ODO op zijspoor Vanavond kringstrijd ZRO 800, 1500 meter Maassluis op alle fronten zwakker Fontijne feji sterker t im Vermaas ongeslagen Promotie voor Meervogels Kanjer-competitie VHB Korfbalcompetitie eindelijk voorbij Spanning in clubstrijd VDV VZC en Devel maken weer de dibnst uit Praktijk ruimte Nico Houdijk klaar Zwaluwen 4 kamp toen Geslaagden VZC Finalisten Reygersberg voorzitter CION MAANDAG 9 JUNI 1975 6 Zoetermeer Weervo gels greep de maxi male buit. Eerst was daar de titel in de mi- cro-korfbalcompeti- tie. Daarop volgde het kampioenschap op niiet veld. En na de eerste promotiewed- 'strijd tegen Hou met 4-6 te heb- bÖTj^jewonnen werd mr$ het Maaslandse ODO met 8-2 terugge- wezen waardoor de door Oscar van der Kroon Zoetermeerse korfba léquipe volgend sei zoen in de landelijke derde klasse uitkomt. Gezien het spelbeeld van de strijd tussen Meervogels en ODO promoveerde de sterkste. Want na een slechte eerste helft (van beide zijden) overspeelden de pu pillen van scheidende trainer Wim van der Most hun tegenstan der volledig. Toen ook dwong de thuis club respect af bij het publiek dat na de 2-1 ruststand duidelijk teleurgesteld was over de climax van dit seizoen. "Na rust speelden ze echter subliem korfbal", meende ODO's aanvoerder Kees van der Kooy die zijn oprechte bewondering voor Meervo gels niet onder stoelen of banken stak. "Zij horen ge woon in de derde klas thuis. Wij niet. Volgens mij rijn we ook alleen maar kampioen geworden omdat we bij zwakke teams waren inge deeld. Bij Meervogels ligt dat anders. Die gaan het vol gens mij in de landelijke klasse weer maken," Om daarna te vervolgen; "Mis schien hadden we Meervo gels op een lagere score kun nen" houden. Maar we rijn helemaal niet gewend om achter tel staan en mentaal kregen we dan ook een 'dreun' toen het na vijf mi nuten al 2-0 stond". Begrijpelijk, want Meervogels ging schitterend van start. Een in aanvallend opzicht groots spelende Frank Nij- enhuis speelde daarbij de belangrijkste rol. Hij gooide in die beginfase vla een doorloapbal en een straf- worp twee ballen door de korf. Aanvoerder Kees'van Kalkeren: "Frank is een ta lent. Dat staat vast. Als hij goede leiding krijgt kan hij heel ver komen. Want hij beschikt nu al over beheer sing en techniek". Niets Pat bleek in de openingsfase toen Meervogels dus snel op 2-0 kwam. Het tweede aan- valsvak *bakte' er echter niets van. Deels omdat vooral Kees van der Kooij voor ODO sterk verdedigde maar ook omdat Marga Geerts, Wil en Bert Ever- aars en Jan van Cooswüli- gen faalden. Zij bleken in de eerste helft niet '*b staat te scoren. Arie van Hingen voor ODO wel waardoor een 2-1 ruststand op het sco rebord verscheen. Na rust duurde het opnieuw lang maar tenslotte kwam het tweede aanval svak toch tot scoren. Via e bal scoorde Wil Everaars de derde Zoetermeerse treffer. Waardoor het derde vak zijn aanvallende capaciteiten mocht bewijzen. Niet zonder succes want Gerda Minnaar scoorde van onder de korf. Drie minuten later werd de marge echter alweer terug gebracht door Martin Bos man die voor ODO een straf worp raak schoot. Toen het eerste aanvalsvak weer ging aanvallen was het ver zet van ODO gebroken. Op nieuw was het Frans Nijen- huis die van afstand 5-2 aan tekende. Waarna Kees van Kalkeren het halve dozijn onder de korf volmaakte. Het kwam in die slotfase steeds meer vast te staan dat de conditie van ODO niet voldoende was om de goed lopende aanvallen van Meer vogels te stuiten. Meer dan eens moest een Maaslandse korfballer rijn opponent los laten waardoor tal van kan sen ontstonden. Jan van Gooswillïgen greep die aan om nog twee keer te scoren en daarmee Meervogels in de derde klas landelijk te 'L. Vanavond de eerste huldigingen