Ada Pors meeste kans op vliegreis naar Columbia Negen ZRO-zwemmers in seïectie WK Goof van 't Geloof; voor Demos méér dan lid van verdienste"' IPS Zwemlimieten voor de WK en EK Schiedam: vier slagbeurten voldoende FC Vlaardingen breidt bestuur uit Sbell aan gelijkspel niet voldoende 59 DINSDAG 24 JUNI 1975 STARTVERBOD AI 45 jaar actief in voetballerij LEGPUZZEL. VIaardingen In dit staatje, ter vergelijking, de zwemlimieten (eerste kolom) voor de Wereldkampioenschappen in Cali (18-29 juli) cn die voor de Europese Jeugdkampioenschappen in Génève, tussen 7 en 10 augustus. Dames/meisjes: 100 vrij 200 vrij 400 vrij 800 vrij 100 rug 200 rug 100 school 200 school 100 vlinder 200 vlinder 200 wissel 400 wissel 59.5 1.03.1 2.07.5 0.00.0. 4.25.0 4.45.7 9.06.0 9.49.8 1.06.7 1.10.5 2.22.5 2.32.0 Heren/jongens: 100 vrij 200 vrij 400 vrij 1500 vrij 100 rug 200 rug 100 school 200 school 100 vlinder 200 vlinder 200 wissel 400 wissel 53.7 58.4 1.57.0 O.OO.O 4.06.0 4.28.9 16.10.0 17.24.7 59.6.0 1.05.8 2.09.0 2.21.8 1.07.5 1.14.3 2.27.0 2.39.4 57.5.0 1.03.4 2.06.0 2.18.3 wibi-tri 4.4U.U O.UO.Ü Het maximum aantal deelnemers voor beide kampioenschappen per nummer is 2. De selectiewedstrijden voor de WK. rijn zaterdag en zondag in bad „Den Hommel", vanaf 17 uur in Utrecht en voor de EK in Génève moeten de limieten behaald worden tussen cnar, en iuh tijdens de Nationale zwemkampioenschappen in 5.08.0 0.00.0 Leidschendam. 2.43.0 2.54.6 1.04.9 1.10.0 2.20.5 2.32.1 2.25.4 2.34. Judith Verkerk..begin Vlaardingen De zwem- natie is met grote twij fels vervuld. De harde training van bondscoach Bert Sitters, vele week einden uitputtend ge noeg, moet over enkele dagen omslaan in limie ten voor de Wereldkam pioenschappen in Call. Geen mens die aan het „systeem Sitters" twij felt, maar toch..de tij den zijn nog steeds verre van fraai. Alleen Hans Elzerman schrikte tot dusver op met zijn sublieme 1500 meter vrij in 16.16.9, die de Haag se dokterszoon dicht in de buurt van de limiet voor Cali (16.10) bracht. Maar de rest zwijgt nog steeds. Stil te voor de storm? Mis schien, maar dan moet er wel een explosie komen in dat belangrijke tfóor-Olym- pische jaar, met uitzendin gen naar de WK, EK (jeugd) en volgend jaar de OS zelf In Montreal. .Door Bas van den Berg De laatste jaren kende Nederland een catastrofe van teleurstellin gen. Laatst nog in Rijswijk te gen deTsjechen. Of drie maan den terug tegen'de DDR-jéugd. De vraag rijst of de dames de hegemonie in West-Europa niet aan het verspelen rijn. Het antwoord wacht zaterdag 'en zondag in bad „Den Hommel" in Utrecht. Daar moet blijken of ons land internationaal be zien nog wat in zijn raars heeft Met een keiharde selectie waar aan ook negen talenten uit de regio Groot Rotterdam zullen meedoen. Potentiële kanshebber voor het Columbiaanse Cali, zonder de rest te kort te willen doen, is Ada Pors. Ware het niet dat door het koude water van het Kolpabad haar spierenstelsel im imi carnere. Diane Edetijn (1) en Yvonne van Heyst. ...geen a! te hoge verwachtingen. nogal in de knoop is geraakt en daarvoor elke dag onder behan deling staat van de Vlaardingse fysiotherapeut Nico Houdij- k.