BLO 0 T IN DE HOEK üe' liggen er nu Pakken wat je pakken kan m Hl m mmi 99 'MWÊêÉÈm «git Zwervende Duitsers over de grens gezet Maaslanders exposeren Bedrijf viert feest Alweer Noordzee haring Opnamen Tourix folkfestival op Hilversum 1 Gronduitgifte nader verklaard MËmm Geld zomeraetivxteiten SG vloeit naar Passage Theater ■v. a :vr-;iK Informatie voor filmers LvABenl'Ernst Casü4. VRIJDAG 13 JUNI 1975 3 Schiedam - Twee Duitsers die zonder geld en legitimatie pa pieren in de Gorzen rond zwierven zijn over de grens gezet. Buurtbewoners hadden de politie gewaarschuwd dat er in de wijk twee "verdachte" jongens rondliepen. Op het politiebu reau vertelden de 16-jarige M.W. uit Aken en de evenoude C.S. uit Hamburg dat zij dit weekeinde liftend Nederland waren binnengekomen. Na overleg met de parketwachter en het consulaat zijn de jongens overgedragen aan de Westduit- se politie. Maasland In het expositiecen trum De Rozenhof zal morgen om half vier de tentoonstelling "Verborgen talenten in en uit Maasland" worden geopend door wethouder J. Kwakkel- stein van culturele zaken. Aanvankelijk zag het er naar uit dat er voor deze expositie nau welijks of geen belangstelling bestond- Uiteindelijk meldden zich toch nog 25 deelnemers die nu allerlei voorwerpen tentoon stellen. De expositie duurt tot en met 21 juni. De Rozenhof is dagelijks van drie tot vijf uur en 's avonds van half acht tot negen uur open (behalve zater dag en zondag). Vlaardingen - De Vlaardingse vestiging van Dresser Europe S.A. viert vandaag het twintig jarig bestaan. Dresser is een onderdeel van het wereldcon cern van dezelfde naam. In Vlaardingen werken zo'n ze ventig personeelsleden. Vanavond wordt voor de werkne mers een informele avond ge houden in het Delta hotel aan de Maasboulevard. Bij het be drijf worden pijpenreinjgers en pijpenuitzetters gemaakt, die worden verkocht aan de olie raffinaderijen. Bovendien brengt het bedrijf pneumatisch gereedschap op de markt Vlaardingen - De Vlaardingen TS heeft 174 kantjes haring de ha ven binnengebracht Het was de vangst van 7 schepen, die zich nog op de Noordzee bevin den. De opbrengst op de afslag in het Visserijmuseum: kleine maat jesharing 501 gulden, extra klei ne 294 gulden en de grote maat jes haring 2B6 gulden per kant je. In De Vlaardingen 110 heeft een dag eerder 164 kantjes van ook ^7 schepen aangevoerd. De op brengst: kleine maatjes haring 504, extra kleine 320 en grote maatjes haring 300 gulden per kantje uit de Noordzee. De -Vlaardingen 153 heeft 199 kantjes Noordzee haring en 6 kantjes makreel van eveneens 7 sèhepen afgezet aan de Vlaar dingse wal. De prijzen: kleme 500, extra kleine 324, grote maatjes haring 300 gulden per kantje. De makreel leverde 79 gulden per kantje op. Vlaardingen - De opnamen die de KRO-radio heeft gemaakt van het op 5 mei gehouden folkfes- »ral van Assurancetrourix in Triangel in Vlaardingen, wor den in de maanden juli, augus-- tus en september uitgezonden. De opnamen women steeds op vrijdagavond tussen zeven en half acht uitgezonden via Hil versum 1 op 402 meter, midden- tolf. De uitzenddata zijn: vrij- ag 4 juli. 18 juli, 1 augustus, 15 augustus, 29 augustus, 12 september en 26 septemher. Op vrijdag 27 juni en de andere tussenliggende vrijdagavonden wordt in plaats van folkmuziek couarygejengel uitgezonden. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen heeft een folder uitgebracht waarin alles wordt verklaard over gronduitgifte. De 32-pagina's dikke uitgave is gratis verkrijgbaar bij het ge meentelijk voorlichtingsbureau, Achter het Veerplein 18. Er rijn 1250 exemplaren beschikbaar. Hoek van Holland - Op het eerste gezicht lijkt de 500 meter lange strook strand en duin op de grens van 's-Gravenzandc en Hoek van Holland als twee druppels zeewater op de aanpalende stranden. Schijn bedriegt: dit terrein behoort vanaf volgende week toe aan de naturisten. Ofwel aan hen, die het liefst in hun niksie recreëren, misschien met als enig kledingstuk een zonne