Schiedams eeuwfeest stond sportief bezien Maas bijna kampioen op losse schroeven9 Derde wielercompetitie iREISBUREAU MEGGA tooot autocar Dankzij veel improvisatie net geen échte flop... vlie.q trein Handbaldemons tralies SLV blijft derde klasser h 3 Hilversum wint... Arie Riedijk naar RYC Holy bekert tegen RCH Beslissingsduel v onherkenbaar MAANDAG 2 JUNI 1975 7 masssas?: Moment uit de handbalwedstrijd HMS-PSV, weike uiteind elijk met 7-6 werd gewonnen door de Utrechtse dames. Het damesduel werd gevolgd door de herenwedstrijd Her- mes-PSV. Hier waren de Eindhovenaren met 13-17 ster^ër dan de Haagse ploeg. Overigens trokken de beide handbal duels, verspeeld in het kader van Schiedam-700 jaar, circa vijfhonderd kijkers. Een speciaal woord van dank was er voor de organisatoren de dames P. Krommenhoek-en C. Schldrmann en de heer L. van Gerver», die enkele weken actief zijn geweest om de handbalsport in de belangstelling te brengen. Bleiswijk Omdat in Oostvoorne de provinciale kampioenschappen werden verreden, waren er maar weinig renners aanwezig bij het begin van de 3e wielercompetitie. Harrie van der Velden was de enige amateur, zodat hij gemakkelijk winnaar werd. Bij de liefhebbers toch altijd nog 45 renners aan de start en hier was het Jan Neleman die in de eindsprint 14 renners voorbleef. Joop Verleun (Harga) werd bij de veteranen on- .danks hevige maagkrampen verdiend 7e. Bij de 14-jarigen werd favoriet Meeldijk op de streep geklopt en werden Bennie Heeze 7e en Rudi de Bruin 8e goed geklasseerd. Dick Krouwel zal bij de dertien jarigen aanvankelijk in de tweede groep maar wist met nog twee vluchters drie ronden voor het eind aan te haken bij de 'koplopers waarna hij in de eindsprint op de 5e plaats beslag legde. In de strijd bij de 10/tl-jarigen (relatief de meeste deelnemers) reed Herman de Bruin een goede wedstrijd. Steeds aan de kop van de groep probeerde hij een definitieve afscheiding tot stand te brengen maar de concurrentie wist dat hij gevaarlijk was en liet hem niet gaan. Hierna kwamen 24 renners op de streep af en m de 'eindsprint werd hij 13e. Stefan Boccanera 16. Maurizio Barbagü 18e en Sihia Meier 19e kwamen ook goed voor de dag. In de jongste categorie (8-9) jaar een felle stnjd waarin Mauro Callegan 3e en Claudio Callegari 5e zich goed plaatsten voor deze wedstrijdsene. De uitslagen: Amateurs 50 km. 1.12.53 uur 1. Harry van de Velden (Feyenoord). Liefhebbers 50 km. 1.12.57 uur 1 Jan Neleman (Ahoy) 2. Wim Tonder (Sportief) 3. Ben Groen (Sportief) 4. Aad Meyer (Ahoy) 5. Leen van Hoorn (Sportief) 6. Ane Keizerwaard (Hoekserenner) 7. Jan Moree (Ahoy) 8. Henk Markus (Sportief) 9. Theo Dol mans (Sportief) 10. Fred van Galen (Ahoy). Veteranen 40 km. 1.08.21 uur 1 Bram Berghaan (Sportief) 2. Teun van de Stel (Sportief) 3. Mart Knoester (Sportief) 4. Beb de Hooy (Ahoy) 5. Jan Blokzeyl (Sportief) 6. Gerrit Ceelen (Ahoy) 7. Joop Verleun (Harga). Nieuwelingen 30 km. 4752 min. 1. Feny Jansen (Ahoy) 2. Eric Feen- stra (Ahoy) 3. Coen Winkelman (Ahoy) 4. Rob van de Linden (Hoekserenner) 5. Ineke Muilwijk (Rotterdam). Jeugd 14 jaar 20 km. 37.21 min. 1. Theo Scholtes (Hoekserenner) 2. Ron Meeldijk (Barrhopoort) 3. Fred Dolman (Ahoy) 4. Ton van Rijn (Barrhopoort) 5. Leo Beyer (Hoekserenner) 6. Ene Boogaard (Feyenoord) 7. Bennie Heeze (Harga) 