Van onze sportredactie Vlaardingen De kring- kampioenschappen van de ZRO worden van avond in bad "Wipmo len" in Gorkum geopend met de lange baan en dat wordt direct at een confrontatie tussen VZC (Vlaardingen) en Devel (Zwijndrecht). Beide clubs nemen op de 800 en 1500 meter het me rendeel van de series voor hun rekening en gezien ook hun grotere deelname dan vorig jaar, is het bij voorbaat al een uitgemaakte zaak dat de Ylaardingse Zwem Club in het zicht van het vijftig jarig be staan de hoogste eer voor zich gaat opeisen. De Zwembond voor Rot terdam en Omstreken heeft er dit jaar goed aan gedaan om een zg. tweede limiet ïn te stel len (twee procent boven de eerste) en niet te veel met lege series te zwem men. Voorzitter Zwem- commissie Jaap Maas dam: "Het is voor dege nen die wel de eerste limiet hebben gehaald (vijf procent boven li miet voor Nationale) veel prettiger met volle series te zwemmen." In feite is dat de enige nieuwe ontwikkeling van de RO, die door de sterke uitbreiding van de regioclubs achter kring Den Haag de grootste in ons land is en waar men met een soort "leedwezen" de zwakte van de echte Rotterdamse clubs aan ziet Jaap Maasdam: "In Rotter dam is maar één club die zich de laatste twee jaar sterk heeft ontwikkeld (R, red.), zodanig dat .de namen van een Eline Hemt en Maritzka van der Lin den nu al tot de verbeelding spreken." De kracht van R ligt dan ook in een optimale begeleiding van trainer Dries Peute, die jammer genoeg weinig medewerking krijgt van de overige dubs in Rotterdam. Hoewel het talent nog steeds overvloedig is. Daar om doet het niet vreemd aan dat Dries Peute zelf op.de scho len de zwemtalenten tracht los te weken. Medailles Een overzicht leert dat VZC vorig jaar tot 84 medailles kwam, waarvan alleen al 48 goud. De vel eiste 54 medailles voor zich op en het Schiedamse SZC 25. Rotterdam kreeg er 20 ZPB uit Brendrecht 18. De 16 deelnemende dubs zijn De vel, LAC, Lansingh, Kempvis, Merwede, Nautilus, Poseidon, PCG. Rotterdam, Rijnmond, RZPC, SCOM, Strien. SZC, VZC en ZPB. De wedstrijden vanavond begin nen om 18.30 uur en het volledi ge programma ziet er als volgt uit: zaterdag 14 juni vanaf 16.45 uur in het Kolpabad te Vlaar dingen; maandag 16 juni vanaf 18.30 uur in het Combibad in Dordrecht; woensdag 18 juni vanaf 18.30 uur in het Combi- bad in Dordrecht; vrijdag 20 juni vanaf 18.30 uur in het Combibad in Dordrecht en za terdag 21 juni vanaf 16.45 uur in het Kolpabad in Vlaardin gen. -Vlaardingen Fysiothera peut Nico Houdijk houdt zaterdag een open huis iigzijn nieuwe praktij- kruimte dat in enkele maanden tijd aan de i. Stadhoudersweg 1 in Ho- ly is* verrezen. Maandag 16 juni gaat hij in zijn r praktijkruimte beginnen. Vlaardingen In de kan-1 tine van Zwaluwen werd zaterdagmiddag een klein feestje ge- vierd. Het vierde team van de vogels heeft na- roelijk met a1 gewon- nen van Unicum 3 in de reserve derde klasse C. van de KNVB. Het kam- pioensehap is daarmee een feit geworden, het- - geen inhoudt dat Zwalu- wen 3 za! promoveren naar de reserve tweede klasse van de KNVB. De junioren van Zwaluwen hebben dit seizoen ook enkele kampioenen in hun midden en dat zijn Zwaluwen BI, CI ea C3. rot l'.VlaanSln&n'Het totaal aantal diptómaV dat VZC aan A- en B^nirristen heeft uitgereikt Is tóf /-Husver 321. De laatste 'groep bestond uit 17 zwem- ".mere, waarvan er voor het A-diploma slaagden: Johanna - Alphen, Monique Boon, Elisa- beth van der Marei, Mariette 'van Wijkj Jaqueline Claas, Des- - irée Verhagen, Samira Rans- huyzen, Etienne Essenveld, Pa- Ink.Stan de Jong, Patrick van Vngt, Pïeter Franken, Robert "van der Knaap en Etien West- -'dijk. het B-diploma slaagden: - Aïïnemieke de Bloois, Lydia LKievit, Johanna van