ADA POKS BEZIT DE MEESTE GOUDEN MED AILLES VZC'ers op langebaan in de prijzen Schiedam blijft winnen ©TIPS ii WF-handballers zoeken zelf naar oplossing Regen spelbreker op wielerbaan Trainer Teun Verboon: „De tijden worden iets beter" Zwemdiploma's bij „Vlaardingen" Zilveren Molen voor Fortuna-jeugd Directie scheepswerf heeft laatste woord WOENSDAG 18 JUNI 1975 5 Schiedam Wederom was de regen de grote spelbreker tij dens de wekelijkse populaire op de wielerbaan Schiedam. Toch waren er weer een aantal getrouwen gekomen, om de prestaties van de renners te volgen en aan te moedigen. In de rit over dertig ronden voor amateurs bleef het voltallige peloton bij elkaar ondanks en kele pogingen van Martin Meeldijk en Peter van Wijk om weg te komen. De sprint moest uiteindelijk de beslissing brengen en werd ge wonnen door Peter van Wijk, die 2ijn sprintsnelheid weer vol komen terug heeft en voor het kampioenschap van Nederland geducht mee gaat tellen. In de klassementwedstrijd voor nieuwelingen was het wederom Aad van Asten die alles achter ach liet, met Perry Balvers op de tweede plaats. De afval wed strijd werd ook door Van Asten gewonnen, weer voor Balvers met Cees Heeze als goede der de. Bij de dames was Nita van Vliet de sterkste met twee eer ste plaatsen. Juist toen de jeugdrenners voor de tweede maal in de baan zouden komen begon het te re genen en moest de organisatie besluiten de wedstrijden te stoppen, daar het te gevaarlijk werd voor de renners. De uitslagen: Amateurs 30 ron den in lijn: 1. Peter /an Wijk (Rotterdam), 2. Theo van de Leist (Rotterdam), 3. William Kund (Amerika), 4. Frank van de Goes (Rotterdam), 5. Peter Smith (Engeland), 6. Mike Mae- son (Engeland), 7. Joop Vos (Rotterdam), 8. Martin Meeldijk (Vlaardingen). 'Junioren 30 ronden in lijn: 1. Jack Kammend o rp (Rotter dam), 2. Ton Vrolijk (Scheven- ingen). Nieuwelingen klassementwed strijd 15 ronden 5 klassemen ten: 1. A„ van Asten 21 pnt, 2. P. Balvers 18 pnt, 3. R. van de Bosch 7 pnt, 4. F. Jansen 5 pnt, 5. C- Heeze 4 pnt. Afvalwedstrijd: 1. A. van Asten, 2. P. Balvers, 3. C. Heeze, 4. F. Jansen, 5. R. van de Bosch. Totaal omnium nieuwelingen: 1. - Aad van Asten (Harga), 2. Per- - ry Balvers (Harga), 3. Cees Hee- ze (Harga), 4. Ferry Jansen w (Ahoy), 5. Robin van de Bosch (Harga). 'Dames klassementwedstrijd 35 ronden 5 klassementen: 1. A. van Vliet 21 pnt, 2. D. Wesdorp 18 pnt, 3. I. Muilwijk 7 pnt, 4. J. Oelen 4 pnt. Afvalwedstrijd: 1. A. van Vliet, 2. L Muilwijk, 3. D. Wesdorp, 4. J. Oelen. Totaal omnium dames: 1. Nita van Vliet (Barrhopoort), 2. Ine- ke Muilwijk (Rotterdam), 3. Dïnphy Wesdorp (Schiedam), 4. Juliet Oelen (Ahoy). Puntenwedstrijd jeugd 12-13 jaar: J. René BIok2eyl (Ahoy), 2. Dick Krouwel (Harga), 3. Dik Ras (Ahoy). "Vlaardingen Op de helft van de kringkampk schappen van de ZKO is nog niet duidelijk wie de jacht op het eremetaal gaat winnen. Ada Pors (VZC) „klokte* weliswaar al zes gouden plakken, gevolgd door Yvonne van Heyst (VZC) met vijf, en Paul Gast (VZC) en Eline Herfst (Rotterdam) met ieder vier. maar de vraag blijft wie uit de regio Rotterdam en omstreken de beste „aïlrounder" is. De top van VZC en Devel, om de twee sterkste clubs te noemen, heeft op alle onderdelen ingeschreven, terwijl het ander zijds een vaststaand feit is dat specialisatie steeds vroeger begint Nochtans doet trainer Teun Ver boon van VZC zijn uiterste be- Door Bas van den Berg st, indien VZC op niveau wil (ji.1 ^mogelijk S nïrdtl?S.bitad. waar onder goede weersomstandigheden de in de breedte te zijn. En verder verbloemt hij niet, dat de ZKO-strijd