creatiever eau mannen Erica school Mi j1t behouden Maaslandse vrouwen zijn Na verbouw Zomerstra echt open jongeren-centr Bienstencen trum sluit seizoen af: Eerder inzicht in plannen voor J Maasvlakte Is rijksweg 19 wel noodzakelijk? Jong Nieuwland naar de 'Veluwe Gelttids apparatuur gestolen Minder Schiedammers Dief met hengst verdwenen Kosten opknappen: 3,8 ton Twee jonge inbrekers betrapt Zwemmers bestolen Lunchconcert Grote Kerk j Parkeervakken aan de Haren Motorrijder breekt arm bij botsing 'Schiedam De wijkvereniging Nieuwland gaat van 26 juli tot en met zaterdag 2 augustus weer met kinderen uit x de buurt op stap. Dit vakantie- kamp voor de leeftijd 6 tot 13 jaar wordt voor de derde ach tereenvolgende maal gehouden op het landgoed *"t Haereland" bij het Veluwse plaatsje 't Har* de. •Er is nog plaats voor 11 kinderen. Deze kunnen zich voor de acht- daagse vakantie opgeven bij de Jeugdhnven aan de Albarda- straat 65 (telefoon 704671), De prijs is zeventig gul den. Vlaardingen Dit de har-disco theek 1t Packhois nan de Ko ningin Wï IhnlmlnahaTtn Js voor tienduizend gulden aan geluidsapparatuur en televisies verdwenen. Schiedam De bevolking van Schiedam is in de maand april weer afgenomen. Er zijn nu nog 78.490 personen ingeschreven. v Sinds begin dit jaar zijn 306 per- sonen minder ingeschreven in i het bevolkingsregister. De meeste Schiedammers die naar elder? vertrekken (in april totaal 35S) blijven in het Rijn mondgebied roet name in Rot. terdam en Vlaardingen. Ook het aantal vestigingen (totaal 236) houdt veelal in een verhui zing van de beide plaatsen naar Schiedam. Geen sloop, maar een opknapheurt voor de Eri easehool, het gebouw- voor het open jongeren centrum. Hoek van Holland De commis. sie voor sociale zaken, volksje- zondheid en milieuhygiëne wil eerder inzicht hebben in plan. ren die eventueel worden uit* gevoerd op terreinen op de Maasvlakte. Volgens deze commissie vestigen zich hier steeds meer bedrijven en men is van oordeel dat deze ontwikkeling nauwlettend in de gaten moet worden gehouden. Daarom wil de commissie al op de hoogte worden gebracht van bepaalde plannen wanneer op ties worden uitgegeven. De commissie heeft zdch tijdens de laatste vergadering ook be ziggehouden met de maatschap pelijke hulpverlening in Hoek van Holland. Op dit moment zijn er vier maatschappelijke werksters. De commissie achtte dit aantal functioneel aan vaardbaar. Wel zal er bijvoor beeld bij het dienstencentrum het een en ander moeten veran deren omdat dit door één per soon wordt geleid en er geen ruimte is voor huisbezoek. Om aan deze problemen een op lossing te bieden zal toch wor den gestreefd naar een uitbrei ding van het aantal medewer kers. Om deze kwestie verder uit te diepen zal contact worden opgenomen met de vereniging Humanitas, de stichting West- land, het dienstencentrum, de sociaal raadsman, enz. terie voldoende geld be schikbaar heeft voor nieuw bouw. GELD De financiering van de ver- bouwing kan, zo meldt het college, het best geschieden door het verstrekken van een gemeentelijke garantie voor de juiste betaling van rente en aflossing van een door de stichting Open Jon geren Centrum aan te gane De stichting moet nu, zo stelt het college voor. een plan maken tot verbouwing en een kostenraming. Het colle ge wil dat de raad in de vergadering van woensdag ,25 juni (eventueel donderdag 2G juni) een krediet van tien duizend gulden beschikbaar stelt als voorbereidingskre- dieti Er is een grote behoefte aan een open jongeren centrum in Vlaardingen. Vele jonge ren trekken nu naar andere centra in de omgeving, zoals De Toverbal in Maassluis. De stichting Ruimte voor de Jeugd uit Rotterdam heeft het pand aan de Zomer straat uitvoerig ondrzocht en een schetsplan gemaakt voor de verbouwing van de Erieasehool. Dat is geschied in nauw over: met het be stuur van de Stichting Open Jongeren Centrum Vlaardin gen. Volgens de Rotterdam- se stichting zou de verbouw, exclusief de aanpassing van het uiterlijk van het gebouw, tweehonderdduizend gulden kosten. Nadere uitwerking van deze plannen leerde dat DINSDAG 17 JUNI 1975 Schiedam Aan de Schiedamseweg is een zevenjarige Shetland-po ny gestolen. De zwarte hengst verdween van