Foutloos Groenoord breekt verzet NADO-SCHIEDAM: EEN LATESTJE Uitstekend geslaagd handbaltoernooi Unïtas 963 Regelmatige zege op Birds MSY '71-St. Lodewijk: geen krachtsverschil UVG in de Holy blijft aan kop Ancora en Trimcluh naar Nijmegen Kampioens- duel prijzen Midden- Nederland te sterk Weer versterking voor Passage/VCJ Freek Veer naar Succes gen achterstand te spelen. „MAANDAG 9 JUNI 1975 Moment uit de wedstrijd Birds—Groe noord. Zoetermeer Het is de honkballers van Groenoord gisteren gelukt twee punten te veroveren in öe uitwedstrijd tegen het onderaanstaande The Birds uit Zoetermeer- Groenoord profiteerde in de zesde inning bekwaam van een inzinking van werper Bert de Rooy en scoorde deze slagbeurt vijf punten om tenslotte met 28 te zegevieren. Vjï*. De eerste drie innings gebeurde er niets vermeldings- waardigs, beide werpers-'.sjond en de slagmensen wei nig toe en het leek een ^regelrecht pitchersduel te worden. In de vierde mnirigtglöeg Sjaak Suvaal een solo home nm, waardoor dè^Schiedammers de lei ding namen. The Birds antwoordde direct met twee tegenpunten. Een honkslag van* Van de Boogert en de enige fout die het Groenoord-veld deze middag maakte, plus een honkslag van "Bert "van Rooy, zorgden voor deze produktie. 3r> de zesde inning namen de Schiedammers een flinke voor sprong. die naar later zou blij ken, beslissend voor de eindze ge zou zijn. Nadat Sjaak Suvaal op drie slag was uitgegaan, gooide wei-per Bert van Rooy drie maal vier wijd, waardoor John van Kappel, Ger Droog en Theo Burgerhout alle kussens konden bezetten. foutloos spelende Groenoord veld wist deze druk te weer staan. In de achtste inning be haalden de Schiedammers op nieuw twee punten en braken daarmee het Zoetermeerse ver zet definitief. Met twee nullen slaagde Groe noord er opnieuw in drie hon ken bezet te krijgen. Coach Cor van de Velde zette Clark Jansc als pinchhitter in en deze sloeg twee ploegmakkers Over de thuisplaat waarmee de eind stand van 2—8 was bereikt y ilbert Salomé kreeg body pitch en John van Kappel kon sco ren. Peter Versluis gaf een honkslag waarop ook Ger Droog en Theo Burgerhout bin nen kwamen. Versluis scoorde -■op een foute aangooi van de catcher en Gerard Wolthuis maakte het vijftal vol, daartoe in staat gesteld door een honk slag van Anton Smit 11 s FOUTLOOS In de zevende inning kregen The Birds twee en drie bezet met Beste slagprestaties Groenoord, wii man Bit maar net vertier j? "it 3) Anton Werp cijfer, Groenoord, Get Droog: 12-5-6. The Birds, Bert de Rooy; 10-8-7. Groenoord maakte een veldfout. The Birds vier. Breda Holy heeft in Breda door een 2-5-overwinnvng zijn plaats aan de top van de ran glijst samen met Kinesis Birds behouden. Omdat aanstaande zondag in VI aardingen de wed strijd tegen het Delftse Birds gepland is, is daar hetuitkijken naar. Holy kwam in Breda wel achter met 1-0 in de 3tx innings, maar kon in de 5e innings door Harry Reingoud en Piet van der Mark via een driehonkslag al op 1-2 komen. In de 7e innings breid- de het die voorsprong uit, weer waren het Harry Reingoud nu zelf met een driehonkslag en Piet van der Mark, die er 1-4 van maakten. In de 9 e innings maakte Piet van derMark er nog 2-5 van. Teleur- .stellend was dat bij deze wed- strijd de bond het niet nodig 1 y- had geoordeeld een officiële G* scheidsrechter aan te schrijven. Scheidsrechter Heidinga uit Wassenaar, oorspronkelijk aan gewezen, bleek reeds maandag avond afgeschreven te hebben. Twee Jeka-vrijwilligers namen nu de honneurs waar. Vlaardingen - De damestrimclub Quick, onderafdeling van het Vlaardingse RKWIK, telt momenteel veertig leden. Wekelijks komt deze damesgroep bijeen om onder leiding van Arie Veltman te schaven aan de conditie en er voor te zorgen dat de overtollige pondjes verdwijnen. Ruim de helft van deze actieve dames vertrok vandaag naar Nijmegen om deel