Lou van de Hamer helpt MSY '71 REGIOTEAM SLAAT VAN ZICK AF Schieda werkt 7-0 achterstand weg Kees Jonkers solo slaagt Holy komt moeizaam log Jeka protesteert tegen scheidsrechter mmmm vh Anti-klimax voor Groenoord MAANDAG 23 JUNI* 1973 WIELERCOMPETTÏÏE Aad van Asten en Ron Meeldijk voorin Nationale naar woensdag V \v Nicolette Stouthandel aan bat, zorgt er voor dat wic- ketkeepsterIne ke Magrijn wer keloos blijft. Maassluis De door beide teams met veel spanning- tegemoet gcdene wedstrijd tussen het Maasslnise MSV en het Sehiedamse Groenoord, in de onderste regionen van de dlstriktsklase honkbal, Is voor het bezoekende Groenoord in een antï-klimax geëindigd. Door de matige leiding van hoof dsc hei dsrech ter BI enk ontstonden enkele incidenten, waardoor de Schiedammers uit hun spel raakten. De Maassïuisse spelers hielden het hoofd koel en mede door een in blakende vorm stekende Lou van de Hamer wisten de MSVers de wedstrijd, met 9-3 in hun voordeel te beslissen. In de eerste drie innings gebeur- wilde gaan. Door snel ingrijpen de er niet veeL Er werden wel van coach Theo van Duin werd honkslagen geplaatst maar deze een op handen zijnde vechtpar- vielen zo verdeeld, dat er niet tij voorkomen, werd gescoord. In de vierde Groen oord-coach Cor van de Vel- .gelijkmakende slagbe „o* was de verving zijn falende werper het MSV dat de score opende. door Henny Zagwïjn en MSV Werper Ger Droog, deze mid- sloot deze inning met 7-0 voor- dag niet in vorm, gooide op sprong af. In de zesde inning Mario Wïnterthal en Julian liep MSV met nogmaals twee T .inch twee maal vier wijd, punten tot 9-0 uit. Twee maal waarna Bob van de Akker met vier wijd, een doorgeschoten een twee honkslag beide lopers bal en een veldfout waren hier over de thuisplaat bracht. Van voor verantwoordelijk. In de ze de Akker werd op zijn beurt vende inning zag Groenoord door Loti van de Hamer bin- dan eindelijk kans iets terug te nengeslagen en MSV leidde met doen. Honkslagen van Zagwijn, 3^). Theo Burgerhout en Sjaak Su- In de vijfde inning scoorde de vaal eri een foute aangooi van Maassluise formatie opnieuw, eerste honkman Mario Wintert- Ook nu ging werper Ger Droog hal betekende twee punten en niet vrij uit Henk van de Vaart toen Peter Versluis daarna nog en Julian Linch kregen vier een honkslag plaatste, kon ook wijd en toen Bob van de Akker Sjaak Suvaal over de thuisplaat door een geworpen bal werd spurten. geraakt, ontstond het eerder ge- In de resterende twee innings noemde incident. Van de Akker wisten beide teams niet meer te werd verzorgd en daarna door scoren zodat de winst in Maas- scheidsrechter Blenk weer in sluis bleef. Werpcijfers MSV, het slagperk geroepen. Ger Lou van de Hamer; 13-1-10. Droog was op dat moment aan Groenoord, Ger Droog 4 2/3 in- het ingooien en raakte Van de nirvg 1-4-3. Henny Zagwijn Akker opnieuw op het lichaam. (3 1/3 inning) 0-3-2. MSV maak- Bob van de Akker werd zo te één veldfout en Groenoord kwaad, dat hij Ger Droog te lijf twee. Schiedam Met aanvulling van een aantal Sehiedamse dames slaagde het regio team van Utrecht er in om toch een voltallig cricket- team op de been te brengen. Dit tot genoegen van het Rotterdamse regioteam, dat eerst aan bat het totaal van 83 all out behaalde. Een be langrijk aandeel hadden Ni colette Stouthandel (24) en Jeanet Slaaf (16). De Utrechtse bowlingcijfers waren: Ineke Magrijn (3 voor 10), Anja Ronteltap (3 voor 18), José Dols (1 voor 4) en Ineke van de Ende (1 voor 18). De bowlers werden goed gesteund door Wens Quarles van Ufford en José Dols, beide met een vangbal. Utrecht strandde op een totaal van 55 all out, door Ineke van de Ende (10). Jolande de Bruyn (13), en Marjo Keu zenkamp (16). Bowlingcijfers: Lies van de Ende (3 voor 18), Eveline Knüpfer (3 voor U) en Nico lette Stouthandel (4 voor 15). Gerda