i ODO strandt cp merkwaardige competitie- opl Viking '60 houdt -Wiekslag op afstand DVO'32 experimenteert volop 3! zonder veld en kantine Bommerlunder kanshebber AVONDCONCOURSEN VHB Van den Kerklioff niet in gevaar Coach Gerard van Opstal: Opdrachten goed uitgevoerd" KAI eerste prijs ROVS winnaar MAANDAG 23 JUNI 1975 S Kees van der Kooij(L) onredelijk ter Weeda. Jan Speyer, Rob de Waard, John Veldt, Peter van der Horde, Henny Zeilstra, Ti- nus Heyndijk, Rob Hart en Wout Schouten. Komende don derdagavond speelt Viking in het Kolpabad tegen ZCR uit Den Haag (19 uur). Van ome sportredactie Maasland Het is nog maar luttele weken gele den dat ODO een kam pioensfeest kon bouwen dat klonk als een klok. Maar toen ook al bad de titel een bitter bijs maakje. Immers, het feit dat ODO de hoogste tree in de eerste klas B kon beklimmen, betekende voor de Maas! anders nog geen promotie naar de derde klas KNKB. Samen met Meervogels en Hou Stand moest ODO na een ver uitgelo pen-competitie nog eens aantreden voor een hal ve na-competitie met voornoemde clubs. Een na-competitie waarin slecht één plaats be schikbaar zou zijn in de landelijke bond. Al tijdens de 1 emvreugde sprak Martin Baschma toen sombere woorden: "Wij hebben nooit eens een greintje geluk", zo zei de Maaslandse strafworp- spetialist "Neem nu vorig sei zoen. HSV werd toen slechts tweede, maar kon toch promo veren omdat geen enkel stan daardteam kampioen werd. Wij moeten nog eens twee extra wedstrijden spelen en let op, we gaan weer mooi de boot mis- sen". De harde praktijk heeft Boschma inmiddels al in het gelijk gesteld. ODO kon de druk niet meer aan. verloor zo wel van Meervogels als van Hou Stand en blijft dus ook volgend seizoen nog in de eer ste klas". En de vraag rijst of men daar in Maasland nu wel zo treurig om moet zijn. Korfballend ODO kent grotere problemen dan de promotie naar de derde Idas. Als dat gebeurd zou zijn dan was er ook nu weer dispensatie nodig geweest, omdat de Molen wei een speelweide is en geen korfbal veld. "Maar dat is na tuurlijk niet het kernpunt", weet aanvoerder Kees van de Kooij, de man die al vele jaren de ups en downs in zijn vereni ging meemaakt "Het punt is dat de competitie-opbouw bij de afdeling Rijndelfland volko men verkeerd is. Hoe kan an ders vorig seizoen een HSV met een tweede plaats wel promove ren. terwijl wij nu kampioen worden en toch weer blijven hangen. Ik gun het de Hoekse ploeg van harte en ze hebben het ook helemaal waargemaakt, maar er blijft iets onredelijks Inzitten. Het is trouwens ook onredelijk dat de drie eerste klassen allemaal gemengd zijn met standaard- en reserve- teams. Als regel hebben de re serveteams minder kansen, ter wijl voor de standaardteams het aantal interessante wed strijden meestal beperkt blijft tot de ontmoetingen met andere stand aard teams. Voor ons wa ren dat in het afgelopen seizoen alleen Noorderkwartier en De Raven. Er zou toch minstens één eerste klas uit louter stan daardteams moeten bestaan". Gemengd Volgens de competiUeleiding geeft dat echter ook weer de nodige problemen. Korfbal la namelijk in dubbel opzicht een gemengde sport. Niet alleen omdat dames en heren samen spelen. maar ook omdat sedert een aantal jaren het zaterdag en sondagborfbal (lees christe lijk en neutraal) volkomen geïntegreerd is. De zaterdag clubs hebben daarbij echter wel een voordeel. Zij kunnen namelijk altijd op zaterdag spelen, terwijl de zondagclubs verplicht zijn In de desbetref fende wedstrijden ook op za terdag te spelen en die laatste clubs ervaren dat vaak toch als een handicap. Bij het samenstellen van een eer ste klas met louter standaard- teams