te nemen aan de jaarlijkse avondvierdaagse. Voor een aantal dames wordt het nu al de zevende maal dat de vier maal tien kilometer in Nijmegen wordt afgewerkt Gezien de gedegen voorbereiding ziet het er overigens wel naar uit dat ook de nieuwelingen in de groep de moeilijkheden het hoofd zullen kunnen bieden,.. Schiedam - Een selectieploeg, be staande uit spelers van de Rot terdamse afdelingsteams, 'speelde op het complex aan het Sc hied am se Succes tegen een korfbalteam van Midden-Ne derland. In het Rotterdamse korfbalteam waren vier spelers van Succes opgenomen: Ineke Kramers, Lenie Alblas, Chris Albias en Dick Bedeaux. Rotterdam deed het overigens niet best, want na een nog niet kansloze 2-3 achterstand met de rust, bepaalde Midden-Neder land hierna de eindstand op 3-6. Bij de jeugd lag het krachtsver schil meer in evenwicht, al kon het Rotterdamse team niet op volle sterkte aantreden omdat elders werd gestreden om het Rotterdamse kampioenschap. Voor Succes, dat de organisatie had, een tegenvaller dat de bond beide wedstrijden op de zelfde dag had gepland. De jeugdteams hielden elkaar in evenwicht, 3-3, waarna Midden- -r?y n 9 9 9 9 r Nederland de straf worpen be- JtLeil XJUltSe ClllV bleet WeS ter nam en daarmee winnaar werd. Schiedam Het waterpoloteam van SZC kan vanavond de titel grijpen. Tegenstander in bad Groenoord is Daphnia uit Hoe ve. SZC staat voor de taak om uit de drie resterende duels ten-; minste twee punten te pakken om concurrent Poseidon, dat vijf punten minder behaalde, op een niet meer te overbrug- Van onze sportredactie Maassluis Even de benen strekkend met de overige toumooicom- missïeleden van Unitas '63, vertelt voorzitter Gé Smit%s over het grote handbaltoernooi, dat afgelopen weekend aan de Bitder- dijklann gehouden is. "We kunnen nu zo direct na afloop van het toernooi al stellen dat het zonder meer een geslaagde handbal happening geweest is- Er was wel één teleurstelling te verwjrken, namelijk één van de twee Duitse clubs moest op de dag van vertrek (zaterdag) afbellen Men had bij Frankfurt pech met de bus gekregen en zag geen kans binnen redelijke tijd ander vervoer te vinden". Dat betekende dat een aantal bij de meisjes voor Westlandia pleggezinnen, die de Duitse gas ten twee dagen onderdak zou verlenen in Maassluis, ondanks de voorbereidingen (eten en slaapplaatsen), geen extra visite zouden krijgen. De andere Duitse ploeg, Ravenberg uit Borgbolzhausen, kwam wel. Ravensberg behaalde in haar afdeling de eerste prijs. Gé Smits: "Eén van de belang rijkste factoren van een goed geslaagd toernooi is altijd het weer. Dat betekende nu dus veel mensen en een uitstekende stemming. Er zijn in totaal in de twee dagen zo'n twee en een halfduizend man op onze terrei nen geweest Alle wedstrijden zijn vlot verlopen, dus geen uit lopen van het tijdschema". De winnaars van de Th. van der Lely-wisselb eker voor de beste prestaties bij de sterkste da mes- en heren seniorenteams waren bij de dames UVG uit Schiedam en bij de Ancora uit Rotterdam. Deze bekers wer den uitgereikt door mevrouw Van der Lely. De bekers van DanscentrumSitton voor de adspiranten (zaterdag) waren (Naaldwijk) cn bij de jongens voor BVC uit Oosterhout EERSTE PRIJS Over de contacten met de Duitse gasten vertelt Gé Smits: "Het was een zeer plezierige ont moeting. Al direct bij de ken nismaking op zaterdag was de stemming erin. Dat de Duitsers er geen half werk van maakten blijkt wel uit het feit dat men zaterdagavond om tien uur naar bed moest en zondagoch tend om half zeven op het veld diende te zijn voor een lichte training. Het had succes want men behaalde een eerste prijs. Ravensberg bestaat over 2 jaar 80 jaar en bij het jubileum is heel Unitas '63 uitgenodigd om naar - Duitsland te komen. Dat is na tuurlijk nogal wat. Men schijnt bij Ravensberg over een uitste kende accommodatie