SCHIEDAMSCHE COURANT msm Krakers krijgen water m mum „Schiedam vernielt fraai landschap" Zuivelbedrijf in beroep tegen gemeente mijnMoryn... Schiedams college lijdt eerste nederlaag mtjn§loryn... mtjnëloryn... Omstreden wethouder leidt inspraak Scholier door dak PSP-STATENLID: V citroenbmdewijn (Hsftjneenborrel Drie kinderen buiten bewustzijn na aanrijdingen y-f H f 19 I I i H'i l"'r 1 \V I .V v\ V citroenbmdewijn PRECEDENT Vergunning voor al gebouwde koeleel geweigerd H. Willems van Beveren slaat eerste paal nieuw dierentehuis woning op Verto- terrein Geld voor voetgangers, milieu en tesen vloeken. citroenbrandewijn (Hafïjneen borrel van |L| r SI Dinsdag 17 juni 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 6 pagina's 100ste jaargang no. 25342 SCHIEDAM EN KETHEL Aan de vrij opvallende reclameborden In de binnenstad bunnen de Vlaardingers 't zien: er wordt 'een structuurplan (oftewel 'stadsplan') voor de gemeente gemaakt. En daarbij kan worden ingesproken. De inspraakprocedure staat onder leiding van de PPR-wethouder Rjen Bovenberg. En volgens de geruchten loopt die procedure niet helemaal vlekkeloos. De 'technici' zouden vinden dat de inspraak de hele gang maar vertraagt, reden genoeg om de in sommige kringen politiek niet te pruimen inspraak-wethouder af te laten tre den. Meer over inspraak en politieke achterklap in Vlaardingen op pagina vier. Schiedam Het PSP- Statenlid mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu wil dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maat regelen nemen tegen het féit dat op dit moment een deel van het gebied Midden-Delfland ten noorden van Schiedam wordt opgespoten met specie, afkomstig uit de Rotterdamse haven. „Hoe kan dit gebeuren, terwijl de bestemming van dit gebied volgens het streekplan Rijn mond ag arisch-recreatief zou moeten zijn?", zo vraagt mevrouw Blaauw zich af. Volgens haar is het ook te betwijfelen of deze specie waarmee een groot gebied rondom de Woudweg wordt over dekt, wel zo goed is om die beoogde toekomstige bestemming te bereiken. Het statenlid wil dan ook dat GS stappen gaan ondernemen tegen Schiedam. „Öf is het misschien juist dat Schiedam dit fraaie landschap ver nielt zonder dat de plan nen voor Midden-Delf land bekend zijn?", zo besluit het pacifistische statenlid. B en W in de opgeleverde IVf firl**! modelwoning iW-vUtU* Schiedam Drie kinderen zijn dit weekeinde bij twee aanrijdingen ern stig gewond geraakt. Al len drie liggen zij nog in coma. De S-jarige Monique Cab- ben en de 5-jarige Tra vis Hazzart zijn met hoofdletsel opgenomen in het Gemeente Zieken huis. Het meisje uit de Parkweg en het jongetje uit de Van Maanen- straat zijn op de Burg. Van Haarcnlaan aange reden door de 22-jarige automobiliste M. B. Zij waren plotseling de rij baan opgerend. Ook; de 7-jarige Harmen Slëenwenhoek liep de zelfde dag schedelletsel op. De jongen uit de Jo- han de Wittsingel is naar het Dijkzigt Zie- kenhuis in Rotterdam i overgebracht. Harmen, die ook nog steeds buiten bewustzijn is, is op het kruispunt van de Nolenslaan en de Albardastraat aangere- den door een auto, be-i stuurd door de 23-jarige J.V.R. uit Schiedam. Schiedam De politie heeft aan de Bethelweg de voordeur ge forceerd van het aannemersbe drijf Ziehmond om toegang te krijgen tot een scholier die door het dak van het gebouw was gevallen. De Rotterdammer René R. had een val van ruim twee meter gemaakt nadat hij door het dak - van golfplaten was gezakt- Hij liep hierbij een hersenschud ding op. Zijn vriend, de 23-jarige Ellen S., die met hem op het dak was geklommen, waarschuwde de politie. De gevallen jongen is met de ambulance van de GG en GD voor opname naar het Nolet Ziekenhuis gebracht. In dit ziekenhuis werd ook de 8-jarige Eric Buitenhuis uit Overschie met een hersen schudding opgenomen. De jon gen was op de Polderweg met zijn fiets over de kop geslagen, nadat zijn stuur verward raakte met die van een andere fletser. 