Fout kost Groenoord de winst Botlek te sterk voor MSV'71 Holy opnieuw produktief LTS-er onze bedrijfsschool staat voor je open. Je hoor t er alies van op ome voorlichtingsavond dinsdag 27 mei. Hou die avond vrij! Schiedam geeft Gouda geen kans SËÊÊÊÊÊËÊËSÈË MAANDAG 26 MEI 1975 mÈBBÊÊMKt mSËÈËMMSMm mmmm«p H ■ttÉMiiiP^ÉÉÉ^iJII ws» - ï«&2S%«C;5»g f^lS» j;»-^ s^isacr- BEKWAME - (STENO)TYPISTE ALS NOTARIS- ASSISTENTE Kees Gampen en Van der Spek weg bij 5VT Kom naar de voorlichtingsavond Dus: tot ziens dinsdag as. bij 7 ffS IHC Gusto Maasdijk 5, iiküsl SchiedamTel: (010) 260420 ■Fa?ïh| SWf# Alv.-jösS!® - ,J- l"®**. V^gSk&t&O' «^I^Mvï'»"?. ««kv Schiedam Ookdeze week heeft DDH Groenoord het weer niet gered. Hoewel de Schiedammers tot aan de achtste inning goed partij hebben gegeven aan het bezoekende The Hawks nit Dordrecht en voor de laatste slagbeurt zelfs op voorsprong stonden, -heeft een domme fout van derde honkman John van Kappel de winst toch nog bij de gasten gebracht. In de eerste innings konden bei- een honkslag volgde en Stam de teams niet tot scoren ko- op drie bracht Met een goed men. In de derde inning kwam uitgevoerde sqeeze play van Nico Bakker van The Hawks Henk Vis kon Stam over de door een font van ,de eerste, thuisplaats worden gebracht, honkman op de kussens. Van In de zesde inning kwamen de Oosterhout en Mesman plaat- Schiedammers weer iets dich- Groenoord: 0-0-1-0-0-1-0-2-0 is 4. Werpcijfers Groenoord, Ger Droog: 7-2-9. The Hawks»' Nico Bakker 11-1-3. roenoord maakte vier fouten, The Hawks sten vervolgens honkslagen waardoor de Dordtenaren op 0—2 kwamen. Groenoord deed direct iets terug. Werper Ger Droog sloeg de bal voor het volle rondje het veld uit, waar door Groenoord op 1—2 kwam. In de vijfde inning liepen de Dordtenaren weer iets verder uit. John Stam gaf een twee ter bij. Wolthuis kwam door .een veldfout van The Hawks op één en kon direct door naar het tweede honk. Een stootslag van Theo Burgerhout bracht hem op drie. Op een tik van Henny Zagwijn, waarop het Hawks- veld opnieuw misgreep, kwam Gerard Wolthuis over de thuis plaat: 2—3. Maassluis In een boeiende wedstrijd, waarin van beide kanten goed honkbal is ge speeld, verloor het Maassluisse MSVT1 in de laatste slagbeurt toch nog van een geroutineerd Botlek. Door in deze laatste innings alles of niets te spe len - en geholpen door het te korte linksveld - wist Radio Modern Botlek de overwinning met 6-14 aan zich te trekken. Het pas drie jaar honkballende MSV kreeg het geroutineerde Botlek op bezoek. De Maasslui- se formatie had een nederlaag ingecalculeerd maar wilde zich zo duur mogelijk verkopen. Ai in de eerste slagbeurt ging MSV geconcentreerd van start. Ooe- ningsslagman Kees Rijnders gaf een honkslag die werd ge volgd door een tik van Lou van de Hamer. Julian Linch volgde met een twee honkslag, waar door Rijnders en Van de Ha mer konden scoren. Pas in de vierde innings kon Bot lek hier een punt tegenover stellen. Ook in de vijfde innings scoorden de bezoekers'een maal. In de gelijkmakende vijf de slagbeurt nam MSV echter alweer een voorsprong. Door honkslagen van Kees Rijnders, Lou van de Hamer en opzette lijk vier wijd voor Julian Linch kreeg MSV drie honken, bezet. Een