te be schikken en wil dan een groot toernooi houden. Voor volgend jaar is een. jeugdteam van Uni tas '63 uitgenodigd door de voorzitter van Ravensberg!" Van onze handbalmedewerker Maassluis Het toernooi van Unitas heeft niet dat interna tionale karakter gekregen als de bedoeling is geweest. De van Kornwestheim uft Duits land moest de reis halverwege staken, omdat hun bus het af liet weten- Dit had tot gevolg dat uit Duitsland alleen de he ren junioren van Ravensburg deel konden nemen. Zaterdag waren het de jeugd- teams die met'grootenthousias- me ten strijde trokken. Begun- stigd door het uitstekende weer werd er fel gestreden om de te bemachtigen wisselbekers. Ui teindelijk gingen de bekers bij de meisjes adspiranten naar Athene-Den Haag was waren BVC uit Oosterhout de gelukki ge bij de jongens-adspiranten- De bekers waren ter beschik king gesteld door Dansschool Sitton. Zondag traden 85 seniorenteams aan om strijd te leveren voor de.De Lely-beker, waarvoor nu .vctör de derde maal gestreden werd. Door het wegvallen van ^jKomwestheimbij de heren, was ,v de tegenstand voor het Rotter- damse Ancora niet noemens waardig, zodat het met groot gemak de beker in de wacht sleepte. Meer spanning was er bij de da mes, waar van begin tot eind bard gestreden moest worden. rJammer was het dat in deze categorie geen buitenlandse deelname was. Na veel span ning was het UVG uit Schie- dam, dat de De Lely-beker voor een jaar zijn eigendom mocht noemen. Het was al met al een uitstekend geslaagd toernooi, dat over alle linies uitblobk door een gede gen organisatie. Rotterdam Na do V - Schiedam eindigde in een 16—18 Schie dam overwinning. Wie die uit slag ziet denkt aan zomer avond honkbal, een gedachte die men onmiddellijk weer ver werpt,wtende dat de honkbal competitie 's middags ver speeld wordt. Toch is die ver werping onjuist want het was avond toen de Schïcdamse honkballers van het Veld stap-' ten. Twee uur was de wedstrijd be gonnen, half zeven eindigde het. Schiedam coach Wout v.d. Have daarover; "Ik heb zoiets in mijn hele jonkballeven nog niet meegemaakt, en dat Nado V, die kunnen er ook wat van time-out voor 2us, stop voor zo, je bleef aan de gang'. Een oprechte ontboezeming van de Schiedam-coach, die ook over de arbitrage een eigen ge luid laat horen: 'Ze kunnen maar beter weer de catcher slag of wijd laten afroepen, want wat wij dit seizoen mee maken— Dat spaart ook nog reiskosten. Goed cr zijn een paar uitzonderingen, mensen die de wedstrijd maken, maar voor de rest is het hopeloos'. Het rijn twee problemen, waar de honkbalwereld m dreigt te gaan stikken. De scheidsrechters, ja renlang totaal verwaarloosd door de bond, met ais gevolg een schrikbarend tekort, en de lengte van de wedstrijden- Drie of uur spelen js geen lolletje meer om over het kijken daar naar nog maar te zwijgen. Over de wedstrijd zelf, wij meidden nog niet dat het 12 innings was waardoor het zo lang duurde, is het meest onwezenlijke as pect het scoreverloop: Schie dam staat na 2 innings met 011 voor, leidt in de vijfde inning nog met 5—15 en moet uiteindelijk in laatste verlen gingsinning het winnende pun tje scoren. Kwaadsprekers zul len dan bovendien nog zeggen dat het been breken van NAdo V werper Freek Reckweg in de 2e helft van de 11e inning, bij een sliding op het tweede honk, zij daar een handje bij hielp. Zo veel punten, in totaal 34 moe ten natuurlijk wel voor een ge deelte door homeruns bij el kaar geslagen rijn, en dat is ook zo. Bij Schiedam v/aren het Wout Don: ie slagbeurt grand slam, dat is alle honken bezet, en Aad van de Hamer in de 5e inning 1). Btj Nado V. Harry Hovingh in de 5e ook grand slam, Aad Dwars- waard ook ijn de 5e en Cor van Poppel in de 7e inning. Schie dam coach Wout van de Have, had door vakantie van achter vanger Emiel Vervloet, de jeug dige Ton Buurman in het van- gersperk