Rijksweg 19 ten dele de grond in SCHIEDAMSCHE COURANT Muwi-complex aan Nieuwe en start in augustus Derde man kruipt zwaar- gewond uit tank raad Nieuwbouw PvdA In deel- Schiedam Bij een explosie op het Noorse schip Berge Bergesen, dat lag afgemeerd in dok 8 van de Schiedam- se werf Wilton-Feijenoord,, zijn gis teravond drie doden gevallen. De drie mannen waren bezig met laswerk- zaamheden in één der tanks toen door nog onbekende oorzaak een brandje ontstond, vrijwel direct gevolgd door een ontploffing. en, kantoren en parkeergarage: Onzekerheid over behoud binnenstad Maassluis Eerste renovatie woningen klaar Wegdek komt ongeveer 2 meter lager: auto's onzichtbaar, minder lawaai met hcrstelwerkz den in de tanks machinekamer. „branden* Turk M. De Noorse tanker was vol- tmÊmmmm gens een woordvoerder van Wilton 's middags door het bedrijf Tanker- cleaning in Schiedam schoongemaakt. In de tanks had men zogena- me crudolie vervoerd. Er werd vervolgens een cer tificaat afgegeven dat de ruimte gasvrij was. De avondploeg van de werf Wilton begon om vijf uur hcrstelwerkza am he en de kwart voor acht een korte maar hevi ge ontploffing voor. Volgens een eerste lezing van de brand- die groot alarm had ge geven, is een restje olie in brand geraakt waarna de ex-, plosie volgde. Slechts één van de werknemers die aan het waren, de 29-jarige M. Kesen, kreeg de gele- om de tank te veria met ernstige brandwon- via het Gemeentezieken- huis naar het Rotterdamse Zuiderziekenhuis vervoerd» waar hij vanmorgen overleed. Twee branders kwamen vrijwel zeker direct om het leven. Het zijn de 56-jarige VI aar dinger B. Duyfhuizen en de 54-jarige Spanjaard S. Martinez. De laat ste kon pas om tien uur 's avonds worden geborgen. omdat het gevaar van een twee de explosie niet denkbeeldig Brandweer en. politie stellen een onderzoek naar de oorzaak 'in. Vlak na de ontploffing is er regelmatig gemeten hoeveel gas er aanwezig was in de tank. Volgens.de brandweer was de gaslucht onder het explosiege vaar. Ook zal het zogenaamde „gascertificaat" dat 's middags door Tankercleaning is afgege ven grondig worden onder zocht De tanker uit het Noorse Stavanger is nauwelijks be schadigd. Vast staat wel dat twee werkne mers van Wilton aan een zeke re dood zijn ontsnapt. De bran- dersploeg in de tank bestond namelijk uit vijf man. Vlak voor de ontploffing klommen twee van hen uit de tank- Hoek van Holland -- De fractie van de Partij van de Arbeid kont terug in de Hoekse deelge- meenferaad. Dat zal althans gebeuren als gehoor wordt ge geven aan het advies van de ledenvergadering zoals dat gis teravond werd geformuleerd waarom de fractie had ge vraagd. Uit de uiteenzetting van fractie voorzitter J. D. van Weelderen cn de zeer uitgebreide discussie die fractiesecretaris D. Pettinga op poten zetten, bleek dat de fractie zelf genegen is terug te keren in de deelraad. Niet omdat aan alle voorwaarden is voldaan die in april bij het uittreden in acht moties worden vervat, tnaar wel omdat uit ge sprekken met wethouder Van der Heve is gebleken dat alt hans aan een deel van die voor waarden wordt voldaan en dat aan andere punten aandacht zal worden besteed. Bovendien acht men het politiek onjuist nog lagner op non-actief te blijven. De PvdA-fractie wil het beleid van het dagelijks bestuur zeer kritisch blijven begeleiden. Met name zal men erop toezien dat voldoende informatie wordt verstrekt, ook aan de .fractie van de PvdA die niet in het dagelijks bestuur vertegen woordigd is. Ten aanzien van de gesignaleerde discriminatie van secretarie personeel dat lid is van de Pv dA blijven er nog veel vraagte kens. De indruk bestond echter dat de wethouders hier zelf me de-schuldig aan zijn en in elk geval is de fraktie niet gerech tigd hier iets aan te doen, om dat het gemeentelijk perso neelsbeleid betreft Schiedam Het aannemersbedrijf Muijs en de Winter (MuWi) gaat over ruim anderhalve maand aan de Nieuwe Haven de eerste paal slaan voor 120 woningen, kantoorruimte, parkeergarage met plaats voor 134 auto's en nog enige garageboxen. Binnen twee jaar wil men het twaalf verdiepingen hoge comlcx klaar hebben. De kosten worden geschat op 13 miljoen. MuWi financiërt het projekt waarschijnlijk zelf. Deze week komt hier meer zekerheid over. Het Philips en het Algemeen Burgelijk Pensioenfonds had den geen interesse. Beide zijn hiervoor wel benaderd, maar hij de eerste paste het niet in de beleggingspolitiek en de tweede was niet tevreden over de huurgarantie. Op het terrein waar in 1968 de Westfrankeia ndsekerk is ge sloopt komen onder meer 45 driekamer-. 