Bruynzeels mogelij :khedeut zijn uitgeput Estafetteploeg VZC evenaart kringrecord KSVV handhaaft zich Excelsior M verslaat landskampioen JOS CLAZING: „De situatie is hopeloos" §®g Henk Apon en Erik Smeekes blinken uit Sunlight oefent ÖVO'32 oefent ■zmm BETTY SCHUIT EN RENE VAN DER KUIL GOED VOOR GOUD Zwarte band voor Willem de Vries DINSDAG 17 JUNI 1975 5 Hans lingen en Hans van den Broek „tekenden" voor nóg een seizoen. Cas van Koetsveld overschrij ving naar Interiance... Schiedam De topspelers van Bniynzeelkeukens worden weer de „Fellows" van we* leer. Onbetaalde amateurs, omdat alle pogingen van tk Schiedamse tafeltennis-ere* klasser om een sponsor t« strikken, simpelweg misluk ten. Bniynzeelkeukens, enke le jaren achtereen de finan cier, besnoeide het publici* teitsbudget dusdanig, dat ei voor de tafeltennissers geen geld meer overbleef. Betaalde topsport valt en staat mei een kapitaalkrachtige sponsor. Zeker bij tafeltennis, waar de ereklasse - de nationale top - gevormd wordt door slechts een handjevol clubs. Het is de strijd van de sponsors, want Tempo- Team, Delta Lloyd en in mindere mate Nederlandse Middenstands- bank, legden hun cracks reeds ruim voor het einde van de com petitie vorstelijke contracten voor. Temidden van dit geweld is geen plaats voor echte clubteams. De vaak verre reizen zijn duur, de contribu ties overwegend opvallend laag en de eisen van de spelers hoog. Ereklasse- tafeltennis, zonder steun van een sponsor, resulteert daarom ook vaak in een eenmalig avontuur. Niettemin zegt Jos Clazing, voorzitter van de Schiedamse ereklasser, die nu nog Bruymeelkeukens heet, erg nuch ter: „We zijn ooit ergens aan begon nen, dus gaan we door. We zijn niet van plan een stap terug te doen". OUDE NAAM Veel meer keus dan het terugvallen óp de oude naam TSF (The Smashing Fellows) hebben de bewoners van de Door Hans Soeters statige Koopmansbeurs niet. Onder die naam werd ooit de top bereikt. De firma Bruynzeel zorgde er voor dat tafeltennisminnend Schiedam er wat langer van kon genieten. De „kraan" is echter dichtgedraaid, Midhat (Mick) Ustovic, de tempera mentvolle Joegoslaaf die enige tijd geleden Cas van Koetsveld uit het toptrio verdrong, keert dezer dagen reeds terug naar zijn geboorteland. Micks tijd is om. Maar ook mogelijke vervangers, zoals wéér Van Koetsveld en de talentvolle Rick Quadt, keerden Schiedam de rug toe. Cas van Koetsveld speelt komend seizoen bij Interlance/Zwolle en Rick Quadt bij KMB in Gouda. Jos Clazing kan dan ook weinig anders doen dan volmondig beamen dat juist het tweede team, altijd nog een pro- motie-ereklasser, danig verzwakt het nieuwe seizoen in moet. AANVULLING Positief is echter dat met het noemen van de naam Ustovic meteen de eni ge topspeler is genoemd die Bruyn zeel moest laten gaan. Hans Lingen en Hans van den Broek besloten ten minste nog één seizoen te blijven. Het eerste team wordt vermoedelijk aangevuld met Peter van den Broek, die in het tweede team een sterk seizoen achter de rug heeft. „Dit team moet dan maar verder zonder sponsor', zegt Jos Clazing over het komende seizoen. „Niet leuk, maar - na alles wat we hebben geprobeerd - durf ik te stellen dat de situatie eigenlijk hopeloos is. Als belangrijk ste oorzaak noem ik de economische toestand van dit moment. Sponsoring valt in het bedrijfsleven momenteel slecht Daarnaast is het een extra nadeel dat tafeltennis zo weinig op de televisie komt. We hebben alles uitge probeerd, maar het heeft weinig re sultaat opgeleverd". Hetgeen tevens betekent dat het niet langer mogelijk is om te zoeken naar een geschikte vervanger voor Mick UstOVtC. In feite