szc ¥oor Kees van Loon is voetbal alléén ook 'tiet alles m ■r^-l een tweede IJ sselmeer vogels? tips Mar van Dorp uitgeschakeld zorgenvrij naar Bodegraven rVr §1"* Nieuw jeugdbestuur De Hollandiaan Slechte vangst Asvion heeft jeugdelftaï Waterweg agenda SVV's nieuwe (linker) verdediger blijft amateur jgggf^sV I IN DERDE RONDE TEGEN RCH/CEMENTBQUW Mgjjpg»1 yc; Trainer Van der Berg: „Naar alternatief zoeken" VRIJDAG 27 JUNI 1975 5 Doelsaldo beste seizoenprestatie Schiedam De succesvolle wa terpolo formatie van SZC, reeds kampioen en gepromoveerd naar de 2e klasse KNZB, heeft de competitie afgesloten met een 4-8 overwinning op OZV in Oudewater en een 5-3 zege in de thuiswedstrijd tegen WIK Wassenaar. SZC bleef aldus in 22 wedstrijden ongeslagen en vergaarde 43 punten. Het doelsaldo was het beste van alle hoofd- eerste- twe^ L en derde klaasers in Ne derland het afgelopen seizoen, namelijk 198 voor en 62 te gen, een saldo van 136 dus. Een unieke prestatie! Daar enkele spelers in de laatste twee verplichte competitienum mers niet meer de vereiste con centratie op konden brengen, werden het tegen OZV en WIK geen grootse wedstrijden. Te gen het nog niet helemaal vrij van degradatiezorgen zijnde OZV trad ditmaal Frits Smits op de voorgrond door liefst 5x te scoren. Wim van der Kolk <2xï en Willem-Jan Looman 2orgden voor de overige Schie- damse treffers. In Bad Groenoord werd onder barre omstandigheden (nood weer) de allerlaatste wedstrijd tegen WIK afgewerkt. Willem- Jan Looman (2x), Wun van der Kolk (strafworp), Kuud Kramer Freher (strafworp) en Ben Kra mer Freher scoorden de SZC- goals. Invaller-doelman önno Leemans onderscheidde zich door tw^e strafworpen té ke ren. In Bodegraven gaat SZC van avond proberen de successen in de KNZB-Bekercompetitie te continueren. Via Woerden (3e ronde), het Rotterdamse RWV <4e ronde), de reserve-hoofd klasser AZPC 2—Amersfoort (5e ronde), AZC—Apeldoorn (6e ronde) moet nu in de 7e ronde worden opgetornd tegen de tweede klasser BZPC Bodegra ven, dat zich in eigen bad altijd gesteund weet door een flinke schare zeer chauvinistisch pu bliek. Indien de Schiedammers echter met de juiste instelling te water gaan moet er toch een moge lijkheid zijn de achtste ronde van de KNZB-beker te halen, waarna men bij de laatste 32 strijdende clubs behoort Van onze sportredactie Vlaardingen De derde serie van het vis concours van de VHV ^De Vriendschap" was er één met bijzonder weinig ge vangen vis. De uitslagen: H, Vink 1065 gram, C. Meuldijk 990 gram, H. van Neck 97 gram, P- van der Zwan 840 gram, C, Vink 540 gram, M. Termijn 490 gram, B. Penning 320 gram, T. Bouw 285 gram, L. Schepen 270 gram, F. Koudstaal 245 gram, K. Hoogwerf 240 gram, B. Hoek 210 gram. T. de Goede 200 gram, G. Termijn 75 gram en J. Broere niets. Schiedam Asvion heeft precies elf jeugdleden. Vrijwel direct nadat vrijdag de oproep van trainer Cecs Hoek in deze krant stond meldden" zich vijf aspi rant-cricketers die het team completeerden. Cees Hoek: „Ik ben erg bljj met dit resultaat Eindelijk zit er een beetje schot in. We kunnen vanaf dit mo ment gaan werken aan het spe len van wedstrijden. Voor de jongens zelf natuurlijk erg fijn". Onder de vijf nieuwelin gen bevinden zich een aantal hockey-leden van Asvion maar ook twee Pakistaanse jongens. De training blijft gewoon op vrijdag verder gaan. Zaterdag: Polsstok-springen, ka novijver plan-Oost Hoek van Holland 14.00 uur; Nationale zwemwedstrijden zwembad De. Hommel Utrecht 17.00 uur, Wandelmars Westland bij nacht (vrijdag op zaterdag) start bad- loods Hoek van Holland; Natio naal hengelconcours VDL Maassluis; Cricket Rotterdam- Leiden regio-damesteams ter rein Asvion Schiedam 13.00 uur. Zondag: Wielerwedstrijden Ver gui de handpolder Vlaardingen 9-00 uur, Honkbal RCHfCe- mentbouw—Holy 14.30 uur Haarlem; Honkbal Bird- s—MSV71 Zoetermeer 14.30 uur; Honkbal DDH Groenoord- Compri Z. Kethel 14.30 