van de Water en Li- sette de Rouw (3x) lieten en kele goede vangballen note ren. Den Haag Het alleen aan kop staande Holy moest zaterdag voor de honkbalcompetitie in de tweede klasse D, op bezoek bij bet Haagse Celeritas. De Hagenaars die uit aeht wedstrijden slechts-, twee punten veroverden en daarmee de laatste plaats delen met Nado Vooruit, hebben het Holy tot en met de vijfde inning nog knap lastig gemaakt. Op het primitieve <softbal)veld aan de Leyweg konden de VTaardin- gers niet goed los komen. Dit betekende dat zij na vijf innings nog slechts met 33 gelijk stonden. In de zesde inning was Koly dan eindelijk aan de moeilijke omstandigheden gewend en gebixuk- te de resterende drie slagbeurten om toch nog een 4—10 winti te bereiken. Holy dat thuis aan de Zwaluwenlaan met de accommodatie verwend is, keek op het terrein van Celen tas de ogen uit. Het speelveld van Celen tas is voor honkbal zo ongeschikt, dat de Holy-spelera meer met het primitieve veld dan met de wedstrijd bezig waren. Bovendien was de concentratie niet optimaal wat in de eerste inning al in een 1—0 achterstand resulteerde. Pitcher John Collette moest Wim van de Nolk vier wijd toestaan en de geroutineerde John St Jago sloeg zijn teamgenoot binnen. Tot aan de derde inning wist Holy hier niets tegenover te stellen. In die derde slagbeurt kwamen de Vlaardingers even los. 'Wim Pijpers (4 wijd) an Bouts en Stanley Boutisma (honkslagen) konden mede door een hartslag van Piet van de Mark scoren. In de vijfde inning maakte Celeritas weer gelijk. John Collette, die het op het Haagse softbalveld deze middag erg moeilijk had, moest de Hagenaars een honkslag en tweemaal vier wijd toestaan. Hij werd bovendien twee maal door zijn veld in de steek gelaten, waardoor Barüing en Lampe konden scoren. Dit betekende het einde als werper voor Joh Collette. Ab B ruinekool kwam hen vervangen en maakte deze inning af door de volgende slagman op drie slag uit te maken. In de zesde slagbeurt nam Holy met nogmaals drie punten definitief afstand van de Hagenaars. Theo Bos, Cedric Pierre en Emile Demuynck scoorden. Celeritas kwam nog eenmaal terug. In deze- vende inning. Holy was inmiddels op drie-acht gekomen, kon Wapperom de thuisplaat bereiken door geraakt werper, schijn van de werper en een honkslag van Lampe. De daaropvolgende achtste inning maakte inning maakte Holy d* tien punten vol. Jan Bouts en Stanley Boutisma scoorden en de Vlaardinger hadden een lastige klip bekwaam omzeild. Werpcijfers Holy, John Collette (4 (1/3 inning) 24-2. Ab Bruinekool (4 Uw inning 54-2. Celeritas gebruikte vier werpers, htm totaalcijfers waren 4-5-15. Het Holyveld maakte vier fouten, Celeritas maar liefst negen. Pnttershoek Een harde wind en slagregens, maak ten het verblijf in de polders van de Hoekse Waard niet aangenaam, tijdens de laatste wedstrijd van de vierde wïelercompetitie. Amateurs waren helemaal niet aan het vertrek, daar deze in de Ronde van het Noorderei land aan de start verschenen. De strijd spitste zich nu geheel op de veteranen en liefhebbers, die er een mooie wedstrijd van maakten, ondanks de weersom- standigheddn. Keer op keer ging Kees Jonker in de aanval, maar kwam nooit helemaal uit de greep van het peloton, dat er niets voor voelde de vluchter te laten gaan, waardoor steeds op tijd de groep werd hersteld. Drie ronden voor het einde leek het aan vier vluchters te gaan lukken een definitieve afschei ding te krijgen. Dat waren: Arie van Kleef, Wim Tonder, Arie Keizerswaard en wederom Kees Jonker. Onder aanvoering van vooral Aad Meyer van Ahoy werd bij het ingaan van de laatste ronde weer orde op zaken gesteld zodat een koo pakte groep liet leek uit te gaan maken in de sprint Jonker voelde daar evenwel niets voor en ging weer alleen op pad en wist nu weg te blijven, zodat inderdaad