bij voorbaat al een uitgemaakte zaak Is en hij zich daarom, samen met zijn trai ners Theo Romein en Sjaak Bot, voornamelijk richt op de Nationale. In tegenstelling tot het gros van de zwemdubs uit de ZRO zijn derde aflevering werd gezwom men, lijkt er een kentering ten goede te zijn Ingetreden. Teun Verboon: „Ik zie over de hele linie dat de tijden beter wor den. Wanneer die tendens zich de eerste weken doorzet, is de kans toch nog groot dat we zullen slagen". S Over de jachten explosie dingse Zwem Club anders ge richt In zijn derde seizoen bij VZC heeft Teun Verboon veel troeven uit te spelen op die Nationale, volgende maand in Leidschendam, ware het niet dat het (te) koude water van het Kolpabad, de stemming tot voor kort tot het nulpunt deed dalen. Ruud Pijper vertolkt ongetwijfeld de gevoelens van de clan die van de kandidaten voor de WK (Ada Pors, Diane Edelijn, Ruud Pijper en Rob de Gier) is nog weinig te zeggen. Ada Pors zal, om in aanmerking te komen voor de WK, op de 800 meter nog altijd 9.06 moeten klokken (limiet), terwijl haar scherpste tijd nu altijd nog 9.11.41 is, gezwommen tegen de jeugd van Oost-Duits land. eind maart in bad West op een Uctat voor Hnud ft Diane Edelijn (1) en Ada Pors (m) ...tijden beter... niet meer aan kon, maar is reéel als hij zegt, dat het wel een snel opkomend argument is om het falen tegen te gaan. „De groep, onmondig als zij is, neemt maar al te graag aan dat training bij lage temperatuur niet mogelijk is. Daarom zal er tegen degenen die helemaal „in de put" zitten, veel gepraat moeten worden". Eén ervan, dte de Vlaardingse kandidate Ada Pors onder zijn hoede heeft fysiotherapeut Nico Houdijk tracht tevens in twee weken tijd het moreel van de WK-gangster een beetje op te vijzelen. Pijper is minimaal, terwijl Rob de Gier op zijn specialiteit, de 100 rug, nog altijd 59.6 zal moe ten zwemmen. In maart van dit jaar in Londen kwam hij tot 1.02.76. Diane Edelijn beeft gezien haar leeftijd (pas 15 ,*iar) nog altijd de mogelijk heid voor deelname aan de Eu ropese jeugdkampioenschap pen in Genève (7/10 augustus) en zal daarvoor, als limiet, op de 100 rug, tijdens de Nationa le, een tijd moeten klokken van 110.5, Tegen de DDR in maart kwam de Vlaardingse al tot L07.30, zodat de kaas groot is dat zij slaagt. Van onze sportredactie Vlaardingen Bij langebaanwedstrijden In Amsterdam (Bosbaan) viel een groot aantal VZC'ers in de prijzen. Weliswaar waren op de 2.000 meter vrije slag de eerste drie prijzen weggelegd voor Henk Elzerman (23.52.4), Ronald Woutering (23.52.6) en Fred Eefting (24.00.S), maar daarna volgden Frits Jan Edelijn in 26.03 en Paul Gast in 26.37. John Bot had een tijd nodig van 27.56 en Tonny Ruys 30.47. Op de 2,000 meter schoolslag wa ren acht prijzen te verdelen. Winnaar was Robin Woutering (30,25.1) en Pim van der Werff viel met 32.45 net buiten de prijzen. Bij de dames op de 2.000 meter vrije slag finishte Irene van der Laan in zesde b positie in 28.12.4, Winnaar was hier Yolanda Aggenbach in 25.55.8. Voor Kann Nieuwstra- gen was de twaalfde plaats weggelegd in 28.43.6, terwijl Yvonne Vermaat zich tevreden moest stellen met de 42e plaats in 32,38.4. Op de 2.000 meter schoolslag eindigde Ilse Verhey op de veertiende plaats in 37.36. Bij de recreatieve tocht volbrach ten de volgende deelnemers (van VZC) de 500 meter. Bep Hos man-Jasper, Marjo Peple- laar, Lizzy van Noort, Eline van Oudenaarden, Elly van Ree, Kitty Ydo-Kruiswijk, Jan Hos- man, Jan Smelik, Michel Kles- sens, Pieter Kop, Irma Voor ham en Erna van der Most tJEn de volgende VZC'ers op de a 1.000 meter