Holy blijft ABF nigt voor Protest maakt winst Schiedam onzeker MSV 71 NA GROTE ACHTERSTAND Geslaagd Excelsior redt het niet verlenging onderuit vue Willem Heinsbroek karperkampioen handbal- toernooi Hermes verslikt zich in Lou Könemarui voorzitter DWS Harga- nieuwelingen blinken uit Aad van Asten provinciaal kampioen MAANDAG 2 JUNI 1975 8 Vlaardingen In een meer spannende dan Net op tijd bereikt de Ho,y. fraaie honkbalwedstnjd, waarin voor het honkloper het honk. publiek erg veel te genieten viel, is er door Holy en door het bezoekende ABF flink geslagen. Beide verdedigingen maakten ook nog al wat veldfouten. Niettemin wisten de Vlaardingers, door wat beter van de kansen te profiteren, het geheel uit Amerikanen ]!l||Illli|!||||il!|||||||l!!|i|'|||||||[i!ii||||||[| bestaande ABF, naar een 1110 nederlaag te spelen. In de derde inning kreeg werper Ab Bruinekool vier honkslagen te verwerken en liet zijn veld hem vier Ho!y-werper Ab Bruinekool keer in de steek, waardoor de Amerikanen zes had een belangrijk aandeel punten wisten te scoren. Ook in de eerste inning fn de VJaardingse zege. hadden zij al gescoord. Holy had in de derde inning drie mensen over de thuisplaat gebracht, zodat dej- stand op dat moment 3—7 voor ABF was. Was de derde inning verdedigend erg zwak van de Vlaardingers, ook ABF had 2o"n zwakke in ning en wei de vierde. In deze slagbeurt sloegen de Vlaardin gers op hun beurt vier honksla- gen en maakte het ABF veld twee fouten, waardoor Holy vijf mensen over de thuisplaat kon brengen. Hierdoor werd de stand 89 in het voordeel van ABF. Dit alles gebeurde nadat beide teams van werper hadden gewisseld, ABF pitcher Bob Tompson kreeg in 1 1/3 inning vijf honkslagen te verwerken en werd door Duck Aquadro vervangen. Ook Ab Bruinekool moest het veld ruimen. Na een zwakke derde inning mocht hij het m de vierde slagbeurt nog wei even proberen maar na drie honkslagen en twee punten te gen vond coach Piet Bouts het tijd worden hem te vervangen. John Colette nam zijn taak op de heuvel over. Tot en met de zesde inning kwam er in de stand geen verandering. In de zevende slagbeurt wist ABF met twee nullen, vier honksla gen te plaatsen waardoor zij opnieuw een punt konden sco ren. Holy profiteerde in de ge lijkmakende slagbeurt van een zwak moment van werper Aquadro. Door drie maal vier wijd en twee wilde worpen scoorden zij eenmaal. Honkslag In de achtste slagbeurt werd de wedstrijd in het voordeel van de Vlaardingers beslist Met twee man uit kreeg Piet van de Mark vier wijd. Wim Pijp ers gaf vervolgens een gave twee honkslag, waarop Cedric Pierre met een fraaie stootslag het ABF veld zo in verwarring bracht, dat Piet van de Mark en Wim Pijpers konden scoren en hij zelf het tweede honk bereikte. De linedrive van John Colette werd door het ABF veld goed verwerkt zodat hij de derde nul betekende. Holy leidde met 11—10. In de gelijkmakende slagbeurt kreeg ABF nog wel het tweede en derde honk bezet maar dne slag voor Aquadro en een fraaie actie tussen Wim Pijpers en eerste honkman Stanley B autism a betekenden de derde nul en de winst voor Holy. Werpcijfers, Holy, Ab Bruinekool ,2-1-10 (3 1/3 inning) John Colet te 5-1-6 (5 2/3 inning) ABF, Bob Tompson 2-0-5 (1 1/3 mrung) Duck Aquadro 7-6-9 (7 2/3 in ning) Holy maakte zes veldfou ten en ABF 