Jannie de geit geeft 5 liter melk per dag WARM SFEERBEELD IN "ROOIE SIEN" 'Heerenveen is een aanloop..." Johnnie Jansen: Voetbaltoernooi Maaslandse scholen jFC Vlaardingen er financieel goed wijzer van Prestatie-- loop in De Hoek- Alvertje jjyiiipraMffl De Ruisvoorn DONDERDAG 5 JUNI 1975 4 Van onze sportredactie Naaldwijk De kersverse acti viteitencommissie van de Naaldwijkse atletiekvereni ging Olympus"70 heeft baar eerste daad gesteld. Voor 11 juni is een grote wedstrijd- en een knappe prestatieloop uitge schreven. Een spektakel dat de deelnemen door de omgeving van Hoek -van Holland gaat voeren. De KNAU-leden vertrekken cm 19.00 uur vanuit de kantine van de voetbalclub Hoeke Boys aan de Harwichweg. Zij moeten een parcours van 15 kilometer afleggen waarbij o.a. het Staeï- duinsebos wordt aangedaan. De wedstrijdlopers kunnen in schrijven op een a-formulier dat naar J. Kempe, Goudanre- genstraat 4 in 's-Gravenzande moet worden gestuurd. Er wor den op de 5 -en 10 kilometer tussentijden doorgegeven en er is voor hen beperkte douche- en kleedgelegenheid aanwezig. Het inschrijfgeld is op drie gulden bepaald. Vijf minuten later gaan de deel nemers aan de prestatieloop op pad. Zij kunnen tot een kwar tier voor de wedstrijd in de kantine van Hoekée Boys in schrijven tegen betaling Van een rijksdaalder. Voor hen ,is een parcours van 4,2 kilometer uitgezet Voor degenen die de loop volbrengen zijn herinne ringsvaantjes beschikbaar. Van onze sportredactie VIaardingen De hengelaars vereniging De Ruisvoorn open de het nieuwe seizoen met een concours in het Rijn-SchJeka- naal waar de vangst tegenviel. Winnaar werd P heljndijk met 2040 gram, die meteen goede voorsprong verkreeg op 'de overige deelnemers. Daarvan plaatste mevrouw Boer zich op de tweede plaats met 1325 gram. 3. H- Bijl, 1100; 4. W. Mulder jr., 800; 5. P. Bekhoven, 770; 6. 1 HoIIcnberg, 700 en 7. W. Mulder sr. met 310 gram. Het volgende concours wordt zondag 8 juni gehouden. Ver trek om 420 uur vanaf het Veerplein. Van onze sportredactie v Vlaardingen Het eerste serie concours van de hengela ars ver en iging "r Alvertje kenmerkte zich door een grote opkomst..In de Haagse Vaart te Delft waren veertien leden bijeen om het geluk in het nieuwe seizdëh voor het eerst te beproeven. De vangst bleef echter aan de lage kant Op de eerste plaats eindigde T. Vis met 1540 gram met achter zich L. de Blok met 1280 gram. Daarna volgden; C. Klos, 1140; C. Visser, 1020; P. Groen, 1000; T. Snoek, 920; P. Dumortier, 640; G. v.d. Velden, 500; J. Kos ter, 450; K. Klos, 450; H. Du- mortier, 400; W. Westdijk, 310; D, HoUenberg, 180 en.D- Klos met 100 gram. De tweede serie-wordt op zondag 8 juni vervist. Men vertrekt dan om 4 uur vanaf de Haven. Schiedam - Als een extra opluis tering van de zaterdag gebon den beestenmarkt heeft de Ke- thelse Geitenfokkers vereniging „Ons Genoegen" haar jaarlijk se kenringsdag ditmaal op het historische stukje grond bij het Oude Kerkhof gehouden. De vereniging telt momenteel vijftig leden, voor het meren- deel bewoners uit het oude Ke- door '"T Willem de Bruïjrv thel en het agrarische gebied van Midden-Delfland. Het voor de keurmeester brengen van dit jaar geboren lammeren en ou dere geiten is tevens een selec tie om met de dieren te kunnen deelnemen aan regionale keu ringen, gevolgd door een grote landelijke keuring waaruit de kampioenen van het jaar te- voorschijn moeten komen. Toen Schiedam 700 jaar geleden stadsrechten verkreeg werden er in en rond de stad volop geiten gehouden. In achterlijke streken maar tevens in de geci viliseerde gebieden waar de - werknemers in de landbouw of -•arbeiders van fabrieken maar een karig loon verdienden, werd eertijds de