„Afwachten tot de laatste dag", is het vertwijfelde ant woord van haar trainer Teun Verboon, die rijn pupil voor de 100, 200, 400 en 800 vrij heeft ingeschreven. „Wanneer zij een kans heeft is dat op de 800", redeneert hij, „omdat haar ster ke sprintwerk een beetje zoek is. Ik hoop Ada Pors deze week nog onder de 9 minuten te krij gen (limiet is 9.06)". Trainer Arie Florusse van het Zwijndrechtse Devel maakt zich met rijn trio Judith Ver kerk, Henk Bakker en Jan Hak, geen jllusies. „We zullen wel zien wat er in rit", verklaart hij. „Mét Judith Verkerk, die pas 13 jaar is. denk ik eerder aan de Europese jeugdkampioenschap pen in Génève". De scheidende trainer vindt het jammer, omdat hij bij Devel weinig ontplooiingsmogelijkhe den heeft, dat hij Judith Ver kerk niet verder kan begelei den, „want er rit nog een grote carrière in haar. Voor een meis je van 13 jaar vind ik het alle maal wel een beetje te veel, nu rij kort geleden weer een uitno diging kreeg voor de zwemin- terland tegen Tsjecho-SIowa- kije". ,Het was haar tiende al en daar om zei ik néé tegen de hond, omdat zo'n meisje zich rustig moet kunnen voorbereiden voor de WK en eventueel de EK. De reactie,, gaat Arie Flo russe verder, „van de bond was vreemd. Zij kreeg direct een startverbod voor andere wed strijden. Maar het gaat ver keerd met zo'n talent, spring je er verkeerd mee om, dan weet iedereen mij ook we! te bekri tiseren. En daar pas ik voor". Jidith Verkerk, die in de zomer maanden zo'n elf uur per week traint, zwemt zaterdag en zon dag de 100 en 200 vlinder. Henk Bakker neemt de 100 en 200 school voor rijn rekening en Jan Hak de 100 en 200 vlinder en de 200 en 400 wissel. Van de overige vijf Vïaardingers springt Diane Edetijn (I5)maarv of zij zal slagen op de 100 en 200 rug, moet worden betwij feld. In maart dit jaar klokte zij in bad West nog wel 1.07.30 op de 100 rug, maar eveneens gevoelig voor het koude water en ook onder behandeling van Nico Houdijk zal het nog maar de vraag zijn of zij tot 1.06.7 za! komen. Voor de 200 rug is dat 2.22,5, en daar van is haar scherpste tijd 2.25.25, eind maart in Londen. Blijft nog over het kwartet Ruud Pijper, Frits Jan Edelijn, Rob de Gier en Yvonne van Heyst Ro(a de Gier zwemt de 100 en 20 0 rug, Ruud Pijper de 100 en 200 vlinder. Frits Jan'Edelijn de 100 en 200 rug en Yvonne van Heyst de 100 en 200 vrij. Laatste zwemster leunt in vorm -—tegen de 1.01 aan, maar daarvan is de laatste weken buiten nog niet veel van geko men. Voor de Olympische Spelen, vol gend jaar in Montreal, liggen de limiettijden allemaal wat min der streng en daar moet het gros van de regionale talenten zich maar aan vastklampen. Voorbeeld: de 100 rug dames limiet voor Cali is 1.06.7 en voor de OS 1.09. Nog één: de 100 vrij dameslimiet is 59.6 en voor de OS 1.01,3. Schiedam. De Schiedamse afdelingseersteklasser Demos bestaat dit seizoen 55 jaar. Een heel belangnj-' ke periode daarvan, om precies te zijn 45 jaar, is Goof van 't Geïoof (59) betrokken bij het wel en wee van de Schiedamse voetbalvereniging. Reden voor het bestuur van de KNVB-afdeling Rotterdam, om de Schiedammer te benoemen tot lid van verdienste. Goof van 't Geloof herinnert het zich nog als de dag van gisteren, hoe hij ooit als 16-jarige bij Demos binnen wandelde. Zijn vriend, Arie Zwart, had hem er toe overgehaald. Voetballen bleek Goof in ieder geval we! te kunnen, want na een Jaartje in Demos' derde elf tal, schoof hij op naar het tweede team en weid me teen gebombardeerd tot re serve van het eerste elftal. Die ene keer dat Goof van *t Geloof moest invallen voor de geblesseerde Cees Tetteroo bleef