De 24 uren van Schiedam m m VPBC Znidholland meest ««al round" Cees Campen doelman van CW Oefenprogramma^ SFC wint nederlaag- serie Ia augustus op wielerbaan in sportpark Harga: Excelsior overrompelt HBS H Toernooi voor bibliotheek-eentrales in sporthal Margriet MAANDAG 23 JUNI 1975 Schiedam Ook Schie dam krijgt zijn „nacht*. Een sportevenement dat een vol etmaal moet gaan duren en naam gaat maken als „de 24 uren van Schiedam". Plaats van handeling: de Schiedamse wieler baan ia sportpark Har- ga. De opbrengst komt ten goede aan de dieren bescherming afdeling Schiedam, met als be stemming de bouw van het nieuwe dierenasiel De Hargahoeve. „Een nacht vol spektakels", zegt Jan Gordijn, voorzitter van de wielervereniging Harga. „Sport wedstrijden, variété, rccordpo- gmgen en show, het komt er allemaal in- Het ligt in onze bedoeling dat zoveel mogelijk sportclubs hun medewerking gaan verlenen. We geloven er in. Het moet kunnen om een non-stop-programma van 24 uur in elkaar te draaien", rea geert Jan Gordijn, erg enthou siast over de vele suggesties die' hem dezer dagen bereikten. Met Jaap de Bruin en Meeuwis Letterman boog Harga's voor zitter gistermiddag nogmaals over de uitvoerbaarheid van de vele plannen. Dit drietal is er van overtuigd dat juist het wie lerbaancomplex bij uitstek ge- schikt is voor een dergelijk monsterprogramma. Jaap de Bruin: ,J>oor de verlich ting op de baan zijn we in staat ook *s avonds en 's nachts door te draaien, maar bovendien hebben we er een goede kanti ne bij, terwijl er voldoende ruimte is voor wat tenten met bepaalde attracties". Want zo staat het de organisatoren voor ogen; het geheel moet een ker misachtige attractie worden. Hoewel het drietal doorkneed is in het wielervak, gaat men er vanuit dat de wielersport wél een eigen inbreng dient te heb ben, maar zeker niet centraal mag staan. Letterman*. „Na tuurlijk worden er wielerwed strijden gehouden, maar het moet in zijn totaliteit een pro gramma worden met liefst zo veel mogelijk sporten". Hierbij wordt vooral gedacht aan het middenterrein van de wie lerbaan, Hoewel de betrokken clubs en instanties nog moeten worden benaderd, denken de organisatoren dat het haalbaar moet zijn dat diverse sportclubs acte de presence zullen geven. Zal de nacht hoofdzakelijk wor den gevuld met show, variété en zelfs een echte „miss-Harga- verkiezing", de eerste avond (vrijdag 29 eug.) en de zaterdag hieropvolgend zal de sport cen traal staan. Er wordt gedacht aan diverse Schiedamse kam pioenschappen, zoals voor handbal en korfbal. Jaap de Bruin: „Het moet mogelijk zijn om over de hele zaterdag ver spreid een programma op te stellen, waarin de drie Schie damse korfbalclubs strijden om het kampioenschap van Schie dam. Dit zou ook mogelijk moe ten zijn met de vier handbal clubs". Voorts wordt gedacht aan een prestatieloop in sportpark Har ga, met de wielerbaan als start en eindpunt In de late avondu ren moet het ook mogelijk zijn om echte atleten naar het Har- gacomplex te lokken. Jaap de Bruin: „We stellen het ons zo voor dat een afstand van twin tig kilometer haalbaar moet zijn. Die atleten maken dan hun laatste ronde vol op de wieier. baan". Nu reeds zijn met diverse instan ties contacten gelegd. Jan Gor dijn: „Het zit er in dat we een radio-drive in-show kunnen krijgen. We menen dat dit voor al erg moet aanspreken bij de jeugd. Want ook de schoolkin deren en de wat oudere jeugd willen we er op de niet late uren bij betrekken". Hierbij wordt ook gedacht aan een lampionoptocht vanuit het cen trum van de stad, met als eind punt de wielerbaan. Hierbij worden