is de Schiedamse tafeltennisclub allang blij dat pogin gen van het Amsterdamse Delta Lloyd om Hans Lingen in te lijven zijn mislukt. De Rotterdammer sloeg een redelijk aanbod af, waarna zich geen nieuwe kopers meldden. Jos Cla zing: „We zijn er uiteraard blij mee dat ze blijven. Nu kunnen we toch nog gaan proberen het toptafeltennis voor Schiedam te behouden". IN SCHADUW Tafeltennis in de schaduw van de bei de grootmachten Delta Lloyd en Tempo-Team. Wat dit kan betekenen ondervond Bruynzeel in het seizoen voorafgaand aan het toekennen van de Schiedamse sportprijs van het jaar 1973. Ook toen konden de Schie dammers het niet redden. Met Usto vic lukte het echter om weer terug te keren in de top. Zelfs al zegt Jos Clazing; „We blij ven zoeken naar een sponsor"; het ziet er naar uit dat het topta feltennis in Schiedam komend seizoen minder nadrukkelijk op de voorgrond zal treden. Bruyn- zeel wordt weer een club als vele andere. De strijd in de top wordt er niet interessanter door... Van onze sportredactie Vlaardingen In de eerste twee ronden van de zomercompeti tie van de schaakvereniging HVO hebben van de ruim veer tig deelnemers, twee junioren de beste resultaten behaald. Henk Apon, jeugdkampioen van 't district Rotterdam in de categorie tot en met 12 jaar en Erik Smeekes, scoorden 5 pun ten uit 6 partijen. De senioren Koopman en Wester- hoff kwamen tot 4 1/2 pnt, ter wijl Van der Griend, Vermeu len en De Jong goed waren voor 4 punten. Van de spelers, die slechts één avond hebben meegedaan, wisten Van den Berg, KI oover jr., Wapenaar, Vermeul en Den Uil alle partij en (3) in winst om te zetten. De volgende ronde wordt donder dag a.s. (19 juni) gespeeld. Alle Vlaardingse schaakliefhebbers zijn ook dan welkom bij H.V.O. en kunnen nog een volledige competitie van 21 partijen mee spelen. Iedere donderdagavond kunnen 3 partijen worden ge speeld. Tot en met 22 augustus zijn nog 10 speelavonden be schikbaar. Men kan zelf uitma ken op welke avonden men wenst te spelen in de kantine „van H.V.O., ingang Kon. Wilhel- minahaven Z.O.Z. aanvang 20 uur. Van onze sportredactie •Vlaardingen Zaterdag eerste klasser begint zaterdag 2 au- .gustus met een oefenserie tegen -Excelsior P. aan de Deltaweg om 16 uur. Donderdag 7, augus tus oefent Sunlight bij VFC en zaterdag daarop is Sunlight gastheer van Schiedam. (16 "uur). Donderdag 14 augustus 'ontvangen de pupillen van fcrai- 'ner Gertie Baas Hoogvliet (18.30 uur) en zaterdag is het de -Jaeurt aan SVDPW om naar de „Deltaweg te komen. Voor don- .derdag 21 augustus staat het duel HVO-Sunlïght op het roos ter en zaterdag 23 augustus ont vangen de zeepmannen Fortu- na. (16 uur). Van onze sportredactie Vlaardingen DVO '32 test voor ''de vakantie nog een aantal "nieuwe spelers. Zaterdag staat het uitduel bij ZBVH centraal. "Op 2 augustus is DVO '32 te gast van Zinkwegse Boys en 7 augustus spelen de zwartwlttcn weer voor het eerst na de rustperiode op eigen terrein tegen Transvalia. Voor 9 augus tus is de thuisbeurt tegen Rijn- rtiond gepland (tweekamp) en över de rest van het program ma wordt nog onderhandeld. 0 Dat de honkballers van Holy de toekomstige kara- pioentse tegenstrevers dan ook pro beerden, de Vlaardingse knuppelaars hadden overal een antwoord op 9 Hoe wel.» 0 Burgemeester Kie- boom, slim naar Holy gelokt om de nieuwe tribune in gebruik te nemen, eiste zon der meer de 'tiende inning* voor zich op 0 "Onze kanti ne is", zo wees het Holy-be- stuur na afloop op de druk te rondom hen, "eigenlijk wat te klein..." 