niet zonder gevolgen, want in twaalf achtereenvol gende seizoenen was Goof niet meer uit Demos' hoofdmacht weg te denken. Een hoogtepunt was zonder enige twijfel de pro motie naar de 2e klasse van de afdeling. Vanaf dat moment begon Goof van 't Geloof aan een bestuur lijke loopbaan, die lijkt op een wandeling langs alle functies die er maar in een vereniging lijn te verzinnen. „Tot 1951", herinnert hij rich, „want toen werd ik gekozen als voorzitter. Opvolger van de toenmalige voorzitter Wiet Meulstee. Dit deed ik tot 1956, want hierna werd ik voorzitter van de jeugdcommissie. Terugblikken naar de 45 Demos- jaren van Goof van 't Geloof lijkt veel op een grote legpuz zel, waarin Goof zelf steeds weer een ontbrekend stukje ontdekt. Zo herinnert hij rich de moeilijkste jaren van de club: „We hebben een moment gehad dat we maar twee elftal len hadden", maar denkt ook terug aan betere tijden, ,jnet zeven senioren- en vier junio ren teams". Het vele werk dat Van 't Geloof voor rijn club verrichtte bleef echter niet onopgemerkt Zoals in 1965, toen Jan Bijloo, voorzit ter van de KNVB-afdeling Rot- terdam, hem tijdens een recep tie een enveloppe met inhoud overhandigde. „Dat was nog niet eerder voorgekomen", zegt Goof van 't Geloof. Een ander aspect van Goofs voet balloopbaan was de in 1949 be gonnen carrière als scheids rechter. Eerst in de afdeling,' maar door als invaller de moei lijke wedstrijd DRZ-DHS, in 1952, tot een goed einde te bren gen, trad de Schiedammer ook als arbiter op de voorgrond. Op het moment dat hij echter leek te gaan toetreden tot de betaal de „clan" zette hij er echter resoluut een punt achter en koos voor rijn club. Niettemin herinnert Goof rich nog enkele opmerkelijke mo menten uit de periode dat hij in „het zwarte pak" furore maakte. „Met Henk van der Veer was ik één van de eerste neutrale grensrechters, dat was in de wedstrijd Xerxes-VW, met Karei van der Meer ais scheidsrechter". Een moment dat hem altijd bij zal blijven is de wedstrijd Feyenoord-MW, met Leo Hom als fluitist „Hom wilde echter onder geen beding dat de neutrale grensrechters aan de aanvoerders van de bei de clubs werden voorgesteld". Goof van 't Geloof kan er nu om lachen. Scheidsrechter Het is opvallend dat de schelds- rechterij zo'n belangrijke plaats inneemt In de terugblik op Goofs voetballoapbaan. In ieder geval denkt hij niet zon der trots terug op het moment dajt hij als één van de eerste scheidsrechters toetrad tot de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, waarin hij In de vijftiger jaren bovendien twee jaar als voorzitter optrad. „In de twaalf jaar dat ik als scheidsrechter op de velden heb rondgedraafd, heb ik maar één keer een speler voortijdig naar de kleedkamer moeten sturen. Het toeval wilde dat dit een speler was die met zijn tweelingbroer in het elftal van CKC speelde. En op het formu lier vulde ik natuurlijk de ver keerde voorletters in. Maar na veel troubles bij de bond werd uiteindelijk toch de juiste spe ler gestraft", herinnert Goof rich de problemen rond die ene actie. Goof van 't Geloof..45- opvallende jaren in voetbal lerij. Drukker wordende werkzaamhe den dwongen Goof van *t Ge loof er toe het althans wat De mos betreft, wat rustiger aan te gaan doen. Wel blijft hij nauw betrokken bij het jeugdwerk. Bovendien krijgt de Demos- jeugd elk jaar een flinke finan ciële bijdrage, evenals het in