de stxijdlustïgste renner met de overwinning ging strijken. De sprint van de groep werd van kop af gewon nen door Arie Keizerswaard voor Van Kleef en Tonder. Cees de Wolf ging, de kracht van Cris Bemaards kennende, met nog drieronden te rijden aan de haal en werd met een afgete kende voorsprong winnaar, ter wijl Bemaards de spurt van de groep won. Bij de nieuwelingen een felle strijd die niemand door de hoge snelheid een kans gaf weg te komen. In de sprint van het peloton, was Bas Nug- teren de aller snelste. Theo Scholtes blijft bij de I4-jari- gen alles steeds winnen, net als Jos van de Berg bij de 12-13 jarigen. Rob de Rooi was de snelste bij de 10-11 jarigen, ter wijl Bené Breestraat zijn 14e overwinning bij de 8-9 jarigen behaalde. De uitslagen; Liefhebbers 60 km. 1.24.19 uur 1. Kees Jonker (Sportief) 2. Arie Keizerswaard (Hoekserenner) 3 Arie van Kleef (Feyenoord) 4 Wim "Ten der (Sportief) 5. Aad Meyer (Ahoy) 6 Genie Roth (Feye noord) 7 Harrie Blokker (Feye noord) 8 Ben Groen (Ahoy) 9 Bram Sparreboom (Ahoy), Veteranen 50 km 1.16.48 uur 1 Bram Berghaan (Sportief) 2 Teun van de Stel (Sportief) 3 Gerrit Ceelen (Ahoy>- Junktrv.n 60 km 124.41 uur 1 Cees de Wolff (Feyenoord) 2 Cris Bemaards (Ahoy) 3 Piet Rijn- derse (Feyenoord) 4 Peter van de Vlist (Feyenoord). Nieuwelingen 40 km 10153 uur 1 Bas Nu gieren (Rotterdam) 2 Mart van Mourik (Feyenoord) 3 Nico Bravenvoer (Hoekseren ner) 4 Martien van de linden (Hoekserenner) 5 Adse Hey- mans (Feyenoord) 6 Peter van Dillen (Feyenoord) 7 Wim Ooms (Feyenoord)8 Jan van de Sluis (Feyenoord) 10 Hans Meier (Har ga). Jeugd 14 Jaar 25 km 41,33 min. '1 Theo Scholtes (Hoekserenner) 2 Fred Dolman (Ahoy) 3 Piet Havik (Hoekserenner) 4 John nie de Vries (Feyenoord) 5 Ton- nie van Rijn (Barrhopoort) 6 Wim van Driel (Barrhopoort) 7 Leo Beyer (Hoekserenner) Eric Boogaard (Feyenoord) Rudi de Bruin (Harga). Jeugd 12-13 jaar 15 km 24,58 min. 1 Jos van de Berg (Barrho poort) 2 Teun van Vliet (Barr hopoort) 3 Rob van de Linden (Hoekserenner) 4 Fred Tïgge- laar (Feyenoord) 5 Mary Ba- rendrecht (Barrhopoort) 6 Rob Rondberg (Ahoy) 7 René Blok- zeyl (Ahoy)8 John Nagel (Ahoy) 9 Joop van de Steen (Ahoy) 10; Peter Imholz (Ahoy) 11 Ofo Krouwel (Harga). Jeugd 10-11 jaar 10 km 18,53 min 1 Rob de Rooy (Ahoy) 2 Perry Groenenberg (Barrhopoort) 3 Dick Burghout (Feyenoord) 4 Henk Ceelen (Ahoy) 5 Fred de Berg (Barrhopoort) 6 Servaaj Roos (Ahoy) 7 Cees Goumu* (Barrhopoort) 8 Rob Lupgem (Ahoy) 9 Jan Vermaas (Barrho poort) 10 Stefan Boccanert (Harga) 12Herman de Bruin (Harga) 14 Mauririo Barbagï (Harga). Jeugd S-9 jaar 5 km 13^6 min 1 René Breestraat (Barrho poort) 2 Teun Breur (Ahoy) Tim Fortuin (Feyenoord) Mauro CaUegari (Harga) Claudio CaUegari (Harga) I Sandra Breestraat (Barrho poort) 7 René Roos (Ahoy) I Rob Roos (AhoyX Beneden-Leeuwen In totaal 95 nieuwelingen stonden aan de start voor de ronde van Bene- denleeuwen. Hieronder waren ook de Harga-renners Aad van Asten, Johnnie Meyer en Perrfe Balvers. Door het grote aantal sterke coureurs werd het tem po direct hoog opgeschroefd, om de zwakkeren onder hen er direct af te rijden. Dit lukte niet helemaal, want de meeste renners konden bij blij- ven ondanks de herhaalde vluchtpogingen. Verscheidene malen waren daar de Harga- renners bij betrokken, want zij bleven attent voorin koersen om met elke ontsnapping mëe te gaan. Niemand kwam er echter weg en moest de eindsprint tussen zo'n 30 renners de winnaar gaan opleveren. 