Leeuwen, 'Diana Lobo, Rian van der Moe- zei, Estelle Peet, Cora van der /.Weel, Dietrich Hemperuus. Vlaardingen Ook dit jaar organiseert de Vlaar- dingse Hengelaarsbond een competitie, waarbij het er om gaat de grootste vissen te vangen. Dit jaar zijn er vijf klassen: voor Karper-Kroeskarper-Bra- sem-Zeelt en Paling. De competitie staat open voor alle leden en houders van een „Singel- of-V ij verver gunning". De competitie is ingedeeld in tien wedstrijdavonden, telkens te houden in een ander viswater, en de deelname is kosteloos. In de maand juni wordt gevist Op 10 juni in Park 't Nieuwelant: 17 juni in de Wïardi Beekman- singel en op 24 juni in de singel van de KoningLnnelaan, elke avond van 19.00 tot 21.00 uur. Maassluis Het eerste gedeelte van het bedrijfsvoet baltoemooi van VDL werd zaterdag afgesloten. De twaalf bedrijven, die hadden ingeschreven werden in twee poules van zes teams verdeeld. Het druk bezochte toernooi werd ondanks het warme weer vrij vlot afgewerkt. van poule A waren: 1. De Haas, 2. Van Geest/Loodswezen en 3. Ruysbroek/De Groot. De beste drie van poule B waren 1. PTT, 2. Gebr. Tomaello en 3. Koffe- inan/HagoorL De eerste drie teams van de twee poules gingen over naar de 12- ■nales, die aanstaande zaterdag op het-VDL-terrein zullen wor den gehouden. De finalisten Van onze sportredactie Vlaardingen Het voet balteam van Fontijne heeft een elftal van de Russi sche handelsdelegatie uit Amsterdam met S—1 ver slagen. Bij de rust stonden de Vlaardingers al met 2—1 voor en daarna gaf de conditie voor de jonge re spelers van Fontijne 'de doorslag. Ma afloop" werd de Vlaardingse winst op gepaste wijze gevierd en mocht Fontijne terugzien op een geslaagde interna tionale ontmoeting. CV ey Van onze sportredactie Vlaardingen In het laat ste competitiegebeuren heeft Maassluis zich niet kunnen revancheren voor de smadelijke ne derlaag, zaterdag bij NIO. Het moest nu zijn meerdere erkennen in Fluks uit Noordwïjk. Fluks draaide de laatste weken voortreffelijk, terwijl Maassluis naar zijn vorm liep te zoeken. Het werd op alle fronten overtroefd door Fluks en moest dan ook in een sportieve wedstrijd met 10-5 de eer aan Fluks laten. Fluks maakte in de beginfase dui delijk zijn bedoelingen bekend en nam met twee zuivere tref fers een 2-0 voorsprong. Janne- ke van Bergen verkleinde de achterstand tot 2-1, maar Fluks had hierop zeer snel een ant woord. Het liep weg naar 4-1, alvorens Rob Koevoet voor 4-2 zorgde, via een strafworp. Maar nog voor de rust werd het nog 5-2. Na de hervatting legde Fluks de zwakke plekken in de Maasslui- se formatie bloot en liet zijn hielen zien. Het liep weg naar een onoverbrugbare voor sprong. Met de regelmaat van de klok scorend werd het 9-2 in het voordeel van de Noord- wijkers. Bij deze stand nam Fluks duidelijk gas terug, maar Maassluis kon er niet ten voile van profiteren. Want juist in deze fase moest men met elf spelers verder gaan, omdat Wil- ma Nieman last kreeg van een knieblessure. Zij kon niet meer verder spelen. Toch kwam Maassluis wat terug. Via een afstandstreffer van Maarten van Bergen werd het 9-3 en het werd zelfs 9-4 door Jan Wijnhorst, die een door loopbal doeltreffend afrondde. Fluks verhoogde weer het tem po en nam het zekere voor het onzekere en maakte de tien vol: 10-4. In de slotfase was het Henny Nieman, die nog voor een draaglijker uitslag zorgde door van ver raak te schieten: 10-5. Maar verder kwam Maas sluis niet. ding op de competitie in de verdrukking raakte? Verwacht mag worden dat Maas sluis in het volgend seizoen met een goede voorbereiding weer hoge ogen gaat gooien. Datzelf de mag verwacht worden van Oranje Nassau, dat net de boot miste. Terugslag Mei vier nederlagen op een rij sluit Maassluis