KINESIS BIRDS OP Honkbal spektakel in Holy-wijk HOLY KOLT Sjaak Koevermans fietslengte tekort •5Sars 57ur-.-s.3u Groenoord eindelijk zichzelf Schiedam in verlenging aangepakt MSV stapelt fout op fout Topper in zevende inning heslist Excelsior '20 blijft dicht bij buis Manus Brinkman derde Knappe zege op koploper The Arrows Van Neck zwaarste vis MAANDAG 16 JUNI 1975 6 K*DÜF tallen); 17 aug. 's-Gravendeel- Excelsior '20 (4 elftallen); 2C aug. V/estlandia—Excelsior *2C (3 elftallen); 24 aug. Lekkerker- k—Excelsior '20 (6 elftallen); 31 aug. Hoek van Holland—Excel sior *20 (2 elftallen). Eet programma luidt: 3 aug. V£- LO—Excelsior '20 (4 elftallen); 6 aug. Zwaluwen—Excelsior '20 (2 elftallen); 10 aug. Excelsior *20HOV en met 2 elftallen naar Oliveo in Pijnacker; 13 aug, HVO—Excelsior '20 (2 elf- Van onze sportredactie Vlaardmgen Hoiy heeft de met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen mede-titeikandidaat Kinesis Birds op zijn sloffen met 7-0 gewonnen. De Vlaar- dingers scoorden al in de eerste inning, voegden in "de vijfde slagbenrt daar een punt aan toe en sloegen In de 7e inning hun grote slag toen 5 honklopers de thuisplaat passeerden. De Delftenaren waren alleen in Kinesis Birds: WMMUHJ-O-O-O 3e inning dicht bij een punt, doch door een schitterende aan- gooi van rechtsvelder Theo Bos Werpersresultaten: Holy John Co- op Stanley Bautisma in relay, lette 6 inn, 2-0-6. Ab Bruinekool sneuvelde de Delftse honkloper 3 uw, 4-0-1. Holy 2 veldfouten. op de thuisplaat. Ook in de 7e inning bereikte een Delftenaar, 1r. werper Gerard Salemink, nog ^Irt^s Salemink 6 het derde honk, doch daarmee is dan ook de geschiedenis, wat betreft de aanval van de Birds eeschrevea Van onze sportredactie Schiedam Schiedam heeft tegen het Amerikaans Haagse ABP een even spannende, als goede wedstrijd gespeeld. Pas in de verlengende 10e slagbeurt kon ABF de winst pakken: 4-5. Eén inning daarvoor was een verlenging noodzakelijk geworden toen Schiedam een 4-3 voorsprong zag veranderen in 4-4. Deze purteo waren zuiver aan goed Amerikaans slagwerk te wijten. Schiedam coach Wout v.d. Have zijn productie in de revende moest dan ook wat misnoegd inning hebben. Eddy Jonkman na afloop constateren, dat zijn mannen op een aantal fronten betere prestaties hadden ver richt, doch dat dat niet in de was door vier wijd op de hon- ken gekomen. Joop Falentijn door een Haagse fout, Wim Fa lentijn met 4 uit 5. 6. Richardson 2 inn. 2-1-5 Kin. Wmm Birds 3 fouten, Slagprestatïes: Harry Harry Rem- goud 3 uit 5, Stanley Bautisma ragftfjjj 2 uit 4, Cednck Pierre 2 uit 5, Wim Pijpers, Theo Bos, er» Emiel Demuynck l uit 4, John Colette l uit l. De actie van de Delftenaar Höly-coach Piet Bouts was ge start op de heuvel met John Colette, die in 6 innings 2x 3 slag, 0 maal vier wijd en 6 honkslagen tegen scoorde. Op het moment dat de stand nog maar 2-o was en de al eerder komt te laat, de Vlaaratnger genoemde Gerard Salemink via ;s eafp" een honkslag doorbrak, oor-* deelde Bouts het verstandig Ab Bruinekool naar de mount te sturen, die het karwei afrondde met 4-0-1 in 3 innings. Het Holy veld tastte 2 maal mis. Ab Bruinekool op weg naar de thuisplaat. Weer een punt voor Holy uitslag tot uitdrukking kwam: Schiedams gevaarlijkste slagman, o-7v_j isloeg een honkslag en toen daarna Jan Steyl een twee- honkslag losliet, maar achter- nagesmeten door het Ameri kaanse binnenveld de thuis plaat rondde, kon voor hem een zogenaamde technische home run genoteerd worden. Schiedam had II honkslagen, ABF 9; ABF maakte 8 veldfou- ten, het prima draaiende Sehie- damse veld slechts 2. ABF sloeg zijn grote slag in de eerste inning, het nam toen een 3-0 voorsprong, gedeeltelijk omdat Schiedams John Riekwel in het Bouts getuigde al in de eerste inning via zijn seinen, dat pun ten weieens kostbaar konden zijn, door met Harry Reingoud op het derde