honkslag van Winterthal betekende twee punten, waar- Rotterdam Holy heeft in de uitwedstrijd tegen Nado V op het Rotterdamse 110 Morgen veld ook wel eens het 110 zorgen veld genoemd geen misstap gemaakt. Eerder dit seizoen werd voor de beker al met 3—0 van Nado V gewonnen, zodat de krachten al reeds gemeten waren. Dit keer won Holy ruim met 2—10. Holy coach Piet Bouts schreef de Dat Nado V2 punten van die overwinning toe aan de grotere voorsprong in dezelfde slag routine van rijn manschappen. Beide teams hadden een zelfde aantal mensen op de honken: Nado 18, waarvan 5 door wijd, 8 door honkslag en 5 door fout; beurt afknabbelde, verontrustte Holy dan ook in het geheel niet Integendeel in de tweede inning werd het via Emiel Demuynck en Ab Bruinekool 2—5. terwijl Holy 19 Vlaardingers Terwijl In de vierde en de vijfde inning Emiel Demuynck en Piet van der Mark de voorsprong verder deden groeien 2—7. Ver teld is al hoe het uiteindelijk 2—10 werd. Vermelding ver dient nog de capabele leiding van hoofdscheidsrechter Koos van der Mark. het eerste honk kussen liet tou cheren, 9 door wijd en 10 door honkslag. Het grote verschil lag echter in het aantal mensen dat op de honken achterbleef, als het „wisselen" was. Bij Holy slechts .,<6, bij Nado V niet minder dan - 34. Wat bewijst dat? De Vlaar- w rrmnnnn .dingers vemsipperden hun ac- Scoreverloop: Lado V 2-C-O-O-O-O- ties niet doch kwamen tot slag- 0-9-9 2 - prestaties als dat noodzakelijk Holy 3-2-0-1-1-0-0-3-0= 1" (is mensen op de honken) was. Werpersresultaten: Nado V Haak De Rotterdammers lieten hun 1 mnmg 2x 3 slag, 3 maal vier prestaties teveel aan het toeval over, en dat betekende het ge ringe totaal van 2 punten. Een voorname bijdrage tot Ho- ly*s 10 punten leverde Emiel Demuynck in de 8e inning door V met Stanley Bautisma en Wim Pijpers op de honken de bal in wijd en 3 honkslagen tegen. Rekweg 8 innings 11 maal drie slag, 6 maal vier wijd en 7 honkslagen tegen- Nado V maakte geen fouten. Holy Ab Bruinekool 71/3 inning 9-5-7. John Colette 1 2/3 inning 0-1-1 Holy maakte 5 fouten. het linksveld over het 6 m hoge Slagprestaties: Emiel Demuynck 2 tut 3, waaronder homerun +2, Stanley Bautisma 2 uit 4, Theo Bos 2 uit 4, Piet van der Mark 1 uit 2, Jan Bouts I uit 1, Ab Bruinekool 1 uit 3, Harry Rein- goud 1 uit 5. homerunhek te tillen. Holy v al vanaf de allereerste slag- beurt produktief. Via Gees van Bladel, Piet van der Mark en Theo Bos nam het een 03 voorsprong. Notaris Mr. C. P. Sneep Nieuwe Haven 149, Schiedam, T$t. 268900, vraagt voor hele dagwi; mavo-niveau Is noodzake-- lijk. Desgewenst is het mogelijk een deel van de tijd administratief werk te verrichten. Geboden wordt goed salaris, zelfstandig en interes sant werk in een kleine arbeidsgemeenschap met een prettige en persoonlijke sfeer. door MSV een. vier twee voor sprong nam. Deze voorsprong had nog groter kunnen zijn als de MSV-ers wat verstandiger met de kansen op de honken waren omgespron gen. Er vielen nog te veel nullen door onverstandig honklope-' n omdat er op de razensnelle Botlek Catcher niet te stelen viel. In de zevende inhings kwa men de Spijkenissers weer naast MSV, door twee punten te scoren- Werper Van de Hamer wist ech ter goed stand