SCHIEDAMSCHE COURANT i vekt onrust kt ooiaiversneLling in onderwijs Bestuur Rijnmond- MTS: GO® NIGJWS! Protesten huurverhoging gebundeld naar huiseigenaars JA, Ik D<E PRO€f jFeest voor zestig liter mode die morgen ook nog mode ïs KREUGER Bowliiigcentrum dient aanvraag voor hinderwetvergunning in W a terrecreatie in studie Zanevelder hersteld 3 Hoek rekent op zelfde dividend Vaderdag Flat voor staartklok opengebroken Gerenoveerde Auto raakt Yoetgangertje Bouwplan Bilderdijklaan Anti-abortus actie levert slechts 2500 handtekeningen op Herstelwerk Grote Kerk woningen Donderdag 12 juni 1973 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - .6 pagina's 100ste jaargang no. 25339 Broersvest 3 - telefoon administrate 268091 - redactie 262566 - klachtondienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ^tiiifiiiiiiiiiiffiiiui'iEiiiiinitiiiiiiitiiiiiiinitiiiiiijiiiiitiitiiiifinifiiDiftitiiiiininiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKitiiiiiHrtiriiiiiiiiiiiiiHirfiiiiifitiiiiiimiiiiru^! 1 ïlk ben zo blij dat de Nieuwe 1 Damlaan weer open is, dat ik ruim vijftienhonderd Schiedam- se kinderen een gratis feest aanbied in de sporthal Mar- 1 griet". 3 Zo kondigde gisteren pomphou- der A. Ouwerüng het grote feest, met onder meer Peppi en Kokkie aan. Voor de kinderen 1 was het wel echt gratis. Limo- nade, een verrassing en prachti- I ge prijzen. Maar die waren wel betaald door hun vader, die slechts een - gratis - toegangs- 1 kaart had kunnen krijgen nadat hij eerst minimaal zestig liter benzine (van de heer Ouwer- ling) in zijn tank had laten gooien... liiiiiiiiiniiiiuniiiEiiiiiiiiiiiiiiiumiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiniiriiiiiüiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniintHiiüiniiiKitë mimiiNmintuiiiiiiiiiiiimiiinnimimiimiiiiiiiiiiiiiiimiiitiiiiiimiiimmiiiniiiumiHiiumiinnmiiiHiiiuiitiiramlimi Schiedam - De president-commis saris van de N.V. Hoek's machi ne- en zuurstoffabriek, mr, F. Roos, heeft er vertrouwen in, dat over 1975 eenzelfde divi dend kan worden uitgekeerd als over 1974 (12 pet in contan ten en 10 pet in aandelen ten laste van de agioreserve). Hij zei dit woensdag tijdens de jaarvergadering. De directie is gematigd optimis-' tisch over het resultaat tot op dit moment. Zij baseert zich daarbij op de eerste vier maan den van het lopende boekjaar. „Er zijn voorlopig nog geen ef fecten van de recessie merk baar", aldus de heer W, J. Hoek, president van de directie. De financiële positie van het be drijf is zodanig, dat de investe ringen voor uitbreiding voor het grootste gedeelte uit eigen middelen kunnen worden gefi nancierd. ADVERTENTIE. Mode voor mannen, die wel helemaal anders is en nieuw..en apart, echt mode, die ook „morgen" bewonderende blikken trekt. herenmodezaak van SchFedam Srootavait 6 Tel.: 2G.S2.06 Maassluis - De BV Exploi tatiemaatschappij „Run" in Maassluis heeft een hinderwetver gunning aangevraagd voor haar bowlingeen- trum aan de Zuidvliet 12. Burgemeester Van Dijke weiger de- op donderdag 30 mei dit centrum officieel te openen om dat kort tevoren was gebleken dat de machines in het centrum zoveel lawaai veroorzaakten dat dit in strijd is met de Hin derwet Het lawaai zou vooral 's avonds hinderlijk zijn. Schiedam - Op klaarlichte dag is uit een flatwoning aan het Cho- pinplein een Friese staartklok gestolen. Het stuk antiek verte genwoordigt een waarde van 3000 gulden. De 48-jarige eigenaresse C.H.W. ontdekte de diefstal toen zij 's-avonds om zes uur thuis kwam. De voordeur was met een breekijzer opengebroken. Ook een blauwe deken is uit het huis verdwenen. De politie ver moedt dat de dader in dit stuk beddegoed de klok heeft gewik keld om er ongemerkt het trap penhuis mee uit te lopen en het m een gereedstaande auto te laden. De ontdekking van het lawaai werd pas een dag voor de offi ciële opening gedaan tijdens het „inrollen" van de