2even. Schiedam De eerste dag van het nieuwe hengelseizoen kenmerkte zich door, vooral in de vroege morgenuren, kil en guur weer, iets wat een verblijf aan de waterkant nu niet bepaald tot een genoegen maakte. Dat de hartstochtelijke sportvissers hier niet voor thuis blijven, was merkbaar in het Prinses Beatrixpark. Hier opende de Hengelsportveremging „Schiedam en Omstreken" het seizoen met een karperwedstrijd. Inzet, de kampioensbeker en de nodige andere prijzen. De deelnemers zaten niet al te dicht op elkaar wat trouwens bij het bevissen van karper on gewenst is. Ieder zocht 'n eigen plekje zodat er naar schatting •Y toch wel enkele honderden hieraan verbonden wisselbeker. Vier van de in totaal 15 geregi streerde karpers hadden een lengte van 63 cm wat voor het samenstellen van het klasse ment loting nodig maakte. /sportvissers de karpers de lek- De tweede prijs kwam hierdoor V-, n „Gc „ArtT-KiAlJor, Of, Tl k&f Kp7lt T Uïlh kerste hapjes voorhielden. Op eervvan de drie meetposten werd al om kwart over vier de eerste vis geregistreerd. Daarna 'bleven de aanmeldingen maar traag binnenlopen. Opvallend was dat er vrijwel geen klein goed uit de karper!amilie bo ven water kwam. Wat er werd gevangen varieerde tussen de 59 en 71 cm. in lengte. De vis van 71 cm, bezorgde Willem Heinsbroek de titel „Karperkampioen 1975" en de in het bezit van J. van Zome ren, 3. R. Krikke, 4- N- Rourru- per, 5. J. J. den Held, 6. E. Verhaar met een karper van 62 cm., 7. W. de Jong, 61 cm, 8. F. v.d. Goorberg, 9- J. v.d. Heu vel, 10, G. v.d. Windt wier kar pers respektievelijk 60, 60 en 59 cm. lengte hadden. De wisselbeker en overige prijzen hengelsportattributen wer den na afloop uitgereikt door de voorzitter van de H.V. „Schiedam en Omstreken", de heer B, Sleeuwenhoek. Van onze handbalmedewerker Vlaardingen Het door WIK georganiseerde ze venhandbal- toernooi voor pupillen en ad* spiranten heeft een uitermate sportief verloop gehad. Gehol pen door het goede weer, is et door ruim 300 handballers in den dop voor aantrekkelijk spel gezorgd, dat de vele aan wezige arbiters weinig proble men Opleverde en bij hen de verzuchting opleverde dat ze eindelijk weer eens voor hun genoegen binnen de lijnen had den gelapen. Na afloop van het toernooi wer den de prijzen uitgereikt door Frans Oppe van sport en re- creatie. Ook ontvingen alle deelnemers drie stickers, die ge€nt waren op het toernooi en waren ontworpen door Marchal Steenbergen, een lid van de vereniging WIK, De uitslag van het toernooi was: Meisjes adspixanten Poule 1:1. Actief; 2. Hollandiaan; 3. Quin- tus. Poule 2: 1. Actief 2; 2. Hollandiaan 2; 3. Hollandiaan 3. Meisjes pupillen Poule 4: 1. WIK; 2, UVG; 3. Quintus. Poule 5: 1. Quintus 2; 2. WIK 2; 3. WIK 3. Jongens adspiranten Poule 3; I. WIK; 2. Actief; 3. Quintus. Jongens pupillen Poule 6: 1. Ac tief; 2. UVG; 3. WIK, Schiedam De toss in de cricketwedstrijd Excelsior—VOC iverd gewonnen door VOC, dat prefereerde eerst te gaan fielden. Het zag er voor Excelsior niet zo hoopvol uit, toen T. Kleyzen op de vijfde bal uitging (0), gevangen door L. Reynierse. René Schewe stond rustig te batten en maakte 68 runs, waaronder vieren. Henk Kornet, die bekend staat om zijn vieren en. zessen, sloeg de eerste bal dan ook resoluut voor zes. Hij werd hierdoor wat overmoedig