te houden, tot dat in de negende en laatste innings Botlek eindelijk los kwam. Coach Van de Tol, die- niet op zo'n grote tegenstand had gerekend, gaf zijn ploeg opdracht hit en run te spelen. Dit leverde de Spijkenisser ploeg tien honkslagen en even zovele punten op, waardoor MSV naar een 4-14 achterstand werd gespeeld. De MSV-verde- diging treft nauwelijks enige blaam. Bijna alle honkslagen waren twee honkslagen, die in het te korte linksveld buiten de afrastering terecht kwamen. Nog eenmaal kreeg MSV de kans iets terug te doen. In de gelijk makende laatste slagbeurt wis ten zij nogmaals de gasten on der druk te zetten en twee pun ten te scoren. De afstand in punten was inmiddels te groot geworden om het Botlek echt moeilijk te maken. Niettemin speelde de Maassluise formatie een goede wedstrijd waarin zij- in zeven van de negen innings de toon aangaven en het de Spijkenisser werper Van Vel- zen erg moeilijk maakten. Score verloop- MSV 2,0,0,0,2,0,0,0,2 6 Botlek 0,0,0,1,1,0,2,0,10 14 Werpcij fers MSV Lou van de Hamer; 7,7,13. Botlek Van Velzen (7 in nings) 2,5,8. Van Reen (2 in nings) 0,0,1- MSV maakte vier veldfouten en Botlek zes. Schiedam Schiedam heeft In de wedstrijd tegen Gouda, dui delijk gemaakt, dat het optre den van vorig weekend een vergissing was. Gouda dat eer der dit seizoen van Holy won, werd nu door Schiedam met 31—1 verpletterd en dat geeft aan dat de krachtsverschillen in de tweede klasse D van week tot week verschillend zijn. Hoogtepunt van de wedstrijd op Harga was Aad van de Hamers grand slam „in the ball pare" homerun in de vijfde inning. John Riek wel, Eedy Jonkman en Emiel Vervloet kwamen me. ,de binnen en brachten de stand van 71 naar 111, waardoor de wedstrijd uiteindelijk maar 7 innings duurde. Toch heeft Gouda in deze wed strijd nog een voorsprong beze ten en wel in de alleereerste slagbeurt toen eerste honkman Maarten Koudenburg een zeke re nul op het eerste honk ver koos bovèn een aangooi op de thuisplaat waardoor Gouda 0—1 scoorde. Doch al in de tweede inning' kwam Schiedam terug. Ray mond Morales en Jur Blomsteel met 3 uit 3 de beste Schiedam honkslag waarna Mesman met In de achtste slagbeurt opnieuw twee punten voor Groenoord. Weer is The Hawks-hon- Ger Droog veroverde vier wijd weer rs ine nawKsnon en sU1 het tweede hoiÜL kloper de Schiedammer te rard wolthuis kwam dpor een fout op het eerste honk en Ger Droog ging door naar drie. Door opnieuw een fout van het Dordtse veld en een stootslag van Theo Burgerhout komen beide lopers over de thuisplaat en Groenoord leidt met 4—3. De laatste slagbeurt van de Dord tenaren leek voor Groenoord geen problemen meer op te le veren. Baten komt nog wel op het eerste honk door een fout van het Groeooord-veld maar de volgende twee slagmensen worden vlot uitgemaakt door drieslag en een vsngbal van de korte stop. Mesman kwam voor de Dordtse formatie aan-slag. Ger Droog wist hem vlot op tweeslag te zetten. Mesman sloeg vervolgens een zachte in field hit die vlot door derde honkman John van Kappel wordt verwerkt. Daarna werd echter de fatale fout gemaakt erwijl Van Kappel alle tijd had naar het eerste honk te spelen en daar de nul te maken, smeet,hij.dë bal over.het twee de honk heen, waardoor