SCHIEDAMSCHE COURANT Woudhoek dreigt met bezetting kruispunten w. Verkeersdes bestuderen enquête scholieren Nog maar zes 27 MHz- zenders ingeleverd GOÉD NIÉUWS! Striictmirplan Hoek van Holland nu beroepswerk JA, ik ri€<EM D£ PR06F Bestuursverkiezing PvdA Emancipatie aan Hoogstraat Mini -race mm. m Schiedammers plaatsten zelf straatnaam bordjes tijdens aktie OUDHOEK TWEEDE FASE IN SEPTEMBER GSD-gebouw krijgt opknapbeurt Vlaardingen bouwt bijna 400 woningen Vandalen aangehouden Nieuwbouw GAB blijft nog uit Maandag 16 juni 1975- 5 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25341 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Ruim vijftig betogers wer den door de majorettes en drumband van Ambrosius opgetrommeld om te protes teren. i „Wanneer de gemeente niet in aktie komt, doen wij bet' wel", aldus een van de verbolgen bewoners van Woudhoek tijdens bet plaatsen van de verwijzingsbordjes. Schiedam Gebelgde bewoners van de wijk TVoudhoek dreigen met een bezetting van enkele kruispunten. Zij gaan hiertoe over indien de gemeente geen gehoor geeft aan hun laatste aktie tegen de onoverzichtelij ke verkeerssituatie in de noordelijk gele gen nieuwbouwwijk, die door sommigen een doolhof wordt genoemd. Dit weekeinde hing men tijdens de protestdemonstratie van ruim vijftig buurtbewoners enkele borden aan de - lantaarnpalen die naar de diverse straten en pleinen verwijzen. „Aan het einde van de Mozartlaan houdt-de wereld nu niet langer op", aldus één van de bewoonsters terwijl ...'het eerste bordje „Welkom in Woudhoek" nabij het Heijermansflat werd opgehangen. Met begeleiding van de majorettes .-en drumband van 'Ambrosius volgden daarna borden naar diverse straten. Dit alles onder het motto: „Wanneer de gemeente niet in aktie komt, dan doen wij het wel". De avond tevoren was reeds op de Mozartlaan een bordje geplaatst dat aanduidt waar de wijk is te vinden. De demonstratie was echter niet alleen, gericht tegen het doolhof. De organisatoren, de werkgroep Woudhoek en de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord, willen voor de buurtbewoners ook een betere verbinding met Kethel, door bijvoorbeeld het zoge naamde zwarte paadje niet alleen voor voetgangers maar ook voor fietsers vrij te maken. Een tweede wens is een bushalte. Verkeersdeskundigen. van de gemeente beweren dat deze er niet eerder kan komen voor de Brederoboulevard is aangelegd. Bovendien zou men graag de vuilcontainers aangekleed willen zien. Wetho'uder Van der Wilk zet toch ook niet de vuilnisbak op zijn ontbijttafel", klonk het dit week-j einde door de megafoon van de demonstrates „Voor Woudhoek is de opkomst goed", aldus één van; de leden van de werkgroep, „alleen van gemeentezijde is bijna niemand, te zien. Eigenlijkverwachtte ik wel wethouder Van der Wilk van wijkaangelegenheden". De aktie werd alleen „opgeluisterd" door wethouder Collé en het gemeenteraadslid Van Loenen. De2e laatste noemde de aktie ludiek: „Elke aktie is goed. De bewoners tonen zo dat ze niet over zich heen laten lopen. Voor een nieuwbouwwijk is het natuurlijk ook nog belangrijk dat de bewoners elkaar zo leren ken nen". Schiedam Het verkeersonderzoek dat 80 middelbare scholieren vorige week vier dagen lang in de stad hebben gehouden wordt momenteel druk bestudeerd. Gemeente-ambtenaren en medewer kers van het ingenieursbedrijf Dwars, Heederik en Verhey buigen zich over de duizenden enquête-formulieren. In september hoopt men het resultaat te weten. In die maand start dan het twee de gedeelte, de bedrijfsenquête. Dit onderzoek zal voornamelijk meer inzicht moeten gaan ge ven in het woon-werkverkeer. Vorige week, maandag tot en met donderdag, hebben scholieren van de Rijksscholengemeen schap en de Spierihgshoekscho- lengemeenschap het verkeer van en naar het oude centrum en Nieuwland op vier punten per dag geënquêteerd. Dat alles voor het verkeerscirculatieplan van de gemeente. Van 's middags vier tot zes uur werd 25 tot 30 procent van het passerend verkeer bij de be langrijkste doorvoerroutes ten zuiden van rijksweg 20 onder meer gevraagd waar men van daan kwam en wat de bestem ming was. Tevens noteerden de scholieren voor 15 gulden per middag het aantal passagiers van de ondervraagden. De medewerking van de automo bilisten, fietsers en bromfiet sers was volgens de scholieren over het algemeen goed, ook al was een enkeling geïrriteerd dat hij niet direkt naar huis kon. Maassluis De noordelijke vleu gel van het houten gebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Troelstraweg in Maas sluis krijgt een opknapbeurt. De gemeenteraad krijgt binnen kort een voorstel onder ogen van burgemeester en wethou ders over het opknappen. Vlaardingen Vrijdagavond Gekozen werden