SCHIEDAMSCHE COURANT 28 mensen Laan van BoPEs elf dagen dicht GO® NIÉUWS! Directie; 99Bouwmarkt loopt terug" Burgemeester weigert nieuw bowlingcentrum te openen: te veel herrie Ontslagen werknemer: „Verkeerd beleid van directie" TRQS-kara vaan boekt succes Inbrekers op school )A, IK D€ PIOEf Brand in vat met petroleum Show en tv-opname „Op losse groeven"; Vier gewonden bij botsing Bromfietser uit de bocht Pierre Jansen even terug De ontslagen' personeelsleden hebben 'een' zwijgplicht opge legd gekregen. „Daaruit blijkt c3uidelijk"dat*fer -iéts niéfihórdè' is", aldus het personeelslid. Voor de betrokken werknemers is het ontslag als een donderslag bij heldere hemel gekomen- Volgens" financieel directeur Blom zijn in de direkte sfeer, personeel dat direkt bijde bouw is betrokken, vooralsnog geen ontslagen te verwachten. r „Door. natuurlijk verloop is het personeelsbestand daar aan de bouwactiviteiten aangepast", verklaart hij. Bij het ontslag is een organisatie bureau betrokken als externe adviseur. Verder zijn onderne mingsraad en vakbonden inge- Vrijdag 30 mei 1975 Broorsvest 3 - telefoon administratie 26SW11 - ivdartie - ONAFHANKELIJK DAGBLAD clïH-ndionst 144144 SCHIEDAM EX KETHEL 100ste jaargaiig no. 25330 8 pagina's Maassluis De Maassluise Ibauwmaatschappij Ele- •jmentum BV heeft 28 werknemers ontslag aan gezegd. De mensen ko- menper september op fstraat te staan. Er is een afvloeiingsregeling ge- troffen. De ontslagenen krijgen tot en met mei van Elementum een aanvulling op de WW-uitkering tot. honderd proeent van het salaris dat zij nu verdienen. De directie verklaart dat het oni- slag: veroorzaakt wordt door het teruglopen van de.bouw markt. Een personeelslid wijt het aan het verkeerde beleid van de directie. -De-ontslagenvallen in de zoge- jiaamde indirecte sfeer, voorna- \:raeüjkadmimstraüef personeel- Firaucieel directe ui- J. A. Blnm zegt dat de inkrimping van het bed rij f. wan r rw j m d rie- hondcrd mensen werken. 20 is uitgesteld. „Kaar r.a vonden we het niet larger verantwoord te wachten. Dé opdrarhten voor de bouw van woningen blijven achter, ondanks dat we goede kontak ten hebben". Ais voorbeeld van het achterblij- ;-;v5n van opdrachten noemt de 'directeur Holy-Noord, waar .Elementum 52 woningen bouwt. heeft erg lang geduurd ■voordat we daar met de bouw konden beginnen." Een personeelslid, die niet bij na- me genoemd wil worden, zegt dat - Elementum zich teveel heeft toegelegd op de bouw van fiats. ;,Een aantal jaren geleden is'''omgeschakeld naar laag- rbouw. Voor Elementum is dat ■te; laat gebeurd." Elementum, .een.- dochteronderneming van •Nationaal Grondbezit, heeft, volgens het personeelslid, mis gekleund bij diverse orders. „In Spijkenisse zijn vrije woningen gebouwd, waar na korte tijd veel aan gerepareerd moest worden. Dat is natuurlijk geen goede reclame". schakeid. Van de ontslagenen zijn de méesten geen lid van de bouwbond. Blom tenslotte: „Het is niet zo vreemd als je de hele bouwsi- tuatie in Nederland bekijkt. Het loopt landelijk gezien terug". Het. personeelslid spreekt hem tegen: „Er is nu juist weer een opleving. Het is onbegrijpelijk." O Met bloemen en akkordeonm uziek ontvingen de krakers van het aksie- kómitee De Laan gistermiddag de eerste bewoners van een der 48 bin nenstadswoningen. Zij gaven hun nieuwe buren tevens onder meer een abonnement op hun weekblad. mEven te voren had het gezin M. nouts de sleutel van hun huurwoning aan de Baansloot 16 ontvangen uit handen van de heer M. Jansen. De chef van de gemeentelijke afdeling stedebouw noemde dit woningencom plex de eerste stap voor de woonver- betering van de binnenstad. Dinge- Schiedam De doorgaans weg van Schiedam naar Ylaardingen in Groenoord de Laan van BoFEs wordt met ingang van aanstaan de maandag voor gemotoriseerd verkeer afgesloten. Rijkswater staat gaat beginnen met werkzaamheden bij Rijksweg 19 en de Laan van Bol'Es zal worden geasfalteerd. Niet de hele laan zal worden geasfalteerd, alleen, een stuk van