baan. De burgemeester liet toen weten dat hij niet zou komen en de Maassluise politie verklaarde daarop dat als er 's avonds toch gekegeld zou worden, er onmid dellijk proces-verbaal zou wor den opgemaakt. In allerijl werd nog geprobeerd de ruimte voldoende te isoleren, maar na metingen van Bowling Nederland bleek het lawaai toch nog te erg. De officiële opening ging toen wel door maar wel zonder burge meester Van Dijke. De stukken van de aanvraag lig gen ter inzage op de afdeling algemene zaken van de ge meentesecretarie, Govert van Wijnkade 30 in Maassluis, inaassluis. Schriftelijke bezwaren kunnen tot dinsdag 17 juni worden in gediend bij het gemeentebe stuur. Men kan tot 24 juni om 10 uur ook mondelinge bezwa ren indienen bij de gemeentese cretarie. Maassluis - Het Maassluise ge meentebestuur gaat het initia tief nemen tot een bestudering van de problematiek van de waterrecreatie in regionaal ver band. Daartoe wordt een werk groep opgericht, waarin de ge meenten Vlaardingen, Maas land en Maassluis, de provincie Zuid-Holland, het openbaar li chaam Rijnmond, het Hoog heemraadschap van Delfland, de stichting Midden-Delfland, het recreatieschap De Lieke- vaert en de Stichting Water- sportcentrum Vlietland zich kunnen laten vertegenwoordi gen. Onder meer de situering van een eventuele nieuwe jachthaven zal bekeken worden. Schiedam Leraren en leerlingen van de Rijnmond-MTS aan de Prins Maurits- straat ondervinden dagelijks hinder van de vele herzie ningen in het onder wijs. In het jaarver slag over 1974 zegt het bestuur van de MTS dat er onrust en onzekerheid heerst. Er zijn vele commissies in het leven geroepen en talloze rapporten ver schenen. Commissies die alvorens zij tot een eind rapport konden komen, veelal reeds achterhaald waren door nieuwe com missies. Het is een stroomversnelling die zowel bij leerlingen als leraren de nodige onrust veroorzaakt", klaagt het bestuur in het rapport. Het vindthet dan ook niet ver wonderlijk dat onder deze om standigheden de leerling bij hel bepalen van zijn studierichting - zich. afvraagt .ïn-Jjocuerre- zijn huidige motivatie over'vier jaar nog opgaat. Ook de leraren vre zen dat zij over een bepaalde tijd hun huidige bevoegdheden wel eens kunnen kwijt raken. Veel leraren volgen op het ogen blik de zogenaamde applicatie- cursussen om zich zo "te wape nen tegen de onzekerheid." Om dat bij het opstellen van het lesrooster nog niet bekend is wanneer de cursussen worden gegeven, heeft het bestuur het moeilijk gehad om alles in goe de banen te leiden. Bovendien legt het volgen van de cursus tot verbreiding van de kennis een extra druk op het 'gewone' werk van de leraar, aldus de samenstellers van het jaarver slag. Schiedam - De 4-jarige Ruby R uit Schiedam ïs met een hersen schudding en enige kneuzingen naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Op de Vlaardmgerdijk was de jongen aangereden door de 32- jarige Vlaardmgse automobilist J. de K., nadat hij plotseling de rijweg was opgerend. Maassluis - Of het aannemingsbe drijf Hartog b.v. in 's-Graven- deel een stuk grond bij de Bil derdijklaan mag kopen beslist de Maassluise raad tijdens de eerstvolgende vergadering. Op het terrein wil Hartog 85 wo ningen bouwen, waarvan 45 in de vrije sector en 40 in de premie-koop sector. Het voor- bereidingskredïet en de kredie ten voor het bouwrijp maken van de grond worden de raad voorgelegd in de vergadering van 24 juni. Het woningbouw plan is ontworpen door het Maassluise architectenbureau De Bruijn BNA. Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van de landelijke ac tiegroep Redt het ongeboren kind is teleurgesteld over het verloop van de handtekenin gen-inzameling ïn Vlaardingen. Slechts 2500 Vlaardïngers heb ben de 1 ijsten getekend. ïn een persbericht verklaart de groep dat dat „nog een te ge ring protest is tegen dit kwaad". Dat kwaad is dan in de ogen van de actievoerders het legaliseren van abortus. De plaatselijke afdeling van de NVSH is, toen bekend werd dat Redt het ongeboren kind ook in Vlaardingen actief zou worden, met een tegenactie begonnen. „Teken niet op de anti-abortus lijsten" propagf-erde de "NVSH. Deze tegenactie is blijkbaar niet 20nder succes verlopen ge zien de geringe oogst van het comité Redt het ongeboren kind. Volgens de anti-abortus propa gandisten, die zichzelf in de „underdog"-positie manoeuvre ren door herhaaldelijk te ver klaren dat zij te weirug publici teit krijgen, ïs het inzamelen van handtekeningen een tijdro vende bezigheid. Daardoor heeft het comité slechts twee Vlaardingse wijken kunnen „bewerken". Een kwart van de in deze wijken wonende stemgerechtigden heeft zich tegen de legalisering uitgesproken. De actie in Vlaar dingen is hiermee afgesloten. Schiedam - De bewonersvereniging Schiedam-Zuid gaat nog deze week de 3000 formulieren ophalen die in de wijk zijn verspreid voor het weigeren van de komende huurverhoging van acht procent. Gebun- ïcsorteerd worden de brieven dan naar de "Het ware te wensen dat een en ander in een wat minder gefor ceerd tempo zou kunen gebeu- ren" zegt het bestuur en geeft daarbij zelf de oplossing: "Dit kan alleen als men nu eens ophoudt telkens weer nieuwe wijzigingen voor te stellen en in te voeren". Op de MTS waren aan het begin van dit jaar 340 leerlingen inge schreven uil 24 gemeenten waaronder Vlaardingen, Schie dam, Maassluis, Hoek van Hol land, Maasdijk en Maasland.' Over de prestaties had men vo-' rig jaar niet te klagen. Bij de overgang van eerste naar twee de klas 79% 79 van de leerlin gen bevorderd. Van de tweede naar de derde klas (stagejaar) 88% en van derde naar vierde klas zelfs 100%. Van de 65 eind examenkandidaten slaagden er 62 oftewel 95%, deld en gesorteerd betreffende huiseigenaars gestuurd. Deze maatregel maakte voorzitter A. Zwembom deze week be kend op een protestvergadering in het verenigingslokaal aan de Zwartewaalsestraat. De bijeen komst wgrd bezocht door 51 wijkbewoners, die vonden dat de eigenaars Rebeko. Kok-be heer en onder meer de Vereni ging Volkshuisvesting eerst maar eens de huizen moeten opknappen. „Door bet massaal weigeren van de huurverhoging kunnen we pressie uitoefenen om de wo ningen te laten renoveren en de verkorotting van de wijk tegen te gaan", aldus de heer Zwam- bom, „wanneer wij de formu lieren met vijf man van de huurgroep ophalen en de pro testen gebundeld opsturen heb ben de wijkbewoners tenminste niet het idee dat zij alleen tegen, wispelturige huisbazen opbok sen. Zij voelen zich dan niet alleen". Maassluis - B. en w. willen de raad tijdens de eerstvolgende vergadering voorstellen de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente een renteloze lening van 85.000 te verstrekken. Het geld is bedoeld voor her stelwerkzaamheden in het inte rieur van de Grote Kerk. i Vlaardingen - Op donderdag 19 juni om 4 uur zal wethouder Goudriaan de eerste vijf volle dig gerenoveerde woningen van Vlaardingen overdragen aan de bewoners. Deze woningen hg* en aan de Nieuwe Zerkstraat !>0 tot en met 58 en worden geëxploiteerd door de rk wo ningbouwvereniging Ons Ideaal. Nog voor het eind van dit jaar zijn de herstelwerk zaamheden aan de Zak kende Zanevelder, de langzaam wegzakkende flat aan de Burgemees ter Z'neveldstraat in Maas*.is, zodanig ge- vordcid dat de vijftig leegstaande woningen weer betrokken kunnen worden. Na een periode van ruim zes jaar onze kerheid en een financie* ie strop van bijna tien miljoen gulden. Meer over het Maassluise mysterie dat jarenlang gemeente, woningstich ting, ministerie en aan nemers bezig hield op pagina vier. Dezé krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam; adres: woonpl.: tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen tjaar: Antwoordnummer 034, Rotterdam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1