SCHIEDAMSCHE COURANT Gescheurde zuurstof slang van sm Binnenstad opgegeten Solliciteren naar de TAP-regeling niet mogelijk" Dierentehuis Schiedam januari gereed Oorzaak ramp bij Wilton-Fijenoord: Vloeibaar glas uit oven 1$ GAB-directeur ontkent beschuldigingen over „politiek selectiebureau": 99 Vormingswerk in oud zalencentrum Raad behandelt ontwikkeling Van Leyden Gael Commissaris handhaaft BHW- uitspraken Donderdag 26 juni 1975 ON AFH ANKE LUK DAGBLAD—100ste jaargang no. 25349 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een afge scheurde znurstofslang van een snijbrander is de oorzaak geweest van de ontploffing vorige week donderdag op de Noorse tanker Berge Bergesen, waarbij drie personen om het leven kwamen. Tot deze conclusie is de arbeidsinspectie van het ministerie van sociale zaken gekomen na een diepgaand onderzoek. Aanvankelijk dacht men dat er sprake was ge weest van het afgeven van een verkeerd certifi caat zodat de drie werk nemers van Wilton-Fije- noord, de werf waar de tanker gemeerd lag, geen laswerkzaamheden hadden mogen uitvoe ren. Deze gedachte werd gesterkt door de ontdek king dat de in de tank achtergebleven olie- en gasresten tot ontbran ding waren gekomen. Uit het onderzoek is nu gebleken dat men met twee snijbranders aan het werk was. Tijdens deze werkzaamheden is de zuurstofslang ge scheurd. Onderzocht wordt nog wat daar de juiste oorzaak van is ge weest De vrijgekomen zuurstof drong in de kleding van de drie werknemers en de rondspringende gloeiend hete staaltjes die tijdens het snijbran- den op de kleding te recht kwam moeten de zuurstof tot ontbranding hebben gebracht Doordat toen nog steeds de zuurstof uit de gescheur de slang spoot, werd het vuur steeds verder aan gewakkerd en raakte ook het andere in de tank aanwezige mate riaal in brand. In korte tijd was de temperatuur in de tank zo hoog dat ook de achtergebleven olieresten die normaal geen ontbrandingsge vaar opleveren vlam vat te, De 'snoepmaquette die een 'maand lang op de historische "tentoonstelling in het Schie dams Stedelijk museum heeft 'gestaan is gisteren verdwenen jn de magen van een twintig tal Schiedammertjes. Het'stuk werk van de binnen- Sjtad, in elkaar gezet door leer lingen van de Rotterdamse vakschool voor bakkerij en hotelpersoneel, mochten de kinderen 'op het museumplein slopen en „consumeren", na dat zij op de historische expo sitie hun ideeën hadden gege ven over.de toekomst van het centrum. Het museum van marsepein en suikergoed viel bij de bestor ming als eerste. De aula werd( door één van de snoepgrage' kinderen met dak en al in een plastic zak meegenomen- Gulzige monden, broekzakken en tasjes werden volgepropt met andere bmnenstadspan- den. Ook enkele moeders zorgden voor de nodige kaal slag. Niet iedereen was echter ent housiast over de manier waar op zo ongeveer 50 kilo snoep goed werd weggegeven. Eén van de voorbijgangers noem de het zelfs walgelijk dat zo'n kleine groep kinderen,om het eten moest „vechten". v Al met al zal er weinig terecht komen van het plan dat de museummedewerkers hadden om het afgebrokkeld restant als symbool voor de opgekon- sumeerde binnenstad nog ten toon te stellen. Vrijwel niets bleef er over. Vlaardingen „Het is beslist niet waar." Ik heb niets met politiek te maken", aldus reageerde directeur Harberts van 'het Gewestelijk Arbelds Bureau Nieuwe Waterweg-noord op de beschuldigingen die de Vlaardingse student Peter Roovers aan zijn adres heeft geuit. In'een brief die onder meer naar de leden JJ30 *je gemeenteraad, de Rijnmondraad, tde Tweede Kamer en de minister van '"'sociale zaken is gestuurd, zegt Roovers dat het, GAB niet opkomt voor zijn cliënten -en dat het een „politiek selectiebureau" is. Kernpunt van het geschil is dat Roovers meent dat hem één van de twee banen binnen