SCHIEDAMSCHE COURANT Sa; nenwerkin; van burger- raadslieden Binnenstad- comité boos op wethouder go® nieuws I 1 Ontgoochelde stand houders van Pretplein vertrokken 1 ja, ik ne€M De PRoee a i Openbare discussie over "circusverbod" Rijdende klas Beatrix en Claus in Be Hoek Politie zoekt getuigen ongeval Vlaardingse schilder maakt dodelijke val Bejaarde voetgangster aangereden Orgelbespeling en pauzedienst in Grote Kerk Compleet fiasco PvdA-RijnmondraatJsIid Suurendonk wil: Welles-nietes tussen gemeente en actievoerders Actie tegen geluids overlast m Woensdag 4 juni 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 5 pagina's 100ste jaargang no. 25333 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gaardingen - De 53-jarige Vlaar- dingse schilder P. Jonkman heeft dinsdagmiddag een dode lijke val gemaakt De man was aan het schilderen op de acht ste verdieping van een fiat aan de Ametisthorst in Den Haag- Het ongeluk gebeurde toen. een zogeheten schildersbak, die aan een hangladder was bevestigd, losraakte. De schilder viel uit de bak en kwam terecht op het dak van de ingang van het flat gebouw. Hij was op slag dood. Schiedam - De 73-jarige mevrouw H. uit Schiedam heeft bij een ongeval op het kruispunt van de Burgemeester Van Haaren- laan en de Parkweg een hoofd wond en een hersenschudding Opgelopen. De 36-jarige automobilist F. reed de bejaarde voetgangster aan toen deze onvoorzichtig de rij baan opliep. Zij is opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Schiedam In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt vrijdag van half een tot half twee het orgel bespeeld door J. P. Bekkers. Dit concert wordt onderbroken door een pauze- dienst van tien voor een tot tien over een. Spreker is ds. W. van Sorge. Organist Bekkers zal werken spelen van Buxtehude en Franck. Maasland Het gemeentebe stuur van Maasland wil bet mo biele lokaal van de land- en tuinbouwschool aan'de Kerk- weg kopen. Het schoolgebouw zelf Is eigendom van de ge meente. De vraagprijs van het bestuur van de land- en tuin bouwschool bedraagt tiendui zend gulden. Wanneer de land- en tuinbouwers volgend schooljaar hun intrek nemen in het nieuwe schoolge bouw in de Commandeurspol der wordt het leegstaande ge bouw het domein van de RK schooL Mie zes klassen van de Aloysius- school kunnen daar geplaatst worden, met dien verstande dat een klas van 22 leerlingen in trek moet nemen in de be stuurskamer. Door de aankoop van de rijdende klas kan dit worden voorkomen. Na een jaar, wanneer de RK-school ook een nieuw onderdak heeft, krijgt het mobiele lokaal een andere bestemming. Schiedam Mokkend en diep teleurgesteld zijn gisteren de standhouders van Proos jes Pretplein vertrokken. Het festijn was voor hen eer» bittere tegenvaller. De in komsten vallen zwaar tegen. Bovendien vrezen de standhouders dat het feestcomi té een te kleine vergoeding geeft voor de geïncasseerde consume tiebonnen. „Een compleet fiasco. We hadden in de feestweek een omzet verwacht van 50 mille. Nu we de balans opmaken blijkt dat er nog geen 10.000 gulden binnen, is' aldus de heren Westerlaken en Snoek die gezamenlijk drie bars exploiteerden. Net als patatboer Van der Lee klagen deze horecamenscn over de slechte organisatie van het feest en niet alleen over de gulden entree die de eerste dagen werd geheven. „Er hadden bijvoorbeeld ordebewakers moeten rondlopen. Diverse malen hehben opgeschoten jongelui ons lastig gevallen. Daar komt ook bij dat we nog steeds niet weten wat het comité geeft voor de door hen verspreide bonnen. Het gerucht gaat dat we maar 55 «ent per bon krijgen. Dat is natuurrijk belachelijk want de gewone prijs voor een pislje was 1,25. Het lijkt me trouwens vrij redelijk als de gemeente door deze tegenslagen minder pachtgeld vraagt". Secretawris Steenbergen Van het comité zegt hierop dat alleen met de Amstelbron een afspraak is gemaakt over het accepte ren van de bonnen. „De andere standhou ders mochten de bonnen niet accepteren. We overwegen echter om ze toch een vergoeding te geven. Hoe vee! zeg ik niet» maar ik heb wel een bedrag in rn'n hoofd". iTiwTmwTmwfTMiTnwTBTwmnirworBTiTrwi iiiii ii nyimr1""—1 VI aardingen Het PvdA-Rijnmon- draadslid R. Suurendonk wil van