spreken die problemen nog sterker aan. Immers, vol gend seizoen zouden dan ODO, Dijkvogels en ONDO in dezelf de klas ingedeeld kunnen wor den. Voor de zondagclubs bete kent dat dan dat er al minimaal zes wedstrijden op zaterdag moeten worden gespeeld. Maar in verband met de redelijkheid jn de krachtsverhouding zou het dat offer toch waard moe ten zijn. Accommodatie ODO wacht het voorlopig nog gelaten af- Zoals de Maaslan- ders ook gelaten wachten op de nieuwe accommodatie die "in de pen" is. Nog steeds speelt ODO op de Molenwei, een gras veldje dat bedoeld is als open baar speelterrein en dat bij elke regenbui wordt herschapen in een modderpoel. Zo kon het gebeuren dat ODO in april nog maar vijf competitiewedstrij den had gespeeld en het volledi ge thuisprogramma nog moest afinaken. En daarin was ODO dan eigenlijk weer wat bevoor deeld. Afgelastingen waren dit seizoen aan de orde van de dag. Maar omdat het een openbaar speelterrein is, kon de jeugd. Van onze sportredactie Vlaardingen Het hereit- waterpoloteam van Vi king '60 heeft de topper tegen Wiekslag in zijn voordeel beslist (5-3) en dat houdt in dat de Vïaardingers uit de drie resterende wedstrijden nog vijf .punten moeten halen om zich kampioen te noemen. Bij Wiekslag kwam Viking snel tot de openinggoal via Henny Zeilstra, die een fraaie actie met John Veïdt af rondde: 0-1. Vïaardingers hadden van coach Gerard van Opstal het advies gekregen zo snel mogelijk aan te vallen en na die onverwachte voorsprong schrokken de gast heren zodanig, dat Viking er door John Veldt ook nog eens 2-0 van kon maken. Daarna volgde er een sublieme redding van doelman Peter Weeda, die de bal secuur naar voren gooi de en Henny Zeilstra voor de derde maal de doelman van Wiekslag het nakijken gaf: 0-3. Een solo van Wout Schouten le verde onverwachts veel verwar ring op rond hel doelgebied van Wiekslag en daaruit scoorde de lange Vlaardinger 0-4. De gast heren waren door dat offensief zo aangeslagen, dat zij nauwe lijks meer tot een aanval kwa men. Althans in dat eerste deel. Op de valreep trachtte verdedi ger Boele van Wiekslag een bal te onderscheppen, maar pas seerde daarmee wel zijn eigen doelman: 0-5. De aardigheid was er toen wel af en toen 'de Vikingers in het tweede deel zonder veel moeite hun voorsprong konden conso lideren, was er vrijwel niemand die er aan dacht dat Wiekslag nog fel terug zou kunnen ko men. In de derde periode werd Henny Zeilstra uit het water gestuurd en daarvan profiteer de Stuurman van de thuisclub: 1-5. Vlak daarna strafte Wiek slag een fout in de Vlaardingse defensie af (2-5), waardoor de gasten er steeds meer in gingen geloven. De thuisclub viel in die periode zo fanatiek aan, dat Van 't Hof het water moest verlaten we gens opmerkingen aan het adres van de arbiter, waardoor Viking snel op 2-6 aasde. Maar met een snelle reactie versper de een verdediger de Vïaardin gers de weg naar verder succes. Defensie In de vierde en laatste periode verschuilde Viking zich volle dig in zijn defensieve rol, waardoor Wiekslag naar harte lust kon aanvallen. Een uitval leverde een reële kans op voor jan Speyer, maar de doelman kon er met veel pijn en moeite een corner van maken. Ook zijn collega aan de Vlaardingse kant. Peter Weeda, zag kans om de bal snel uit zijn doel te ranselen. Maar even later was hij toch kansloos wanneer Ver- linde kans ziet om Tinus Heyn dijk vast te houden en te mis leiden. Waardoor zijn schot in de uiterste bovenhoek ver dwijnt De toestand voor de Vïaardingers wordt er daarna niet beter op, maar bekwaam op balbezit te gaan spelen, staat het verdere goals van Wiekslag in de weg. Na afloop kon uiteraard