ongeveer 200 meter dat bin nen de zogenaamde rijksgren zen valt. De bestaande over- hoogte bij de weg zal daarom moeten worden ontgraven. Vanaf de aansluiting van Beetho- venplein in Groenoord tot de gemeentegrens met Vlaardin- geri zullen mensen van Rijks waterstaat gaan werken. Deze ingrijpende maatregelen voor de afbouw van Rijkswég 19 van Kethelplein richting Delft heb ben als gevolg dat gemotori seerd verkeer moet omrijden of via de Rijksweg of via de Sportlaan (langs Harga-sport- veiden). Voor (brom)fietsers blijft het wel' mogelijk om de Laan van Bo- l'Es te gebruiken. Het overige verkeer zal met borden worden gewaarschuwd. De dienst gemeentewerken zal van deze gelegenheid gebruik maken om tegelijkertijd een verbindingsduiker onder de Laan van Bol'Es te leggen tus sen de beide singels langs de oostzijde van de toekomstige: Rijksweg 19. Rijkswaterstaat denkt dat het werk nog geen twee weken zal vergen. Op vrijdag 13 juni zou de weg weer kunnen worden opengesteld voor alle verkeer. Ramses Shaffy gaat door Schiedam Bij het verbranden van afval bij het huis van de familie Vette aan de Groene- weg in Kethel is een vat met vijfhonderd, liter ruwe petro leum in brand geraakt Ifen was bezig met het afval vlak je bij het vat met petroleum. Door de hitte smolt de plastic leiding en vatte de petroleum vlam. tfe brandweer bestreed het vuur met één schuimstraal en het afval met één waterstraal. De echade is nog onbekend. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. André van Duyn zoals altijd simpele humor Schiedam Vertrossing of geen vertrossing: het is een feit dat gistermiddag- en -avond toen de „Op losse grocven"-karavaan door Schiedam denderde het eigenlijk de eerste feestdag was. Zowel in sporthal Margriet hij de tv-opname en nog meer in de tent op het Emmaplein bij de show was het publiek wild enthousiast Vooral 's avonds kon men in de grote tent één deinende massa op de tribunes aanschouwen: het was propvol. Het Neder landse (levens)lied, gepropa geerd uiteraard door TROS- presentator Chiel Montagne. werd met vele ovaties ontvan gen. De vertolkers: het duo Frank en Mirella. Conny Vink, Corry Konings, Conny Vink en - helaas met playbackmuziek Rob de Nijs. .Op losse groeven" in de sporthal bleek ook een soort play-bac- krevue. Niettemin trokken de achthonderd toeschouwers (ook een uitverkocht huiszich daar niets van aan. Op de tribunes voor de tv-camera's iedereen in middeleeuwse klederdracht, in clusief burgemeester Lems en echtgenote. De honderden mensen achter de camera's reageerden even ent housiast, hoewel vele met moei te een blik op het schitterende decor konden werpen. Hoogtepunten: Ramses Shaffy met „We zullen doorgaan", en boe kan het anders - André van Duyn met .hetzelfde" nummer. Morgen van 20.20 uur tot 21J0 uur op Nederland II. Speciale aandacht krijgt dan het Knotsenb'ed uit de succesvolle revue „Krijgh de Cioere", dat eveneens in „Op losse groeven" komt 1 Iaassluls - Burgemeester Van Dijke weigerde gistermiddag het nieuwe bowlingcentrum aan de Maassluise Zuidvliet te openen: de bowling veroorzaakt een dusdanige geluidsoverlast, dat dit in strijd is met de hinderwet Dit is nu althans 's avonds het geval. tijdens het ..inrollen" dinsdagavond werd ontdekt, dat het geluid van het overeind zetten van de kegels boven de hinderwet-norm is. De volgende ochtend liet burgemeester Van Dijke weten niet in strijd met de hinderwet te willen handelen, pe Maassluise politie verklaarde daarop, dat Indien er 's avonds wel gekegeld zou worden, proces-verbaal opgemaakt werd. a allerijl werd daarop getracht de ruimte nog voldoende te isoleren maar de metingen die Bowling Nederland 's middags verrichtte, wezen uit dat het geluid toch nog boven de hinderwet- normen voor de nachtelijke uurtjes uitkomt De eigenaren van de bowling verzochten het ge meentebestuur en de politie daarop tevergeefs om de geluidsoverlast voor twee weken door de vingers te zien, om hun de tijd te geven de benodigde isolatie op aanwijzing