SCHIEDAMSCHE COURANT DUIZEND MENSEN 01 RIJKSWEG 19 Zwijgplidh t W er kg roe p Jeugdwerkelozen ziek voelt buitei r-gesloten Informatie over recreatiegebied Maassliiis-West over Bohners ANTIEKDIEFS3 ALLEN OPGELOST Oude karnmolen bij nieuw asiel wordt opgeknapt Politie houdt alcoholactie Brief vol verwijten aan GAB „Hoogste tijd dat hij weggaat" Mar van Dorp breekt enkel" Noodlokalen voor Woudhoek Onbekende duwt auto in 't water Maandag 9 juni 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 pagina's 100ste jaargang no. 25336 Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen - Zaterdagmiddag om half twee vertrokken van de stations Vlaardingen, Delft, Schiedam, Rotterdam en van het Kerkplein in Maasland vijfhonderd fietsers naar het zandli- cbaam van rijksweg 19 bij de kruising met de Oosteveenseweg in het rustieke Midden Delf land. Samen met de aanwezige kampeerders, waaronder de Vlaardingse wethouder Rien Bo venberg die vrijdagavond zijn tent al had opgeslagen, vormden ze een groep van bijna duizend mensen. Met hun aanwezigheid gaven ze blijk van afkering tegen de aanleg van njksweg 19. In de middaguren spraken onder anderen het Tweede Kamerlid Jaap van der Doeff (PvdA), de landelijke voorzitter van de Vereniging Milieudefensie, Egbert Tellegen, en initiatiefnemer van de actie Jan Franse. Daar na werd er gediscussieerd naar aanleiding van de nota van de Kerngroep Delft van Milieude fensie, waann onder meer enkele alternatieven worden voorgesteld die goedkoper zouden zijn dan het verder aanleggen van rijksweg 19. In de avonduren draaide het Filmhuis Delft de film Rejeanne Padovani, waarna de folk-group King's Gayard bij het kampvuur optrad. Zon dagochtend staken de nog aanwezigen op het zandhehaam symbolisch een stokje voor de weg. Voor een uitgebreid verslag van deze gebeurte nis zie pagina 3. De oude karnmolen wordt opgeknapt voor 6500 gulden Schiedam - De in vervallen staat verkerende oude karnmolen bij de boerderij waar het asiel komt, zal door de gemeente worden opgekalefaterd. Het herstel van het houlen gebouwtje - waar oorspronkelijk ook een rieten puntdak heeft opgezeten - zal ongeveer 6500 gulden gaan kosten. Dit bedrag zal extra worden aangevraagd bij de gemeenteraad. In eerste instantie heeft gemeentewerken daar geen rekening mee gehouden. Er zal trouwens nog meer geld nodig zijn voor andere (extra) voorzieningen. Als gevolg van vernielingen tijdens het onbeheerd staan van de woning van de beheerder (vóór de maand december) zijn tal van vernielingen aangericht aan de stal. Er is schade ontstaan aan metsel-, timmer-, glas- en schilderwerk. Gemeentewerken zal in totaal een extra krediet van 21.009 gulden -moeten knjgen. Hierbij zijn'.ook de loon-en prijsstijgingen (7.350 gulden) en een post voor oiwemene werken (3400 gulden) ingecal culeerd. Al eerder had men 54.000 gulden gekregen voor het opknappen van onder meer de schuur achter het woonhuis die er slecht aan toe is. In totaal zal het de gemeente dus 75.000 gulden gaan kosten. ideeënschets aan de bevolking werd getoond. Met de toen geuite wensen is zoveel moge lijk rekening gehouden. De thans voorgestelde Inrichting omvat in grote lijnen speelhoe ken, lig- en zonneweiden en trapvelden, waar doorheen ver harde wandelpaden en natuur paden zijn geprojecteerd. Daar naast is een interessant bcplan- tingsplan opgesteld. Wethouder voor recreatiezaken Koos Smit leidt de informatieve bijeenkomst, die om acht uur begint. Wethouder voor ruimte lijke ordening Han Hummelen licht het plan toe. terwijl ook de adjunct-directeur van de dienst gemeentewerken en de chef van de afdeling plantsoe nen een bijdrage in de informa tie leveren. De avond is voor ieder toeganke lijk, maar het gemeentebestuur hoopt dat vooral de bewoners van Maassluis-West belangstel ling hebben voor hun toekom stige „voortuin". Schiedam Alle fractiele den van de Partij van de Arbeid hebben een zwijgplicht opgelegd ge kregen over een moge lijk vertrek van wethou der C. Bolmers van fi nanciën. Ook het ge meentebestuur wil hie romtrent geen medede ling