamen de Schiedammers niet verder dan een draw tegen HCC II. Twee bonuspunten gingen naar de Hagenaars wegens een hoger gemiddeld aantal runs per over en omdat Hennes DVS minder dan tachtig procent scoor de van het Haagse totaal. In eerste instantie nam de thuis club wel het heft in handen, maar de afwerking bestond al leen uit verre en verdwaalde schoten. Devjo was sneller, speelde in korte acties elkaar de bal toe en die speelwijze is KB vreemd. Vooral als men weet dat de Vlaardingers zelf op aanvallend voetbal, volgens systeem Van der Berg, zijn in gesteld. Daarom kwam de druk op de kooi van nerveuze doel man Gerrit van der Velde vreemd over. Wat zich onder andere openbaarde met een ko gel tegen de staander waarop de Vlaardingse doelman geen enkele kijk had. TSB trachtte met soms vier man in de aanval via snelle 'counters Devjo snel op de knieën te krij gen, maar het effect was nihil Van alle kanten werd de TSB- aanval ingepakt, zodat iedereen snel aan zichzelf ging lopen twijfelen. MISSER TSB kwam in de 25ste minuut in grote moeilijkheden toen Jan Pleyte op links niet ingreep en de Devjo-spits uit een voorzet, Van onze sportredactie Vlaardingen Woensdagavond neemt Arie Swaneveld, voor zitter van de Vlaardingse Pu pillen Commissie, afscheid. Hij wordt toegevoegd aan de KNVB voor wat betreft de commissie pupillen voetbal. De vergadering vindt plaats in het clubhuis van RKWIK en begint 120 uur. Op die bijeenkomst de nieuwe voorzitter ge- keert tenif Ze2crt Struys vertrok, ru tweedeklasstorjor» vemchffiéide^C waar hoofdmacht Vlaardingen sSPELJS over en van LiXj^iïS5 HamBergwerfi^te^ hij naar Na het winnen van de toss ver koos Wim van der Sloot te gaan fielden. De door een beenbles sure geplaagde Wil van Wijk slaagde er in korte tijd in twee wickets te nemen. Zijn collega Jacques Geeratz zou eerst later succes boeken. Het waren voor al Auke Smits, die 62 runs scoorde en Lex van der Gun met 35 die goede bijdragen le verden aan het HCC-totaal. Bij de lunch was het 5 voor 98 en deze stand was voor Hermes toch wel gunstig. Na de hervatting ruimde Jacques Geeratz in korte tijd twee oppo nenten op en het zag er naar uit dat de Schiedammers HCC voor een niet te hoog totaal zouden uit krijgen. Toch liep HCC uit tot 168 runs, voor het verlies van negen wickets. Oor zaken voor dit onverwacht hoge totaal zijn te vinden in het af zakken van het veldwerk en het onvoldoende defensief bowlen. Voor Hermes DVS verdeelden Jacques Geeratz 5 voor 50, Wil van Wijk voor 14, Henny van "Wijk 1 vwï- 39 en John Beijer 1 voor 17, de wickets. Getuige .zijn cijfers bowlde Jacques Geeratz uitstekend, vooral in zijn tweede spel. Het openingspaar van Hermes DVS, Rob Stouthandel en Rico Borrani werd op 45 gescheiden. Stouthandel 33 en Borrani 14. Daarna was het John Beijer, met 24 runs die nog voor vol doende verweer zorgde. Her mes gokte nog op een totaal van 135, zodat een bonuspunt in de wacht kon worden ge sleept. Het slaagde daar echter niet in. De Haagse aanval, waarin zich Huub de Villeneuve met 5 voor 50 onderscheidde en uitstekend veldwerk waren er de oorzaak van dat Martin van Wijk en Ton Stouthandel de resterende overs moesten uit spelen en de telegraaf niet ver der kwam dan 115 voor 9. Rein Henny waarop Van der Velde ipis- greep, gemakkelijk kon scoren: O-L Daarna volgde er nog wel een serie hoekschoppen