uur; Nationale zwemwedstrijden zwembad De Hommel Utrecht 17.00 uur; Cricket Kampon g—Excelsior Utrecht 11.00 uur, Softbaltoemooi Spirit sport park Harga Schiedam. Schevenïngen Leg Kees van Loon (20) de vraag voor tegen welke tegenstander hij een paar dagen voor dien heeft gevoetbald en hij zal zo goed als zeker het antwoord schuldig blijven. „De namen van de tegenpartij ontschieten mij in de kortst mogelijke tijd", erkent de blonde (linker) vleugel verdediger, die binnenkort zal overstappen van Slikkerveer naar SVV, „ik weet soms niet eens, dat ik tegen die of die club moet voetballen. Niet belangrijk ook. Alle tegenstanders zijn voor mij gelijk. Ik blijf mij gewoon superieur voelen aan mijn tegenstanders". Een uitspraak die kenmer kend is voor Kees van Loon. Sterk relativerend als hij is, wenst hij zich niet te buiten te gaan aan boute opmerkingen of sensatione le ideën. Voor hem is voet bal trouwens ook niet alles. „Ik moet er niet aan den ken, wanneer ik uitsluitend met voetbal bezig zou zijn", mompelt hij weloverwogen, „dén zou het leven leeg zijn". Is dat de reden, waarom Kees van Loon zich slechts als ama- „nch, h<-> *s natuurlijk allemaal hij niet na te komen en als de 1 mogelijkheid zich maar even voordoet ligt hij aan het Sche- j veningse strand (in de nabij heid van zijn kosthuis) óf is hij te vinden in een Ridderkerks j zwembad, In de twee oefenwed- strijden (PPSC, DHC) die hij j voor SVV uitkwam, heeft hij zich in ieder geval wél een in druk kunnen vormen van het toekomstige werkklimaat. DOOR WIM HUISMAN tear zal gaan manifesteren? „Nee, primair staat bij mij de opleiding aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag. Nog twee jaar heb ik, als het meezit, voor de boeg. Had ik een contract gete kend, dan was ik mijn studie beurs kwijtgeraakt Een con tract zou dus voor mij niet interessant zijn. SVV zal voor taan echter wel ruimschoots tegemoet komen in mijn ver wat zakelijker", verduidelijkt de student ..de twee keer, dat ik er was, werd er veel over contracten gepraat Hoe dat zal bevallen, kan ik uiteraard nog niet zeggen. Maar ik geloof wel, dat ik me zal kunnen aanpas sen. Bang ben ik pertinent niet Ik ben eerzuchtig genoeg en als sportman streef je naar bepaal de prestaties. Dón is het ook zo, dat je meer kritiek mag ver wachten". voers kosten cn heeft daarnaast mij trainingsfacüiteiten ver- CAPABEL leend. Als er van de kant van de Academie eisen worden ge- Kees van Loon houdt er daaren tegen wel rekening mee, dat steld, het ligt bijvoorbeeld in de bedoeling dat we met de héle groep naar de wintersport gaan, dan zal SVV daar toe stemming voor verlenen. VERRAST Dat SVV een paar maanden gele den sterk geïnteresseerd was, wilde Kees van Loon aanvan kelijk nauwelijks geloven. Hij zegt: „Ket was een beetje ver rassend. Want Schiedam ligt nu ook weer niet zó dicht bij nieuwe trainer Leo Halkeshem voldoende capabel acht als op volger van Maarten van Beek: „Men had een linksback nodig, vertelde men mij. Ik stond bo venaan de Hjst, werd gezegd. 2e hebben mij toegezegd, dat ik in aanmerking zou komen voor het eerste elftal. En eer lijk gezegd ga ik daar Ook wel een beetje vanuit. In de oefen wedstrijden draaide het leuk. De reacties van de spelers wa ren aardig". Slikkerveer. Achteraf denk Ik^ Of de Ridderkerker inderdódd zal dat Maaskant mijn naam had ingefluisterd bij SVV. hij on derhield, als oud-trainer, nog goede contacten met Slikker veer. Van SW kreeg hij de opdracht mij te benaderen. Heeft-ie ook gedaan. NAC (de nieuwe „werkgever" van Maaskant) is daarbij in het geheel niet ter sprake geweest. Later heb ik nog eens een gesprek gevoerd met Maaskant Die vertelde, dat ik in de eerste divisie éndor voetbal mocht verwachten dan bij de amateurs, Het zal er een stuk harder aan toe gaan en de slagen als „professioneel" voe- taller zal voornamelijk afhan gen of hij zijn sterkste punt (pure snelheid) kan