Apeldoorn spelende O VB, dat ook al een apart plaatsje ver overde bij Goof van 't Geloof. Niet zonder reden is De mos dan ook trots op hun pas gehuldigde lid van verdienste. Een eer volle onderscheiding, „want", zegt Goof van 1t Geloof, „er zijn er in Zuid-Holland in totaal pas 27 uitgereikt". Het bestuur van het thans 55-jarige Demos heeft dan ook gemeend dat niemand beter dan Goof van 't Geloof op 29 juni aan de winnaars van de nederlaagserie de prij zen uit kan reiken. ®SW lijkt nu al, nog vddr op 15 juli a.s. om 24.00 uur de transfermarkt wordt geslo ten, tevreden 0 Het geld van de transfers is binnen - of komt nog per postwissel - en ook de uitkering van CRM zit wel goed O Maar ten Esling, na het aantrek ken van vier confractspe- lers en een amateur; „Dit was het we! zo'n beetje" O Overigens zal die ene ama teur, Kees van Loon, een eventueel tekort aan trai ningen compenseren door de trainingen bij de araa- teurclub Scheveningen te volgen 0 Zijn kostbaas, Jan Brand, is daar een gewaar deerd doelman O Het be stuur van de wielervereni ging Harga stelt pogingen in het werk om, als onder deel van „de 24 uren van Schiedam", op het midden terrein van de wielerbaan een voetbalwedstrijd te la ten verspelen O Als „voor spel" op het treffen dat in oktober in de zaal plaats vindt, denkt men aan een team met journalisten en een trainersfonnatïe 0 Dus moeten we haast maken met het selecteren van het trainersteam 0 Aad Bier huizen en Pim Visser kozen we al 0 De vorige week op het Hoekse strand flaneren de Jan van der Velden wordt nummer drie O Over igens is het nog lang niet zeker dat beide formaties in „de nacht van Schiedam" zullen schitteren 0 Sommi ge trainers willen per sé deel uit maken van de jury die „miss-Harga" kiest 0 Niet dat er wordt getwijfeld aan hun objectiviteit, maar de uitspraak: „Dat pak ik er dan wel even bij", zette de organisatoren van „de nacht" aan het denken O Maar omdat het tijdrovende festijn in het teken komt te staan van de bouw van een nieuw dierenasiel, waar door het plan is geopperd in het programma ook een soort hondententoonstelling op te nemen, is er voor dc keuzebewuste trainers wel een aanvaardbaar alterna tief voorhanden 0 Een heel ander onderdeel van „de nacht" wordt ee» jacht op het baanrecord door promi nente Schiedammers 0 Bur gemeester Lems zal worden gevraagd een tijd „te zet ten" 0 Hierna rijdt het col lege van b en w 0 Dus zal de ronde van Schiedams eerste burger wel enige tijd als „de snelste" op het bord blijven staan 0 Overigens hopen de organisatoren dat de sportclubs de komende weken met tal van sugge sties komen aandragen cn zullen besluiten zelf ook deel te nemen. Q De volley balvereniging Passage/VCJ deed dit al 0 Voor de leden van deïe vereniging, die in de plaats kwam van Julia na, start het seizoen op 22 juli met een standtraining in 's-Gravenzande O Daar naast heeft Schiedams enige volleybalclub het plan om het wereldrecord volleybal len, dat op ruim achttien uur staat, te gaan verbete ren 0 Krijgt Schiedam zo waar zelfs nog een tweede „nacht"..... Vlaardingen Het bestuur van de FC Vlaardingen "74 is tijdens een eind vorige week gehouden vergadering uitge breid tot zeven personen. Nieuw zijn Jan Vilijn en B. van den Berg, die zitting nemen als commissaris. De samenstelling van het bestuur luidt: voorzitter L, van Sloot en, secretaris J. van Dis, penningmeester