0 Een slim me zet 0 Burgemeester Kieboom doorzag de actie echter 0 "Dat garandeert ook een hoge omzet per vierkante meter, mijne he ren..." 0 D44r had Holy voor het eerst die middag niet van terug 0 Intens ge lukkig fietste afgelopen zon dag G roenoord-coach Cor van der Velden richting huis. Met de duim omhoog, omdat koploper The Arrows was geklopt 0 Omhoog keek ook Kinesis' coach Hannie Zandstra toen hij in het duel tegen Holy een als een 'spoetnik' omhoog gesla gen projectiel tot vangbal wilde promoveren 0 Han nie tastte mis en kreeg de bal hard op het toch al moe de hoofd 0 Medogonloos publiek: "Hóóg Hannie, kijk omhóóg»." 0 In oktober speelt een team bestaande uit sportjournalisten tegen, een zaalvoetbalteam gefor meerd uit trainers 0 De trainers worden gekozen door een objektieve com missie 0 Bestaande uit journalisten.» 0 Excelsior- trainer Aad Bierhulzen is al gekozen O De samenstel lers van deze rubriek heb ben aldus besloten». Teun Groeneveld test nieuwe spelers van onze sportredactie Spijkenisse Toch nog actie voor Excelsior M. De Maassluise formatie fungeerde gisteravond op het allerlaatste moment als tegenstander van Spijkenisse.. De algemene landskampioen zou oorspronkelijk uit komen tegen Nigeria, dat ter voorbereiding op de militaire wereldkampioenschappen in West-Duitsland een toemee door Europa maakt. De Afrikanen waren echter spoorloos en werden door ambassadeur Adeg Balu tenslotte in Londen ontdekt. Derhalve draafde Excelsior M op, want Spijkenisse wil de het publiek (duizend Dordrecht De jacht op medailles tornt ver uit boven de recordpogin gen. Ook op de derde dag van de ZRO-kring- strijd waren alleen beide VZC'ers Anneke van der Ende en Marcel Blom- steel bij machte hun 400 vrij te verbeteren. De es tafetteploeg van VZC, die gisteravond tot 22 medailles kwam en zijn aantal intussen zag oplo pen tot 64, kwam slechts tot een evenaring op de 4 x 100 vrij, maar het was wél een dappere po ging. Sinds 1960 in Bre da houdt VZC dat krin- grecord al vast (met Wout Schouten, Sjaak Bot, Roger van Ham burg en Ruud Beele) en daar konden gisteravond Ruud Pijper, Rob de Gier, Frits Jan Edelijn en Paul Gast geen veran dering in brengen. De chronometers stonden op dat laatste nummer in het fraaie Dordtse Combibad weer stil op 3.57. De dames van VZC klokten vorig jaar bij de NK weliswaar v 4.U.5, wat de scherpste tijd in vp^ne Van HeySt Nederland was, maar als ge- QOUd volg van het koude water kwa- Op die 400 vrij plaatste Jan Hak men Conny Boer-Buys, Yvonne van Heyst, Ada Pors en Diane Edelijn slechts tot 4.17 A „Geen schande", riep trainer Teun Verboon direct, „er val len nog wel enkele seconden af." Anneke van der Ende kwam op de 400 vrij voor meisjes onder 12 jaar met 0.1 sec. tot een scherpere kringtijd van 4.55.2 (op naam van Eline Herfst), ter wijl het Rotterdamse talent er zelf niet in slaagde om het krin.- grecord bij de meisjes onder 14 jaar van Ada Pors (4.42.1) te „pakken". Eline Herfst bleef staan op 4.48.5. Ada Pors kwam bij de meisjes onder 1$ jaar tot 4.34.1 (kringrecord is 4.29.24). .Door Bas van den Berg de estafette 4 x 100 vrij was SZC goed voor zilver en daar voor waren verantwoordelijk: René van der Kuil, Frank den Held, Frank Ruseier en Ruud Kramer-Freher. De tijd was 4.07.3. UITSLAGEN Uitslagen: 400 vrij m. o. 10: 1. Mieke Heemskerk (ZPB) 6,13.8. Idem m.o. 12: 1. Anneke van der Ende (VZC) 4.55.2, 2. Christina Beukema (Poseidon) 5.20,6, 3. Irma Voorham (VZC) 5.35.5. Idem m.o. 14:1. Eline Herfst (Rot terdam) 4.48.5, 2. Judith Ver kerk (Devel) 5.00.5, 3, Karin Nieuwstraten (VZC) 5.07.2. Idem m.o. 16: 1. Ada Pors (VZC) 4.35,1, 2. Diane Edelijn (VZC) 4,55.8, 3. Els Zandvoort (Devel) 5.12.1. 200 school m.o. 14: 1. Maritzka van der Linden (Rotterdam) 2.58.2. 