bril. Vanaf volgende week zeiden we toch? "Ach welnee" grijnst een flink gebruind jongmens ons vanaf een kanjer van een bulldozer toe, "Blote mensen liggen hier al jaren. Zolang als ik hier langs het strand werk heb ik ze al gezien. En wat dacht je met dit mooie weer? Wachten op volgende week zeker. Nee hoor, d'r liggen er nou al genoeg Hij blijkt overigens een van de weïruge mensen te zijn, die haarfijn kunnen uitduiden waar het omstreden stukje naaktrecreatie plaats pleegt te vinden. Gewapend met een balpen schetst hij tot in de details waar de "bloterik- ken" te vinden zijn. De overige aangesprokenen, allemaal toch ook best lucht ig gekleed, konden op geen stukken na vertellen waar de allerluchtigt geklede va kantiegangers te vinden zou den zijn. Wat dat betreft kan de deelge- meenteraad van Hoek van Holland gerust zijn: het naaktstrand ligt zeer goed verborgen. Vlak voor de plaats waar enkele zeer brume en blote heren heer lijk lagen te zonnen vroegen we een stel, dat langs de branding rende als een STER-reelame-paartje, of ze het naaktstrand wisten. Nul op het rekest. Nochtans was vanaf die plek reeds een blo te bil rnet het blote oog zichtbaar. Politie was in geen velden of wegen te 2ien. En toch zijn de naakte recreanten op dit moment allemaal nog straf baar. "We hebben van de week al wel een paar keer politie gezien" vertelt een Schiedams naturisten-echt paar "maar die deden niks. Ze schijnen er vorige week wel een aantal weggestuurd te hebben, omdat het toen echt opeens veel te druk was. Maar nou is het lekker rustig". Inderdaad. Behalve de Schiedammers met hun twee schattige blote kin dertjes en de eerdergenoem de heren, is hei naaktstrand nog gehuld in een maagdelij ke rust. Af en toe wandelt een geheel" gekleed persoon, de schoenen in de hand, langs de duinenrij. Zeker om te kijken of het echt waar is, van dat naakt strand. Naaktstrand of niet, in Hoek van Holland zitten "ze" er al lang. 1 A,/s Mouth and Little Eve; goed om het Passage Theater in Schiedam voor 70% vol te krij gen. Om het totaalprogramma te organiseren deken Berg en Pillard niet aan een pro grammacommissie: „Het goed functioneren van een dergelijke commissie heb ben wij vrijwel nergens kun nen constateren". Het moet de taak worden van de SG, begeleid door een commissie besta Einde uit: wethouder Visbeen-Stroman, twee ge meente- en één stichtings raadslid, vertegenwoordi gers van Zoldertheater, Pop pentheater, Vrienden van het Museum, Orgelcommis sie, iemand van de amateu ristische kunstbeoefening, Henk Berg en een beroeps- functionaris van de SG. De programmering moet uitslui tend m handen zijn van be* roepsfunctionarissen. De SG wil 90.000 gulden beste den aan dit programma. In het eerste seizoen wordt re kening gehouden met een bezettingspercentage van ongeveer 50 procent, hoewel het bezoek en (dus de in komsten) een grote onzekere factor is, aldus Berg en Pil lard. Voor de hele passieve cultuur in Schiedam inclu sief de andere theaters komt men tot een bedrag van 185 000 gulden. Voor het sei zoen 1976/1977 als men een- Schiedam - „Programmeren is pakken wat je pakken kan". Aldus Ruud Pillard, direc teur Schiedamse Gemeen schap en samen met Henk Berg, exploitant Passage Theater samensteller van het rapport „Passieve Cul tuur", dat onlangs werd aangeboden aan het ge meentebestuur. Een uit spraak die vooral betrek king heeft op het tot nu toe gevoerde (wflnlbcleid over de programmering van het Passage Theater. De SG heeft een tijdelijk mu ziekprogramma samenge steld voor het theater. Er is een post van 10.00Q gulden beschikbaar. Dit geld was eerst uitgetrokken voor de zomeractiviteiten, die geen doorgang vinden omdat men. vindt dat er al genoeg feeste lijkheden waren rond het 700-jarig bestaan. Om voor dit bedrag uitsluitend een klassiek programma samen te stellen zoals eerst de ge dachte was is men terugge komen. De stichtingsraad vond het niet reëel alleen klassieke muziek te brengen. Boven dien is de toekomst van het Gewestelijk