huisgeit, „de koe der arme" genoemd. De geit leverde melk maar ook vlees dat de „geitenvïlders" ook J In Schiedam een reden van be- In tegenstelling tot het paard als y werkdier heeft de huisgeit zich kunnen handhaven en daarom 7"'ook de vereniging „Ons Genoe- i: gen". De leden leggen zich toe 3 op veredeling van rassen en het b fokken van stamboekgeiten- In ,het jaar 1900 deed ook in Ne- Da Toggenburger „Jan nie"; een waardig kampioene derland de Toggenburger geit zijn intrede, vernoemd naar het land van herkomst, het voorma lige Graafschap Toggenburg in Zwitserland. Hoewel de witte en bonte huisgeit zich heeft weten te handhaven zijn de bruinbonte Toggenbur- gers als melkproducenten de meest populaire geiten gewor den ook bij de leden van onze eigen geitenfokvereniging „Ons Genoegen". Et zijn inmiddels hiervan dwer grassen gefokt De dwerggeit neemt in populariteit sterk toe als hobby-dier. Ze ontbreken in geen enkel dierenpark of op kinderboerderijen waar ze met zich laten sollen en zich doen verwennen, want geiten zijn snoeplustig van aard. Het was dan ook een bijzonder, geitengezelschap dat zaterdag achter de StJanskerk bijeen was om opgepoetst voor de keuring te verschijnen. Deze keuring stond onder leiding van de heer S. de Jong uit Den Haag. De keuring geschiedde in klassen met de uitverkiezing van de kampioene „Generaal" en een reservekampioene. Deze eer viel te beurt aan de meerjarige Toggenburger „Jan nie" van de heer L- Keijzer. Naar oordeel van de keurmees ters had „Jannie" het fraaiste „exterieur" als geitenvrouw maar bovendien een rielkgift, momenteel van vijf liter per dag. Het gemiddelde aan melk- gift ligt tussen de twee en vier liter met een jaarproductie van negenhonderd liter per jaar. Met recht dus een groot kampioe ne die het nog ver zal schoppen in de concurrentiestrijd om tot de beste geit van Nederland te gaan behoren. Haar naaste con currente bij deze keuring was „Ludi", een geit die menig bok zal doen watertanden als in au gustus de geitenhuwelijken weer worden gesloten. Geitenmelk is een gezonde drank zo verzekerde ons de voorzitter van de geitenfokkersclub de heer P. J. van Mil uit Schiplui den. Nog niet zolang geleden waren de ziekenhuizen bijzon der gesteld op overschotten van deze melk die een vetgehalte heeft van 3.5 procent Een pro fessor heeft vastgesteld dat vooral kinderen met huidziek ten door het drinken van gei tenmelk hiervan kunnen gene zen. Wie een geitje wil gaan houden moet wel weten dat voor een normale stamboek melkgeit tweehonderd gulden betaald moet worden. De hobby-dwerg geitjes variëren van vierhon derd tot vijfhonderd gulden in prijs. Het kan voor geïtenhob- byisten nuttig zijn om lid van „Ons Genoegen" te worden. Wie dit wil kan rich wenden tot de secretaris, de heer J. L. Heij- dra, Kerklaan 96 in Kethel. Tot slot de keuringsuitslagen van de 48 ingezonden geiten; Tog genburger lammeren: twee eer ste prijzen voor Van Zelm en J, L. Heijdra uit Kethel; 3) P. van Mil, Kethel; 4) P. J. van Mil, Schipluiden; 5) Dijkshoorn, Ke theL Dwerglammeren: 1) J. Heijdra; 2) Kinderboerderij Hollywood, Vlaardingen; 3) en 4) Kinder boerderij Schiedam Dwerggeiten; 1) J. Heijdra; 2 en 3) M. van Veen; 4)-Kinderboer derij Schiedam; 5) Kinderboer derij Holywood, Vlaardingen. Witte geiten, een jaar oud: 1) J. Heijdra. Twee jaar en ouder: 1) J. Heijdra; 2) B. Heijdra; 3) De Groot, Vlaardingen; 4) K. van Selm; 5) Bentvelzcn, Den Hoorn. Toggenburgers, tweejarig; 1) L. Keijzer; 2) gedeeld. De Ruiter, Delft en K. van Kijk; 4) K van Selm; 5) P. J. van Md, Schiplui den. Oudere geiten: 1) L. Keijzer; 2) P. v.d.Meer: 3) P. J. van Mil; 4) De Ruiter, Delft; 5) K. de Vette. Een scène uit Frans