honk, daar via honkslag gekomen, hem en slagman Piet van der Mark het squeeze play teken te gewen. Op het moment, dat de werper zijn voorbeweging start, gaat de honkloper lopen, terwijl de slagman de opdracht heeft elke bal, hoe hoog of laag, te raken, zodat de loper in ieder geval binnen kan komen. Het lukte en zo stond Holy al vroeg in de wedstrijd met l-O voor. In de vijfde slagbeurt kwam daar een door Emiel Demuynck ges-- coord punt bij. Via 3 slag door geschoten bal kwam hij op het eerste honk, John Colette bracht hem verder terwijl Wim Pijpers hem uiteindelijk thuis- sloeg. Holy werd echt produc tief in de 7e slagbeurt via 4 honkslagen, tweemaal vier wijd en een Delftse fout kwamen Stanley Bautisma, Theo Bos, Ab Bruinekool, Wim Pijpers en Harry Reingoud over de thuis plaat Kinesis Birds was gedwongen Sa lemink te vervangen- Doch ook zijn vervanger Richardson bleek niet in staat het Holy slaggeweld te keren Scoreverloop: Holy: 1-0-0-0-1*0-6- 0-0 7, Stand in de tweede klasse D Holy 8-14 Kinesis Birds 8—12 Jeka 8—10 Gouda 8- 8 ABF 8— 8 Schiedam 88 Nado V 8- 2 Celeritas 8— 2 linksveld over een bal heen Scoreverloop: dook, Schiedam moest het van Schiedam: 0-0-0-0-0-0-4-0-0-0 4- ABF: 3-0-0-0-C-0-0-0-1-1 s! Werpersresultaten: Schiedam: Wout Don 7 maal 3 slag, 3 maal vier wijd en 9 honkslagen te gen. Schiedam maakte 2 veld- fouten. ABF: Aquodro: 4 maal 3 slag, 3 maal vier wijd en ll honkslagen tegen. ABF maakte 8 fouten. Slagprestaties: Wim Falentijn 4 uit 5, Jan Steyl 2 uit 4, Joop Falentijn 2uit 4, Jur Blomsteel l uit 2. Wout Don l uit 4, Schiedam -— Excelsior *20, dat na een verblijf van één seizoen in de derde klasse komend seizoen uitkomt in de vierde klasse, oefent in de maand augustus in de omgeving van Schiedam. Vlaardmgen De plan nen van Holy, om de honkbalsport weer tot spektakel te verheffen, lijken sinds gisteren te gaan slagen. De Vlaar- dingers hebben wat dat betreft alles mee. Het veld in de wijk Holy ligt, ook ten opzichte Argumenten genoeg dus om van van «vrhïedam redplïik Holy méér te maken dan een vani bcmeoam, reoeujs club die de schaduw van centraal. Afgezien van anderen een plaats tracht te de momenteel wat hm- vinden. Wat dat betreft was de derlijke afsluiting van confrontatie_met medekoploper de Laan van BoFes, bo- Kinesis Birds een graadmeter, vendien gemakkelijk be- Sportief bezien, maar ook wat reikbaar. Holy profi- betreft het andere. Het bestuur teert er van door niet "hel heb~ ten onrechte te stellen Gisteren maakten debovendien dat ook de inwoners van nog eens erg goed honkballen- Groenoord binnen hand bereik wonen. merkelbeek Uiteindelijk kwam Sjaak Koevermans slechts een Sjaak Kosvermans en Ma- fietslengte tekort, om zich Nederlands kampioen van de veteranen nus Brinkman (r) flankeren te mogen noemen. De Vlaardinger, die in het Limburgse Merkel- wjnnaar Ton van Herwerden, beek geheel vertrouwde op zn sprint werd op het laatste rechte eind verrast door collega fietsenmaker Ton van Herwerden uit Voorburg, die met een kleiner verzet gemakkelijker tegen de de Vlaardmgers duidelijk dat het njp is voor honkbal op een nog hoger plan dan de tweede klasse. En wat zo mogelijk nog belangrijker is, de spelers we ten precies waar het om gaat. Piet Bouts, die de wat vreemde driedubbelfunctie voorzitter/- trainer/coach in zich verenigt, is temidden van dit Ameri kaans aandoende tumult een baken van rust Hij controleert de strijd, maar is er op die momenten dat juist kalmte de zaak kan klaren. Holy brengt spektakel, maar wel overwogen. puur gericht op het bewerken van de tegenstander. Maar Holy knipoogt tegelijker tijd naar het publiek. Sinds het treffen met Kinesis Birds, dat terecht met 7—0 werd afge droogd, kunnen diezelfde kij kers plaatsnemen op een vier honderd zitplaatsen tellende tri bune. Veüig weggeborgen ach ter de hoge back stop. Alles duidt erop dat