SCHIEDAMSCHE COURANT Empress BY sluit produktieafdeling Ministerie grijpt in Gewillige autodief Dag school m will, 1st ma 1 ostbaar materieel brandweer Schiedam Personeels beleid wordt niet anders Inbraak aan Broersvest GOÉD NIÉUWS! ÉS» 'Éi On tsla gaan vrag voor 24 man JA, IK N«M D€ PROëf pÉ ij|l Radio diefstal opgelost' Politie zoekt schutter Jutter-dag in de Hoek Twee Pontswomngen opgeknapt Ontslagen Rijnmondraadslid Schiedam Empress BV gaat de produktie afdeling sluiten. Voor 24 van de 33 werkne mers is ontslag aangevraagd. De handelsaf deling van het bedrijf blijft bestaan. De directie heeft dit besluit genomen in ver band met de teruggang in de economische situatie in Nederland. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. BOTTE WIJZE NET ZESTIEN: NU AL ONGELUK ONGEDEERD NA SLIP Dinsdag 24 juni 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 pagina's 100ste jaargang no. 25347 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De Schiedamse handels- en produktiefirma Em press, gevestigd aan de Komiezenlaan in de Spaansepolder, is gespe cialiseerd in auto-acces soires, 20 als automatten en parkeerhoezen. Het bedrijf bestaat ruim vijf tig jaar. Eind vorige week hebben de werknemers op de produktieaf deling te horen gekregen dat een ontslagaanvraag is inge diend bij het Gewestelijk Ar beidsbureau. Deze vergunning is echter nog niet verleend. De vakbonden waren op dat mo ment al op de hoogte van de plannen van Empress om deze afdeling te sluiten. NKV-bondsbestuurder Peper kamp: „Begin mei werd ontslag voor twee mensen aange- vraagd, een week later weer. Toen al hadden we het vermoe- den dat men het personeel op eèn'stiile manier wilde kwijtra ken. Aanvankelijk wilde de di- rectie geen gesprek, maar na de dreiging dat we het hen dan wel erg moeilijk zouden kunnen maken, kwam dat toch". Volgens de vakbondsman zijn de moeilijkheden in de Engelse Ford-fabriek, en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse Ford-vestiging, de nekslag voor Empress geweest. „Dat bete kende een orderverlies van eni ge miljoenen. En het bedrijf balanceerde de laatste jaren toch al op de rand van de afgrond". Directeur J. Presseisen meent dat het ontslag doodgewoon nood zakelijk was. „Er waren geen andere mogelijkheden. Door het wegvallen van die belangrij ke orders moesten we wel in krimpen. Dan is het niet moge lijk zoveel personeel in dienst te houden met zo'n kleine or derportefeuille", aldus de direc teur. ïn zijn commentaar zegt hij verder dat het personeel tot aan de zomervakantie blijft werken. De onrust die onder het met ont slag bedreigde personeel was ontstaan als zou er zelfs geen geld meer zijn om de salarissen van deze maand uit te betalen, wuift hij weg. Directeur Pres seisen zegt verder bereid te rijn. om over een afvloeiingsregeling - praten. Onduidelijk blijft echter of dit ..og wel zin heeft NKVer Pe perkamp hierover: „We hebben gevochten voor de hele groep. Maar als er geen geld is voor een afvloeiingsregeling, dan kunnen wij er toch ook niets uithalen". Rotterdam Het Rijnmondraadslid K. Bergs* ma(CPN) heeft gistermiddag de vergadering van de raad bijgewoond met een brief van rijn werkgever op sak, waarin hem ontslag wordt aangezegd als bij op zijn werk xou ontbreken. Dat het ontslag op het laatste moment niet doorgaat is te danken aan het ministerie van Sociale Zaken, dat bij de Fabriek voor Alumi nium - en ander Metaalwaren Du chateau en Co BV te Schiedam alsnog voor hem vrijaf kreeg. In een op de SGP na namens alle fracties ondertekende motie heeft de Rijnmondraad rijn scherpe afkeuring uitgesproken" over de handelwijze van Duchateau BV. De raad acht het door een werkgever, op straffe van sanc ties, verbieden van bijwonen van een kommis sie- of raadsvergadering van een wettelijk inge stelde en op democratische wijze gekozen be- - stuurslichaam, een aantasting van de democra tie. De motie wordt ter kennis gebracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken en aan de Eerste en Tweede Kamer met het verzoek zodanige maatregelen te treffen dat ondemo cratisch optreden van werkgevers onmogelijk wordt Met alleen de stemmen van enkele Schiedam De diefstal van een partij radio's die drie maanden geleden werd gepleegd bij groothandel Onderling Belang aan de Regoutstraat