en werd dan ook gevangen. Hij scoorde 19 runs. P. Batenburg (33) en J. Bakker (15) maakten de 55 overs voL Henk Kornet sloeg ook nu weer resoluut sen „zes De bowlingside van VOC was niet erg sterk, wat ook wel uit het totaal bleek. P. Maasdam pakte 4 wickets voor 51 runs in 19 overs. H. Huising 1 wicket voor 40 runs, L. Reynierse l wickets voor 52 runs. De in nings van Excelsior eindigde op 185 v. 8 m 55 overs. Excelsior werd weer optimistisch: dit moest toch te halen zijn. Om 3 uur gmg VOC zijn punten proberen te scoren. De eerste tien overs gingen erg traag, zij scoorden met meer dan. 20 runs. HOOG PEIL P. Saxeaa ging LBW voor 9 runs. Het fielden van Excelsior stond toen nog op een hoog pell. Openingsbatman P. Maas dam was moeilijk uit te krij ger. Na een lange tijd, toen hij een score van 39 runs behaald had, werd hij gevangen door R. Schewe. Ook Hitzerd werd ge vangen, na eerst wat gefor ceerd 48 runs bijelkaar ges coord te hebben. Hij werd ge- bowled door H- Gouka. D. v. Weelde (40) en J. v. d. Valk droegen ook een steentje bij tot het winnen van deze wedstrijd met 187 v. 5. De bowlingside van Excelsior deed hun best, maar was met opgewassen te gen het battingsgeweid van VOC. H. Gouka, welke zijn con ditie op de proef gesteld werd, had 3 wickets voor 78 runs 24 overs, P- Batenburg 1 v. 34 en J. Bakker 2 v. 25. Schiedam Schiedam heeft tegen het puntloze Haagse Celeritas inderdaad de grote overwin ning behaald, die verwacht mocht worden. Op Harga werd het 17—8. Schiedam bleef daarmee boven het gemiddelde van 13 tegenpunten, dat de Hagenaars tot nu toe te verwerken hadden gekregen. Beide zijden maakten veel fouten en tezamen met de 2 officiële Haagse protesten zorgde dit voor een rommelig geheel. In ieder geval één van deze protesten is kansloos. In de tweede slagbeurt heeft de Haagse coach twee time-outs gebruikt om zijn werper moed in te spreken, en dat is één te veel. De werper moet in dat geval vervangen worden door een „bankspeler" en op instigatie van hoofdscheidsrechter Geul gebeurde dit ook doch onder Haags tegenstribbelen Het tweede protest van Celen tas maakt meer kans. Het betreft de „overthrow".regel. Situatie in de derde slagbeurt als volgt: Schiedam hon kloper steelt het tweede honk terwijl slagman de bal in richting van de korte stop slaat, deze gooit de bal op één aan, met een overthrow als gevolg. Op het moment van de aangooi was de Schiedammer al op het tweede honk. Vraag* welke honken krijgen deze honkloper en de slagman-honkloper toegewezen. Antwoord van de scheidsrechters: thuis en het tweede honk. Antwoord wat de spelregels en de protest commissie geven: het derde honk en het tweede honk. Reden het is allemaal nogal technisch alleen als alle honklopers, inclusief de slag man honkloper één honk zijn opgeschoven voor dat een binnenvelder de eerste aangooi doet, wordt gerekend vanaf het moment van de aan gooi. Anders, en dat is ook dit geval, is bepalend het moment van de worp van de pitcher. Wordt dit protest gewonnen door Celeritas, dan wordt de wedstrijd vanaf het gewraakte moment overgespeeld. Een situatie die Schiedam met lijkt te deren, want m de bewuste derde slag beurt had het al een 104 voorsprong. De grote klap viel in de tweede mning, na eerst door Schiedamse slordigheden tegen een 0—4 achterstand te