laten gel den: „Ik sta bekend als een speler die véél opkomt Ik wil gewoon dikwijls aan de hal zijn. Je conditie móét dan wel sterk zijn. Maar voor mij is dat géén punt Ik probeer zodoende zo veel mogelijk van mijn snel heid te profiteren. Daar tegen over staat wel, dat, wanneer ik een opdracht krijg een tegen stander uit te schakelen, ik dat ook doe. Zo eerzuchtig ben ik nou ook wel weer". conditie is er vreselijk belang- De gloednieuwe SWer wordt rijk, zo liet hij weten. Nou, die conditie zal voor mij geen pro blemen opleveren. In het dage lijks leven ben ik immers tócH steeds in touw met het beoefe nen van allerlei takken van spart". Kees van Loon kan zich op ideale wijze voorbereiden op het van het professionele voetbal. Aca demische verplichtingen hoeft echter wel met een levensgroot gewetensconflict geconfron teerd als hem zou worden gead viseerd in sommige situaties de grenzen van de sportiviteit te buiten te gaan. Kees van. Loon toont zich immers een tegen stander van minder sportieve praktijken, zoals die (helaas) di kwijls schering en inslag zijn. Met andere woorden: hij wil. Kees van Loon op de Scheveningse boulevard... „met uitsluitend voetbal zou het leven leeg zijn"... als het even kan, zijn blanco strafregister onbeschreven hou den. „Ik wil me distantiëren van ern stige overtredingen", merkt hij op, „al besef jk wel, dat het er in de eerste divisie soms wel anders aan toegaat". Ik weet niet hóé het is dergelijke over tredingen te maken. Die erva ring ken ik niet. Want ik heb tóch wel respect voor mijn te genstander. Maar zo'n jongen hoeft van mij vanzelfsprekend niet te verwachten, dat ik hem zó maar de vrijheid gun". STUDIE Of Kees van Loon élle trainingen van SW present zal zijn Is uiterst twijfelachtig. Het één en ander zal afhangen van zijn studieprogramma. Lukt het hem niet tijdig In Schiedam aanwezig te zijn, dankan hij terecht bij de amateurclub Scheveningen, waar hij al twee seizoenenlang in de gelegen heid wordt gesteld zijn trainin gen af te werken. Pikant de tail: de kostbaas van Kees van Loon manifesteert zich weke lijks als doelman van Scheven- ingens eerste elftal (Jan Brand). Want nogmaals, Kees van Loon geeft vooralst.og de voorkeur aan zijn studie. Hij daarover: „Via een beroepen-voorlich tingsdag heb ik destijds geko zen voor deze opleiding. Het les geven, de begeleiding van de jeugd en het bedrijven van li chamelijke opvoeding trekt mij erg aan. Al de sporten die tk doe, beoefen ik met plezier. Op het gebied van sport heb ik een brede intereseringsbasis. Dat loopt dan van voetbal tot bij voorbeeld dammen en van bil jarten tot schaken. Als ik over een paar jaar in dienst moet, hoop ïk sportofficier te worden. Kan ik dat niet realiseren, wil ik fysiotherapie gaan studeren, maar dan zal men wel bepaalde faciliteiten moeten verlenen". Opvallend is, dat er op de Acade mie voor Lichamelijke Opvoe ding zelden over voetbalcarriè res of contracten wordt ge praat, al zou men dat wel ver wachten gezien het aantal be taalde voetballers (o.a. Everse, Wickel, Pot, van Ti!, Meutstege enBalkestein), dat er de oplei ding volgt. Kees van Loon: „Ach, er wordt natuurlijk wel met elkaar van gedachte gewis seld. Over de Academie of zo, maar over voetbal in het alge meen wordt amper gepraat. Nee, er wordt nagenoeg alleen over de opleiding gesproken". FEYENOORD Dótacht Kees van Loon dan ook van grotere importantie dan zijn voetballoopbaan, die overi gens bij Feyenoord van start ging. Probleemloos doorliep Van Loonde Feyenoord-school, kwam ook in aanmerking voor het (betaalde) C-elftal, maar vroeg tóch overschrijving aan naar Slikkerveer. „In die tijd, twee jaar geleden, heb ik ook een paar oefenwed strijd jes voor FC Dordrecht ge- speeld.Ik had al min of meer toegezegd te komen, maar kreeg van de KNVB geen toe stemming meer aangezien ik de overschrijving naar Slikkerveer al had aangevraagd. Dóór heb ik trouwens