8. Rudi de Brum (Harga) S. Jan Sehen- derling (Rotterdam) 10. Ton van Buytene (Hoek serenner). Jeugd 12-13 jaar 15 km. 26.41 min. 1. Jos van de Berg (Barrhopoort) 2. Sercuf Ardanhanly (Feyenoord) 3, René Blokzeyl (Ahoy) 4. Teun van Vliet (Barrhopoort) 5. Dick Krouwel (Harga) 6. Rob Rondberg (Ahoy) 7. Aad van Herwijnen (Feyenoord) 8. Rob de Beer (Ahoy) 9. Marcel Barendreeht (Barrhopoort) 10. Peter Imholz (Ahoy). Jeugd 19-11 jaar 10 km. 17.56 min. 1. John Klemendorst (Hoekserenner) 2. Wim Ender (Ahoy) 3. Rob de Rooy (Ahoy) 4. Servaas Roos (Ahoy) 5. Henk Ceelen (Ahoy) 6. Rob Lupgens (Ahoy) 7. Jaco van Galen (Ahoy) 3. Perry Groeneberg (Barrhopoort) 9. Cees Gou- man (Barrhopoort) 10. Dik Stolk (Feyenoord) 13 Herman de Bruin (Harga) Stefan Boccanera (Harga) 16, Maurizio Barbagli (Harga) 19 en 19 Silvia Meier (Harga). Jeugd 8-9 jaar 5 km. 10.02 min. 1. René Breestraat (Barrhopoort) 2. Ben de Vos (Feyenoord) 3. Mauro Callegan (Harga) 4, Sandra Breestraat (Barrhopoort) 5 Claudio Callegan (Harga) 6. Silva Ardanhanly (Feyenoord) 7. Rob Roos (Ahoy) 8. René Roos (Ahoy). De Hilversum-spe- ler is er in geslaagd de afweer van het Engelse legerteam te ontregelen en drukt een try. Uit de con versie zal Neerlands sterkste rugbyteam de ontbrekende pun ten scoren om ui teindelijk met 16-14 te winnen. Voor een tegenvallend aantal kijkers zorgde rugby- kenner Hans Brian voor het deskundige commentaar bij deze in het kader van Schiedam-700 jaar verspeelde wedstrijd. Schiedam - In de zondagcompetïtie tennis heeft SLV zich door een overwinning van 62 op Plaswijck 3 weten te behouden voor de derde kias. Hans Tunderman zorgde weliswaar voor een onaangena me verrassing toen hij zijn singlepartij na de eerste set gewonnen te hebben met 61 60 te verliezen. Schiedam *s Avonds nog liet burgemeester A. - Lems het voorkomen alsof Te zich nauwelijks - nog kon herinneren wat - er in feestvierend Schie dam allemaal te doen was geweest. Temidden van de vertegenwoor digers van Neerlands lichte muze, maakte burgemeester Lems, geflankeerd door een op- r vallend onwennige secretaris Mr. Blok, een vermoeide in- - druk. TV-bijkend Nederland werd opgescheept met de we tenschap dat men ten onrechte passief achter de buis was blij ven zitten. Elders vierde het zevenhonderd jaar oude Schfe- dam immers uitbundig feest. Uitbundig? Door Hans Soeters Om even m de sfeer van de gefor ceerd aandoende glitter van de TV-studio's te blijven: déir wordt gewerkt met een coordi- natie-comroissie, die moet voor- 1 komen dat de zuilen op één avond met gelijksoortig vertier dingen naar de gunsten van de v kijkers. Het Schiedamse eeuw- - feest, gebundeld in krap twee weken, blonk echter uit door een zeer matige coördinatie. De feestvierende Schiedammers konden desgewenst afstemmen op de kanalen één, twee, drie (een primeur?) en vier. Teveel evenementen tegelijkertijd, met J de kanttekening dat juist de sport (wéér) het kindje van de -"tekening is"geworden. J Het lag voor de hand dat het publiek bij een veelvoud van keuzemogelijkheden zou kiezen voor het onbekende en juist de sportevenementen links zou laten liggen. Zoals afgelopen zaterdag, toen een Schiedams elftal (geselecteerd uit de ama teurclubs) het moest opnemen tegen SVV. De voetballers had den echter de concurrentie van een „beestenmarkt", een