■H kHI Rijnmond MTS gaat verhuizen Propvol programma vakan tie" besteding Dronken tegen vracht auto Terug naar de showroom m Jaar geëist tegen kwik dief #81 PSP -1"* Inbraken in auto Rode Kruis- actie Vlaardingen: ruim 35 mille Monumentale foto's In 150 jaar ïn de Hoek 1600 schip breukelingen gered Vandalen gepakt JL-.- Ifilllli nieuw gebouw Schiedammer wil slag slaan VL. 34 BRENGT HARING fill Dagtochten, standwerkers, kermis en kunstmarkt Orgelconcert Asma in Grote Kerk DINSDAG 24 JUNI 1975 3 Schiedam Het zogenaamde 1-novemberwetje dreigt ia Schiedam steeds meer in het verge tel boek te geraken. Waren de automobilisten in het begin nog erg oppassend, de laatste tijd merkt de politie er nog maar weinig van. In het week einde werden liefst zes auto mobilisten aangehouden die in kennelijke staat waren. Een van hen werd niet aangehou den bij een controle, maar beëindigde zijn rit tegen een op de Snelliussingel geparkeerde vrachtauto. De 25-jarige be stuurder nam daarop de benen, maar een voorbijganger bracht de gewaarschuwde politie op het spoor. In de buurt van de singel werd hij aangehouden. Evenals de andere zes gepakte automobilisten vertoonde het blaaspijpje een gifgroene kleur en ook de daarna afgenomen bloedproef viel negatief voor hen uit. Tegen allen is proces verbaal opgemaakt VLAARDINGEN De jaarlijkse inzameling van de afdeling Vlaardingen van het Rode Kruis heeft ruim 35.000 gulden opgebracht Vorig jaar kwam| men niet hoger dan 24 mille. Maassluis In het kader van het Monumentenjaar 1975 wil het Maassluise college een fotoserie la ten maken van de monu menten in Maassluis. De bedoeling is zo'n fotose rie, verpakt in een hand zaam, eenvoudig mapje en voorzien van zowel een Engelse als een Ne derlandse tekst, te verko pen in het Gemeentemu seum, in „info" van Ko ningshof en in het Gilde- - huisje. •- De kosten van een dergelij ke serie bedragen bij een minimum-afname van 275 stuks duizend gulden. De verkoopprijs wordt gesteld op 3,55 per se rie. Vanavond zal de raad over dat voorstel van b en w het gaat om een kre diet van duizend gulden een beslissing nemen. Rotterdam De Koninklijke Zuid-Hoilandsche Maatschap pij tot Redding van Schip breukelingen (KZHMRS) in Rotterdam heeft in zijn hon derdvijftig jaar bestaan meer dan vijfduizend schipbreuke lingen gered. Alleen al in Hoek van Holland werden door de boten van de maatschappij 1600 schipbreuke lingen veilig aan wal gebracht. Daarvoor moesten de boten in totaal 254 keer uitvaren. Vlaardingen Een 32-jarige uit Brussel afkomstige Marokkaan heeft dit weekeinde met zijn auto een spiegelruit van de sho wroom van een garagebedrijf aan de Van Hogendorplaan ver nield. Vermoedelijk heeft de be stuurder kort voor het gebeu ren een black-out gekregen. Hij verloor daarna de macht over het stuur en reed met zijn auto de showroom binnen. VLAARDINGEN Drie jonge Vlaardingers zijn aangehouden omdat zij in het weekeinde een telefooncel aan het Veerplein hebben vernield. Het drietal, 16, 17 en 18 jaar oud, kon geen enkel motief geven voor hun vernielzucht in de vroegere Leerlingen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis zitten vooriopig noq I huishoudschool aan de Prins Mauritsstraat. Nog even en adjunct-directeur Th. van Pelt, directeur H. van den Dool en stichtingsse cretaris M. van Harmeien keren het 70 jaar oude schoolgebouw echt de rug toe. iiiinmiimiiiinimiiiniii Foto's Ben Blumers iJtuiriiiiiiiiimiirfiiiiifim De bouwtekening van de nieuwe Rijnmond MTS, waar waarschijnlijk in augustus de eerste paal voor de grond in gaat. Sch iedam/Vlaard ingen/- Maassluis Over twee jaar heeft de Middelbaar Techni sche School Rijnmond definitief een nieuw gebouw in Schiedam. De leerlingen uit Vlaardingen, Schie dam en Maassluis ver laten dan het 70-jaar oude gebouw van de vroegere huishoud school aan de Prins Mauritsstraat en ver huizen naar de Nieu we Dam laan. In au gustus hoopt men voor dit moderne schoolgebouw bij Bij dorp tussen de Schie- damseweg en de spoorwegovergang de eerste paal te slaan. ,De plannen,en de teke ningen zijn al rond. Het moet nu alleen nog worden uitbe steed", aldus direk- teur H. van Dool. De school die in augustus 1977 wordt geopend