de TAP-regeling (Tijdelijke Ar- beids Plaatsen) tot tweemaal zou zijn toe gezegd voor zijn werk binnen het in spraakteam van de gemeente. Roovers zegt nu dat hij uitgesloten is van deze regeling omdat enkele ambtenaren vage, onuitgesproken vooroordelen tegen hem hebben. Het werk binnen het in spraakteam Roovers zegt nu dat hij uitge sloten is van deze regeling omdat enkele ambtenaren vage, onuitgesproken voor oordelen tegen hem hebben. Het werk binnen het inspraakteam heeft hij tot nu, toe pro deo gedaan. Directeur Harberts: „Ik ben benaderd door de gemeente met het verzoek mensen te zoeken die in het inspraakteam zouden kunnen komen." Ik heb tpen een lijstje van zes mensen samengesteld, waarbij ik ervan uit ben gegaan dat ik het beste mensen kon nemen die wat ouder zijn en die slechts met de grootst mogelijke moei te weer een baan kunnen vinden. Uit deze voordracht van zes zijn er tenslotte twee Volgens Harberts heeft Roovers een fout gemaakt toen hij dacht dat hij naar een plaatsje in de TAP-regeling kon sollicite ren. „Dat gaat niet bij deze regeling; daar is een andere procedure", aldus de GAB- directeur, die eraan toevoegt: „Zoals Ro overs ook Ln de brief zegt heb ik hem wel een andere baan binnen de TAP-regeling' aangeboden. Hij moest dan gemeentelijke eigendommen in Maasland gaan inventari seren. Voor een man met zijn opleiding leek mij die post veel geschikter." Tenslotte wil hij nog wel even kwijt dat zijns inziens Peter Roovers een man met een bepaalde image is. „Een image die niet bij iedereen goed valt," zo zei hij. Schiedam Het dierentehuis aan de Sportlaan in Schiedam zal als alles meezit medio ja nuari worden geopend. Gister middag sloeg ere-voorzitter van de dierenbescherming H. Willems van Beveren de eerste paal voor het asiel dat 600.000 gulden gaat kosten. „Voor Vlaardingen staat de deur nog open" Het is nog steeds niet duidelijk of het een streekdïerentehuis zal worden. Voorzitter van de dierenbescherming P. Broe ders: „De Stichting Nieuwe Wa terweg in Vlaardingen heeft sinds het uittreden van het be stuurslid H. Krabben niets meer van rich laten horen. Maar de deur staat nog steeds voor ze open". De stichting blijft voorlopig in hun eigen onderkomen, getuige de herstellingen die onlangs zijn verricht. „Waarschijnlijk zijn we geen interessante partij. Maar als ze weg moeten van hun grond weet ik niet wat de gemeente Vlaardingen gaat doen", aldus Broeders. Op het ogenblik riet hij weinig kans op succesvolle onderhandelingen. Schiedam - Vanmorgen vroeg is de Schiedamse brandweer met Groot materiaal uitgerukt naar de Verenigde Glasfabrieken 330 de Buitenhavenweg. Uit een vari de glasovens spoot via een scheur vloeibaar glas. Er waren geen gewonden. Een uur nadat het eerste alarm was ge geven, had men het vloeibaar glas onder controle. Da brand- - weer zal waarschijnlijk tot de avond de oven nat moeten hou den. De actie werd in eerste mstantie bemoeilijkt doordat men tientanen meters slang moest uitrollen om het bluswa ter van de Buitenhavenweg naar de oven, die midden op het terrein staat, te kunnen pompen. Over de oorzaak en de schade valt nog niets te zeggen.* Maassluis De Stichting voor Christelijk Vormings werk voor Jeugdigen voor Maassluis, VJaardingcn en Schiedam en omgeving krijgt lokaalruimte in het zalencentrum aan de Maas- sluise LijsterJaan. De Maas- sluise gemeenteraad heeft een krediet var» bijna 18.000 gulden beschikbaar gesteld voor voorzieningen en on derkou ds werkzaamheden aan dit centrum. In de huurovereenkomst is echter opgenomen dat ge zocht wordt naar andere huisvesting. In overleg met het vormingscentrum zelf en het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Het zalencentrum is namelijk een noodgebouw en kwam onlangs vrij doordat het ont moetingscentrum Konings hof in