hon- dententoonsteliing, een bruiloft en een paar* steltlopers. Waar het publiek 'ook samenhokte; niet rondom het voetbalveld. EUROPACUP Als men een sporttopperavond in de sporthal Margriet (waarin de nationale top acte de pre sence gaf) tegelijk met de Eu ropacup laat vallen met tra ditioneel uitgestorven straten en er toch nog enkele hon derden kijkers komen, dan kan men zich afvragen hoeveel be langstellenden er onder andere omstandigheden zouden zijn geweest. En juist doordat er in de meeste gevallen nauwelijks iets was van een feestelijk dekor, had er (best wat meer aandacht kun- „^nen worden besteed aan de deelnemers zelf. Al geruime tijd 'ti_ voor de feestweek zijn die deel- nemers actief geweest om selec- T ties samen te stellen. Er zijn '^avonden werk in gaan zitten Eén ding is zeker: het cli ché ,.er kwam zelfs geen hond", gold zeker niet voor de rugby-ontmoeting tussen het team van Hilversum en een Engels legerteam op Harga... om er in die feestelijke week van mei iets goeds van te ma ken. Dat het er in vele gevallen met is uitgekomen is zeker niet hun schuld. En eigenlijk wordt er ook hele maal niet om een schuldige ge vraagd. Niemand hoeft ten overstaan van teleurgesteld sportief Schiedam het moede hoofd in het schandblok te stoppen, want met name het comité Schiedam-700 jaar heeft heel wat nerveuze dagen achter de rug. Misschien is er te veel gespeculeerd op de gedachte dat het meedoen belangrijker is dan het winnen. Maar als een verkiezing m een Schiedamse selectie zo' koud en kil wordt afgedaan als nu is gebeurd, is zelfs het meedoen nauwelijks eervol meer. Oké. er waren consumptiebon nen, vaantjes en bedankjes. Na tuurlijk heeft men geprobeerd er onder de moeilijke omstan digheden nog wel iets goeds van te maken. Vooral dankzij snel improviseren hebben man nen als Gé Rens. Jaap Brussé en Jan Tjassens nog heel wat ongenoegen voorkomen. Maar als een Schiedamse voetbalse lectie wél aan tafel worden ge nodigd, terwijl basketballers en volleyballers worden afge scheept met een consumptie bon, dan zit er wel iets scheef. Als de voetballers van SW voor hun wedstrijd ook nog eens 50 gulden ontvangen, rijst de vraag waarom dan het geld ontbrak om de landskampioe nen RaakiPunch en Gaggenau zegge en schrijve twee bosjes bloemen te overhandigen... SCHRIJNEND Het was schrijnend om te zien hoe officieel uitgenodigde per sonen als scheidsrechters en commentatoren aan hun lot werden overgelaten. Bekende personen als rugby-commenta tor Hans Brian, basketbal- scheidsrechter Piet Leegwater, volleybalarbiter Chris Mast, speaker Gé Krommenhoek; voor hen was Schiedam-700 jaar nauwelijks een sfeervolle zaak. Het kan echter niet de bedoeling zijn geweest. Natuurlijk had het comité ook voor de sport een veel geslaagder feest voor ogen. Men erkent ruiterlijk dat er fouten zijn gemaakt en men teleurgesteld is in het Schie damse publiek dat wegbleef. Maar als er in de sporthal Mar griet een hondententoonstelling wordt gehouden en de organi satie de verwachting uitspreekt; dat op minstens 1500 kijkers wordt gerekend en elders m Schiedam een folkloristische bruiloft minstens zoveel belang stellenden trekt, dan ligt het voor de hand dat een tegelijker tijd verspeelde voetbalwed strijd op een mislukking uit moet draaien. De conclusie is dan ook dat feest