prestatietocht: Jaap Zwanenburg, Mieke Gast, Ar jan Ydo, Peter Jonkman, Els But Marianne But, WiLma Pors, John Blokzijl, Jacky Dijks hoorn, Jan Willem de Jong en Sjaak Broek. Van onze sportredactie Vlaardingen Bij het toele veringsbedrijf Vlaardingen worden in het kader van de vorming regelmatig zwem lessen gegeven aan de werknemers. Voor de twee de maal werd de2e week aan vier kandidaten het examen afgenomen. Fem- mie de Boer en Tjeerd Prophetius behaalden hun eerste diploma terwijl Leo Naujoks en Robert Stout na examen hun tweede certifi caat ontvingen. Namens het bedrijf bood de heer Hoe- venaars bloemen aan. Demos begint later Schiedam Doordat de afde- lings eerste klasser Demos tot ver na het seizoen doorging met voetballen in het kader van het 55-jarig bestaan heeft trainer Coen Poulus, die voor k. een jaar bijtekende, reeds enig toezicht gekregen in de moge- lijkheden van zijn selectie. Daarom start Demos pas op 10 augustus met een aantal oefen- t wedstrijden, met als eerste te genstander *s-Gravendcel. De mos laat daar drie elftallen in actie komen. Op 17 augustus ontvangt Demos een combina- tieteam van Leomdas, terwijl i op 24 augustus de laatste wed strijd wordt gespeeld tegen een 6*. combinatie-elftal van DHS. Zwijndrecht De softbal- sters van Schiedam heb ben gisteravond ook de uitwedstrijd tegen Com pri Alluminium uit Zwijndrecht gewonnen. Coach Wim Falentijn startte tegen middenmo ter Compri met tweede werpster Pam Smit Be houdens een zwakke derde inning, heeft zij het karwei goed ge klaard. Om alle risico's te vermijden, heeft Til Debets, bij de stand 7—9 en de laatste slagbeurt voor Compri, het heuvel- werk afgemaakt. Til De bets stond de Zwijnd- rechtse meisjes niets meer toe en Schiedam bleef ook nu ongeslagen. Zoals gebruikelijk dit sei zoen, opende Schiedam aanvallend sterk. Compri werpster Cristine Engelen kreeg direkt al vijf honk- slagen te verwerken en Schiedam scoorde vier pun ten. Ook de Compri dames wilden wel slaan maar speelden daarmee behoor lijk in de kaart Voor de eerste drie nullen had Pam Smit maar drie worpen no dig en het Schledamveld zorgde voor de rest In de tweede inning opende Joke Panne koek weer met een honk- slag. Zij bereikte door een ge stolen honk en een veldfout het derde kussen. Fia Falerfijn leg de een cpofferingsstootslag neer waardoor Joke Pannekoek thuis en Schiedam op vijf nul kwam. In de gelijkmakende beurt scoorde Compri legen. Cristine Engelen gaf een honk slag, stal twee en kwam door een veldfout op drie. Zij kon op een honkslag van Ineke Brandt de thuisplaat bereiken. De concentratie bij Schiedam verminderde en hoewel Gré Duchaln nog wel een honkslag plaatste, kwam Schiedam in de derde inning niet meer tot sco ren. Compri Alluminium rook de kans en benutte de derde inning om iets terug te doen. EUy van de Boomgaard opende met een honkslag en de stootslag van Janneke Top werd door werp ster Pam Smit verkeerd aange gooid, zodat Compri twee hon ken bezet kreeg. De honkslag van Mary Meier hielp EUy van de Boomgaard over de thuisplaat en toen Christine Engelen alweer door een fout van Pam Smit en Rini Aarsoom door een honkslag voor drie bezette honken zorg den. was een daverende twee honkslag van Ineke Brandt vol doende om Compri op voor sprong te brengen. Schiedam keek voor het eerst in deze competitie tegen een achter stand (6—5) aan. Er moest dus iets gebeuren. DRIE-HONKSLAG In de vierde slagbeurt wist Schiedam de achterstand ech ter alweer tot een 6—8 voor- om ook Jeanne Besse nog over de thuisplaat te brengen. Compri gaf zich nog met gewon nen en in