het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond weten, of het mo gelijk is te komen tot regionale sa menwerking van de verschillende burgerraadslieden in het Rijnmondge bied. Het Rijnmondraadslid vraagt verder na te gaan, of er een regionaal instituut burger- of sociaalraadslieden tot Het PvdA-raadslid wijst erop, dat het instituut burgerraadsman in Vlaardingen sinds 15 april gesloten is wegens ziekte van de burger raadsman en niet voor 1 september, als een twee de functionaris bij het instituut in dienst treedt, wordt heropend. Ook bij spoedig;, herstel van de burgërraadsman zal het bureau niet worden open gesteld, teneinde hen in de gelegenheid te stellen de registratie, admini stratie en documentatie bij te werken. Suuren donk benadrukt dat het al de tweede keer in een jaar tijd is, dat het Vlaardingse bureau wordt gesloten. In zijn pleiten voor regio- nale samenwerking vraagt Suurendonk of het aan het Rijnmond- bestuur bekend is, dat door de stichting Wel zijn, waarbij het insti tuut burgërraadsman in Vlaardingen is onderge bracht, mensen die zich richten tot de burger raadsman in een aantal gevallen worden doorge stuurd naar de sociaal raadsman in Schiedam. stand gebracht kan worden. Suurendonk stelt het d.b. van het open baar lichaam een reeks van schriftelij ke vragen naar aanleiding van de ziekte van de Vlaardingse burger raadsman. Hij vindt dat in iedere plaats en in de grotere steden in iede re wijk geregeld een spreekuur dient te worden gehouden en dat alles in het werk moet worden gesteld om de continuïteit van dergelijke spreekuren te garanderen. i Maassluis - „Wethouder Hiunmelen veroorzaakt onnodige beroering fn de oude binnenstad van Maassluis. De gemeente schuift de beslissing over het al dan niet behouden van de woningen In het centrum bewust op en toezeggingen worden niet nagekomen". Deze harde besehuldigingen uitte gisteravond Tom Steenbergen, de voorzitter van het comité Behoud Oude Binnenstad Maassluis, Deze krant, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adras: woonp].: tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Leden van BOBM waren ervoor naar de gemeenteraadsvergade ring gekomen met spandoeken, waarvan één met de overduide lijke tekst Na afloop van de raad ging wethouder Hum- melen, die bij het comité niet erg geliefd is, in discussie met de comitéleden. Het ontaardde in een welles-nietes spelletje, Tom Steenbergen: „Ik heb een uitnodiging gekregen een per- soonlijk gesprek te houden met wethouder Hummelen. Maar wij hebben als comité een ge- Vlaardingen - In de Vlaardingse Westwijk dreigt een actie van de bewoners tegen geluidsover last van Rijksweg 20. Een aan- tal verontruste Westwijkers die tamelijk dicht bij de weg wo nen, willen dat langs die rijks weg een dichtere beplanting wordt aangebracht. Deze be planting kan dan fungeren als geluidswal. In „Berichten uit de Westwijk", het orgaan van de stichting So ciaal-Cultureel Werk Vlaardin- gen-West, wordt ieder die het hiermee eens is, opgeroepen zich te melden bij het Ontmoe tingscentrum-West aan de Flo ras de Vijfdelaan, SCHIEDAM Inbrekers hebben een nog onbekend aantal aan stekers meegenomen uit de kantine van Martinit in het sportpark Thurlede. De daders gooiden een steen door een van de ruiten, en doorzoch ten daarna alle kasten en laden. sprek aangevraagd met het hele gemeentebestuur".Wethouder Hummelen luisterde schijnbaar ongeïnteresseerd toe. Tekenend voor de sfeer waarin de discus sie zich afspeelde was het ant woord van de wethouder: „Ik heb er weinig behoefte aan Steenbergen als persoon uit te nodigen voor een gesprek. Als hij vindt dat hij het als voorzit ter tijdens dat gesprek niet al leen af kan, is wat mij betreft het hele comité welkom". Het comité is verbolgen over het feit dat een rapport dat door een onafhankelijke werkgroep wordt samengesteld nog steeds niet op tafel is gekomen. Dat rapport zou op l april klaar zijn. Nu wordt gesproken over 15 augustus als uiterste datum. Volgens het gemeentebestuur ligt dat ook aan het landelijk ombudsteam, dat in de werk groep vertegenwoordigd is. „Zij kunnen in juni niet vergaderen vanwege vakanties. En het col lege is om dezelfde reden in juli verhinderd", verklaarde burge meester M. K. van