vierend Schiedam door het bos de bomen niet meer zag. Er is Het veldspel van ODI was beter verzorgd dan dat van Avanti, maar het zuivere schot hadden de Schiedammers ut de kleed kamer gelaten, anders had deze wedstrijd zeker een overwin ning voor ODI opgeleverd. Nu gmg Avanti met de twee punten naar huis. ODI kwam met 0-1 achter voor dat Dick v d. Hoeven de gelijk maker kon scoren. Hij schoot van ver raak. In de 30e minuut gaf Costick Toussaint ODI de leiding uit een doorloper. Di- rekt na de uitworp was de stand al weer gelijk 2-2. ODI ging rusten met een 2-3 achter stand. In Maassluis won het eerste team van Be Quick met 5—3. Hier sloten Jan Lenselink en Jan van Strijen hun winnende sin gles af. Bij de dames won Lies- belh Snoek haar partij door de derde set met 8—6 te winnen. Ook de gemengddubbels wer den gewonnen, maar de heren- dubbel en damesdubbel werden verloren, uitslag 5—3. Ook dit weekend weer is duide lijk geworden dat de meeste mensen nog met weten wat nu precies tea-break is, wat nogal wat moeilijkheden geeft en oponthoud, zodat de clubs hier over best wat informatie zou den kunnen verstrekken. Na de pauze duurde het tot de 6' minuut voordat Cees Pas- schier met een schot vanuit de hoek van het vak de gelijkma ker het noteren. 3-3. Er kwa men hierna veel kansen voor ODI maar de doelpunten ble ven uit En zoals altijd vallen die dan aan de andere kant. Avanti liep weg naar 3-5 Vlak voor het einde kon ODI nog iets dichterbij ko men door een doelpunt van Els van 't Hoff, die een doorloper op fraaie wijze afrondde. Wat ODI hierna ook probeerde, het lukte niet meer. At anti won uiteindelijk deze wedstiijd met 4-5 Schiedam Hennes DVS krijgt het komende seizoen verster king van spitsspeler Paul Nijs (DHS) en Fnts de Nijs, die na afwezigheid van een seizoen weer terugkeert van Willem II. Overigens verlaat Arte Riedijk de Schiedamse hoofdklasser. De ex-contractspeler van Fortu- na VI komt volgend seizoen voor RVC. De overige singlcpartijen werden door respectievelijk Marïjn Ment ink, Grace Remmers en Annelies Kremer Hovinga op overtuigende wijze gewonnen. Het enige punt wat Plaswïjck nog scoorde was de gemengd- dubbel van Marïjn en Annelies, die met 61 60 verloren werd. Ook TSF won, en wel met 53 van Rotterdam-12. Hierdoor zijn de kansen op een eventuele kampioenstitel nog met verke ken. Wun v.d. Heuvel won na achtergestaan te hebben met 5—2 in de derde set zijn single door diezelfde derde set met 108 te winnen. Rob Jalvmg en Gre QUhof wonnen eveneens hun singles, zij het op iets over tuigender wijze. Alleen Marian Koerts verloor haar single in drie sets. De herendubbel en de eerste ge- mengddubbelpartijen waren ook voor TSF, alleen de dames-- dubbel en tweede gemengdub- bel gingen naar Rotterdam, einduitslag 53 voor TSF. Voor KSW was het dit weekend weer troosteloos. Er werd van Leeuwenbergh met 81 verio- \ren Gé Baars, Berry Janse en Mike Verkerk konden m hun herenduel met veel uitrichten en alle dne de singles werden verloren. Ook de dames Joyce Find hammer en Ada de Mol wisten het dit keer niet te red den, het enige wat gered werd was de eer, want de laatste gemengdriubbel van Mike en Joyce werd met 62, 62 ge wonnen. Het ziet er dan ook naar uit dat het eerste team van KSW, dat nu overgangsklasse A speelt, zai degraderen. In Vlaardmgen