de dure winst (3-5) met vreugde worden begroet, vooral omdat de strijd wijze van coach Gerard van Opstal tot zijn volle tevreden heid was uitgevoerd. Het team van Viking '60 bestond uit Fe- Strijd om de bat wtüL. i Spannend moment voor het publiek Van onze sportredactie Vlaardingen De race naar het Maassluise zaalvoet- batkampioenschap verloopt voor het team van Bom merlunder bijzonder gunstig, De Maassluizers heb- ben de kans in eigen hand nu Bert Hartog is uitgeschakeld met veertien punten. Bommerlunder heeft er dertien met nog een beurt voor de boeg. Morgenavond kan de beslissing vallen wanneer Bommerlunder in de Maassluise sporthal Olympia om 21.19 uur speelt tegen KV Maassluis. Eerder op die avond ontmoeten de zeeloodsen en sporthuis Wim de Graaff elkaar (20.20 uur). Kampioenskandidaat Van den Bosch Sporthal Stampers heeft duidelijk moeten afhaken. precies te zijn in de tien de minuut had doelman Henk Huizer (Egelantier Boys) geen schijn van Wim Van onze sportredactie Zuid-Bei jerl and DVO'32 heeft afscheid genomen van het slopende voet balseizoen met een oe fenpartij tegen ZBVH. Nieuwe trainer Wim Wensink experimenteer de volop en daarom was Het is de bedoeling van de nieu- het niet vreemd dat de we trainer (in opvolging van erland present en daarom was Het middenveld bestond uit Dick er ook van enige nauwkeurige selectie geen sprake. hans op de doeltreffende actie van de zaterdag KNVB'er. meeste zwartwltten In het begin niet zo goed met elkaar overweg konden. In dat deel van de uitbeurt werd de strijd ook beslist; om Arie van Embden) om uit een gezelschap van 33 spelers er 25 over te houden, die half augus tus op papier moeten staan voor de samenstelling van het eerste en tweede elftal. Die 25 waren zaterdag al in Zuid-Beij- van der Eist, Luwe Paans en Rob Laarse, die in de tweede helft ten koste van Goof Bak ken zijn opwachting maakte. Veel zegt dit wat de samenstel ling betreft nog met. Ook met de makkers die de aanval com pleteerden, zoals Martin Brou wer, Aad Hanson en Joop den Breems. Hoewel DVO'32 in het tweede bedrijf aanzienlijk ster ker was, vielen er geen goals meer. maar deze week zal de nieuwe Het ligt in de bedoeling van trai- tramer via een keeperstraining ner Wensink om 8 juli al aan gaan beslissen wie (voorlopig) de serieuze voorbereiding voor voor een plek in de hoofdmacht het nieuwe seizoen te gaan he in aanmerking gaat komen. ginnen. Wensink had alleen zijn nieuwe makkers leren kennen via een onderling partijtje en nu gold het als een eerste se rieuze kennismaking. De laatste vier van DVO'32 bestond dan ook uit Henk Klos, Hans Berg- werff. Hans van der Linden en Nico Kortleven als voorstopper. Doelman was Henk Huizer, .Compleet verscheen het in de Olympiahal tegen De Graaff en hoewel het bij de rust met 2—1 leidde, zag na de hervatting Frank Vork kans om de winst voor sporthuis Wim de Graaf naar zich toe te trekken. Na afloop morgenavond vindt de prijsuitreiking plaats. Alle spe lers worden verzocht hierbij aanwezig te zijn tn sporthal Olympia. stand: 1. Bert Hartog 9—14, 2. Bommerlunder 8—13, 3. Henny Lupker 9—12,4. Wim de Graaff 8—11, 5. Van den Bosch Sport hal Stampers 9—11, FC Maho- rokan 99, RV Maassluis 86. ZVM Mahorokan 9-6. LSV Rijnmond 8—4. JC Excelsior M 9—0. Van onze sportredactie VLAARDINGEN On danks de vakantieperio de ïs de opkomst tijdens de clubavonden van de Vlaardingse Damvereni ging vrij groot. De nieu we competitie begint in september en velen pro beren om voor die tijd nog zoveel mogelijk punten te behalen, te neinde een goede plaats te veroveren bij de bor denbezetting en tevens ora zich goed voorbereid straks in het