Weisz' film "Rooie Sie'n" (in PASSAGE) met Willeke Albèrti, Jules Hamel en Johnny Hoizhuyzen met zijn accordeon. Schiedam "Roole Sien" heeft nu het PASSAGE-theater be reikt, de verfilming van Ma- rius Spree's volksstuk door Frans Weisz, wiens passie voor de vroegere Amerikaanse showfilm even bekend is als rijn vertedering voor een schil derachtig leven aan de zelf kant, Het tot een lach en een traan uitnodigende verhaal met melodramatische kanten week dan ook geregeld voor een beeld van het variété van de jaren twintig en dertig met liedjes, die in deze jaren (nog) opgang maakten. Voor wie de opvoeringen door onder meer de Nooy-familie uit het recente verleden niet kent, Rooie Sien is een uit de band springende dame, die haar druiloor van een Rotterdamse zeeman verlaat om in Amster dam "een echt wijf' te rijn. Haar dochtertje (ook weer eert Rooie Sien) groeit bij de groot ouders op en dreigt met haar voorliefde voor zang en dans haar moeder op het slechte pad te volgen. Dat wil zeggen dat die ging tot haar echtgenoot haar keelde. De aardige kruide* nierszoon trouwt junior niet en rij krijgt het gezelschap van een tweederangsconferencier, die zich bedient van liedjes van Jacobs, Davids en SDpeenboff. STATISCH Sien jr. moet als kind veel lijden en keert zich van haar vader af. Het komt pas weer goed als de partner van Sien zich als een waarlijk louche variété-artiest heeft geopenbaard. Hartver warmend 2wart-wit dus, door Ferenc Kalman Gall in broze authentieke tinten gevangen. Kleur en belichting zijn beter uitgevallen dan de kadering in het techniscope-formaat, dat vrij statisch is gebezigd, ook al door de beperking van de füm tot nagenoeg binnenopnamen. Dat Weisz met die beperking toch blijft boeien tekent 'voor rijn warme en intense aandacht voor mensen. Talrijke met primaire hartelijk heid gepenseelde pottretjes ko men de toeschouwer voor ogen. Willeke Alberti in haar grote debuut, lief en vertederend zoals het publiek haar graag wil zien. Beppie Nooy enf Kees Brusse tonen zeer vanzelfspre kend als de ouders van'Sien, net als Myra Ward en Wïm van den Brink een mooi stel groot-1 ouders oproepen. Saccö' van1 der made en Peter Faber ver-1 zorgden onverbeterlijke kruide-i niers, maar ook "Wim van Kou-> wenhoven en Guus Oster werk-i ten doeltreffend mee aan de, charme van het totaalbeeld. t P. Ruivenkamp Van onze sportredaktie Maasland Zaterdag 7 ju ni gaan de Maaslandse basisscholen elkaar qp sportieve wijze bestrij den. De vier scholen doen aan dit sporttoer nooi mee met een voet balteam voor de jongens en een handbalteam voor de meisjes. Daar naast komen er voetbal lende vader/onderwij zers in actie. Voor de jongens als ook de meisjes heeft het toer nooi als inzet een fraaie wisselbeker, beschikbaar gesteld door Ford gara gebedrijf A. Korpers- hoek. Bij de jongens wordt de fraaie bokaal verdedigd door de N.H. school mt Spreeuwé- nest" Gezien de voorbe reidingen is deze school er fel op gebrand om de nemen, trofee ook het nieuwe seizoen weer te verove- De meisjes doen dit jaar voor het wedstrijdbal voor het voetbal, toernooi. ren. Of de overige scho len daaraan zonder meer zullen toegeven lijkt niet erg waarschijnlijk, want ook in die kampen is grote aktiviteit waar te eerst mee. zodat de wisselbeker nog op de eerste winnaar wacht Behalve de wisselbekers heeft garage Korpershoek voor Voetbalvereniging MWZ7 ver- het winnende jongens- en meis- leende alle medewerking om es te am persoonlijke medailles het toernooi op haar complex beschikbaar gesteld, als ook de aan de Hammerdreef te doen plaatsvinden. De kantine is de gehele dag geopend. De Maas landse afdeling van de EHBO is aanwezig om zonodig op te treden. Het toernooi begint 's morgens om half tien. 