gestationeerd, Pierre van de Marwen leek daardoor minder vast als werper dan an ders en dat was voor v.d. Have aanleiding in de tweede inning Wurx Falentijn de catchershand schoen te laten aantrekken. Scorerverloop: Nado V 030—-2—52—20—200 0 16 Schiedam Moment uit de korfbal wedstrijd tussen de selec ties van- Rotterdam en Midden-Nederland. Schiedam - De volleybalclub Pas sage/VCJ is er in geslaagd op nieuw een van de selectiegroe- pen te versterken. Dezer dagen kwam de overschrijving rond van Miriam Visser, spelverdeel- ster van de Rotterdamse pro- motieklasser Tenaco. Het aan tal nieuwe damesspeelsters komt hierdoor op drie: Co Kuijk (Utrecht VC), Monique Hessels (Concordia) en Miriam Visser (Tenaco). De herenselectie werd versterkt met de volgende spelers: Jan Brussé (Voliey*68), Kees Visser (Schietbaan), Peter van Norde (Concordia) en Jan Tjassens I (Spivo). Roel Evenblij trainer Schiedam - De korfbalclub SSC Harga heeft Roel Evenblij aan- getrokken als opvolger van trai ner Frans Geluk die in dienst treedt bij Sperwers. Roel Even blij was het afgelopen seizoen verbonden aan Pemix en speet- de voordien bij Ons Eibernest. De Hagenaar zal de Schiedam- se tweede klassen uitsluitend gaan trainen, 2odat nog gezocht wordt naar een geschikte coa ch. Maassluis Ook zaterdag is het de honkballers van MSV ^1 niet gelukt de punten in Maassluis te honden. In een spannende wedstrijd wist het bezoekende St. Lodewijk uit Rotterdam een kleine 1—2 overwinning te behalen. Toch heeft het er tot einde ingeze ten dat MSV de winst zou pak ken. Een gelukkige greep van de derde honkman van St, Lo dewijk en een formidabele vangbal van zijn ploeggenoot in de laatste inning hebben de wedstrijd uiteindelijk in het voordeel van de Rotterdam mers beslist Vanaf de eerste slagbeurt waren beide ploegen volkomen aan el kaar gewaagd. Bijna iedere in ning hebben zowel MSV als de bezoekers mensen op de hon ken gehad, maar door goed veldspel van beide teams was het zaterdag erg moeilijk ie mand over de thuisplaat te brengen. Het eerste lukte dit aan St. Lodewijk. In de tweede inning kreeg Teulings vier wijd. Door onop lettendheid raakte hij tussen één en twee ingesloten. Hierna maakte het MSV veld een fout waardoor Teulings veilig op het tweede honk kon komen. Door drie te stelen en een honkslag van Gé van Houwclingen, wist hij de thuisplaat te bereiken. MSV zag voorlopig geen kans iets terug te doen. Er werd wel geslagen maar het secuur spe lende St Lodewijk veld beheer ste de situatie goed. In de vier de inning liepen de Rotterdam mers zelfs uit tot 0—2. Swinkels kwam op het eerste honk en alweer een veldfout van MSV en een honkslag van Brookman hielpen hem over de thuisplaat. In de zesde inning wist MSV te gen te scoren. Julian Linch, door velderskeus op het eerste honk gekomen, werd door een driehonkslag van Lou van de Hamer in staat gesteld te sco ren. Met Van de Hamer op drie kwam Bob van de Akker aan slag. Zijn verre tik werd echter gevangen. Dit betekende de derde nul. MSV heeft er nog wel van alles aan gedaan om op voorsprong te komen. In de zevende inning liet Lou van de Hamer een keiharde line drive los. De derde honkman van St Lodewijk reageerde plichtmatig en zag tot zijn ge luk de bal recht in zijn hand schoen belanden. In de laatste slagbeurt had MSV met twee nullen, twee honken bezet Schiedam-Succes, dat door het aangekondigde vertrek van trainer Kooymans zonder trai ner kwam te zitten, heeft Har- gaspeler Freek Veer bereid ge vonden voor het komende sei zoen de korfbalseleetxe te gaan trainen en begeleiden. Freek Veer over rijn nieuwe club: "Succes staat al jaren op het punt om te promoveren, maar om de een of andere reden lukte het telkens niet Ik ben er echter van overtuigd dat het juiste spelersmateriaal hiervoor aanwezig is".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4