de slagman het eerste honk bereik te en de loper op drie kwam. •De volgende slagman, Aad Stam, heeft waarschijnlijk ge dacht nu of nooit en sloeg een home run, waardoor hij zijn ploeg drie punten en de over winning bezorgde. slagman scoorde op een honk slag van Pierre van de Marwen, winnende werper met 4-2-2, Een inning later, wij tellen de derde was het opnieuw Schiedam wat het scorebord in beweging bracht Nu via Emiel Vervloet en Aad van de Hamer. Jh de vierde slagbeurt scoorde Eddy Jonk man nog, terwijl al verhaald is van de voor Schiedam gunstige vijfde slagbeurt Bijna had Schiedam de wedstrijd foutloos afgesloten. Eddy Jonkman, gooide evenwel roet in het eten, een fout van hem op het eerste honk. Scoreverloop: Schiedam 0-2-2-1-6- 0-X is 11; Gouda 1-0-0-0-0-0-0-0 is 1. Werpersresultaten Schie dam Pierre van de Marwen: 4x3 slag, 2 maal vier wijd en 2 honkslagen tegen. Schiedam maakte één fout Gouda: Gerimo in 4 innings 3- 4 - 6. Egeter 1-3-4. Gouda' maakte zes fouten. Slagpresta- ties: Jur Blomsieel 1.000 (drie uit drie), Emiei Vervloet 2 uit 3, Joop Falentijn 1 uit 2, Eddy Jonkman en Pierre van der Marwen 1 uit 3, Aad van de Hamer 1 uit 3 homerun 3, Raymond Morales 1 uit 4. Groenoord zag geen kans meer in de gelijkmakende slagbeurt nog iets terug te doen, zodat dit moeilijke duel opnieuw een ne derlaag voor de Schiedammers betekende. Scoreverloop The Hawks9-0-2-0-1- 0-0-0-3 is 6. Schiedam Naast Jan van der Velden en Maarten van Beek, die eerder be- stoten met voetballen te stoppen, hebben John van der Spek en doelman Kees Cam pen het be stuur van SVV medege deeld niet langer voor SW te willen uitkomen. Van der Spek stopt om studie-redenen terwijl Cam pen bij een amateur club onderdak hoopt te vinden. Eerder al werd bekend dat Slobodan Du- tina volgend seizoen uit komt voor RVC, Leo Klip teruggaat naar SlW en Leen Wamaar is gecontracteerd door Eindhoven. Ook C-speler Ruud de Haan heeft overschrijving aange vraagd en speelt volgend seizoen bij Spijkenisse. SW trok tot op „heden vier nieuwe spelers aan: Leen Boumeester (LFC), Ko Goudriaan (DEH), Kees van Loon (Slikker- veer) en Hans van Rel (Sparta). Dit de C-selec tie kreeg Rob de Nijs een contract aangeboden, terwijl ook André Ko rengevel zich zeer waar schijnlijk voor een sei zoen zal binden. Morgen avond oefent SW op. Harga tegen PPSC: In dit duel zal trainer Leo Hal- kes enkele amateurs aan het werk kunnen zien. Op LTS of Mavo geweest? Dan nu verder gaan. Vakman worden in de scheeps bouw. Metaalbewerker, elektricien of koper- slager/pjjpfjtler. Hoe? Onze bedrijfsschool leidt op voor het landelijk erkend Bemetel/V.E.V. diploma. De opleiding omvat theorie en praktijk. Met daarnaast veel aandacht voor sport, spel en algemene ontwikkeling. Vanaf de eerste dag goed betaald. Later maak je kennis met het hele bedrijf. En kies je de baan die je het beste ligt. Op dinsdag 27 met van 19.45 tot 22.00 uur laten we je het bedrijf zien. Beantwoorden at je vragen. En vertonen een film die laat zien wat we maken - boorschepen, - mammoetkranen, pijpenleggers, overslag boeien-en hoe die op zee worden l gebruikt. Je ouders zijn natuurlijk ook welkom. p~

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8