2. Renate Campfens (De vel) 2.58.9, 3. Joke van "Wiet (VZC) 3.02.4. Idem m.o. 16: 1. Jeannet van Wijngaarden (Strijen) 3.11.7, 2. Elma Bruyniks (Devel) 3.12.2, 3. Wilma Riksman (Lansingh) 3.13.2. Idem dames: 1. Betty Schuit (SZC) 3.07.8, 2. Yvonne van Heyst (VZC) 3.12.7, 3. Carla de Kreij (FCG) 3.18. 200 school j.ö. 14: 1. Kees van der Woude (Devel) 2.51.2, 2. Peter Geelen (Strijen) 2.51.9, 3. Edwin de Jong (Rijnmond) 2.52.7. Idem j.o. 16: 1. René Kruit (Strij-, en) 2.46.6, 2. Roel Bronkhorst fPCG) Z52.Ö, 3. Leen Beider (Stnjen) 2.53.9. Idem heren: 1. Henk Bakker (De- van Devel zich met 4.36.8 voor Idem dames: 1. Yvonne van Heyst Paul Gast snelste Op 400 vriï bii i.O. 16 ve^ 2.39.7, 2. Jan Hak (Devel) Frits Jan Edelijn (VZC) 4.50.7. (VZC) 5.09.1. 2.44.3, 3. René van der Kuil De tweede gouden plak voor 400 vrij 3.0. 10: 1. Adrie Gouw Idem j.o. 14: Arie van Dijk (ZPB) 4,52,9, 3. Leen Beider (Strijen) (SZC) 2.47.3. SZC was voor Betty Schuit, die (ZPB) 6.08.5. 5.08.5, 2. André de Jager (PCG) 4.59.6. Estafette 4 x 100 vrij dames: 1. de 200 school voor dames afleg- idem j.o. 12: 1. Marcel Blomsteel 5.10.9. Idem heren: 1. René van der Kuil VZC A 4.17.9, 2. Devel 4.30.9, de in 3.07.8. Het kringrecord is (VZC) 5.17.2., Robin van Maan- (SZC) 4.30.4, 2. Jan Hak (Devel) 3. VZC B 4.39. eveneens in het bezit van de en (ZPB) 5.28.3,3. Cees Korpo- Idem j.o. 16: 1. Paul Gast (VZC) 4.36.8, 3. Frits Jan Edelijn Idem heren: 1. VZC 3.57, 2. SZC SZC'er, maar dan in 2,51.8. Op raai (SCOM) 5.43.1. 4.51.3, 2. Pim Vogel (Merwede) (VZC) 4.50.7. 4.07.3. 3. Devel 4.12. Bij de heren was alle aandacht gericht op René van der Kuyï (SZC), maar zijn tijd - 4.30.4 - viel tegen. De Schiedammer heeft nog steeds het kringre cord met 4.17,5 in zijn bezit, maar die droomtijd is voorlopig voor iedereen onbereikbaar. De rentree van de Schiedammer op de derde dag was geen ver gissing, „omdat", verklaarde zijn trainer Wim van Kranen burg, „hij vorige week niet heeft kunnen trainen en op de eerste dag van de kringstrijd kampioen werd met het water- poloteam van SZC. Afgelopen zaterdag moest hij werken en dat houdt in dat de Schiedamse club eigenlijk als wedstrijdclub heeft afgedaan." Wim van Kranenburg: „Wij sta ren ons niet blind op die kring- tijd. Waterpolo geniet onze voorkeur. Vorig jaar moesten wij al 300 gulden aan boetes betalen voor limietoverschrij dingen en daarvoor kan je be ter ballen voor het waterpolo kopen-" i Schiedam Na een zeer span nende en ook natte competitie- dag heeft het eerste tennis- team van KSW zich weten te handhaven in de overgangsklasse A. Dit ging ten koste van DDV dat in Amster dam met 5-4 werd verslagen. Peter Nederlof (in valler voor Gé Baars), Mike Ver kerk, Ada de Mol en Joyce Findham- mer wonnen hun singles, terwijl Berry Janse het dit keer niet kon bol werken Tussen stand 4-1 voor KSVV dat nu nog slechts één partij moest winnen. Doch DDV wist de stand op te halen tot 4-4, zodat de laatste gemengd- dubbelpartij de doorslag moest ge ven, Het punt ging n»ar de Schiedam- Bjj TgF fx,, mers zodat KSW de tweede klasse. Dit geldt ook voor Be Quick uit Maas- sluis, dat kampioen geworden is en eveneens promotie wedstrijden moet spelen om te pro moveren. niet degradeerde. Maas-Vlaardingen, dat al kampioen was, won ook op de laatste competi tiedag met 7-1, maar deze over winning was van geen belang meer. Maas zal nu nog promotiewedstrij den moeten spelen, waarin dan gepro beerd 2al worden of het team kan promoveren naar en ander niet ge- 1 heel vlekkeloos, want hier werd de ontmoeting bij de stand van 4-2 voor de tegenpartij ge