1153 Schiedam De kraakpan den aan De Laan, Korte- en Lang*e Achterweg: worden aangesloten op het waterleidingnet. De illegale bewoners zijn vandaag nog naar de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven gestapt om de papieren hiervoor in orde te laten maken. Het is het gevolg van een amandement van de Partij van de Arbeid die gisteravond door de ge meenteraad grotendeels werd ondersteund. Met 20 tegen 10 stemmen werd besloten de kra kers water te geven. Zoals onze krant al eer der meldde werd hier door de eerste nederlaag van het college van b. en w. een feit. Het college met uitzondering van wethouder J. van der Wilk (PPR) en de wegens vakantie afwezige C. Zijdeveld wilde geen faciliteiten aan de krakers verstrekken. Motieven: de hoge kasten en de mening dat dit tegen het rechtsgevoel indruist omdat het de consequentie zou hebben dat bij renovatie o£ sloop deze krakers andere huis vesting aangeboden zou moeten worden. De PvdA, WD en een gedeelte van het CDA waren hier echter niet mee eens. Fractievoorzitter van de PvdA, J. de Jong vond dat het mogelijk moest zijn om met de krakers een afspraak te maken om na renovatie de panden aan dege nen toe te kennen die daarvoor als eerste in aanmerking lava- men. De krakers hadden al eer der te kennen gegeven dat zij dit inderdaad zouden doen. De Jong stelde dat het dichttimme ren van da panden in de toe komst wel eens duurder zou kunnen uitvallen (vanwege van- dalisme en verpaupering) dan tijdelijke bewoning - door de krakers, die dan ook de nodige faciliteiten zouden moeten krij gen. In eerste instantie zag het er naar uit dat de WD niet met de PvdA zou meestemmen. De fractie wilde de krakers welis waar water verstrekken, maar wenste een clausule in te bou- wen dat er ook voorwaarden, aan zou worden gesteld. Ver- hulsdonk wilde drie percelen water verstrekken, maar de be woning beslist niet gelegali- seerd zien. Tenslotte haalde de wPf» t ADVERTENTIE] Bij het Stadskantoor pa radeerden de krakers en ve le tientallen sympathisanten die even later op de publie ke tribune zouden plaats nemen. Vlak voordat er over het 'watervoorster ge praat zou worden, deelden ze aan de leden van de gemeenteraad een flesje Belgisch bronwater uit en hieven de spandoeken. Ze kregen hun zin: het college leed schipbreuk. oppositiepartij toch bakzeil om dat het einddoel van beide par tijen - water voor de krakers - toch hetzelfde was. Van het college verweerde alleen wethouder C. Blomers - die nog dit jaar opstapt zich enigs zins. "Zo gaan we een prece dent scheppen", aldus de wet houder "en dat is een groot gevaar voor de toekomst". Hij wensté als beheerder van dd portefeuille van de Technische Bedrijven dan ook geen kosten te dragen voor het aansluiten en aanleggen van de leidingen in de huizen zelf. Alles bij el kaar zal het de gemeente 28,075 gulden gaan kosten voor alle tien kraakpanden. Over de voorwaarden zal echter nog on- I derhandeld worden. Mevrouw M. Taverne-van Cam- pen (CDA) wilde van het colle ge wel eens antwoord op de vraag hebben of er al plannen waren met de buurt. Hoewel al bekend is dat de Lange Achter weg blijft bestaan (tn de 'gaat jes' worden opgevuld) en de Laan waarschijnlijk gesloopt in het bestemmingsplan, bleet het college het antwoord schul dig. "Er is nog geen definitief antwoord te geven", aldus wet houder Visbeen-Stroman die Zijdeveld verving. 's-Gravenzande De 33-jarige bromfietser M.Z.K. is gister middag op het fietspad langs de Monsters eweg aangereden door een vrachtauto. Per am bulance werd de man, die klaagde over pijn in de rug, paar het Bethe 1-ziekenhuis in Delft vervoerd. De vrachtwagenchauffeur, de 54- jarige A de B. uit Naaldwijk, wilde vanaf een uitrit de Mon- sterseweg oprijden. Hierbij ver leende hij geen voorrang aan de bromfietser. Vlaardingen Het zuivel bedrijf Menken-Land- bomv B.V. uit Wasse naar is het niet eens met de weigering van het Vlaardingse college van burgemeester en wet houders van een vergun ning voor een demonta bele koelcel op het fa brieksterrein aan de Oosthavenkade 42. Volgens b. en w. voldoet het bouwplan voor deze koelcel, die er inmiddels wet staat, niet aan redelijke eisen van „welstand" en kan hiervan geen vrijstelling worden verleend, zodat de ver gunning is geweigerd. Menken- Landbouw is het hier niet mee eens. Het bedrijf is van mening dat ten aanzien van welstand alleen adviezen worden ver strekt en dat hiervan wél vrij stelling kan worden verkend. Indien b. en w. de