dan enkele muziek korpsen en drumbands inge schakeld, die eveneens wat tijd krijgen toebedeeld om op het complex een showprogramma af te werken. Recordpogingen voor niet-wiel- renners zulten als een „rode draad" door het programma lo pen. Jaap de Bruin; „Iedereen die maar wil, krijgt de kans om op een fiets het baanrecord scherper te gaan stellen. Het gaat dan om één ronde, met een eanloopronde om op snelheid te komen. Het ligt in de bedoeling dat een prominente Schiedam mer de eerste tijd zal zetten. Hierna mag iedereen proberen een snel ere tijd te maken. Wie na die 24 uur de beste tijd heeft gerealiseerd is de winnaar". Op nagenoeg dezelfde manier wordt op het middenterrein ge streden om het kampioenschap van Schiedam op de home trai ner. Ook hier zal een bekende Schiedammer de eerste tijd ma ken, waarna iedere rdet-renner de kans krijgt het beter te doen. Door Hans Soeters .Svftx Het beeld dat past bij een 24 uren durend spektakel. Terwijl elders volop actie is, benut de ander een momentje van nietsdoen... Jan Gordijn: „Op de een of ande re manier willen we ook de dierenliefhebbers er nauw bij betrekken. Hoe weten we nog niet precies, maar wie weet no digen we wel alle bezitters van honden, die ooit door de kran tenrubriek „blokje rond met de hond" aan him huisdier kwa men, wel uit voor een soort reünie". Om de wielersport niet al te ver naar de achtergrond te zien worden gedrongen, zullen er op gezette tijdstippen, wielerwed strijden worden gehouden. Wedstrijden voor bekende Schiedammers, maar ook wed strijden voor gevestigde baan renners. Meeuwis Letterman: „We gaan proberen om de re vanches te krijgen van de we reldkampioenschappen, die een week eerder in het Belgische Rocourt worden gehouden". De komende weken gaat het drie tal op pad om de vele plannen met de betrokken clubs en in stanties door te praten. Jaap de Bruin: „We hopen dat de men sen die we gaan benaderen erg enthousiast zullen reageren, maar we hopen vooral op nog veel meer suggesties. Heus, elke club. of organisatie die maar wil, kan meedoen. We willen er iets heel erg goeds van maken, misschien wel met de bedoeling er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken, met steeds weer een andere bestem ming voor de opbrengst". Hoe dan ook: de „24 uren van Schiedam" zijn in voorberei ding. Een sport-show- en vér» té-spektakel, dat de Schiedam, mers een vol etmaal uit hun slaap moet houden. De organi. satoren beseffen dat het een experiment is. Maar het ziet er naar uit dat de gekozen formu- Ie, waarin het „meedoen" een, traal staat, kans van Slagen heeft.. imiiiiniiituiiiiiuEiiuiiiiiutuiiiittuiuiiiiiiRtfriiiiniitiiifiiEtiiiitiiiiiiuiiimuiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiitiiiKii Schiedam Cees Campen, die aan het einde van het afgelopen seizoen een streep zette onder zijn semi- prof loopbaan bij de eerste divisieclub SVV, heeft overschrijving aangevraagd naar het Rotterdamse CW. In Charlois kwam men door het onverwachte vertrek van René de Jong (naar het Belgische Ware gem) zonder doelman voor het eerste elftal te zitten. Eer der hadden ook tweede doel man Johan van der Stoep en Jac. van Oosten de Rotterdam se hoofdklasser verlaten. De hoop van trainer Leen Admi raal was hierdoor gevestigd op de talentvolle Borger Brouwer (18). Noodgedwongen echter, want de voorkeur ging uit naar een wat minder stormachtige doorbraak naar de selectie. Door de komst van Cees Campen (27) is dit probleem opgelost De Schiedammer, die voordat hij bij SW twee seizoenen moest wachten op een vaste plek in het eerste elftal, vanaf zijn pu~ piilentijd lid was geweest van de vierde klasser Ursus, is voorbestemd CWs eerste doel man te worden. Ook bij SW zou Cees Campen zeer waar schijnlijk een vaste plaats in het eerste elftal hebben ver overd. Een steeds groter wordende aver sie tegen het voetbal op eerste divisie niveau was er de oor zaak van dat de goalie, die we ieens gekscherend 'de eeuwige tweede' werd genoemd, besloot er mee te stoppen. Meerdere clubs probeerden hier na de atletische doelman in te lijven, maar Cees Campen, die zich bewust was van zijn capa citeiten, mjkte vooral op een plaats in een hoofdklasser. Het vertrek van René de Jong en de daardoor ontstane vacature bij CVV, zorgden er tenslotte voor dat -Cees Campen zijn zin kreeg- ifiiiiuitiiiiitiiEniiiuimiiiiiiiiiiiiiiiiiniiEiiiiimniitiiiiiiiitiMnmiiiimiiiiiiiimmuEimtimHiiifitnim Schiedam. Weer zijn er een aantal clubs uit Schie dam op papier gereed gekomen met de oefen wedstrijden, al kan er hier en daar nog wel wat veranderen. Zo gaat de zaterdagclub GTB op 2 augustus van start met het tweede team tegen Satelliet, dat -voor de Schiedamse ploegen een bijzonder geaene sparring- partner blijkt te zijn. Op 5 au gustus is er dan een treffen tussen de eerste teams van bei de dubs. Het eerste en tweede team gaan dan nog op 1? au gustus naar Oosterhout voor een oefenduel tegen een nog nader te noemen tegenstander. Trainer Zeeman gaat met een DRZ, dat door de komst en de terugkeervan enkele goede spelers, hoge verwachtingen mag hebben, op 2 augustus op eigen trrein oefenen tegen BA- VO uit Amsterdam. Dat ligt tenminste in de bedoeling als er op dat terrein gespeeld mag worden- Op 10 augustus ont vangt het dan drie teams van TDC. Op 17 is het eerste team uitgenodigd voor een opening- stoemooi op het sportcomplex Hou trust, dat georganiseerd wordt door Duindorp. Deze club komt dan op de 24e naar Kethel met drie teams om de oefenperiode af te sluiten. Bij WK is het nog niet all«naal even duidelijk. Wel de wedstrij den, maar niet de data. Zo tul len het eerste en tweede team een uitwedstrijd spelen tegen Satelliet Dan volgt er nog een „'■wedstrijd tegen DHS 2 en 3,een' 1153 s thuisduel tegen Zwart Wit 1 en 2 en nog een thuiswedstrijd te gen NSU Schiedam Het cricket- team van Excelsior ver dedigde in de wedstrijd tegen HBS II met succes de 185 runs die het aan bat had vergaard- Excel sior sloot bij een stand van 185 voor 9 na 54 5/6 overs. Dit totaal kwam vooral tot stand door goed batten van het ope* ningspaar Kleyzen (31) en (2ÖX Waarna Batenburg (53) en De Leede (33) het totaal verder op bouwden. Alleen Dêrogeé (5 voor 49) en Visser (2 voor 44) kwamen tot respectabele bowlingcijfers Ex celsior begon hierna met het verdedigen van de 1R5 runs, Gouda en Van Wassenaar wis ten, gesteund door een perfekt fieldingteam, maar liefst acht vangen en 1 run out, de batting side van HBS op te rollen. Bij HES wist alleen Waghom (24) in de dubbele cijfers te komen. Bowlingcijfers van Excelsior. Gouka 4 voor 25 en Van Wasse naar 5 voor 20, beide in twaalf overs. Koos Gouka aan bat. Moment uit de wedstrijd Excelsior- HBS. Schiedam De geza menlijke biblio theek-centrales heb ben hun jaarlijks te rugkerende sport dag zaterdag in de Sporthal Margriet gehouden. De Ver enigde Provinciale Bibliotheek Centra- len Zuid-Holland, die vorig jaar de wisselbeker gewon nen had, moest dit jaar de organisatie op zich nemen, aan gezien de reglemen ten voorschrijven dat de winnaar de organisatie van de volgende sportdag op zich moet ne men. Indien een winnaar twee maal achtereen organi sator zou zijn neemt - ter spreiding van het