Holy het publiek dat kwam, ook een vol gende keer wil terugzien. Met heldere stem gaf de lady-spea ker de nodige deskundige op merkingen, waardoor ook de nieuwsgierige toeschouwer min of meer als „insider" vertrok. Maar het is juist de grote aan hang waar het op de eerste klasse azende Holy op steunt. Publiek dat komt, omdat het weet wat er geboden wordt. Het uitbannen van die kans op een „miskleun" bezorgde Holy een vnj grote vaste kem Een aanhang die als één man achter de werper staat. Giste ren was dit eerst John Colette, maar later Appie („boy") Brui nekool. Holy speelt het spel zoals het publiek dat wenst, zonder veel opsmuk, volgens het principe „recht voor zijn raap". Attractief spektakel. Misschien dat daarom op de honkbaloutfit van Holy's num mer 16 een piepklein matte- kloppertje prijkt Goedgekeurd door het Simplistisch Verbon- 9 Holy's nieuwe tribune. Weer is er iets gedaan om het publiek aan de club te binden niet veel initiatief genomen. Het parcours was er te zwaar voor. Als er een man of acht, negen waren weggekomen, dan had ik me -wel extra willen inspannen om erbij te komen. Pas toen de laatste ronde inging heb ik at tent van voren gereden, omdat het op een complete eindsprint uitdraaide". Sjaak Koevermans, die dit sei zoen nog amateur reed en na de Ronde van Vlaardingen op 5 mei overstapte naar de cate gorie veteranen, was na rijn mislukte poging om het kam pioenstricot te bereiken, rijn nederlaag weer snel vergeten. De 33-jarige Vlaardinger, die lid is van De Coureur: „Na mijn overgang naar de vetera nen heb ik al drie koersen ge- de het Rijnmond-succes door in de eindsprint de bronzen me daille le veroveren. Voor de 47-jarige Bnnkman had deze medaille een bijzondere waar de. De Rotterdammer, die ja renlang één van onze beste cy- cle-crossers was en m vroeger jaren op de achtervolging ook geen slecht figuur sloeg,, be haalde voor het eerst in zijn bijna dertig jarige carrière een plak. "Eindelijk", verzuchtte Brink man, "zat ik erbij. Nog nooit lukte het me om een medaille te verdienen. Altijd was er wel wat Na vijfmaal een vierde plaats nu dan op het erepo dium". Schiedam - De honkballers van DDH Groenoord hebben het gisteren gepresteerd om koplo per The Ajtows met een neder laag naar Voorburg terug te sturen. Op het wat primitieve maar, gezellige veld in Ketbel zagen zeker tachtig belangstel lenden een foutloos spelend Groenoord revanche nemen wordt vooral gevreesd om het slaggeweld. AI in de eerste in ning maakten zij hun reputatie waar. Door honkslagen van John tUidge en Dennis Hem man en werd door een opoffe- nngsstootslag van Sjaak Su- vaal op twee gebracht Ger Droog sloeg Smit binnen en Groenoord leidde met 2—1. strack wisten zij op 0—1 te Hoewel er genoeg te genieten viel komen. Groenoord kreeg in de gelijkmakende beurt drie hon ken bezet maar kon met tegen scoren. voor de 11—10 nederlaag in de in de tweede inning lukte dit wel. eerste competitie ontmoeting tegen de Voorburgse 'pijlen'. Een zeer tevreden coach Van der Velden: "Zo spelend als vanmiddag zullen wij de twee de competitlehelït zeker nog van ons doen spreken" Het geheel uit Antilliaanse spe lers bestaande The Arrows, Gerrit Smit plaatste een honk slag en werd door een fout van de tweede honkman, op een klap van Hans Schopenhouwer, over de thuisplaat geholpen. In de derde innmg nam Groe noord zelfs een voorsprong. An ton Smit profiteerde van alweer werd er tot de zesde inning niet meer gescoord. Simon Anndell (ex Sparta) opende met een honkslag waarna Robert Rosa lia en Herbert Ramlal volgden. Dennis Hemstrack plaatste een opofferingsslag waardoor Arin- dell en Rosalia over de thuis plaat kwamen. De bordjes wa ren verhangen en The Arrows had weer een voorsprong geno men. cher Ramlal weg, wat voor spe- Versluis, door vier wijd op de ler/coach Simon Arindell aan- honken gekomen, konden