doen. Wethouder Van der iï ilk (voorlich ting): „Er is geen enkele indicatie dat er iets bin nen het college gebeurt". Schiedam - Vooruitlopend op de bouw van een definitieve school m de wijk Woudhoe k zal de Sint Willibrordusstichting de gemeente verzoeken om mede- werking te verlenen bij de f bouw van twee noodlokalen. he lokalen zijn bestemd voor het Jager- en voor het kleuteronder wijs. Al eerder heeft de ge meenteraad zich bereid ver klaard vier lokalen voor de stichting te financieren. Men verwacht dat gezien het te verwachten leerlingenaantal in Woudhoek; de bouw van deze gemakkelijk verplaatsbare een- - heden gerechtvaardigd zal blij ken te zijn. De dienst gemeente werken zal zich met de bouw belasten zodra dit voorstel door de raad is goedgekeurd. Wethouder Bolmers zelf heeft al maandenlang te kennen gege ven dat hij zijn post er aan wilde geven. Hij zou al aan het solliciteren zijn naar een ande re baan. De PvdA in de gemeenteraad is verdeeld over het mogelijke ontslag van Bolmers. Vooral de jongere garde vindt, het „de hoogste tijd dat hij weggaat". In hun ogen heeft hij zich meer dere malen onmogelijk ge maakt. Recent voorbeeld is on der meer het vlootbczoek, waar Bolmers geen bezwaren tegen had. Ook het bestemmingsplan voor de binnenstad zit nog steeds in gedachten bij vele PvdA'ers. Bolmers kreeg vorig jaar daar over veel kritiek. Hij werd fel aangevochten door de werk groep Schiedam. Enkele leden hiervan zitten nu m de gemeen teraad. Later speelde zich ook het gebeu ren rond het Lindenhof af. Ten; onrechte vond Bolmers dat dit: monumentale gebouw gesloopt moest worden omdat het een karkas zou zijn. Aan de hand van foto's toonde onze krant het tegendeel aan. Niettemin zette Bolmers de sloop door, evenals de inmiddels beruchte doorbraak Brocrsvcst-Broers- veld. In het nieuwe college dat in sep tember werd geïnstalleerd, werd Bolmers zijn post stads ontwikkeling afgenomen, hij mocht zich alleen met financiën bemoeich. Het min of meer oan de kant zotten door zijn fractie, is niet goed gevallen. Het is één van de redenen, waarom hij weg wil. Bolmers kan bovendien moeilijk tijdens een debat met zijn por tefemlle zwaaien. Niet alleer Wethouder Bolmers... enkele leden van de PvdA en CPN willen hem handhaven, (hoewel de beruchte „f ractiedis- ciplme" dat ongedaan kan ma ken) maar ook de oppositie (CDA en WD) kan het best met hem vinden. Voor hem blijft niets anders over om gewoon ontslag te vragen uit zijn functie^ In dat geval zal hij echter wachtgeld der ven. Zijn mogelijke opvolger zal waarschijnlijk R. Scheeres worden, de financiële expert van de PvdA. Van onze sportredactie Maassluis - Marry van Dorp, de 25-jarige aanvoerder van TSB, brak zaterdag tijdens een be- drijfsvoetbaltoemool zijn en kel. Tijdens de wedstrijd Key Kramer - Van der Lely kwam hij bij het maken van een sliding ongelukkig op de grond terecht. De Maassluisc gemeentearts dok ter Gulden constateerde een enkelbrcuk. In het Holy-zieken- huis werden foto's gemaakt en daar bleek dat ook de enkel banden waren gescheurd. Pech voor Marry van Dorp dus die voorlopig acht weken in het gi ps gaat met zijn been. Vlaardingen De werkgroep Jeugdwerkelozen van het JAC is nogal verbolgen over de manier waarop de gemeente Vlaardingen en het Gewestelijk Ar beidsbureau het werkelozenprobleem aanpakt. Mei name het feit, dat de werkgroep overal buiten wordl gehouden wekt bij de leden van de groep nogal wat bevreemding. Dit Iaat zij weten in een brief aar het college van b. en w. en aan de directeur var het GAB. De JAC-mensen staan er verbaasd over, dat zij niet zijn uitgenodigd om aan de bespreking over de opvang en begelei ding van werkelozen deel te nemen. De werk groep schrijft hierover: „Zoals in de gemeentelij ke circulaire (die de ge meente Vlaardingen op 6 mei de wereld instuurde) „terecht" wordt gesteld is het aantal werkelozen in Vlaardingen thans ho ger dan voorheen. Als men daarbij ook beseft dat het aantal jeugdige werkelozen procentueel de grootste kategorïe van werkelozen uit maakt mag het op zijn minst vreemd