gebruik werd geno men. Wethouder van stads ontwikkeling Han Humme- len (PvdA) wil het noodge bouw over uiterlijk drie jaar De Stichting voor Christelijk Vormingswerk krijgt huisvesting in het oude zalencentrum aan da Maas- sluise Ujsterlaan. slopen: „We moeten in Maas- sluis af van al die noodge bouwen". De mini steriele goedkeuring voor het hele project is echter afhankelijk van een gegarandeerde huis vesting van vijf jaar. Wet houder Koos Smit (ook Pv dA) voerde daarop aan dat als Maassluis niet voor vijf jaar huisvesting garandeert op welke manier dan ook het hele vormingswerk niet eens in augustus zou kunnen beginnen. De raad stemde met slechts vier te genstemmers in met het voorstel voor het treffen van de benodigde voorzieningen voor het vormingscentrum. Als het asiel tueel een worden ui! ming direct stappen om te bouwen „Ze hoeven vleugels vai vereniging", „ze kunnen Uiteraard is dig". in Schiedam even- streektehuis gaat de dierenbescher- naar de gemeente nog meer hokken aan de Sportlaan.' echt niet onder de n onze landelijke aldus Broeders er zo instappen, er wel geld no- Ere-voorzitter H. Willems- van Beveren in de heima chine voor de „eerste paal". Achter hel woonhuis komen kan toorruimten (in de nog op te knappen schuur), een behandel ruimte, zestig honden- en 40 kattenhokken. Bij het slaan van de eerste paal waren veel leden van het comité van aanbeveling aanwezig die een actie begelei den voor meer geld voor het tehuis. Vlaardingen - Wethouder Rien Bovenberg staat niet achter een brief aan het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders aan twee woning bouwverenigingen. De brief komt vanavond aan de orde In de raadsvergadering. Het schrijven ls gericht aan de be sturen van Samenwerking en Patrimonium's Woningen en gaat over de ontwikkeling rond de gebieden aan de Eerste en Tweede Van Leyden Gael- straat. Dit punt is gisteravond op ver zoek van de PvdA-fractie aan de agenda toegevoegd. PvdA- fractieleider Hans Versluijs het weten dat de PvdA met een motie over dit onderwerp komt. Wat deze motie behelst, wilde hij gisteravond nog niet kwijt. Het college stelt de inhoud van de bnef aan Patrimonium en Samenwerking aan de orde. De besturen wordt bericht dat door deze verenigingen voor het kaalslaggebted bij de Van Leyden Gaelstraat een plan kan worden ontwikkeld. B. en w. stellen daarbij echter duidelijk, dat dit van de kant van de gemeente geheel vrijblijvend is en dat niet bij voorbaat vast staat dat het plan van de ver enigingen gerealiseerd wordt. Wethouder Rien Bovenberg dis tantieert zich van de brief, om dat hij vindt dat het maken van deze plannen, zonder in spraak en medeweten van de bevolking, vooruitlopen is op het voor-ontwerp structuur plan. Vlaardingen Commissaris Van Toledo van het Vlaardingse politiekorps blijft bij zijn uitspraken over de Bond van Huurders en Woningzoekenden, dat deze organisatie te nauw is verbonden met de Socialistische Vartij. Die uit spraak van de commissaris leverde hem een aanklacht op van de BHW wegens smaad. Nu, een maand later, zeg Van Toledo: „Ik doe geen wooed af van die verklaring, in tegendeel zou ik haast zeggen Voor de commissaris is de zaak duidelijk: de BHW en de SP zijn nauw met elkaar varbonden. „Dat bleek ook uit het blad van de SP Rode Tribune, waar eenzelfde artikel over de aanklacht tegen mij heeft ingestaan als ln een schrijven van de BHW". Van Toledo zegt nogal wat reacties op zijn uitlatingen te hebben gekregen, waardoor zijn mening over de twee organisaties niet is gewijzigd. Veertien dagen geleden heeft de commissaris rapport aan de burgemeester en de officier 'van justitie uitgebracht. De commissaris zei gisten» enigszins laconiek, maar af te wachten of hij al dan niet vervolgd moet worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1