van de bow- lingbond aan te brengen. De eigenaren besloten echter niet af te zien van een „officiële" opening. In verband met de plan ning kon de opening niet worden uitgesteld, verklaarden zij en de eerste ballen rolden om vijf uur over de baan. De dichtstbijzijnde omwonende verklaarde: ,,Het is net onweer, maar ja, een langsrijdende auto horen we hier ook". De leerlingen van de scholengemeenschap West land-Zuid heb ben gisteren een uit gebreid bezoek ge bracht aan het Viaar- dingse stadhuis- Bet was een onderdeel van een adoptiepro- gramma. Bij diverse afdelingen werden de leerlingen ro"n zeventig, geïnfor meerd over de wer kwijze. Aan het eind van de middag werden zij door de kersverse burgemeester Kle- boom in de Burger zaal van het stadhuis ontvangen De burge meester raadde de scholieren aan als er nog vragen zijn over gemeentelijke zaken naar het voorlich tingsbureau te stap pen Schiedam Bij een botsing tussen twee autobussen zijn vier Dersonen aan de Admiraal de Ruyterstraat gewond geraakt volgens een van de chauffeurs zouden de remmen van zijn wagen hebben geweigerd. De technische dienst van de gemeentepolitie stelt onderzoek in. De wagen van De Jong Tours werd bestuurd door de 3l-jari- ge Schiedammer P. B. Zijn au tobus raakte de voor hem rij dende bus waar de 58-jarige Rotterdammer A. F, aan het stuur zat Bij de botsing werden de inzitten den door de bussen geslingerd De 40-jarige Rotterdammer W. P hierbij een hersen schudding en rugklachten op. Hij is opgenomen in het Ge meente Ziekenhuis. De ambulance van de GG en GD bracht de 50-jarige A. H., inwo ner van Vla ar dm gen, naar het Nolet Ziekenhuis voor een ver wonding aan zijn linkerschou der en hoofdpijnklachten. Naar dit ziekenhuis werd ook de 44-jarige Schiedammer G, M. P, gebracht voor een scheurwond aanzijn kin. De 49-jarige K. E. W. uit Schie dam kon na medisch onderzoek naar huis terugkeren. Vlaardingen Op de kruising van de Van der Duyn van Maasdam! aanSchimmel pen- ninckstraat reed de 37-jarige bromfietser C- M. L. woensdag avond om kwart over zes tegen een personenauto. Hij moest met een gekneusde voet naar het Holy-ziekenhuis worden gebracht Schiedam - Inbrekers bezochten vier Schiedamse scholen. Er verdween voor mim lfïOO gul den, aan contant geld en mate riaal. In de prof. dr. Kdhnstammschool aan de Fahrenheitstraat ging men er vandoor met een reken machine, wandklok, gymtas, re corder, radiorecorder en water pomptang met een gezamenlij ke waarde van 1000 gulden. Te vens verdwenen 22ö gulden contant geld. Alie lokalen zijn doorzocht De dubbele voor deur is vernield. Tn de Prof. dr. JH. Gurning- school aan de Burgemeester van Haarertiaan werd ook inge broken. De daders lichtten een ruit uit de sponningen en gin gen aan de haal met twee radio cassetterecorders ter waarde van 300 gulden. De aangesloten kleuterschool Dombo werd ook doorzocht- Bij een inbraak in de kleuter school het Floddertje aan de Churchillweg werd 85 gulden aan kleingeld meegenomen. De inbrekers kwamen-binnen door een klapraam aan de zijkant van het gebouw dat waarschijn lijk niet goed was afgesloten. Pierre Janssen was gisteravond voor één keer terug in het Schiedams Stedelijk Museum, waar hij jarenlang conservator van is geweest Voor een stamp volle aula met ruim tweehon derd toehoorders presenteerde hij een „superk imstgreep Wat iedereen verwachtte gebeur de ook. Er ging iets mis. Reeds bij de eerste dia van het schil derij Het Bruidspaar van cfe Vlaming Jan van Eyk weigerde de projektor. Op zijn eigen expressieve manier liet de kunstkenner daarna nog enkele oude etiketten van Schiedamse jeneverbessen de revue passeren. De opbrengst van zijn voordracht bestemde hij voor metalen let ters op het dienstencentrum De Vier Molens en het schippersin- temaat Do Uitkijk. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. woonpl.: tel.: Deze bon in open envelop, zonder Antwoordnummer 634, Rotterdam. sturen naar: -v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1