evene ment over zoveel moge lijk plaatsen - nummer twee de organisatie over. VPBC Zuid-Holland won ook dit keer de wisselbe ker, dus zal nummer twee, de Provinciale Bi bliotheek Centrale Gro ningen, die als goede tweede eindigde, volgend jaar de organisatie op zich moeten nemen. Door de perfecte organisatie van de VPBC Zuid-Holland en me de door de sponsoring van de firma's Bomefa (Kampen), Haasbeek {Alphen aan den Rijn), Intra-Profiel (Velp) en Ncschen (Breda) is de sportdag een groot succes geworden. BASKETBAL Bij Basketbal dames vielen dfi prijzen als volgt: le prijs Ver enigde Provinciale Bibliotheek Centralen Zuid-Holland; 2e prijs Christelijke Provinciale Bibliotheek Centrale; 3e pnjs Provinciale Bibliotheek Centra le Groningen; 4e prijs Ned. Bi bliotheek en Lectuur Centrum. De sportiviteitsprijs ging naar PBC Groningen. Basketbal heren: le prijs PBC Groningen; 2e prijs VPBC ZuJd-HoUand; 3e prijs C3D Friesland; 4e prijs NBLC. De sportiviteitsprijs mocht ontvan gen Ned. Bibliotheek en Lec tuur Centrum. VOETBAL Voor het voetbal toernooi hadden drie teams zich ingeschreven tw, Centrale Bibliotheek Dienst Friesland, Verenigde Provincia le Bibliotheek Centralen Zuid- Holland en het Ned. Biblio theek en Lectuur Centrum. De ze teams hebben een hele com petitie gespeeld en hier kwam CBD Friesland als winnaar ut de bus. 2e werd VPBC Zuid- Holland en als laatste eindigde NBLC die tevens de sportivi teitsprijs in ontvangst mocht nemen. Voor het volleybaltoernooi had den de meeste teams ingeschre ven. Bij de dames niet minder dan zeven teams terwijl bij de heren vier teams zich hadden gemeld. De deelnemende teams bij de dames waren: Katholiek Centrum voor Lectuurvoorzie ning Gelderland; Provinciale Bibliotheek Centrale Drente; PBC Noord Brabant; PBC Gro ningen: Centrale Bibliotheek Dienst Friesland; Ned. Biblio theek en Lectuur Centrum en het organiserende Verenigde Provinciale Bibliotheek Centra len Zuid-Holland. >e le prijs ging naar VPBC Zuid-' Holland; 2e prijs PBC Drente; 3e prijs NBLC. De sportiviteit sprijs bij de dames volleybal ging naar KCVL Gelderland. Bij de heren was het PBC Drente die de eerste plaats opeiste terwijl dit team ook de sportiviteitsprijs mee naar huis kon nemen. 2e werd PBC Gro ningen; 3e prijs KCVL Gelder land en de 4e prijs ging naar CBD Friesland, Na afloop van dit vlot verlopen sportevenement reikte de voor zitter van de VPBC de prijzen uit en werd veel lof toege zwaaid aan de algemeen leider en organisator van deze sport dag de heer Mast die met zijn medewerkers(sters) menig uur tje aan deze organisatie heeft besteed en deze ook werden beloond met een boek bloemen. Schiedam Gisteren wer den in de nederlaag jn- biieumserie vu Demos de laatste wedstrijden gespeeld. Dit ging tegen OBV uit Apeldoorn, dat met het eerste, tweede, een damesteam en een veteranenelftal naar Schiedam was gekomen- Een totaal gehavend eerste De mosteam won de wedstrijd met 2—1. Opvallend bij deze wed strijd, was het optreden van (good old) Frans -Groenhorst, die een geweldige wedstrijd speelde. Het tweede team won met 32. De veteranen brach ten het tot een puntenverdeling 1—1, en de dames moesten ge noegen nemen met een neder, laag van 90. Uiteindelijke winnaar van het ju- bileumtoernooi werd SFC. Ere voorzitter Goof van 't Geloof mocht de prijs overhandigen aan het winnende team. Al met al zijn de afgelopen zon dagen fijne sportfeestdagen ge weest voor Demos en de uitge nodigde tegenstanders. Demes mag terug kijken op eenzeer goed georganiseerd nederlaag- toernooi.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4