vrijstelling niet willen verlenen, wil het bedrijf overleggen met de welstands commissie om te bekijken wel ke voorzieningen getroffen moeten worden, opdat de koel cel wel aan redelijke eisen van weistand voldoet. In de aan de gemeenteraad ge richte brief wijst Menken-Land- bouw erop dat de koelcel voor zestien Vlaardingse melkhande- laren is opgericht, omdat „deze mensen veelal in nieuwbouw wijken wonen en niet de moge lijkheid hebben thuis voorzie ningen te treffen om hun melk en melkprodukten thuis fris ge koeld op te slaan",Als deze koelcel wordt afgebroken, dan zijn juist deze mensen gedu peerd en niet meer in staat hun bedrijf voort te zetten, conclu deert het zuivelbedrijf. Menken vraagt de gemeenteraad herziening van het besluit de gevraagde vergunning'te weige ren; de koelcel werkt inmiddels al. Schiedam Na twaalf jaar plan nen maken is het eindelijk zover: volgende week woens dag, dus nog vóór dc bouwva- kantie, zal de eerste paal wor den geslagen voor het nieuwe dierentehuis aan dc Sportlaan. De plechtïghïed begint om 17.00 uur bij de boerderij, het woonhuis van de beheerder. Ere-voorzitter \*an dc afdeling Schiedam van de dierenbe scherming H. Willems van Be- veren, zal de ceremonie ver richten. Gekoppeld hieraan is de dieren bescherming in Schiedam ge start met een actie om het ont brekende geld voor het tehuis bijeen te krijgen. Zevenhon derd bedrijven zijn aangeschre ven om hierbij financiële en/of materiële hulp te verlenen. Er blijft ongeveer een tekort van drie ton voor het asiel. De kos ten bedragen ongeveer 61/2 ton; 3 1/2 ton is al aanwezig. „Steentjes zijn reeds bijgedra gen en worden nog steeds aan gesleept", staat er in de brief. „Nu moeten de gevels, de fun dering, het dak, de vloer enzo voorts geleverd worden." Ondermeer voor levering van staalwerk, deuren, elektrische installatie, cculiak- verwar ming, de inventaris doet de die renbescherming een beroep op het bedrijfsleven en de midden stand om zo in „natura" een steentje te kunnen bijdragen. Leden van de verenigingen aan gesloten bij het Centraal Vrou wen Comité zullen over enkele weken nog eens personnlijk (en geheel belangeloos) langs de be drijven gaan om het nieuwe tehuis onder de aandacht te brengen. De dierenbescherming heeft een rekening geopend voor de fi nanciële giften: gironummer, 209460 van de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam ten gunste van rekeningnummer 81.31.52-100 van de dierenbos scherming. Op het terrein van de voor malige Verto-touwfabriek in Maassluis is de eerste woning „opgeleverd" ook al Is dit dan maar een modelwoning. De officie- Ie opening van het pronk juweel werd gistermid dag verricht door wet houder van stadsontwik keling Han Hummelen, ten overstaan van de overige leden van het ooi- lege van burgemeester en wethouders. De bewoners-in-spé van de ze nieuwe woonwijk kun nen in de modelwoning komen bekijken hoe hun toekomstige huis er pre cies uitziet. Dé eengezins- woningen zijn gebouwd door Muys en De Winte r's Bouw- en aanne mingsbedrijf. Vlaardingen De Vereni ging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Wa terweggebied krijgt van de gemeente Vlaardin gen 750 gulden subsidie. Vorig jaar kreeg de ver eniging met de lange naam 250 gulden minder, maar - zo staat in het voorstel van het college aan de raad - omdat de stichting Centraal Comi té Anti-Buldcrbaan een zelfde verhoging van het subsidiebedrag is toege kend. Er 2ijn meer verenigingen die een financiële bijdra ge van Vlaardingen krij gen. Zo wil de Bond te gen het vloeken ook wel wat geld. De Bond heeft Vlaardingen een brief ge stuurd: „Het Bestuur van de Bond vraagt uw raad ernstig te overwegen, na kennis te hebben geno men van de precaire toe stand waarin onze bond verkeert, voor het jaar '76 een ruim subsidiebe drag te willen vaststel len." Het Vlaardingse col lege heeft dat verzoek beoordeeld en het-ziet er naar uit dat de Bond het komende jaar 25 gulden subsidie krijgt. Een verzoek van de Neder landse Vereniging Be scherming Voetgangers om per inwoner ander halve cent subsidie toe te kennen wordt afgewezen. Vlaardingen is reeds con tribuant voor 40 gulden per jaar. (ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1