hebben moeten aankijken werd de gelijkmakende slagbeurt een „dubbele" in ning Alle Schiedammers kwamen aan slag, Wim Falentijn, op het eerste honk in vorm, en met 3 uit 6 een productief slagman, en Eddy Jonk man kwamen zelfs tweemaal over de thuisplaat Schiedam verzuimde daarna door te drukken en er 7 innings van te maken. In de 8e slagbeurt was Jur Blomsteel nog dichtbij een vroegtijdig einde, doch zijn ime-dnve werd gevangen. Werpersresultaten* Schiedam Wout Don, Pierre van de Msrwen. samen 10x3 slag, 2 maal vier wijd en 4 honkslagen tegen Schiedam maakte 5 veldfouten. Celeritas 5 - 5 - 11. 7 veldfouten, Maassluis In een spannende maar rommelige honkbalwed strijd, die maar liefst drie uur en tien minuten duurde, is het MSV niet gelukt het Rotter damse DOS 32 een nederlaag te bezorgen. In twaalf innings, er was een verlenging nodig, om dat er na negen innings een gelijke stand was bereikt, wis ten de Rotterdammers de winst te grijpen. Omdat de beide door de bond aangestelde scheidsrechters, de heren Verhart en Mulders, niet waren opgekomen, moest Don Barends (dit jaar voor het eerst scheidsrechter) dit duel leiden. Zijn capaciteiten schoten he laas tekort, waardoor de wed strijd een rommelig verloop kreeg. In de eerste inning wisten de Rotterdammers, geholpen door het zwakke werpen van Henk van de Vaart, al drie punten té scoren. Door vier wijd voor Bakker, veldfouten bij MSV en honkslagen van Hagesteyn en Kerst, kwam deze produktie tot stand. MSV moest wachten tot de tweede inning voordat zij iets terug kon doen. Lou van de Hamer en Julian Linch wisten op de kussens te komen door honkslagen. Van de Hamer werd vervolgens ingesloten en wist met een sliding te scoren en Linch werd door een stoot slag van Gerard de Leeuw thuisgebracht. In de derde inning nam MSV zelfs een voorsprong. Door fou ten in het DOS-veld en schijn van de werper, kwamen Kees Reynders en Henk van de Vaart over de thuisplaat 4—3, DOS maakte m de vijfde inning weer gelijk, maar MSV scoorde ook en nam opnieuw een voor sprong. In de achtste slagbeurt, Van de Vaart was inmiddels op de heu vel vervangen door Lou van de Hamer, maakte DOS 32 op nieuw gelijk. Tot en met de negende inning bleef dat zo zo dat er verlengd moest worden. In de allerlaatste inning wisten de Rotterdammers de winst tc grijpen. Doordat midvelder Ton Wulffraat een verre klap van Kerst eerst ving en daarna uit zqn hand schoen liet vallen, konden zo wel Kers als Hagesteyn scoren. MSV wist in de gelijkmakende beurt niets meer terug te doen, zodat de Rotterdammers met 5—7 aan het langste eind trok ken. Werpcijfers MSV, Henk van de Vaart 4-9-3 (7 innings), Lou van de Hamer 4-1-0 (5 in nings), DOS 32, C. E. Meyers 19-3-6. Den Haag Slechts vijf kwar tier duurde de batting innings van Hennes DVS op het Kleine Loo in Den Haag. Op het score bord prijkte het armetierige to taal van 26 runs. Goed bowlen en fielden van VUC was de oorzaak van het falen van de Hermes batslieden. Hoewel met name Koos Willems Jan Beijer en Rob Stouthandel nog vochten voor het behoud van hun wickets, was verder de houding van enkele van hun teamgenoten te lakoniek met alle rampzalige gevolgen van dien. Dick Slaaf met vier voor acht en A. de Vries met drie voor zes, verdeelden bij VUC de meeste wickets. Aan bat trachtte VUC in korte