een grasveldje nabij de Nieuwe Damlaan. De eigenaar, de 19-jarige F. H. uit Brielle, schat de waarde van het dier op 1000 gulden. Aan de Van Maanenstraat zijn onbekenden aan de haal gegaan met de bagagewagen van de Schiedammer Van O. Het voertuig met kampeerspullen en drie opblaasbare boten werd losgekoppeld van een geparkeerde personenauto. Inbrekers forceerden in het weekeinde ook de toegangsdeur van bar Atlantic. Uit de bar aan de Burgemeester Knappertlaan verdween geluidsapparatuur ter waarde van 3500 gulden. Eigenaar W. M A. H. mist tevens een bedrag van 550 gulden dat onder meer uit een juxebox is gestolen. Een bewoner van de Delflandseweg mist uit zijn kelder twee hengels. De dief kwam door het bovenlicht binnen. Den Haag Het Schiedamse statenlid mevrouw A- M. Blaauw-Rieu (PSP) wil een nieuw onderzoek naar de noodzakelijkheid van de aanleg van rijks weg: 19 tussen Schiedam/Vlaardingen en de rotonde Ypenburg. Zij heeft Gedeputeerde Staten gevraagd bij minister Tj. Westerterp van verkeer en water staat aan te dringen op een dergelijk onderzoek. Verder heeft zij GS gevraagd geen stappen te onderne men over de verlening van de secundaire weg 53, ten oosten van Delft, zolang er geen nieuw onderzoek is geweest. De aanleg van de2e secundaire weg is van belang voor de gedeeltelijke voltooiing van rijks weg 19. Het statenlid heeft nogmaals gewezen op uitspraken uit de omliggende gemeenten Delft, Vlaardingen en Schiedam tegen de aanleg van de Benelux- of Zoom- weg. Daarnaast is volgens haar de geslaagde kam- peeractie op de rijksweg, enige weken geleden, een duidelijke aanwijzing van de weerstand. Vlaardingen Dank zij de oplettendheid van een inwoonster van Vlaardingen kon de politie zaterdagmiddag een dertien- en veer tienjarige jongen aanhouden. Zij werden op heterdaad betrapt bij een inbraak in de dependance van de Ernst Casimirschool. Bij het verdere onderzoek door de recherche bleek dat zij in de -afgelopen maanden diverse scholen en andere gebouwen met een bezoek hadden vereerd. Zij richtten voor vele duizenden guldens schade aan. De I. C. van Houtenschool moest vandaag voor de leerlingen gesloten blijven aangezien het interieur van bijna alle lokken in een onvoorstelbare chaos was herschapen. De jeugdige vandalen zijn in het hoofdbureau van politie ingesloten. Maasland Het dienstencentrum Maasland sluit déze week het seizoen af met twee bijeenkomsten. Woens dag 18 juni zal er een bijeenkomst worden gehouden in het kader van het Monumentenjaar; vrijdagmid dag is er een groot slotfeest. Woensdagmiddag om drie uur vertelt de heer M. Kuiberts, die jarenlang pastoor in Maasland is geweest, het een en ander over de historie van Maasland.'Zijn verhaal wordt toegelicht met een aantal dia's. De feestmiddag vrijdag begint eveneens om drie uur. Enkele meisjes zulten op de piano spelen en ook wordt er een kwis gehouden en wordt er bingo gespeeld. Tenslotte zal dan ook al iets worden verteld over de plannen van het komende seizoen. De bezoekers kunnen dan ook nog suggesties doen. Chris en Hannie Huijer die het dienstencentrum draaiend houden, gaan van 28 juni tot 20 juli met vakantie. In die periode zal de leiding worden overgenomen door Pim en Greet Bolsterlee. Schiedam Twee bezoekers van bet openluchtzwembad Groe- noord zijn in het weekeinde ■v bestolen. ,De 36-jarige C. T. H. A. kwam na bet zwemmen tot de ontdekking j dat men zijn polshorloge ter waarde van 180 gulden uit zijn kleding had gestolen. "De 15-jarige M. de R. uit Schie- dam meldde even later op het politiebureau dat in het zwem bad zijn spijkerjasje was ver dwenen. De waarde van bet r ontvreemde kledingstuk is 55 gulden. Vlaardinge Op donderdag 19 juni zal organist-Aad Zouten dijk tussen kwart voor een en kwart over een een lunchcon- eert geven in de Grote Kerk. Hij zal dan werken spelen van Keilner, Bach en LoeilleL Zou- tendijk zal het concert met im- pro visa tie besl ui ten. Maassluis Aan de Haven in t Maassluis worden parkeervak- ken aangelegd. De Haven wordt 4 r verder berbesiraat Burgemeester en wethouders van Maassluis gaan dit voorstellen 'aan de gemeenteraad. Verder "moet het gedeelte Industrieweg vanaf de Havenbrug tot aan het Mackayplein opnieuw worden bestraat De Keueheniusstraat is ook in het herbestratingsplan opgenomen. Vlaardingen Op Rijksweg 20 vond vrijdagmiddag om half twee een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een motorfiets. De motorrijder, de 24-jarige H. M. J. M. uit Rotter dam, rijdend in de richting Maassluis, moest in verband met werkzaamheden aan de rijksweg afremmen en van de zuidelijke rijstrook gebruik gaan maken. De 25-jarige auto mobiliste G. V. L. D.