nooit spijt van ge had, want als ik toen was over gestapt naar FC Dordrecht, was het voor mij een stuk moei lijker geworden dan nu. Temeer daar ik inmiddels was gaan studeren in Den Haag en daar op kamers woonde. Bij Slikkerveer was het een aange name tijd. Ik kende nog ver schillende jongens van school. De sfeer beviel mij goed. Een echte amateursfeer. Maar de laatste berichten luiden, dat Slikkerveer méér prestatiege richt gaat worden. Hoewel de vereniging zélf dat nog niet he- lemóél aanvaardt. Voor mijn ontwikkeling als voet baller was die tijd bij Slikker veer juist goed. Bij Feyenoord ging het er allemaal anders aan toe. Je won, zeg maar, alle wed strijden zonder moeite. Maar bij Slikkerveer leerde je er weer voor te knokken. Over mijn Slikkerveertijd niets dan goed. Ik trainde er ook de pu pillen. Wil ik trouwens blijven doen. Erg goed bij Slikkerveer was oók de medische begelei ding. Ik heb de indruk, dat cüe bij SW ook uitstekend is ver zorgd. Gelukkig wel, zou ik haast zeggen. Want ik kan het, met oog op mijn toekomst, ge woon met veroorloven met bles sures door het leven te lopen". Piet Bouts.sterkste opstelling. Schiedam De honkbal- competitie voor de eerste en tweede klasse staat dit weekend stil omdat de derde ronde voor de KNBSB beker wordt ge speeld. Schiedam dat in. de tweede ronde door het Rotterdamse Euro Stars werd uitgescha keld is vrij. Het Vlaardingse Holy, dat via overwinningen op Na- doVuoruit 3-1 en eerste klasser Starko Birds 15-3 de derde ronde bereikte, moet morgen in Heemstede aantreden tegen eerste klasser RCH Cementbouw. De Vlaardingers die in de tweede klasse alleen aan kop gaan hebben een goede kans ook de volgende ronde te bereiken. De Heemsteedse formatie, die dit jaar in de onderste helft van de eerste klasse A ac teert, heeft zeker geen won- derploeg. Bovendien zal eerste werper Leo Kaestner door een hardnekkige schouderblessure niet in staat zijn de RCH- verdedi ging te leiden. Niettemin zal RCH er op ge brand zijn het nu al groten deels verloren seizoen goed te maken met opmerkelijke resultaten in de bekercom petitie. Zij treffen daarbij een geladen Holy aan, dat vrij van blessures, in de sterkste opstelling naar Heemstede trekt. Piet Bouts zegt over Holy's optreden in de beker: „Wij hebben ons voorgenomen een soort van honkballende IJsselraeervo- gels te worden". In de distriktsklasse west 3 ontvangt MSV 73 morgen om drie uur koploper The Arrows uit Voorburg. De Maassiuise formatie, die vo rige week tegen Groenoord een stijgende vorm demon streerde, kon op eigen veld wel eens voor een verras sing zorgen. Ook Groenoord ontmoet een sterke tegenstander. Zon dag om half drie ontvangen de Schiedammers in Kethel het samen met The Arrows aan kop staande Radio Mo dern Botlek uit Spijkenisse. Indien werper Ger Droog zich niet hersteld heeft van zijn inzinking van vorige ^week, moeten de Schiedam mers kansloos geacht wor den. 0 Tóch voetbal op de pas ingezaaide Vlaardingse vel den. Het deed Kïaas Kalfs- bcek van de Gemeentelijke Plantsoenendienst erg veel verdriet O Vooral omdat de voorgeschreven minimale rustperiode van de voetbal velden, twee jaar terug bij besluit in de sectie voetbal van de VRSR geregeld, £n de wind werd geslagen O Doornotabene het Da gelijks Bestuur van de Vlaardingse Sportraad 9 „Die", verwijt Kalfsbeek dat 'College, „zich niets aan trok van mijn negatief ad vies 0 En dat zie ik als een motie van wantrouwen 0 Waarover het laatste woord nog niet is gezegd O Ik verlang, om te beginnen, op heldering over die zaken O Morgen komt een andere club, omdat zij toevallig aan een jubileum toe is, met een verzoek in de „gestolen" periode te mogen spelen" O De kwestie wordt erg teer wanneer de Gemeente zegt voor het duel tussen Zwalu wen en de militairen nim mer toestemming te hebben gegeven en Zwaluwen zegt van wéL De strijdvraag: Wie valt door de mand O Ter verzachting: De