de gelijkmakende slagbeurt wist Elly van de Boomgaard op een stootslag van Mary Top opnieuw de thuisplaat te bereiken. In de zevende inning kwam Hilda van de Burg, door een honkslag en een stootslag van Pam Smit op het tweede honk. Coach Wun Falentijn zette de Imks- als pir t Hilda' hitter ia Deze bracht Hilda van de Burg over de thuisplaat zo dat Schiedam om 7—9 kwam. Om verder risico te vermijden, Pam Smit gooide haar eerste wedstrijd dit seizoen, nam Til Debets de laatste Compri slag beurt ook het werpen voor haar rekening. Drieslag, vang vijf en vang drie, betekende het einde ter alweer tot een 6—8 voor- Werpcij! sprong om te buigen. Joke Pan- Engek nekoek en Fia Falentijn kwa- Pam men door honkslagen op de kussens en Jeanne Besse sloeg beide teamgenoten met een for midabele drie honkslag binnen. Gré Duchaln offerde zich op van de wedstrijd, die Schiedam een verdie opleverde. nd. t 7—3 overwinning ;ijfers, Compri all. Cristine Engelen, 1—0—14. Schiedam, Pam Smit, 2—0—7 (6 innings) Til Debets, 1—0—0 (1 inning) Slagpreslaties Schiedam, Joke Pannekoek 3 uit 5, Fia Falen tijn, Gré Du chain en Hilda van de Burg, 2 uit 4. Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van For- tuna is in het bezit gekomen van de Zilveren Molen bij het toernooi van Waddinxveen, waar Schiedam en Den Hoorn de ovenge gasten waren. De Vlaardingers hadden het klei nood al twee jaar in hun bezit, zodat het nu definitief in de pnjzenkast aan de Marathon- weg mag worden bijgezet. De B-2 en C-2 jeugd won boven dien nog een eerste prijs, ter wijl C 3 een beker voor de tweede prijs na strafschop pen won. Het toernooi in waddinxveen werd bijgewoond door circa vijftig ouders van Fortuna-jeugd. Oefenprogramma SFC Schiedam SFC. dat onder lei ding van trainer Jan van Buite nen gaat proberen de afdeling te verlaten, start het oefenpro gramma op 7 augustus met een wedstrijd tegen Satelliet. De overige wedstrijden zijn: 10 aug. VDL-SFC: 17 aug. WF- SFC: 20 aug. SFC-Hermes DVS comb; 24 aug. NSV-SFC in Nis- pen. O Sportpark „Vijfsluizen" heeft de zomerdienst inge voerd O Dat houdt in dat de openingstijden zijn veran derd 4) Het zwembad van dat sportpark, dat door werkzaamheden is gesloten, wordt vrijdag 20 juni weer met water gevuld 0 En dan maar afwachten of de lekka ge verholpen is 0 Albert de Koning neemt na tien jaar met weemoed afscheid van zijn vaste rubriek in de RKWIX clubkrant 0 Ook van het secretariaatschap D De Bommeer heeft naast een tocht voor invaliden ook een nachttocht op zijn roos ter staan 0 En natuurlijk hoewel pas in september - de jaarlijkse zeilstrijd om de burgemeester Heusdenprijs 0 Be Quick zoekt een pas send herkenningsteken voor rijn leden 0 Om zwartspe- iers te weren O Bil Henk van Herpen van RKwIK kan men nog steeds een jubi leumboek bestellen 0 De meeste amateurclubs begin nen hun trainingen al half juli 0 Van echte rust is daarom geen sprake meer O Zoals de reserves van Fortu- na. die deze week nog steeds competitiebeslommeringen hadden 0 Trainer Teun Verboon constateert tot zijn genoegen dat de tijden van de VZC'ers scherper worden 0 Het warme weer - en war me water - van de laatste dagen draagt daar veel toe bij 0 Halverwege de ZRO- strijd is het duidelijk dat Marcel Blomstee] en Anneke van der Ende de meeste vor deringen hebben gemaakt 0 Natuurlijk vergeten wij Vi king '60 niet 0 Let maar eens op 0 Het waterpolo- team van Shell heeft zich aardig in een degradaüepo- sitie gemanoevreerd 0 Het Kolpabad ondergaat binnen kort een reparatiebeurt 0 En dus is het dan gesloten 0 De wedstrijden om de RN-bokaal worden