orkest die dit zou verzorgen erg onzeker. Voor deze tien rrnlle en de vijf mille van het vuurwerk dat ook niet doorgaat, heeft de SG nu een program mafatje) samengesteld van acht voorstellingen voor let terlijk jong en oud. Inder daad is hier van de stelregel itgegaan: „Pakken wat je pakken kan". Zekerheid voor alles: het uit gangspunt voor een volle zaal is de Vader Abraham Show. Evenals met de John ny Hoes Show wordt gere kend op een volle bak. De andere voorstellingen: Trio Louis van Dijk, Pïm Jacobs en Chris Hinze (verwachte bezetting 55%), Popgroep Cardinal en Big Mouth and Little Eve (70%), Trio A, tklassiek) m aula (55%), Her man.van Veen (80%, nacht- eoneért popgroep Kayak (70%) en een optreden van het Gewestelijk Orkest met Marie Cecile Moerdijk (55%) en een loop-in concert van het Gewestelijk Orkest in september. Het programma is samenge steld na overleg met de be trokken artiesten of theater bureaus. „Hoewel het moei- lijk zal zijn op dit moment geschikte data te vinden me nen wij dat er nog mogelijk heden zijn om dit program ma uit te voeren. Hierbij merken wij wel op dat het noodzakelijk kan zijn om m een of meer genres andere groepen of artiesten aan te trekken", aldus het dagelijks bestuur van de SG. De totale uitgaven voor dit programma worden be raamd op 42,950 gulden en de inkomsten op 28.330 gul den. Het nadelig saldo van 14.620 gulden zal dus wor den opgevangen door de 10.000 gulden van het Ge westelijk Orkest en de 5000 gulden die oorspronkelijk voor het vuurwerk was be stemd. Als de toegangsprijzen (nu ge schat op 7,50, 10,- en 12,50 voor Passage; 5,- voor aula Stedelijk Museum en 10,- en 15,- voor het nachtconcert) worden ver hoogd met ongeveer een rijksdaalder zou de SG nog een negende voorstelling kunnen brengen „met een groot aantal bekende arties ten". Het is een wat moeizaam be gin - dat overigens nog door stichtingsraad en college moet worden goedbevonden - voor een totaalprogramma voor het Passage Theater. In de nota „Passieve cultuur" willen de samenstellers Pil lard en Berg dat er in prin cipe één voorstelling per week komt naast de gewone filmvoorstellingen. Dat be tekent dat er in de periode van september tot en met mei 25 30 andere dan film voorstellingen moeten wor den gegeven. Liefst op don derdag of vrijdag, in tweede instantie op dinsdag en nooit op woensdag - voet balavond bij uitstek. Ook wil men als het enigszins mogelijk is in de toekomst op de „filmdagen" zaterdag en zondag ruimte krijgen. door Martin de Bruin ppn Herman van Veen maal „echt" kan functione ren. Dit seizoen blijft het een beetje „rotzooien". „Voor dit seizoen hebben we duidelijk maar een beperkte keus", geeft Pillard toe, „Ket wachten is voorlopig op wat er gaat gebeuren in de ge- meentelijkse sfeer". Warner Meinen, voorzitter SG: „Als we eenmaal het geld hebben kunnen we een sim pele interim-oplossing vin den. De gemeente moet er echter spoed achter zetten. Ik hoop op een gunstige ont wikkeling". De nota is een goede handleiding voor de gemeente, vindt Pillard zelf, In ieder geval staat er nu wat vast van het programma voor het vernieuwde theater. Met de acht voorstellingen in het verschiet is er een eerste aanhef. Deze eerste aanhef hoeft trouwens niet van de 90.000 gulden worden betaald die de SG voor de programmering vraagt. Mis schien wordt het Passage theater toch nog een echt theater. Vlaardingen - Dinsdag 17 juni wordt er om 20.00 een informa tie-avond gehouden voor film ers in de bovenzaal (tweede etage) van het gebouw Trian gel aan de Fransenstraat 14. De avond wordt belegd door de smalfilm groep F68, een verern- ging die is aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van Amateurfilmers. De avond is voor een ieder gratis toeganke- Vakantiefilras van andere ama- teurs zullen worden vertoond en besproken, bovendien wor den er tips gegeven en folders uitgereikt. Méér informatie is verkrijgbaar bij de secretaris van de groep:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3