is er wel haast met grote zekerheid een kam pioen bekend, namelijk het eer ste team van Maas Vlaardm gen. Dit keer werd met 5—3 van Victoria gewonnen .en de ver eniging staat nu bovenaan,, ter wijl men nog e Stork verloor De damesdubbel en tweede gemengddubbel gin- gen eveneens naar Victoria, maar uiteindelijk wist Maas VI. met 53 te winnen. veel kritiek geweest op het vo rig jaar gehouden Vlaardingse eeuwfeest, dat over enkele maanden werd uitgesmeerd en daardoor aan interesse ver flauwde. Heel ambitieus heeft het comité geprobeerd de Vlaardingse fouten te vermij. den, maar sprong daarbij wel van het ene uiterste in het an dere. Het is makkelijk praten achteraf, maar juist doordat ie dereen overal en vaak tegelij kertijd op heel verschillende plaatsen werd verwacht, zijn veel evenementen met tot hun recht gekomen. Daardoor bleef de Schiedammer passief op de plek waar 'ie zich bevond. Triest genoeg voor de vele spor ters was dat in de meeste geval len niet rondom het speelveld. blijft voor dammers natuurlijk een eervolle zaak om het op te nemen tegen Sijbrands en Wiersma; is het leuk om te schaken tegen Donner en So- sonko; is het prettig om je brachten te meten met Gagge nau of Raak/Punch; geinig om te zien of je In staat bent ook de semiprofs van SVV te ver schalken; een hoogtepunt om zaal voetbalkampioen van Schiedam te worden. Het zijn voor de betrokkenen mo menten geweest die tóch wel even blijven hangen. De bedoe ling was echter dat ook ande ren het zouden meebeleven Dat dit er niet is uitgekomen heeft een oorzaak die wél te voorkomen zou zijn geweest. Van onze sportredactie Vlaardingen Honkbalclub Ho ly, dat de derde (beker)ronde bereikte, speelt in het week einde van 28 op 29 juni zijn volgende bekerwedstrijd tegen RCH Cementbouw in Heemste de. Voor de Vlaardingers zal dat geen gemakkelijke opgave zijn, omdat de Noordhollanders over een sterk eerste klas team beschikken. Overig bekerpro gramma: Aktie '68 Kinheim-De Spartaan. Kinesis Birds-De Vo- lewijckers, Ola UW-Hoofd- dorp, RCH Cementbouw-Holy, De Hazenkamp-Euro Stars, Geldrop-Luycks Giants, Mont- reu Neptunus-SCR en HHC-Ge- mako Wassenaar. Schiedam FC Nieuwland! wacht komende zondag de laat ste kans om te promoveren; naar de eerste klasse. Omdat VND dit weekeinde won van Voorwaarts eindigen beide ploegen op een gedeelde tweede plaats, waardoor een beslis- stngsduel op neutraal terrein moet uitmaken wie promoveert De wedstrijd wordt vermoede lijk op het veld van HWD of EDS gespeeld. HOGE KOSTEN De georganiseerde sportevene menten in het kader van het Schiedamse eeuwfeest hebben desondanks veel, heel veel geld gekost Geld dat zeker niet ten onrechte is besteed. Want het Maar goed, het enige eeuwfeest dat wij met z'n allen mochten meemaken is weer voorhij. Met name de leden van het comité zullen de laatsten zijn die het jammer vinden dat Schiedam- 800 jaar door anderen moet worden georganiseerd Schiedam In de laatste wed strijd van dit korfbalseïzoen heeft het team van ODI de eer moeten laten aan Avanti: 4-5. ODI was onherkenbaar. Er werd van de eerste tot aan de laatste minuut hard gewerkt voor een goed resultaat en dat is in dit seizoen nog niet vaak voorgekomen, liet Is dan ook de beste wedstrijd van dit sei zoen geweest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7