tijd een verschil van 75 runs te realiseren om zo doende Hermes nog een keer te kunnen insturen. Martin van Wijk met vijf voor zevenentwintig en Jacques Geeratz drie voor zeventien, ve rijdelden dit streven op het nip pertje. Het totaal van VUC bleef beperkt tot 97. Door deze nederlaag draagt Hermes DVS nu de rode lantaarn, er zal ee& heleboel moeten gebeurer om deze weinig benijdenswaa.dige plaats te verlaten. Van onze handbalmedewerker Schiedam Tijdens de jaarver gadering van de handbalver eniging DWS is de voorzitters hamer in andere handen over gegaan. Voorzitter Leo de Vries meende dat het na vier jaar tijd werd dat een ander weer een frisse wind door DWS gaat blazen. Hij is nu opge- volgd door Lou Könemann, een DWS'er In hart en nieren. Op 12-jarige leeftijd deed hij zijn intrede bij DWS als adspirant en heeft inmiddels 30 jaren trouw lidmaatschap achter de rug. De benoeming van Lou Könemann had wel tot gevolg dat zijn echtgenote, RinaTCone- mann-v.d. Gaag, het secreta riaat uit handen gaf. Het echt paar Könemann vondt het niet verantwoord voor hun twee kinderen dat beide een tijdro vende bestuursfunctie aanvaar den. Het sekretariaat van DWS is nu in handen gelegd van Poltja Krommenhoek-Olczak, terwijl Henny Haneetman-Qp- schoor de ledenadministratie voor haar rekening gaat nemen Van onze sportredactie Woerden De Harga-nieuwelin- gen hebben zich in de ronde van Woerden weer van hun beste zijde laten zien. Al vanaf het vertrek nestelden Aad van Asten, Perry Balvers en John nie Meyer zich in de kop van het 72 man tellende peloton. Steeds waren zij erbij als er ontsnappingen op touw werden gezet, maar deze hadden wei nig om het lij!. Pas na half koers wisten elf man te ontsnappen met alleen van Asten daarbij. Spoedig hadden zij een voorsprong van een hal ve minuut opgebouwd en wis ten deze elke ronde te vergro ten. Balvers probeerde steeds bij te komen maar kreeg geen steun van andere renners zodat hij in het peloton moest blijven. Ook Meyer deed enkele pogingen maar ook deze leden steeds schipbreuk door onvoldoende steun. De elf voorop gingen bij het ingaan van de laatste ronde hun beste posities zoeken om zo gunstig mogelijk uit de laatste bocht te komen. Het werd een schitterende spurt tussen deze mannen die van Asten met een wiellengte voor sprong in zijn voordeel besliste. De uitslag i Aad van Asten (Harga), 2 Bessems (Amster dam), 3 Van de Putten (Vianen), 19 Perry Balvers (Harga), 24 Johnnie Meyer (Harga). Schiedam Aad van Asten, nieuweling van de SWV Harga. is er in geslaagd om na zijn recent veroverde Rotterdamse titel ook het provinciaal kam pioenschap voor nieuwelingen te behalen. De Vlaardinger kwam in de ronde van Oost- voorne pas op het rechte stuk achter Piet Liefaard vandaan om deze op de streep te klop pen. Al vroeg in de ronde werden de eerste uitlooppogingen in de kiem gesmoord, waardoor het peloton (56 renners) bij elkaar bleef. Meijer leek, met nog ze ven kilometer te gaan, wel te slagen. De Harga-renner bquw- de binnen een halve ronde een voorsprong op van vierhonderd meter, maar hoe zijn ploegmak- kers Van Asten en Balvers het tempo ook probeerden te druk ken, bij het ingaan van de laat ste ronde slaagden twintig ren ners er in de vluchter te achter halen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8