-A. die in dezelfde rijrichting reed, be merkte te laat dat de motor voor baar afremde- Bij de bot sing die volgde brak de motor bestuurder zijn linkeronderarm en moest naar het Holyrieken- huis worden vervoerd. Vlaardingen De Eri easehool aan de Zo merstraat blijft be houden. Het geboaw moet worden bestemd als open jongeren cen trum, het paad moet derhalve niet worden gesloopt-. Het Viaar- dingse ooilege van burgemeester en wet houders vindt dat de gemeenteraad zich nu moet uitspreken over de verder te volgen procedure. Het colle ge -en met name wet houder Rica Boven berg- heeft twee mo gelijkheden bekeken: opknappen of nieuw bouw. Het opknappen gaat, zo is berekend ongeveer 380 duizend gulden kosten. Nieuw bouw kost volgens een ruwe raming cir ca een miljoen. R en w. vinden dat beter tei de verbouw, inclusief kosten exterieur, 380 duizend gaat kosten. CENTRAAL Het open jongerenwerk in het centraal gelegen pand, moet beroepsmatig worden bege- - I^id. De beroepskrachten' zouden zoveel mogelijk moeten worden gesteund door vrijwilligers. Er zijn ongeveer tien ruimten voor nodig, die nu aanwezig zijn in de oude EricaschooL De "zaak Erieasehool", een al jaren slepende affaire, na dert het gelukkige einde. Dat einde komt wel anders, dan dat een raadsbesluit van' 8 februari '73 voorspelde. Het gebouw zou volgens een toen aangenomen voorstel te zijnor tijd worden gesloopt. Toen in maart van dit jaar een sloopkrediet aan de raad werd gevraagd zei het college binnenkort op de si tuatie rond het open jonge ren centrum terug te zullen komen, hetgeen heeft gere sulteerd in het voorstel tot behoud. verbouwing kan worden overgegaan, omdat dat snel verwezenlijkt kan worden. Verder dat wellicht een aantal jongeren bij de ver bouwing kan worden be trekken. Bovendien is uit soeodelinge mededelingen van bet ministerie van CRM get»lok«o dat in principe de bereidheid aanwezig is de kosten van route en af- sckrijvbig bij een subsidie ring te betrekkan. Nieuwbouw kent echter een voordeel. Een nieuw open jongeren centrum kan aan gepast worden aan de eisen van deze tijd. Maar een na deel, zo stelt het college, is dat jongeren in verband met onder andere de sfeer een oud gebouw prefereren. Nog een nadeel is, dat wanneer nieuwbouw wordt gepleegd er veel tijd verloren gaat "In deze situatie is dat niet verantwoord", stellen _b. en w. Verder is het ministerie van CRM vermoedelijk niet bereid in de kapitaallasten te subsidiëren omdat dit een te zware last zou zijn. Het is twijfelachtig of het minis- Maasland Tot en met zater dag is er in het expositiecen trum De Rozenhof in Maas land een unieke tentoonstel ling te bezoeken. Dit keer geen werk van echte kunste naars, maar van doodgewo ne Maaslanders. Aüerkei dingen zijn er te zien, maar het meeste is te plaatsen on der het hoofdstuk handenar beid. "Met deze tentoonstelling wil len we de Maaslanders dich ter bij De Rozenhof bren gen", aldus wethouder Jac ques Kwakkelstein tijdens de opening van _de exposi tie." Het vreemde wa3 dat er aan vankelijk voor deze tentoon stelling nauwelijks belang stelling bestond. Pas de laat ste weken kwamen de inzen dingen binnen. Uiteindelijk kwamen er vijftig Maaslan ders met hun spullen naar De Rozenhof. Waaruit bleek dat in dit dorp de vrouwen veel creatiever zijn dan mannen. Vooral op het ge bied van macramé en kleden weven blinken de vrouwen uit Schilder- en tekenwerk is er op deze expositie niet te zien. Het comité Rozenhof is namelijk van plan aan het einde var» dit jaar een spe ciale tentoonstelling voor zo genaamde zondagsschilders te houden. Een beeld van de inzen dingen op de tentoonstel ling in De Rozenhof; dit keer geen kunstenaars maar gewone Maaslan ders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4