staakt, zodat de laatste twee partij en volgende week zondag gespeeld moeten worden. Als laatste nog SLV, dat ook ge handhaafd is in de derde klasse en het volgend jaar 2al proberen om hoge rop te komen. Van onze sportredactie Schiedam Budo-Sport Schiedam heeft er weer |gj||| twee zwarte banders bij. sjmÈs Dezer dagen ontvingen Wil- lem de Vries (40) en Came van Zon (16) uit handen van Éi|l| de dangradencommissie fénSi van de Budo-Bond Neder- land de bijbehorende on derscheidingen uitgereikt Voor Willem de Vries bete kende dit een verdiende be- g* loning voor een jaar trai- jlssgg ning, want met vaste part- ||§p ner Rinie Bosman werkte g||lj hij drie uur per week aan de niet geringe eisen van het examen. Carrie van Zon behaalde de zwarte band lili met het maken van wed- ||||j strijden. De talentvolle ju- Wm doka gaat zich dan ook vol- K»8» ledig toeleggen op de wed- Willem de Vries, zoals hij gedurende een jaar werkte stnjasport. aan -dg exameneisen. man!) niet teleurstellen. De tricolores wensten, hoewel zij al enige tijd uit training zijn, wèl voor pittige tegen stand zorgen. Die uiteinde lijk zo groot was dat nieu we trainer Teun Groene veld een knappe 2-1 triomf kon begroeten. Excelsior M trad aan met zijn nieuwe spelers. Met het Ro- 2enburgre trio Cor van Se- ters, Ed Euser en Jan Hui zing en met Aad van der Sande (Zwart/wit *28). Om dat het team in nieuwe sa menstelling eerst op elkaar ingespeeld moest raken, was de eerste helft voor Spijkenisse, dat op gebles seerde Riny van Zanten en Hans Postma (vakantie) na in de opstelling van afgelo pen zaterdag aantrad. Desondanks kreeg Excelsior kansen. Maar Aad Lank- haar ontkrachtte de kopbal len van Jan Huizing en op gekomen laatste man Ferry Groeneweg stijlvol. Ook een vliegend schot van excelle rende Cor van Seters stuitte op de Spijkenisse-goalie. De eilandse equipe nam in de 25ste minuut een voor sprong. Na een voorsprong van Cees Jansen kopte Cor Barendregt keihard in: 1-0. Diezelfde Barendregt had' voor de beslissing kunnen 'zorgen maar vuurde via de lat over. Excelsior hield zich vooral op het middenveld staande en sloeg vlak voor rust venijnig terug. Nadat Lankhaar een voorzet van Aad van der Sande verkeerd had verwerkt, leek Van Seters de gelijkmaker te gaan aantekenen. Maar captain Nico Hokke redde op de lijn. Nadat Spijkenisse in de rust af scheid had genomen van Harry Koopman (trainer Hekelingen) en Riny van Zanten (Excelsior) stuurde trainer Ad van Dongen in het tweede part zeven, nieu we spelers, onder wie van SW teruggekeerde Ruud de Haan in het veld. Het kwam het Spijke- nisser team-verband niet ten goede. Al in de tiende minuut buitte Cor van Seters een de fensief misverstand via de on derkant van de lat uit: 1-1. Uitstekende arbiter Bart van der Eneel kreeg het iets moeilijker doordat de strijd vinniger zij het niet onsportief werd. Des ondanks was er wat irritatie tussen Joep Goedendorp en Rob van Leeuwen, die dan ook prompt werden ingeruild voor respectievelijk Aren Buvens en Henk van der Burg. Nadat Maassluise goalie Nico Vermeer enkele voortreffelijke reddingen op zijn naam. had geschreven sloeg counterend Excelsior M vijf minuten voor^ tijd onverwacht toe. Ruud de^ Haan passte foutief naar bin- nen, waar Henk van der Burg gretig van profiteerde: 1-2. Trainer Teun Groeneveld, die nog geen oordeel over de nieuwe spelers wilde geven: „In elke wedstrijd gaat het om te winnen, zeker tegen de landskampioen. Wel het is gelukt en nog ver diend ook en dat terwijl we conditioneel de min- - dere waren omdat we al een poosje stil liggen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5