worden genoemd dat een groepe ring die zich hiermee al geruime tijd bezighoudt niet wordt uitgenodigd." Het tweede punt waarop de werkgroep ingaat is het verstn- v ren. van enquêteformulieren aan werkelozen. Volgens de briefschrijvers heelt het wer kelozen comité enige tijd gele den ook een dergelijke actie willen houden en vroeg daarbij de medewerking van het GAB. Deze werd geweigerd, ook kreeg het comité geen adressen van jeugdige werkelozen. Vlaardingen De Vlaardingse recherche heeft een aantal antiekdiefstallen opgelost. De 32-jarige Vlaardinger A.F. is gearres teerd. In de ochtend van 30 mei heeft de dief toegeslagen in een antiekwinkel aan de Schiedam seweg. Daar nam hij twee scheepsmodellen en een ouderwets thec- doosje mee. Eerder die maand had hij m dezelfde winkel onder meer een koperen kraantjeskan voor koffie buitgemaakt. Als redenen gaf het GAB het verstrekken van de sen de privacy van de betrokke nen zou kunnen schaden en dat de medewerking van het GAB zou kunnen suggereren dat dit bureau zich achter de doelstel ling van de werkgroep zou stel len, „wat geenszins het geval is" aldus de directeur." Bovendien moet volgens hem de groep eerst haar bestaansrecht bewij zen. De werkgroep laat in de brief weten allerminst tevreden te zijn over deze gang van zaken. Tenslotte dringt zij erop aan zo snel mogelijk te komen tot de realisering van een open jonge ren centrum, tot opvang, re creatie en begeleiding van de werkeloze jongeren in Vlaar dingen. In april heeft de Vlaardinger bij een meubel-» fabriek aan de Oosthavenkade vier eiken tafels die op de stoep stonden meegenomen. De waarde van de tafels bedroeg negenhon derd gulden. Bovendien heeft de antieklicf- hebber in februari van het schip Vrouwe Wilhelmina dat in de Koningin Wdhelmma- haven lag afgemeerd voor ruim 1500 gulden aan goederen, waaronder drank, sigaretten cn een radjo-wereldontvanger, gestolen. De totale buit is teruggevonden. De buit van de 32-jarige door de politie gearresteerde Vlaardinger A.F. Schiedam/VIaardingen De Vlaardingse en Schiedamse po litie hebben meegedaan aan een regionale alcoholactie. In Schiedam zijn negenhonderd bestuurders aangehouden. Dertien maal namen de Schie damse agenten een ademtest af. In vijf gevallen werd een bloed proef genomen. Dne bestuur ders kregen een rijverbod opge legd. In Vlaardingen werden „slechts" 159 automobilisten in dezelfde nacht van zaterdag op zondag aangehouden- Inzake „artikel 26" is tweemaal proces-verbaal opgemaakt. Drie personen kre gen een rijverbod opgelegd. Het Vlaardingse korps deelde voor andere overtredingen nog zes processen-verbaal uit. Eén automobilist negeerde het stopteken van de politie. Die bestuurder kreeg niet zoals de andere in Vlaardingen aange houden automobilisten een waarschuwingskaartje in han den gedrukt, Dat kaartje waar schuwt de mensen tegen dief stal tijdens vakanties. In Schie dam controleerde de politie aan de Churehillweg. In Vlaardin gen werd met zogenaamde vlie gende posten gewerkt In het ontmoetingscentrum Koningshof in Maassluis wordt woensdagavond infor matie gegeven over het aan te leggen recreatiegebied langs de Nieuwe Waterweg. Schiedam Een tot nu toe onbe kend gebleven automobilist heeft vrijdagavond de auto van een ander, de Rotterdammer J.S. in het water geduwd. Omstanders, zo zegt de politie, moeten het „ongeval" aan de Lange Haven hebben gezien. Er worden getuigen gezocht. De sterke duwer js er vandoor gegaan. Een takelwagen heeft ervoor gezorgd dat de auto, die waterschade opliep, nog dezelf de avond uit het water is ge haald. Maassluis Voor de eer ste fase van het langs de Nieuwe Waterweg in Maassluis-West aan te leggen recreatiegebied is een inrichtingsplan ge reed gekomen. In zaal twee van het ontmoe tingscentrum Konings hof aan de Uiverlaan wordt woensdag hier over een openbare infor matie-avond besproken. Het inrichtingsplan is tot stand gekomen in samenwerking met de werkgroep dte vorig jaar september werd gevormd, toen in het Zalencentrum de eerste'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1