's Mid dags om vijf uur vindt de prijs uitreiking plaats, die ,door bur gemeester J. ven den Brink wordt verricht. Door Bas van den Berg Vlaardingen Slechts sporadisch is een semi-prof van Vlaardingse makelij uitverkoren om "carrière" te maken. FC Vlaardingen '74 ten daarvoor Fortuna) heeft moeite genoeg om het hoofd boven water te houden en in dit verband is, een (intussen achterhaalde) uitspraak van trainer Jan van Ba aren niet zó vreemd: "Zonder versterking heeft het geen zin om bij de Vlaardingse club te blijven". Slechts inzet stond in^ deze competitie centraal en dat verklaart in belangrijke mate de terugval van Johnnie Jansen >22), die deson danks volgend seizoen bij Heerenveen is ingelijfd. Johnnie Jansen Vorig seizoen, toen de betaalde selectie dreigde over te schieten omdat Fortuna, onder sanering van schulden (door gemeente) gedwongen werd ermee te stop pen, dienden talrijke scouts zich aan om een koopje uit de failliete inboedel te halen. Maar inmenging van de intussen opgeheven werkgroep tot be* houd van het betaalde voetbal in Vlaardingen en de komst van een nieuwe stichting, -snoeiden alle koopjesjagers de mond. Maar hoewel daarna druppels gewijs, bleven scouts van Spar ta en Feyenoord enkele talent volle jeugdspelers toch achter volgen. Feyenoord "claimde" onder mee Johnnie Jansen, Johnnie Jansen, liet de zelfs bij Helmond Sport ontslagen trai ner René van Eek schaduwen, maar schrapte toch de 22-jarige Vlaardingse verdediger uit zijn boekje omdat hij definitief te licht bevonden werd- In werkelijkheid was er een oor zaak voor dat plotselinge verval van de "spijker". Ten eerste; de ongelukkige gelijkmaker van SW werd hem in de schoenen geschoven en leed daaronder en verder had de interesse van ere-divisieclubs een averechtse uitwerking op de Vlaardinger. Trainer Jan van Baarem "Na tuurlijk viel het mij op dat Johnnie steeds rustelozer ging spelen. Daarom verbaast het mij enigszins dat Heerenveen voor zo'n groot bedrag interes se had in Johnnie Janseri'. Want juist Heerenveen. in de per soon van trainer van Laszlo Zalai, bleef volharden. De ge vluchte Hongaar, eens trainer van Fortuna, onderschatte de kwaliteiten van Johnnie Jansen niet en kon, nadat Kist voor goed geld aan Go Ahead was verkocht, diep in de buidel tas ten om pennigmeester Cees van Hees van dienst te zijn. ,Voor veel geld", lichtte trainer Van Baaren toe. „Wij zijn er uitstekend uitgesprongen". Waarmee de toekomst voor Johnnie Jansen, althans voor twee jaar, verzekerd lijkt Heerenveen moet voor Jansen een tussenstation worden voor de sprong naar de ere-di visie Wie weet is dat de Friese dub zelf wel, maar het heeft er alle schijn van dat de gok van de "Spijker" maar twee jaar duurt „Ik zie nogal tegen de nieuwe omgeving op", erkent hij ruiterlijk. „De Friezen staan bekend als stug, hoewel aan de andere kant je grotendeels maar te maken hebt met de voetbalgemeenschap. En die zal niet zo veel verschillen van het westeri'. Desondanks toch een sprong in het duister. Johnnie Jansen: „Ik krijg een contract van een kwart ton, een woonhuis en verder tracht ik werk voor hal ve dagen te vinden". OVERSCHOT Wellicht opent die nieuwe omge ving voor Johnnie Jansen de mogelijkheid om door te stoten. Bij FC Vlaardingen werd hij dit seizoen tijdelijk omgeturnd om de rol van aanvallende mid denvelder te spelen en was daarin door rijn spelinzicht en snelheid in staat de vijandelijke linie aan te pakken. Maar aan gezien FC Vlaardingen een overschot kent aan middenvel ders. verdween hij weer even snel naar rijn ünksachterplaats, van waaruit hij toch weer in de aanval opdook.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4