Henny Goed- heeft de Viaardingse PvdA-af- knegt-Spruijt, Piet Konings, deling vier nieuwe bestuursled Kees Vermaat en Kees Vries- den gekozen. Er waren zes kan- man. didaten. Met foldertjesi heeft straat had de werk- Schiedam zich dit groep Emancipatie weekeinde laten voor lichten over het maat schappelijk welzijn. hiervoor speciaal een markt ingericht met vijf kraampjes. Op de binnenplaats Iedereen die maar wilde van het Stedelijk Mu- kon van 's morgens 11 senm aan de Hoogtot 's middags 4 uur alles te weten komen over de gemeentelijke sociale dienst, de rooie vrouwen, stichting huishoudelijke gezins- voorlichting en onder meer de Rutgersstich- Üng. Nuttige voorlichting. maar bovendien maakt zo'n markt de Hoogstraat ook gezel liger", aid us een van de voorbijgangsters in de winkelstraat „Het moet veel meer gebeu ren". Het zenden op de 27 MegaHerz-band is met ingang van 1 Juli verboden. „Zwartzenders", mensen die zonder vergunning zenden, kunnen hun „bakkie" tot die datum op de postkantoren inleveren. In Vlaardingen hebben vijf mensen de spullen ingeleverd, in Schiedam slechts één. Op het postkantoor in Maassluis is nog niemand verschenen met zendapparatuur onder de arm. „Ik kan niet beoordelen of dat veel is of niet", aldus de direc teur van het "Viaardingse post kantoor aan de Westhavenkade- De „zwartzenders", zo worden ze door het ministerie van verkeer en waterstaat in de grote lande lijke advertentie-campagne ge noemd, storen televisie- en ra dio-ontvangst. De bezitters van video-apparatuur en eigenaren van electrorxische orgels onder vinden ook hinder van de 27 MHz-piratcn. Bij inlevering op het postkantoor krijgen de zendamateurs een ontvangstbewijs. Nog voor het, einde van het jaar krijgen zij een vergoeding voor de appara-; tuur, die dertig procent be draagt van de laatst geldende catalogusprijs met een maxi mum van 350 gulden. Na de afsluitdatum 1 juli worden de ingeleverde 2enders naar de telefoondienst in Rot terdam verstuurd. Vlaardingen Begin juni waren in Vlaardingen 416 woningen in aanbouw, waarvan 387 in opdracht van particulieren en' 29 in opdracht van een woning bouwvereniging. De vorige maand is een begin gemaakt met de bouw van 24 woningen, namelijk 14 in Holy- Noord en 10 woningen aan de Burgemeester Van Walsum- laan. Vijftig woningen zijn in mei opge leverd, namelijk de nummers 260 tot en met 314 (even) en de nummers 360 tot en met 402 (even) aan de Willem de Zwij. gerlaan. De huizen behoren tot een complex van honderd be jaardenwoningen van de Alge mene Stichting voor Huisves ting en Verzorging van Bejaar den in Vlaardingen. Hoek van Holland De verdere uitwerking van een structuurplan voor Hoek van Holland is nu in handen van beroepsmensen. Het Delfts adviesbureau OJ>. 205 zal nu aan de hand van de resultaten en de uitkomsten van de onderzoeken van de deelgeraeenteraads- commissie voor ruimtelijke ordening, de zaak verder ontwikkelen. Vlaardingen De Viaardingse politie heeft de vandalen aan gehouden, die in de nacht van 4 op 5 juni vuilnis in het Kol- pa-buitenpad gooiden en er twee vlaggen vernielden. Zij zijn op dit moment in hechte nis bij de Schiedamse politie in verband met een onderzoek naar andere door hen gepleeg de strafbare feiten, onder meer inbraken en diefstallen. Het betreft de 18-jarige F. S. en de 17-jarige D. G. H-, beiden uit Vlaardingen. Deze commissie heeft al vele ver gaderingen aan dit onderwerp gewijd. Alle gegevens werden hierbij verzameld en de bevol king heeft tijdens een aantal hoorzittingen daarover mee kunnen praten. AI deze gegevens zullen voor het adviesbureau voor planologie, architectuur en landschap het uitgangspunt betekenen. Hete hangijzers bij het totstandko men van een. Hoeks structuur plan zijn het beiikopterveld en de zogenaamde Golfclub-grond- en. Het eerste punt is zeker actueel geworden nu er plan nen zijn om een kunstmatig eiland voor de kust aan te leg gen, Een en ander zou beteke nen dat het gebruik van heli kopters sterk zal toenemen. Evenals in voorgaande ja ren organiseerde het Slot Racing Team Vlaar dingen afgelopen vrij dagmiddag een vieren twintig uurs race voor miniatuurwagens op het schoolplein van de Wie- lewaalschool in Holy. VlaardingerV Schiedam „Jam mer genoeg is er nog geen op lossing voor de huisvesting", til - dus directeur Harberts van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Hij heeft gesproken met vertegen woordigers van de Rijksgebou wendienst over de nieuwbouw voor het GAB. dat in Schie- dam-Kethel of in Vlaardingen aan het plein Emous moet ko men. Dezé krant, waarin u at het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsbiad. naam: adres: woonpl.: tal.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1