schade aan het drie weken terug ingezaaide veld viel achter af nogal mee 0 Wij houden het maar op een communi catiestoornis.O Wan neer de dames van CION gaan trimmen, wordt Frans Lubrecht trainer 0 Wie niet! O De secretaris van CION kreeg een blanco ge boortekaartje 0 Jan de Bruin, de nieuwe voorzitter van De Hollandiaan, volgt Bcrtus de Vette op in de sectie voetbal van de VRSR 0 Cor Mosselman stopt als consul van de KNVB O Jan de Wilt en Herman Peters blijven daardoor over. Van onze sportre dactie Vlaardingen Mar van Dorp, de robuuste libe ro van het Vlaar- dingse TSB, heeft na het bre ken van zijn en kel op 7 juni jl. een tweede te genslag te ver werken gekre gen. Nadat hij op de ongeluks dag door de dok toren van het Holy-ziekenhuis met zijn rechter been in het gips naar huis werd gestuurd, bleek na twee weken operatief ingrij pen noodzake lijk. Mar van Dorp: „De oorzaak hiervan Is" dat er niet alléén van een beenbreuk sprake is. Toen ik mijn enkel brak zijn ook de enkel banden gescheurd of afgeknapt. In de twee weken dat ik thuis zat is de breuk door te wei nig steun van die enkelbanden als het ware verzakt." Foto's in het Holy- ziekenhuis wezen uit dat Mar van Dorp geopereerd moest worden. In plaats van loopgips werd het dus een ziekenhuisopname. Tijdens de operatic moest de enkel op nieuw gebroken worden, waarna deze definitief ge zet kon worden. Ook de enkelban den werdén aan el kaar gehecht. Na vier dagen kon hij weer in het gips naar huis. Een trieste gang van zaken voor de 25- jarige Vlaardinger. Allemaal het ge volg van sliding tij dens een bedrijfs- voetbalwedstrjjd in Maassluis, Met een slid mg wilde Mar van Dorp een aan val onderbreken en kwam toen ver moedelijk door het harde uitgedroogde veld verkeerd te recht. Al snel bleek dat de enkel gebro ken was. Met de ambulance, die laat ter plekke was, ging hij naar het Holy-ziekenhuis, waar de breuk ge zet werd. UITSTEL De beenbreuk gooide niet alleen voor de vakantie roet In het eten voor Mar van Dorp en ver loofde Trudy. Mar ry van Dorp: „Op 1 juli krijgen we de sleutel voor een nieuwe flat en het plan was om in ok tober te gaan trou wen. "Werken in de Hat kan ik zeker niet en de trouw dag zal uitgesteld moeten worden. Misschien dat we nu cïnd november trouwen." Het ziet er niet naar uit dat Mar van Dorp vóór oktober aan voetballen bij TSB kan denken. De doktoren vertel den hem dat hij nog wel op zo'n 8 weken (loop)gips moet rekenen. Een gemis dus voor de selectie van trainer Jan van der Berg, die zegt: „Het is een gevoelige ader lating. We zullen moeten afwachten hoe het genezings proces verloopt, maar in het begin van het seizoen, (tot november?) zullen we het zonder Mar ry moeten doen." Jan van der Berg vervolgt: „Ik zal naar een alterna tief moeten zoeken. Misschien kan ik als centrum duo in de verdediging Roelof Jansen met Wim Maunts pro beren. We kunnen experimenteren in de oefenperiode. De training start op 31 juli. Tot aan september hebben we dan de üjd om naar een oplossing te zoeken." Van onze sportredaktie Vlaardingen Tijdens de alge mene ledenvergadering van de Vlaardingse voetbalvereniging Hollandiaan werden een aantal, leden gekozen voor het jeugd bestuur. De funkties binnen het jeugdbestuur zijn nu onder ling verdeeld. Het jeugdbestuur kent geen voor zitter. Secretaris is Jan Bijl, het wedstrijdsecretariaat is in han den van Isac Bijl en pupillen- secretaris wordt Piet Huiskes. Commissieleden zijn Jan Dijk stra, Hennie Hoek, Jan Waar denburg, Rinus Hoogland, Mar van der Lugt, Wim Eiedijk, Kees Spruyt en Henk Mostert. Jan Verduin gaat de A- en B-se lectie bij de junioren trainen. De overige junioren worden door Henk Mostert getraind, op het Cl-team na dat eerste elftal speler Harry Hartog onder zijn hoede neemt. De pupillen zullen door Ron de Vette, Hepk Boomsma en Aad Zonneveld getraind worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5