66 tweekamer, cn 9 terraswoningen. Dat zijn er 9 meer dan op de eerste bouwte keningen stond. Deze ruimte is ten koste gegaan van de geplan de kantoren, omdat parkeerga rage met fceJlingbaan te kunnen realiseren. Achter de hoge schuttin gen aan de Nieuwe Haven worden reeds voorbereidin gen getroffen voor de bouw van het MUWl-complex. Over twee jaar staat hier bouw. Maassluis Of de Algemene Wo ningstichting Maassluis 108 woningwetwoningen in de Taanschuurpolder mag gaan bouwen, wordt aanstaande dinsdagavond door de gemeen teraad beslist. Het plan zon moeten worden uitgevoerd door het Maassluise bouwbe drijf E Ie mentum b.v. De Rotterdamse projektontwikke- laars overwegen momenteel om de toekomstige huizen te gaan verkopen. Aanvankelijk wilde men ze voor ongeveer 300 gul den per maand verhuren. Achter de hoge schuttingen tus sen de Nieuwe Haven en de Warande is het bouwbedrijf reeds bezig met het treffen van voorbereidingen om in de eer ste week van augustus officieel met de bouw te starten. Het geheel zal in vier fasen wor den uitgevoerd. De hoogbouw en de huizen aan de. zijde van de Nieuwe Haven worden het eerst gebouwd. Daarna volgen de kantoren. De terraswonin gen aan de kant van de Waran- de komen in de derde en vierde fase.' Voor deze laatste moet echter eerst de RijnmondschooL worden gesloopf Architekt Hendriks: „Dit projekt slaat twee vliegen in één klap. Ten eerste komen er dicht bij de binnenstad populaire kleine woningen en bovendien lost de garage een stuk van het par keerprobleem op". I Maassluis Het buurtcomité Be houd Oude Binnenstad Maas sluis heeft met wethouder Han Hummelen {stadsontwikkeling) gesproken over het concept rapport Renovatie en sanering oude binnenstad. Dat rapport is vorige week uitge bracht door de werkgroep waarin vertegenwoordigers zit ting hebben van het openbaar lichaam Rijnmond, de provin ciale directie van de volkshuis vesting en de bouwnijverheid in Zuid-Holland «n het landelijk Ombudsteam Stadsvernieu wing. Volgens een mededeling van gemeente konden in de king rog geen conclusies den getrokken, omdat nadere uitwerking in aanwezigheid alle leden van dc werkgroep wenselijk wordt geacht In augustus wordt met de hele club vergaderd, dan pas zullen burgemeester en wethouders en het buurtcomité de dan getrok ken conclusies openbaar ma ken. Dan zal blijken of de hui zen in de binnenstad moeten v/orden opgeknapt, of gedeelte lijk sloop en nieuwbouw moet worden gepleegd,of dat het hele gebied wordt gesloopt 0 Na vijf maanden hard renoveren en restaureren werden ze dan officieel overgedragen aan de bewo ners: de eerste vijf in de gemeente Vlaardingen volledig gerenoveerde woningen, de woningen aan de Kerkstraat 50 tot 5ft. Wethouder van stadsontwikke ling, woningbouw en openbare werken Goudriaan verrichtte gistermiddag om vier uur de officiële overdracht. De eerste vijf renovatiewoningen zijn het eigendom van de R.K. Woningbouwvereniging Ons Ideaal. Delft/VlaardingenfSchiedam Rijks weg 19 tussen de Beneluxtunnel en de rotonde Rijswijk komt er, maar zal wel verzonken worden aangelegd. Dit betekent dat het wegdek onge veer anderhalve twee meter lager komt te liggen dan oorspronkelijk de bedoeling was. Aan beide zijden van de nieuwe rijks weg komen twee wallen die geluids- werend werken, maar die ook een normale dijkf unctie krijgen. Op dit moment wordt op het ministerie van verkeer en waterstaat gewerkt aan de uitwerking van dit plan. Amb tenaren van Rijkswaterstaat hebben begin deze week hierover overleg ge pleegd met-de diensten Gemeentewer ken van Delft, Schiedam en Vlaardin gen. Zoals bekend zijn er grote bezwaren tegen de aanleg van Rijksweg 19 of de Beneluxwég, omdat deze het re creatiegebied Midden-Delfland door- knust De tegenstanders stellen daar bij dat het milieu van dit gebied door de weg zal worden vernield. Visuele verstoring van het landschap en ge luidshinder zijn volgens hen de gevol gen. Minister Tj. Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft echter laten weten dat de aanleg van de rijksweg gewoon doorgaat, onder meer omdat hij meent dat het verkeer via de Van Brienenoordbrug moet worden ont last. De nu bekend geworden wijzi ging van de plannen moet volgens het ministerie deels worden gezien als een tegemoetkoming aan de wensen van de tegenstanders van de weg. Het nieuwe voorstel betekent namelijk dat Rijksweg 19 in een soort sleuf komt te liggen. Het verkeer wordt grotendeels onzichtbaar voor de om-: geving en bovendien wordt een groot deel van de geluidshinder opgevan gen door de twee dijken aan weers zijden van de weg. Een probleem voor de wegenbouwers is dat nu meer gedaan zal moeten wor den aan de afvoer van grond- en regenwater. „Het plan is nu om de rijksweg een soort polder in de polder te maken. Met een eigen bemalings systeem, zodat het onder het maaiveld gelegen wegdek droog kan worden gehouden", aldus een woordvoerder van het ministerie. Vrijdag 20 juni 1975" ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no.25345 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Bluswerkzaamheden na de ontploffing aan boord van het Noorse schip bij Wilton Fijenoord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1