gespeeld - en dan hebben we net over biljarten - in café De Molen wiek aan de Vlaardingerdijk in Schiedam 0 Wanneer is niet bekend 0 Wel dat Sports tips morgen weer in deze krant is te vinden 0 Handbal op verharde velden is in vele steden ai een normale zaak. In het Waterweggebied moet de omschake-' ling nog geschieden.... Van onze sportredactie Schiedam De omschake ling van veld- naar ze venhandbal bezorgt de handbal clubs en de ge- meentelike instanties de nodige problemen. In Schiedam meer dan in Vlaardingen vraagt men zich af hoe aan de eisen kan worden voldaan. Moeten de grasvelden worden prijsgegeven en plaatsmaken voor ver harde velden? Het zal er van moeten komen, maar vooral de hoge kosten die er aan ver bonden zijn, worden door de betrokken ge meenten niet in dank af genomen. In Schiedam heeft de gemeente tenminste één zorg minder: de handbalvereniging Wilton Flje- noord. In een brief aan de spor traad deelde het bestuur van deze vereniging mee dat de ge meente niet naar een oplossing hoeft te zoeken. De club, die ooit aan de Maaskant een uniek handbal complex bezat, zoekt In samenwerking met de directie van de scheepswerf zelf naar een geschikte oplos sing. En het riet er naar uit dat de gemeente inderdaad niet tussen beide hoeft te komen. De ur gentie van het probleem is voor Wilton weer wat teruggedron gen, doordat de geplande bouw van de scheepswerf op het handbalveld is uitgesteld. Be stuurslid Louw Boer daarover. „In het begin van de competitie starten we met ongeveer Uen zeventallen We spelen dan op het bestaande veld". Louw Boer informeerde reeds bij het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond naar de eisen die worden gesteld aan een ver hard terrein. Die gegevens wer- den weer doorgespeeld naar het I hoofdbestuur van de vereni- ging. De afmetingen van de vel den en de grondgesteldheïd moeten uiteraard aan bepaalde eisen voldoen. Een en ander is momenteel dan ook in behande ling. CONTACTEN Het hoofdbestuur van Wilton staat open voor de problemen van de handballers, maar moet nog wachten op uitspraak van de directie van de scheepswerf. De contacten tussen hei hand balbes tuur en het hoofdbestuur zijn echter dermate goed, dat Louw Boer de toekomst opti mistisch tegemoet ziet „Ik zie het voor ons echt wel zitten en verwacht dan ook dat onze plannen wel gerealiseerd zul len worden", zegt Louw Boer vooruitlopend op de noodzake lijke omschakeling. Een omschakeling die de meeste clubs met zonder zorg tegemoet zien, Zo speelt de vraag hoe de gemeente het kan verantwoor den dat fraaie complexen, waarop ook gevoetbald kan worden, straks uitsluitend ge schikt zullen rijn voor handbal. Waar moeten clubs als Seylla en WK, die niet over een eigen veld beschikken, dan worden ondergebracht? Op Harga heeft UVG een eigen complex en op Thurlede speelt DWS. Wilton maakt zich er niet meer druk om. Voorzitter Dick Ver linde, secretaresse Marja van Essen en penningmeester Jan Teeuw hebben voorlopig nog andere zorgen. Zoals het vinden van een goede trainer. In het handbalorgaan werden adver tenties geplaatst, maar tot op heden nog zonder resultaat Zeker is dat het bestuur er naar streeft om de handbalclub te laten spelen in de vertrouwde omgeving van de scheepswerf. Een argument dat insloeg bij het hoofdbestuur en vermoedelijk ook de directie aan zal spreken. „We wachten echter nog op de goedkeuring van onze plan nen", verklaart Louw Boer de stilte van dit moment, „maar nogmaals, ik heb er goede hoop op dat de zaak binnen afzienba re tijd rondkomt".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5