voor TSB, maar dat leverde niet meer op dan overtredingen. Pas na rust kreeg TSB de macht al was er in eerste Instantie van een offensief geen sprake. Henk van der Kraan bracht in de tiende minuut de partijen in evenwicht via een zacht, maar bekeken roliertje en toen leek TSB verder te gaan uitlopen. Een kogel van Hans van Bom mel werd gekeerd, maar daar na ebde vreemd genoeg het of fensief weg. De tegenstoten van Devjo waren te gevaarlijk om zich massaal in de aanval te wagen. Éénmaal moest zelfs Roelof Jansen redding brengen om een achterstand te voorko men. Vijf minuten voor tijd stelde TSB eindelijk de winst veilig via dol blije Arjo Peters die een krom me bal langs de Voorburgse doelman losliet: 2-1. Daarna viel er een lange stilte omdat ARC-Lyra een half uur later was begonnen- Met als/ ge noemd, resultaat dat de Vlaar dingers ook dit seizoen weer de boot misten... Homan Duchiënne in duel. Kees Broos staat ter assistentie gereed. thonweg. De Energie Boys xLk speelt volgend seizcxpve__n_ voor DVO '32, alsmefg^ lega's De Wever en 'ZJJnc?1- rl man van Huizer het ogenblik is er nogimanu van de selectie die DVT> Tna. Op "emand l,32 de v Van onze sportredactie Vlaardingen De twee Vlaar dingse scheidsrechters Tinus Brons en Dick Ploeg zijn ge promoveerd naar de KNVB. Zij zijn twee van de tien arbi ters die op grond van hun pres taties het afgelopen seizoen daarvoor in aanmerking kwa men. De laatste test op het terrein van de voetbalvereni ging Celeritas bestond uit de 3000 meter die zij binnen de 15 Minuten moesten afleggen. De Vlaardingers slaagden daarin glansrijk. Vanavond houdt de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging, waarvan beide ar biters lid zijn, zijn algemene Jaarvergadering in de kantine aan de Van Viaodeustraai (20 uur). Van onze sportredactie Vlaardingen In de zaterdag eerste klas is de beslissing ge vallen. Na Am e muiden degra deert ook 's-Gravenzandse SV naar de tweede klas omdat het afgelopen zaterdag het beslis singsduel tegen Actief Amstel veen met 5—2 verloor. In 2A werd SC Voome het kind van de rekening na de 2—1 nederlaag tegen AS WH. In 4A werd Lyra (De Lierkam pioen omdat het de aanvalsgol ven van ARC de baas kon. TSB maakte geen fout tegen Devjo (2—1) maar was afhanke lijk van winst van ARC. De Lierse formatie finishte daar mee met één punt meer dan '"SB en promoveert. 1126 sportredactie Vlaardmge, De huishoudelijke competitie van VDV werd voortgezet tiet de volgende par tijen: Buyse—W. den Breems 2-0; P. Bastiaanse—Veburg 2—0; De Heide Biei 2t- Van Splunte- r^Dessens 2-0; Van der Har st-Van der Lely U-0; Niestad- t Tom 1—1; Var Hertum Van Oudheusden 1-1; Mast Boudewijns 1—1; tamboer— Lucassen 1—1; J. den Breem- s Heuvelman 0—2; Van den Kerkhoff—Huys 0—2; Nentje- s—Van der Kuil 0—2; Bel Voerman 0—2; Korver-Autar 0—2; PeelsSmits 02, Van onze sportredactie Vlaardingen - Vanavond weet Zwaluwen wie de tweede fina list is in de strijd om het Vlaardings kampioenschap. De vogels, die fel gebrand zijn op prolongatie van de titel, kwa men vermoeid uit de halve fi nale via een benauwde 2-1 overwinning op Fortuna, ter wijl aan de Sport laan vanaf kwart over zes VFC en VIaar- dingen met elkaar duelleren. Het heeft er alle schijn van dat Zwaluwen en Vlaardingen don- derdag weer tegenover elkaar staan in de finale, al moet men het geelzwarte team met