nieuwe sei zoen te begeven. Voorlopig net het er wel naar uit, dat Dik van den Kerkhoff zijn topplaats zal behouden. Hij won van Van Woerden en hij heeft thana 29 punten uit 18 partijen. Op de tweede plaats staat Wim Heuvelman (met va kantie), die 21 punten uit 14 partijen heeft en dus veel par tijen moet winnen om de koplo per in te halen. Op de derde plaats staat Huys, met of zonder regen, wei naar hartelust voetballen. De nieuwe accommodatie is on derweg, dat weL Maar het gaat zeker nog twee jaar duren voor het 2over Is. Eerst moet de voet balvereniging MW in de eerste fase van het sportplan aan dne nieuwe velden worden gehol pen. Ook de tweede fase betreft voetbal, want het MW-trai- nïngsveld gaat ngg voor de korfbalvelden. Pas in de derde fase is ODO aan de beurt. Hopenlijk kan er in tussen iets met MW geregeld worden over tijdelijk gebruik van de voetbalvelden. Maar een werkelijk eigen huis heeft ODO de eerste jaren nog niet. En toch is dat volgens voorzitter Ei j kelen boom erg hard nodig. "We hebben niet eens een be hoorlijke kleedruimte hier. De binding met de leden is losvast, omdat er vrijwel geen contact mogelijkheden zijn zonder kan tine. Dat is een van de redenen en waarom korfbal in Maas land nog steeds niet de plaats heeft die het verdient We zou den veel meer leden moeten hebben, maar dan moet je als vereniging ook iets kunnen bie den". Voorlopig biedt ODO vol gend seizoen eerste klas korfbal op afdelingsniveau. Zonder ei gen veld en zonder kantine Van onze sportredactie Vlaardingen Het jeugdleam van KAI won de eerste prijs in het toernooi van Vierpol- ders. De Vlaardingse judoka's, namen deel In de categorie jon gens tot en met blauwe band en met een maximum gewicht van 50 kilo. De KAI-judoka's Tino Baan ving er, Bob van der Ree en Hans Ruwaard wonnen ieder vier partijen. Hans Wes- lerdijk was in drie partijen de sterkste en Cock Me llaard. Martin Pot en Bartho Wester- dijk versloegen hun tegenstan ders leder tweemaal. Van onze sportredactie Vlaardingen De jaariijltse krachtmeting tussen de atleten van Te Werve en ROVS heeft een grote overwinning voor de Vïaardingers opgeleverd. AI op het eerste nummer, de 100 me ter, was het duidelijk dat ROVS grote ogen zou gaan gooien toen Huib de Ligt die 3fstand in elf seconden klokte. Bovendien sprong hij £JÏ4 me ter ver, wat hem een eerste plek opleverde. Specialist Wim Veenman won het kogelstoten en het discus- en speerwerpen. Johan Klijne was goed voor de 150Q en 3000 meter. De Rijswij- kers wonnen zelf alleen de 400 meter. Kerkhof f ...eerste die dit seizoen voor het eerst VDVer is en een zeer goede aanwinst blijkt te zijn. Hij heeft thans 19 punten uit 13 partijen en is vrij zeker van een plaats in het eerste team van VDV. De uitslagen waren: Van den Kerkhoff - Van Woerden 20, Biel - Buyse 2—0, Van Hertum - Boudewijns 2—0, Korver - Ja- groep 2-0, EI en ba a3 - Autar 2-0, Tom -Verburg 11, Tamboer - J. den Breems 1—1, Voerman - Van der Shiis 1l, Lucassen - Van Veelen 0—2, Niestadt - Huys 0—2, Mast - De Heide 0—2, J. den Breems - Verburg 0—2, Van Splanter - Lensvelt 02, Van der Kuil - Van der Harst 0—2. Vlaardingen Vanaf woens dag 25 juni staan in het park 't Nieuwelant weer en kele visconcoursen centraal, in het kader van het 25-ja- rig bestaan van de Vlaar dingse Hengelaars Bond, Het tweede visconcours is woensdag 9 juli en het laat- &te op woensdag 23 julL El ke keer van 19 tot 21 uur. De minimum leeftijd voor deelname is 16 jaar. In schrijven is mogelijk een uur voor het begin van elk concours één gulden per persoon. Er zijn attractieve prijzen te winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5