zal 18 lokalen gaan tellen. Daarbij komen dan onder meer nog een aula en een gym zaal. Het geheel zal vier etages hoog wor den. Een tweede ge deelte blijft laagbouw en is bestemd voor het praktisch onderwijs. De bouwkosten, exclu sief grond en inventa ris, schat de Stichting voor Uitgebreid Tech- i nisch Onderwijs ten Westen van Rotter dam op een bedrag van zes miljoen. „Maar daar hebben we dan ook wat moois voor", weet de school- direkteur, „en de prachtige ligging niet te vergeten. Naast het toekomstige recreatie park Bijdorp en dicht bij station Nïeuwland en rijksweg 20." Gek scherend voegt hij er van Harmelen, dat de hele school eindelijk onder één dak komt. Voor het praktisch on derwijs pendelen de leerlingen immers nog naar het LTS-gebouw aan de Nieuwe Dam- laan. Dat gebeurt sands de oprichting van de school, vijf jaar geleden. In die tijd zat de MTS nog aan de Zwartewaalse- straat 'in de zuidwijk." steeds meer leerlingen kreeg, voornamelijk van de LTS, MAVO of de derde klassen van de HAVO. Het tech nisch middenkader kan immers in dit ge bied voor een oplei ding alleen nog in Rot terdam terecht", zegt de heer Van Harme ien. Om deze bewering kracht bij te zetten laat hij een lijst zien waar de woonplaatsen van de leerlingen op „Hoewel we met mo iiiiitiiiiHHiiiiiitiiiiiiiiiiiiittimniiiiiuiiimiiiiuiiimtmtiiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiitinimiiiiuiiiiiiiiiiiiiiDiiifiitnii In augustus eerste paai jntiiiiiKiiiiiniHminiiirriiiinfiJiiiiiiiitiiiitrmiiifiHiriiifiiiiririfiiiiijiiiiiiiiiifiiifiHiiiiriiiiHfifiiHiiiiFiiitimiififiif nog aan toe: „Boven dien is bad Groenoord in v de buurt waar de jongens na hun proef werken kunnen afkoe len". Het gebouw zal plaats gaan bieden aan 450 MTS'ers, die toekomst zien in bouwkunde, elektrotechniek of werktuigbouwkunde. Het grootste voordeel is echter, volgens de schooldirekteur en stichting-secretaris M, derne apparatuur werken, hebben we ei genlijk altijd in een oud gebouw gezeten. Van het begin af is de stichting echter bezig geweest voor een mo dem gebouw. Reeds drie jaar geleden wa ren de plannen klaar. Door de bestedingsbe perking van het minis terie ging de bouw toen helaas niet door. Dat terwijl onze school m die tijd staan. Namen als Ro zenburg, Delft en Ab- benbroek komen er zeis op voor. De school die vorig jaar voor het eerst afgestu deerde MTS'ers heeft afgeleverd biedt vol gens de stichtingsse cretaris een goede toe komst: „Voor goede technici is altijd wel een baan te vinden. Alle leerlingen zijn binnen een maand ge plaatst." Rotterdam „U was ar beidsongeschikt ver klaard en zat thuis met uw handen over elkaar. Dan blijkt dat ledigheid des duivels oorkussen is en u wilde een slag slaan", zei rechtbankpre sident mr. C, H. B. Boot gisteren tegen de 37-jari- ge Nicolaas van der H. uit Schiedam. Die slag bestond uit de diefstal van circa 350,. flessen kwikzilver uit een douaneloods van Leys Ferry Services BV aan de Smimoffweg. De waarde daarvan was maar liefst 163.800 gul den. Vanwege deze dief stal eiste de officier van justitie, mr. W. D. Meeter, tegen de verdachte één jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Nicolaas was vorkheftruck chauffeur, kreeg last van zijn rug en mocht niet meer werken. Volgens zijn eigen verklaring is hij helemaal zelf met het plan gekomen om te gaan stelen en heeft hij ook helemaal alleen het plan uitgevoerd. Hij liet zich overdag insluiten, knipte 's avonds het hangslot door en laadde zijn voor deze dag geleende vrach tauto met de flessen kwikzilver. De vrachtau to was echter bijzonder gammel en bleef met panne aan de kant van de '.veg staan. De politie kwam erbij en toen was de diefstal snel ontdekt Mr. Meeter geloofde niet erg, dat Van der H. als enkeling bij de diefstal betrokken was. „Er zijn verschillende andere per sonen genoemd, die al eerder met de justitie in aanraking zijn geweest Zij konden wegens ge brek aan bewijs niet wor den gegrepen, zodat Van. der H. nu als enige van het hele stel terecht staat Ook houd ik er rekening mee dat het voor hem de eerste keer is." Volgende week hoort Van der H., die met zijn echt genote een horecazaakje wil begint*'-'; en in onder handeling met een brou