voor deel van eigen veld niet onder schatten. De aflevering tussen Fortuna en Zwaluwen voor weinig toe schouwers was er één van laag gehalte. Voor rust waren doel- rijpe kansen niet van de lucht, vooral omdat de vogels - geheel tegen de verwachting in - al vroeg een 1-0 achterstand oplie pen, maar toen met name Hen- nie Kuyten de strijd tussentijds moest afbreken door een been- blessure, was er van een aan vallend Zwaluwen geen sprake meer. Ergo: In techniek stak het twee klassen lager spelende Fortuna zijn stadgenoot naar de kroon en aangevuld met een grote do sis wilskracht waren Fortuna en Zwaluwen volledig aan el kaar gewaagd, De vogels kwam supersnel achter via een doelpunt van Hennie Duchiënne (1-0) en vanaf dat moment moest Zwaluwen ja gen. Er kwamen gevaarlijke si tuaties voor de kooi van doel man Joop Bouman, maar voor alsnog bleef Fortuna aan de winnende hand. Maar halverwege deponeerde Leen Pijpers de bal achter Joop Bouman uit een vrije trap en vanaf dat moment werd de strijd ook feller. Henk Nentjes liep tegen een waarschuwing op na een actie tegen Fortunees Rob Kalkman en daarna had Fortuna, dat Leen Boon weer in de defensie had, zijn handen vol aan Joop Brusse en Henrue Kuyten. Zwaluwen-goalie Aad Boers heeft de bal Memvast. Rob Duchiënne is te laat. Zoals Kees Broos constateert. door geen enkele Fortunees werd onderschept en toen plaatste de "gebrilde dokter" de bal hoog in de touwen: 1-2. Die voorsprong gaf Zwaluwen niet meer uit handen, ondanks het feit dat doelman Aad Boers bij herhaling de hoogte in moesr dij snelle counters. Maar aan het einde van de rit werd het steeds meer duidelijk dat Zwaluwen zijn voorsprong kon consolideren. Want Fortuna Kort na rust werd Hennie Kuyten maakte steeds weer de fout de - "JJ-- bal in de breedte te gaan spe len. Gevolg van ademnood om bij elke afgeslagen aanval op adem te kunnen komen. nog vervangen door Eddie Onck. Vlak voor tijd leverde Leen Pijpers nog een fraaie lob af, maar doelman Bouman wip te de bal over de lat heen. SOLO Toch sloten beide formaties de eerste helft met een 1-1 stand af, zodat de tweede helft de beslissing moest gaan brengen. Hetgeen niet lang op zich liet wachten toen een fraaie solo van wederom Leen Pijpers Van onze sportredactie Maasland Vrijdag 13 juni be leeft de Maaslandse voetbal vereniging MW '27 het absolu te hoogtepunt in haar achten veertigjarig bestaan. Tijdens een officiële bijeenkomst opent voorzitter Jaap de Bruijn 's avonds de nieuwe accommoda tie In het sport- en recreatie park in de Commandeurspol der. Met de bouw van dit werkelijk unieke sportpaleis was bijna een half miljoen gulden ge-, moeid. Een bedrag waarvoor MW zelf een dekkingsplan moest zien te widen, Door mid del van talloze acties, subsidies, eigen middelen, zelfwerkzaam heid en leningen heeft MW de bouw rond weten te krijgen. MW '27 heeft bij zijn nieuwe accommodatie de beschikking over drie velden en een trai ningsveldje. De velden zijn in beheer van de gemeente. In de volgende fase van het sport park krijgt MW er een. vierde veld bij. De zeer natte winter heeft de aanleg van de drie velden aan zienlijk vertraagd. Naar ver wachting kan de nieuwe com petitie toch worden gestart. Niettemin heeft MW tot 1 ok tober nog de beschikking over de oude velden, om daar even tueel de competitie en de oefen campagne te beginnen. Zaterdag 