Dijke. Hoek van Holland Ter gelegen heid van het honderdjarig be staan van de Stoomvaart Maat schappij Zeeland waren prinses Beatrix en pnns Claus gisteren de eregasten op een jubileum- vaart met de m.s. "Koningin Wilhelmina" van Hoek van Hol land naar Rotterdam, In gezel schap van o.a. Rotterdam's bur gemeester André van der Louw, rar. M. Vrolijk, commis saris van de Koningin in Zuid- Holland en minister drs, T. Westerterp maakten de Prins en Prinses een anderhalf uur durende tocht over de Nieuwe Waterweg. ^rlns Claus (links) met de direktïe van de Maatschappij Zeeland tijdens de "kikker-race". De Prins zou zijn kikker als eerste de eindstreep laten passeren. Bij de rondleiding op het schip bezichtigde het Prinselijk Paar de machinekamer en de brug. Benedendeks gaven leerlingen van de Rotterdamse Haven- en Vervoerschooi een demonstra tie van hun kunnen. Onder leiding van hun directeur W. Chr. van Zutphen lieten zij de eregasten ook kennis maken met een „kikker-race": houten kikkers worden langs een touw "springend" voortbewogen, een geliefd tijdverdrijf op lange zeereizen waarbij vaak ook wordt gewed. De heer Van Zutphen nodigde prins Claus, en de directeur van de Maat schappij Zeeland uit voor een "race". Prins Claus bracht zijn kikker het snelst over de eindstreep en mocht daarom als geschenk het spel m ontvangst nemen. "Mis schien leuk voor de kinderen", reageerde hij toen leerlingen van de Haven- en Vervoer schooi hem het spel aanboden. Uit de grijze lucht boven Schie dam wierpen Vliegtuigen para chutes uit met daaraan de Ne derlandse driekleur, de Union Jack en de vlag van de maat schappij Zeeland. Bij het passe ren van Schiedam werd de "Koningin Wilhelmina" geës corteerd door de havenbrand weer, die al spuitend een groet bracht Bij aankomst aan de Parkkade in Rotterdam faraeht de Rotter damse politiekapel in de stro mende regen een muzikale groet aan het Prinselijk paar en alle opvarenden. Een lunch voor ongeveer 250 genodigden in de burgerzaal van het stad huis aan de Coolsingel besloot de eerste dag van de feestelijk heden ter ere van het eeuw feest van de Maatschappij Zeel and. In gezelschap van prins Bomhard is koningin Juliana morgen op het naar haar genoemde schip te gast_ op een vaartocht van IJmuiden naar Amsterdam. Schiedam De politic zoekt getuigen van een ongeval dat maandag avond op de Westvest heeft plaatsgevonden en waarbij de 25-jarige mevrouw S. uit Schiedam een vleeswond aan haar linkerarm opliep. Nabij de kippenbrug raakte een passerende wagen met caravan de vrouw, die hierdoor kwam te vallen. De auto reed gewoon door. Een ambulance van de GG en GD bracht de vrouw naar het Gemeente Ziekenhuis, van waar zij na behandeling van haar verwonding naar huis kon terugkeren. De naast haar rijdende 29-jarïge fietsster M. die ook is komen te vallen kwam er met de schrik af. Getuigen die inlichtingen kunnen geven over de doorgereden auto met caravan worden verzocht kontakt op te nemen met het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam De commissie voor Algemene en Be stuurlijke Zaken zal woensdag 18 juni voor 't eerst een openbare ver gadering houden. Het zal een discussie worden over de voor- en nadeli ge aspecten van circus voorstellingen waarbij dieren worden gebruikt. Deze bijeenkomst is vastgesteld naar aanleiding van een dis cussie enkele maanden geleden in de gemeenteraad. Daar werd het besluit van het college van b. en w. om circussen te weren waarbij dieren tegen hun wil in optreden, fel aangevochten door vooral de VVD-frac- tie. Mevrouw A. Dirkzwager (nu ex- raadshd) viel het college en met name burgemeester Lems aan omdat zij meende dat men on voldoende was geïnformeerd om een dergelijk rigoureus be sluit te nemen. In een motie van WD gesteund door CDA werd gevraagd om het 'eircusverbod' voorlopig op te schorten en te bespreken in de commissie ABZ, Het eerste wilde Lems niet toestaan. De tweede vraag werd wel geho noreerd. Dat gebeurt dus op woensdag 18 juni in de kantine van het Stadskantoor om 20.00 uur. Het forum is samengesteld uit de heren J.C. Peters (diere narts Rotterdam}, C. Spermon (inspecteur dierenbescherming} en A.M. Visee (dierenarts Schie dam).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1