de toch o zo succesvolle begonnen competi tie af. Wellicht was dit toch de terugslag op een minder suc cesvol verlopen winterseizoen. Of was het de terugslag op een druk gestart seizoen, waarin de afronding van de kantine cen traal stond en de voorberei- Handhaven Hel volgend seizoen zullen voor al Oranje Nassau en Maassluis zich waar moeten maken, ter wijl Vlaardingen in de tweede klasse zeker kansen heeft om zich daarin te handhaven. Spi rit tenslotte heeft zich dit sei zoen kunnen handhaven en zal dat in het komende seizoen kunnen kontinueren. Ondanks het feit, dat de competitie net afgelopen is, zijn de clubs reeds volop bezig voor de com petitie '75-'76. Van onze sportredactie Vlaardingen Bij tweedeklasser CION heeft Piet Reygersberg de voorzittershamer overgeno men van Jaap van den Hengel Op de algemene ledenvergade ring kwam de volgende bestuur tot stand: Cees Goudswaard se cretaris, Jaap van Saus pen ningmeester, Joep S aarloos tweede voorzitter, Arie van Vliet wedstrijdsecretaris en Toon den Broeder en Arie van der Waal leden. In verband met het 25-jarig bestaan kwam de jubileumcommissie te bestaan uit Martin Honders, Sjaak Don en Leen van der Lee. Van onze sportredactie Vlaardingen Het nieuwe seizoen voor de tafelten- niscompetitie start in de week van 8 tot 13 septem ber in de landelijke afdeling en in de afdeling Rotterdam voor de junioren op zaterdag 13 septem ber. Voor de ttv Radio Molenaar zullen Hans Jaap ®?%l- Oppenheim, René van Dijk en Raymond van Bergen 3 15 Bij de senioren is Wim Vermaas de enige speler die in het afge lopen seizoen het „volle pond" scoorde. Hij kwam namelijk tot 100% in Intiem 8, dat toen kam-- pioen werd met P. van Hoven (96%) en J. W. Oppenheim A ad van Opstal voor het eerst voor de senioren uitkomen. winnaar geworden van de per soonlijke prestatieprijs met de mooie score van 96%. Anne van Wijk werd tweede met 89% en Eduard v.d. Bout derde met 88%. Aad van Opstal is ook eerste geworden op de Nederlandse ranglijst in de groep B-G., het geen als een zeer goede presta tie gezien mag worden. Cor de Winter klasseerde zich als ze vende. In de kampioensgroep bereikte Hans Jaap Oppenheim de vierde plaats. Van onze sportredactie Vlaardingen - In de strijd om het clubkampioen schap van VDV is de spanning weer iets toegeno men in de kopgroep. Leider Diek van der KerkhoffVan rl<»r K n naIV moest in twee partijen namelijk 3 punten afstaan; ïvuaaji Hij verloor van Leen Tom, die nog punten moest! jT, verzamelen teneinde zich in het eerste tiental te I plaatsen. Terwijl hij het andere punt moest afstaan aan Biel, die uit twee partijen drie punten verzamel de omdat hij zegevierde over Van Splunter. De tweede plaats is wat vaster in Biel—Van Splunter 2—0 handen gekomen van Wrni Heu- Huys-Tamboer 2-0 veltnan, dte Van Oudheusden Buyse-Boudewijns 2-0 versloeg na een mooie damcom- Autar—Tedia l—t binatie. van den Kerkhoff—Biel 11 Van den Kerkhoff—Torn 0—2 De uitslagen waren: Lensveit—Verburg 0—2 Van Hertum-Van "Woerden 2-0 Weinchard-Vermeulen 0—2 Heuvelman-Van Oudheusden 2-0 W. den Breems—Niestadt 0—2 Mast-Jden Breems 2—0 Jagroep—Nentjes 0-2 Biel-Splunter 2—0 Elenbaas—K. Bolderheij 0—2 Mast-J. denBreems 2-0 Tom—Van Splunter 0—2 Rotterdam Hans van der Knaap (Verburch/Olympus-^O), verrichtte een goede prestatie bij een internationale snelwan delwedstrijd in Rotterdam. De 10 km. voor de B-junioren liep hij in een tijd van 58 min., 27,8 sec. Weliswaar geen persoonlijk record, maar daarvoor was het weer te warm. Eerste werd de Brit M. Dunian, die een tijd maakte van 46 min., 11,6 sec. Hans werd voorlaatste voor een Brit Hugo Veenker (Olympus- *70) was onverwacht niet aan wezig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6