14 juni, daags na de officiële opening, houdt MW open huis, waar iedereen in de gelegenheid wordt gesteld het sportpaleis te bezichtigen, 's Avonds is er dan een feest avond voor de leden. SPEELTÜIN Nu de opening van de speeltuin door het natte weer van de laatste maanden op 30 april geen doorgang kon vinden, ls MVV de eerste bewoner in het nieuwe sport- en recreatiepark. De speeltuin wordt nu op za terdag 21 juni geopend, bij wel ke gelegenheid ook de naam van het sport- en recreatiepark officieel bekend zal worden ge maakt. Het gemeentebestuur van Maas land heeft nog getracht de voet balvereniging te bewegen de openingsdatum van haar ac commodatie tot diezelfde da tum uit te stellen. Waar MW niet op in kon gaan, want de plannen waren al in een verge vorderd stadium. Tevens zijn er op 21 juni een aantal bestuursleden van MW met vakantie, terwijl de voet balvereniging beide openingen los van elkaar wil zien. Ook al omdat er bij de opening van MW tal van officiële genodig den en afgevaardigden uit de voetbalwereld aanwezig zullen zijn. De door MW niet als ge weldig ervaren gemeentelijke medewerking bij de aanleg van ■het voetbalcomplex was een ex- tra aanleiding om niet op het verzoek van de gemeente in te gaan. Jaap de Bruijn..opening. Van onze sportredactie Vlaardingen In het ka der van het 10-jarig be staan houdt het Holy-zie- kenhuis een groot voet bal-toernooi met deelna me van-ziekenhuizen uit - Schiedam en Rotterdam. Om precies te zijn het gemeente ziekenhuis uit Schiedam, Nolet zieken huis uit Schiedam, Sop hia kinderziekenhuis uit Rotterdam, St Clara zie kenhuis uit Rotterdam, Havenziekenhuis uit Rot terdam, Delta ziekenhuis uit Rotterdam, Van Dam ziekenhuis uit Rotterdam» Bergweg ziekenhuis uit Rotterdam, Zonnehuis uit Vlaardingen en het Holy- ziekenhuis uit Vlaardin gen. Plaats van handeling is het HVO-complex aan de Zwanen sin gel op zater dag 31 mei. Scheidsrech ters rijn de heren D. Tamboer, K. van Noord, J. de Ligt en M. Stigter. Tussen de bedrijven door 12.10 uur-12-55 uur spelen de dames van Ho ly en het Zonnehuis een wedstrijd tegen elkaar. De finalep rijn om 17 uür. Van onze sportredactie Vlaardingen Een regionale at letiekontmoeting tussen de le den van Fortuna, Olympus^O (Naaldwijk) en Maassluis -le verde een overwinning op voor Jacques Valentijn van de j Naald wljkse club. De Westlan- 1 der liep over de 15 kilometer 48 minuten en 42.5 sec. De eerste atleet van Fortuna was Walter van Rossum die er 49.645 sec. voor nodig had en dat een verbetering van zijn persoonlijke record inhield. Zelfs met drie minuten en daar mee „pakte" hij collega Hans van Kasteren, die drie jaar te- rug een tijd neerlegde van 49.27 seconden. s Gerard van der Berg finiste in derde positie in 49.40 en Hans van Kasteren was vierde in 4.51 seconden. Overige uitslagen: Bertus Stigter 53.38, Peter van Dijk 53.62, Robert van Zanten 55.57, Gilles de Rcoy 1 uur 4.33 seconden. Voor de zomeravondcup waren twee atleten vertegenwoordigd in Amersfoort. Huib Boeren ,'1 werd op de 500 meter 95e in de tijd van 59.48 seconden. Ton van Gils eindigde op 202 de plek in 64.19. Vlaardingen Voetbalproeram- ma nterdag 31/5: Dinteloor- dTSB, SchJedamse amateur s—SVV, voetbaltoernooi zie. kenhuizen bij HVO. Zondag 1/6: WICÖ-WF, FCN—Animo. H, Schiedam—ONA.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7