werij is, de uitspraak. Vlaardingen' De vakantiewe ken '75 worden op zaterdag 19 juli geopend met een kunst markt die op het Liesveld wordt gehouden. Van 's och tends elf tot 's middags zes uur verkopen zo'n twintig stand houders hun artistieke voor werpen, onder andere wand plastieken, sieraden, penteke ningen, aquarellen, kaarsen, le derwaren, keramiek, collages en wandkleden. De vakantieweken worden even als het vorige jaar georgani seerd door de commissie va- kantiebesteding, een afdeling van de culturele raad. De akti- viteïten wil de commissie niet alleen voor de kinderen hou den, ook de bejaarden kunnen aan de festiviteiten deelnemen, overigens voor dezelfde prijs als de kinderen. Op het programma staan heel wat dagtochten. Maandag 21 ju li is de eerste busreis. Vanaf de Stadsgehoorzaal gaat het die" dag naar het Dolfinarium in Scharendijke in Zeeland, het bosbad Hoeven. Kinderen en bejaarden betalen voor die dag' 8,50 en volwassenen 11 gul den. Andere dagtochten, elke werkdag tot en met vrijdag 8 augustus, gaan onder meer naar de Efteling m Kaatsheu vel, de Biesbosch, de Beekse Bergen, Duinrell in Wassenaar, Madurodam, Flevohof, Drie- vliet in Rijswijk en Ouwehands Dierenpark, LEUT Er is zelfs een dagtocht in het gisteren en vandaag op de lage re scholen uitgedeelde pro gramma opgenomen die de deelnemers naar het „Belgische Disneyland" voert. Bobbejaan-' land noemen de Zuiderburen het, de patron daar heet Bobbe jaan Schoepen. De tocht naar dit „teutpark" is de duurste, kinderen betalen 11 en volwas senen 15 gulden. Kaarten bij de VW, Visbank. Voor de thuisblijvers wordt ook het nodige gedaan. Op de koop avond van vrijdag B augustus wordt een standwerkerscon cours gehouden, rappe babbe laars zuilen dan trachten hun appels voor citroenen van de hand te doen. Het concours wordt ook op het Liesveld ge houden. Het Koopcentrum zal er nog een commercieel tintje aan geven. TOREN Een andere activiteit is het be klimmen van de toren van de Grote Kerk op de Markt. Er is dan ook gelegenheid de toren kamer en het carillon te bekij ken. De toren is open op 28, 29. 30, 31 juli en 1 augustus van half twee tot half vijf. Ieder half uur wordt de expeditie met maximaal dertig personen on dernomen, kosten 20 cent (t/m 12 jaar) of 35 cent. KERMIS Van zaterdag 26 juli tot en met zaterdag 2 augustus is er weer kermis op het Weeshuisplein. Op vrijdag 8 augustus komt het kindercircus 't Kraaiennest naar De Oude Lijnbaan. Er worden twee voorstellingen ge geven. De feestweken worden met een krachtig volume afgesloten. Op zaterdag 9 augustus komt na melijk de VARA-drive in disco theek naar De Oude Lijnbaan. De verschillende Vlaardingse wijken besteden ook hun bijna traditionele aandacht aan de feestweken. Honderdtien mede werkers zijn voor deze weken aangetrokken. Die groep slokt een behoorlijk stuk op van het geld dat beschikbaar Is voor de vakantiebesteding (totaal be schikbaar 35.000 gulden). Het programma voor de wijken wordt later gepubliceerd. Dit jaar kermis aan het Weeshuisplein. VLAARDINGEN - De Vlaar dingen 134 heeft 223 kantjes Noordzeeharing aangevoerd. Op de afslag in het Visserijmu- seum heeft de vangst van ze ven Vlaardingse schepen de volgende prijzen opgeleverd: kleine maatjes haring 440 gul den, extra kleine 258 gulden, grote 230 gulden. De vier aan gevoerde kantjes makreel le verden elk 79 gulden op. MAASSLUIS Op 28 juni con certeert Feike Asma op het or gel van de Grote Kerk in Maas- slws. Aanvang kwart over acht Asma speelt deze avond drie gro te werken, zoals de Symphonic nr. 1 in d mineur van Vieme het Concerto in C-dur van Jo-' hann Gottfried Walther en ten slotte het Symphonischer Cho ral nr. 2 van Sigrid Karl Elert Schiedam Uit de auto van een twintigjarige reprograaf zijn een bandrecorder en twee luid sprekers gestolen. Ook werden enkele metertjes van het das- bord gesloopt. Van de auto, die stond geparkeerd aan de Noordvestsingel, was het toch- traampje ingedrukt. De 32-jarige aannemer J. A. G. deed ook aangifte van diefstal. Een map met vijhonderd gul den aan gereedschap verdween uit zijn wagen in de Maria- straat. Hij had de auto niet afgesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3