sco- leiding was om zelf te gaan ren op een honkslag van Anton werpen. Het deerde Groenoord Smit. niet en met honkslagen van An- De pogingen van The Arrows om ton Smit en Ger Droog namen nog iets terug te doen werden de Schiedammers weer een voorsprong. Nog was de span ning met geweken want ook The Arrows scoorde weer. John Illidge, door vier wijd op de honken gekomen, werd door Werpcijfers honkslagen van Hemstrack en Vincent Rambley thuis ge bracht. In de gelijknamige beurt beslisten de Schiedammers dit spannen de duel definitief in hun voor een fout van de tweede honk- hi de zevende inning zakte pit- deel John van Kappel en Peter door de Groenoord-verdediging bekwaam teniet gedaan en de twee punten bleven door deze €—4 overwinning in Kethel. Groenoord, Ger Droog; 4—4—10. The Arrows, Herbert Ramlal en Simon Arin dell; 8—7—10. The Arrows maakte twee veldfouten, Groe noord speelde foutloos. Slag- prestaties Groenoord, Ger Droog 2 uit 3. Henny Zagwijn en Gemt Smit 2 uit 4. Dordrecht In de uitwedstrijd tegen middenmoter The Hawks uit Dordrecht, hebben de honk ballers van MSV 71 het er za terdag lelijk bij laten zitten. In een reglementair maar zes en halve inning durende wed strijd kregen zij een 13—2 ne derlaag te verwerken. De Dordtenaren behaalden de winst door negen books lagen te plaatsen en met behulp van de zes veldfouten van MSV. In de eerste slagbeurt wisten de 1ISVers de Dordtse aanval nog wel te stoppen maar in de twee de inning moesten rij al twee punten toestaan. Arjan Schlei cher opende met een twee honkslag en Van der Kruit volgde hem op de honken door een fout van catcher Bob van de Akker. Beide honklopers konden scoren op een opoffe- ringsstootslag van Hans Vis. Het deze middag pover spelende MSV wist niets terug te doen en moest in de volgende inning weer drie punten toestaan. Jan en Aad Stam kwamen beide op de kussens door twee fouten van tweede honkman Lou van de Hamer. Arjan Schleicher sloeg beide teamgenoten over de thuisplaat en een honkslag van Nico Baicker zorgde voor het vijfde punt. In de volgende slagbeurt wist Julian Linch tot het derde honk door te dringen maar verder lieten de foutloos spelende Dordtse velders het niet komen. In de gelijkmakende vierde slag- beurt was de concentratie bij MSV volledig zoek. Fouten van Julian Linch, Bob van de Ak ker en Gerard Leeuw, plus honkslagen van Jan Stam, al weer Arjan Schleicher en Nic Bakker brachten met vijf pun ten de stand op tien—nul. Coach Theo van Duin wisselde Henk van de Vaart met Lou van de Hamer maar ook dat sorteerde niet veel effect. Henk van de Vaart verwerkte de eerste bal die hij op het derde honk kreeg fout» waardoor Hans Vis op het eerste honk kwam. Ook Lou van de Hamer wist als pitcher geen raad met de Dordtse slagploeg. Met twee nullen en één honk bezet moest hij Jan Stam een home-run toe staan waardoor The Hawks nog verder uitliep. In de revende en laatste slagbeurt redde Julian lunch met een for midabele home-run de eer voor MSV. Omdat Mario Winterthal op dat moment het eerste honk bezette, leverde dit de Maasslui- zenaren twee punten op. Werpcijfers MSV: Van de Vaart 1—3—7 (vier innings), Loud van de Hamer 1—0—2 (twee in nings), The Hawks, Bakker 4—1—4, MSV maakte zes veld fouten, The Hawks speelde foutloos. Van onze sportredactie. Vlaardingen De vissen m de Delftse Schie hapten gretig naar het aas van de leden van de vbv De Vriend schap. De resultaten waren als volgt: F. Koudstaai 3365 gram, H- Vink 3065 gram, K. Hoogwerf 1985 nam. J. de Ligt 1640 gram, C. Vink 1450 gram, M Termijn 1270 gram, T. de Goede 1240 gram, H. van Neck 1160 gram. J. Broere 1075 gram, B. Pen- rung 1060 gram, T. Bouw 1010 gram, B. Hoek 880 gram, L. Schepen 790 cram, K. Meuldijk 195 gram V1S* Controleur was P, Vink en de zwaar ste vis was van H. van Neck met 350 gram.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6