is opgelost De politie heeft de daders gear resteerd. De 29-jarige inwoner van Rotter dam J. A. en de 22-jarige J. K. Uit Veghel hebben de diefstal bekend. De buit met een waar de van 2500 gulden is niet te recht Het duo had de radio's bij hun arrestatie reeds door verkocht Schiedam Een op he terdaad betrapte auto dief behoeft niet altijd de benen te nemen. Een bewoner van de Willem de Zwijger laan, die een vreemde man in zijn auto zag zitten, verzocht de on bekende, later geïden tificeerd als de 23-jari- ge bankwerker H. H. van V. uit Amster dam, de auto uit te stappen en met hem mee te gaan. De vreemdeling gehoor- Het bedrijf Empress BV aan de Schiedamse Komie zenlaan: ontslag voor 24 van de 33 werknemers. trti'vï' -sN\ ,*iv> WD-ers tegen (andere WD-ers, onder wie fractievoorzitter drs. D. van Leeuwen, stemden vóór) werd de motie aangenomen. De zaak kwam in een van de vorige Rijnmcn- draadsvergaderingen al aan de orde, toen werd meegedeeld, dat de heer Bergsma niet aanwe zig was omdat hij geen vrij had gekregen. Rijnmondvoorzitter ff. A. Fibbe beeft toen geprobeerd te bemiddelen, maar hij heeft daar bij „op de meest botte wijze" het hoofd gesto ten. Bij het Arbeidsbureau was een ontslagpro cedure in gang gezet en de directie van Du cha teau wenste deze uitslag af te wachten. De directeur van het Arbeidsbureau weigerde het ontslag, waarna de heer Bergsma per aangete kend schrijven werd aangezegd, dat hem onbe taald verlof op maandag 23 juni werd gewei gerd. „De gevolgen zijn uiteraard voor Uw rekening", zo werd de beer Bergsma voorge houden als hij wel vrij zou nemen, CPN-fractievoorzitter B. R Collé vroeg daarop een uitspraak van de Rijnmondraad, die na uitvoerige discussie, waarin men het over het principe van de motie wel eens bleek te zijn, en drie schorsingen zijn motie aannam, Volgens Peperkamp zal het op nieuw vinden van werk voor de ontslagenen grote problemen met zich brengen. „Als ik zo naar, de leeftijd en de lange staat van dienst van sommigen kijk, ben ik wel pessimistisch". De verslagenheid onder het per soneel van de produktie-afde ling was" gisteren zo groot dat al snel het gerucht de ronde deed van een bedrijfsbezetting. Veel animo was hier niet voor en tot een echte actie kwam het niet Volgens directeur Presseisen was dit „totale waanzin". Zijns Inziens het werk van „één meneer". Schiedam De brandweer in Schiedam krijgt de beschikking over een moderne adembeschermlngs/waterongevallenwagen. Er is hiervoor een krediet van 55.000 gulden beschikbaar. Al eerder kon men rekenen op de aanschaf van duik- en gasbeschenningsap- paratuur. Voor de optimale uitvoering van die 130.000 gulden gaat kosten, de brandbestrijding is voldoen- Ook de personeel/materieelwagen de en betrouwbaar materieel (bouwjaar 1962) zal worden af- noodzakehjk aldus het college van b. en w, bij de kredietaan vraag voor nog meer vervan gingen. De tankautospuit (bouwjaar 1957) is bij de laatste keuring nog wel in goede staat bevonden, maar men adviseerde wel deze te ver vangen. Dat gebeurt dan door een gecombineerde autospuit geschreven. Voor de nieuwe wagen heeft de gemeente 20.000 gulden uitgetrokken. Deze prijzen zijn gerekend naar het prijspeil van november vo rig jaar zodat met-een stijging van twaalf procent van de aan schafprijzen rekening moet worden gehouden, aldus de ge meente. zaamde zonder slag of stoot. Beide gingen het woonhuis in en vandaar werd de poli tie gebeld. Gewillig liet de bankwerker zich naar het hoof dbu-" reau rijden. De auto bleek opgenge- broken te zijn en de betrapte autodief had al de bedrading door verbonden. Alleen het stuurslot was nog in tact. Daar was de bankwerker mee bezig toen hij werd gesnapt. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam De politie zoekt nog steeds naar de man die eind vorige week met een pistool vijf kogels heeft afgevuurd op het zitvlak van het 31-jarige bar meisje J. V. uit Schiedam. Na deze schietpartij voor café Safer aan de Hoogstraat ver dween de man spoorloos. In het Gemeente Ziekenhuis zijn de kogels langs operatieve weg uit het lichaam van de vrouw ge haald. Schiedam Een 26-jarige brom fietser is met een gebroken arm en sleutelbeen in het ziekenhuis opgenomen nadat een auto hem had geschept. Op de kruising Zwaluw! aan/Schiedamseweg verleende de automobilist F. van D., een 26-jarige Rotter dammer, geen voorrang aan hem. De jongen was twee da gen voor het ongeluk zestien geworden: de leeftijd waarop men een bromfiets mag berij den. Maassluis Het personeelsbeleid bij de gemeentelijke diensten in 5£®?f!UiS ^ordt n°s niet gewijzigd. Gemeenteraadslid Brons (PvdA) heeft daarop echter wel aangedrongen in vragen aan het college van Maassluis. liet personeelsbeheer zou moeten worden omgebogen tot een sociaal personeelsbeleid. Het ziekteverzuim was ook een zieken hebben meest kchamelij- vraagpunt van de socialist. Bij ke gebreken, die niet op geeste- enkele diensten is een betrekke- kjk of sociaal terrein liggen, lijk hoog ziekteverzuim, zo anfc- personeelsbeleid wordt ge* woorden b. en w. Het wordt woon voortgezet zoals in het veroorzaakt door langdurige ziekte van enkelen. Het verzuim is volgens het college geen gevolg van het tot nu toe gevolgde personeelsbeleid. De verleden. Er is ook over gespre ken met vertegenwoordiger* van ambtenarenorganlsaties, die adviseerden de tot op heden gevolgde lijn voort te zetten. Schiedam Inbrekers hebben in de lederwarenzaak Van Dalen aan de Broersvest voor duizend gulden schade aangericht De toegangsdeur van de winkel werd ingeslagen. De 61-jarige eigenaar J. v. D. uit Schiedam trust 20 leren portemonnaies en portefeuilles. Inbrekers bezochten ook caré 't Gouden Glaasje aan de VIaardinier straat. Men kwam via een wc-raampje binnen. Uit enkele speelau tomaten verdween een bedrag van 850 gulden. Hoek van Holland - Op 22 juli zal op het strand van Hoek van Holland een Jut terdag wor den gehouden. De ze wordt georgani seerd door twee bedrijven in sa menwerking met de plaatselijke VVV. Deze Hoekse Jutterdag vormt een onderdeel van een grootscheepse actie die tussen 25 juni en 7 augustus op 20 Nederlandse stranden wordt ge houden. Doel daar- bij is om de bad gasten aan te spo ren de stranden zo schoon mogelijk te houden. Met name zal het opruimen van het zogenaam de dag-vuil dat de strand bezoekers zelf vaak achteloos wegwerpen worden gepropageerd. De Jutter-actie richt zich specifiek tot de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. Heel wat nagels zijn afge kloofd, breinen gepijnigd en zenuwachtige toestan den doorstaan. De uitslagen van examens die na lang al dan niet intensieve studie door scholieren zijn afge legd worden bekend. Het schooljaar loopt ten einde. Om het definitieve afscheid van de school en „die eeu wige betweterige leraren" te vieren wordt hier en daar feest gevierd, ook in Vlaar- dingen. In de wijk Holy met haar hoge flatgebouwen is van elf hoog het wat moeilijker je vreugde om het waarde volle papiertje te laten blij ken. Toch moet iedereen het weten: je slaagt tenslot te maar een keer voor die school, waar je heel wat zweetdruppeltjes als souve nir hebt achtergelaten. Maar alle uitgestoken tas sen en vlaggen ten spijt; volgend schooljaar komt er al weer aan. Vlaard Logen In twee leegko mende woningen van bet com plex van 146 zogenaamde Wil liam Pontrwoningen in de In dische Buurt worden binnen kort verbeteringswerkzaamhe»- den uitgevoerd. Deze hulzen weden dan als model voor de overige woningen kunnen dio- nm. Tevens kan dan een goed inricht worden verkregen In de financiële gevolgen voor het hele complex. De andere 144 woningen moeten ook worden opgeknapt De kos ten voor het opknappen van de eerste twee bedragen zo'n hon derdduizend gulden. Dat geld wordt door de gemeente Vlaar- dingen voorgeschoten. Vla een rijkssubsidie stroomt het geld dan weer terug in de lokale kas. De bewoners van de William Pontswoningen hebben nog niet zolang geleden bij de gemeente geprotesteerd. De gemeente wordt verweten „een a-sociaal wanbeleid" te voeren. Want zo zeggen de bewoners er is een beschamende achterstand in het onderhoud- De renovatie moet dan ook maar snel begin nen, vinden zij. Schiedam Ongedeerd slapte de Haagse econoom T. R. uit rijn auto, nadat hij op de Peter van Anrooylaan een geparkeerde auto ramde en daarna met rijn wagen over de kop was gesla gen. Tegenover de politie verklaarde hij de macht over het stuur te hebben verloren. Hij reed vol gens sijn verklaring slechts 4$ kilometer per uur, toen hij In een slip raakte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1