1 De uitslag van.deze zeer snelle wedstrijd was( Nieuwelingen 40 kilometer 5228 minuten: 1. Ron Bessems (Amsterdam), 2. Wim van Putten (Vianen), 3. Hans van Rossum (Den Haag), 4. Jos de Bruin (Alphen aan de Rijn), 5. Aad van Asten (Vlaar- dingen) 7. Ron Meeldijk (Vlaar- dingen), 25. Perry Balvers (Schiedam), 26. Johnnie Meyer (Vlaardingen). Schiedam De gisteren door regenval niet eens begonnen nationale baanwedstrijden op de wielerbaan Schiedam, zijn verplaatst naar komende woensdagavond. Hoogtepunt wordt dan het sprintersomnium waaraan wordt deelgenomen door de renners waaruit ver moedelijk de toekomstige natio nale kampioen te voorschijn zal komen. Dit viertal: Lou Veld (Amsterdam), Peter van Wjjk (Rotterdam), Ton Raaymakers (Rotterdam) en Ben ten Tijde (Den Haag), komt om half acht aan de start Op deze avond wordt ook de ploeg-achtervol» ging verreden tussen teams van Holshuysen en Stoeltie (Am sterdam) en Erad (Rotterdam). Ondanks het verschuiven van de nationale wedstrijden naar woensdagavond, gaat -de voor morgenavond geplande popu laire op de Sehiedamse baan normaal door. In de slotfase ontketende Schie dam het slaggeweld waartegen Je ka niet bestand bleek. Schiedam In de thuis wedstrijd van Schiedam tegen het Bredase Jeka, zat het venijn voor de bezoekers in de staart. Na een stormachtig be gin waarin de Bredase formatie na drie slag beurten een 0—7 voor sprong had opgebouwd, wisten de Schiedam mers in de laatste slag beurt, door vier punten te scoren, de winst met een krappe 9—8 uitslag in Schiedam te houden. Jeka-coach Dolf Hof te kende twee protesten aan tegen evenzoveie be slissingen van scheids rechter Geul. Schiedam startte met Woud Don op de heuvel en zag Jeka in de eerste slagbeurt al een comfor tabele voorsprong nemen. Honkslagen van Dalnoot, Heylï- gers, Obbens, Van Rerkel en Dijkers zorgden voor deze pro- duktie. Hoewel ook de Schie- 1 dammers zich aan slag niet on betuigd lieten, wist het Jeka- veld punten te voorkomen. In de derde inning liep Jeka tot 07 uit Honkslagen van Brug man, Van de Klift en Obbens maakten dit mogelijk. In de gelijkmakende beurt scoorde De Jeka-honkman is te laat, de Schiedammer is tijdig bij net honk. Schiedam éénmaal. Emile Ver vloei sloeg een honkslag, waar door Joop Falentijn werd thuis gebracht. In de volgende slag beurt wist Jeka alweer te sco ren. Van Berkel kwam over de thuisplaat door een opoffe ringsslag van Heyligers. In de vijfde inning had Jeka-wer- per Van de Klift een kleine inzinking. De Jeka-catcher vroeg time out aan voor overleg met zijn pitcher. In de zelfde inning ging ook coach Dolf Hof naar de werper toe. Volgens de reglementen moet de werper daama vervangen worden, waartoe scheidsrechter Geul dan ook besloot Hiertegen te kende Jeka protest aan. Schie dam scoorde deze inning wel drie punten waardoor de stand 4—8 werd. Ook in deze zesde inning knabbelde Schiedam nog een punt van de achter stand af. Ed Jonkman kwam over de thuisplaat doorloutert van het Jeka-veld. Tot aan de negende inning bleef deze stand gehandhaafd. In de gelijkmakende negende slag- beurt verraste Schiedam toch nog vriend en vijand door de volle winst te pakken. Ray mond Morales opende met een honkslag waarna Jur Blomsteel en Marcel van de Nagel door een veldfout en vier wijd alle honken deden vollopen. Ton Buurman met een honkslag, Aad van de Hamer met een stootslag en tenslotte Joop Fa lentijn met een honkslag zorg den voor vier punten, waardoor Schiedam op 98 kwam. Het tweede protest van Jeka geldt veldscheidsrechter Krabben dam. Krabbendam, gediplo meerd bondsscheidsrechter, had zijn diensten aan hoofd- seheidsrechter Geul aangebo den. Na de wedstrijd protes teerde Jeka hiertegen omdat de heer Krabbendam lid van Schiedam is. Ook dit protest heeft geen enkele kans- De bondsreglementen schrijven voor dat een wedstrijd altijd doorgang moet vinden ook als er geen scheidsrechter aanwe zig is. De verenigingen moeten dan zelf voor de nodige leiding zorgen. Werpcijfers Schiedam, Wont Don 1-1-20. Jeka, Van de Klift, (4 2/3 inning) 5-5-3. Kri jnen (41/3 in ning) 2-2-5. Schiedam maakte vier veldfouten, Jeka elf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6