C. M- J. van Heea, commissarissen: W. van Ginneken, M. Kentie, J. Vilïjn en B. van den Berg. Het technisch kader bestaat uit: trainer/coach J. van Baaren, Assistent trainer C. Th. Nieuwenhuizen, begeleider A-team M. Rijnberg, begeleider C-team M. van Zevenbergen en verzorger W. van der Werf. Schiedam De softbalwedstrijd Schiedam Alexan dria, die gisteravond tussen twee wolkbreuken door werd gespeeld op Harga, is voor Schiedam in een grote overwinning geëindigd. De Schiedam meisjes hadden geen enkele moeite met de Rotterdamse dames en bouwden in vier slagbeurten een 170 score op. k Al in de eerste slagbeurt nam Schiedam een voorsprong. Joke Pannekoek opende met een twee honkslag en kreeg op de honken gezel- (Van ome sportre dactie) Vlaardingen Het waterpoloteam van Shell zit na het 4-4 gelijke spel tegen TRB/R.ES nog midden in de zorgen. De uit beurt tegen RWV. In Rotterdam moet daarom de beslis sing brengen of de Vïaardingers wel of niet zullen de graderen naar de vierde klas van de KNZB. Shell moest winnen om aan behoud te denken en daarom trok het furieus ten aanval, Maar het had weinig geluk om een voorsprong te krijgen en daar om verbaasde het eigenlijk niet dat de gasten in die eerste fase op 0—1 kwamen door een fout in het Vlaar dingse middenveld. Toch kwam Shell langszij in de twee de periode en wel via een goal van Martin Vermeulen. Maar toen de Til- burgers weer uitlie pen tot 1—2 zag het er donker uit. Vooral toen, we derom door een fout, TRB/RES kon weglopen naar 13. Een straf- worp, toen Ton Vermeulen te zwaar werd aange vallen, betekende echter weer 23. In de derde fase waren beide partij en Ugen elkaar op gewassen ondanks het feit dat de Bra banders tot 24 wegliepen. Het werd snel 34 door toedoen van" Ton Vermeulen en in de vierde laatste periode heeft Shell er met succes alles aan ge daan om gelijk te komen. In die fase viel vooral het spel op van jeugdige Maarten Brouwer, die op het midden veld goed werk verrichtte. Het houtwerk stond aanvankelijk suc ces voor de Vïaar dingers in de weg, maar op de valreep was het dan toch Ronald van Duyn die Shell naast TR B/RES bracht: 4-4, schap van José Bergmann^ door een veldfout van de 1 derde honkvrouwe van Ale xandria. Met twee nullen sloe gr Til Debets een home run en Schiedam leidde met 30. In de tweede Schiedam slagbeurt kwamen maar befst twaalf meisjes aan slag. Honkslagen van Joke Pannekoek, Fia Fa- lentijn, Jeanne Besse, Hilda van de Burgh, Yvonne Assenberg en Trudy Bach brachten de stand op 9—0. Het arme Ale xandria had geen antwoord op dit Schiedam geweld. Drie of hoogstens vier dames betraden het slagperk en er waren al weer drie nullen gemaakt. In de derde slagbeurt scoorde Schiedam niet, maar in de vier de inning werd het karwei be kwaam afgemaakt Vijf honk slagen, drie keer vier wijd en twee Alexandria veld fouten- zorgden voor acht Schiedam*"" punten. Ook in de laatste inning zagen de Rotterdamse dames geen kans de eer te redden. Tini Holewijn met een honkslag en Toos van -Bladei door de enige Schiedam se veldfout op de honken geko men, bleven daar achter omdat Yvonne Assenberg met een prachtige vangbal de derde nul. maakte en zo de no run zege van Til Debets veilig stelde, Werpcijfers Schiedam, Til De bets; 6—1—3. Alexandria, Tini Holewiin 14—12. Schiedam maakte één veldfout, Alexan dria negen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5