Holy bij laatste zestien SPIRIT ONDERLING Foutjes spelen Groenoord parten Emiel Demuynck uit veld gezonden THE BIRDS MAAKT HET MSV TOCH NOG MOEILIJK Aad van Asten tweede 't Westen winnaar Compri Zwijndrecht in laatste inning winst Excelsiors battingside faalt Regioteam redt het niet De wereld hangt van drukwerk aan elkaar de inning. RCH was alleen pro ductief in de tweede inning: één punt en in de vijfde slagbeurt: twee punten- «s«sr „v 'v+^\" f fJ"V -ASï'V *■?'&&-' *- - >1* h-Z&i* MAANDAG 30 JUNI 1975 Heemstede Holy heeft zich door een 3—8 over- winning op RCH Ce- mentbouw geplaatst voor de volg;ende beker ronde. De zege van Holy is geen moment in ge vaar geweest doordat in de allereerste slagbeurt een slaggraag Holy een 01 voorspr ong nam. Holy's Emiel Demuynck had in de vijfde inning de pech een over zijn toeren gemakte hoofdscheidsreicliter Gieskens te treffen. Zodoende ontliep hij de gebruikelijke drukte na afloop bij het douchen: De muynck werd uit het veld ge- zonden. Wim Pijpers nam zijn achtervan» gersplaats over, terwijl Piet dansen inviel en derde honk ging spelen. Scheidsrechter Gieskens was in de slag- en wijdbeoordeïmg over het algemeen goed, doch toonde zich in hetregisseren van de wedstrijd ouderwets au toritair. Emiel Demuynck zal waarschijnlijk door de straf- commissie niet verder gestraft worden, zijn blanco strafblad draagt daartoe bij. Holy is door de overwinning op RCH één van de twee tweede klassers, die zich voor de vol gende ronde, waarin nu ook de hoofdklassers mee gaan doen geplaatst heeft. De andere tweedeklasser is mede- titelkandidaat Kinesis Birds dat met 2—1 van Volewijckers won. De volgende bekerronde, waarvan de loting vanavond op het bandsbureau in Amsterdam zal plaatsvinden speelt 2ich af op zaterdag 12 juli. De voor dat weekend geplande competitie wedstrijd tegen Nado/V wordt naar het einde van de competi tie verschoven. Tegen RCH toonde Holy zijn slag kracht RCH's werper Gerrie Krooder, vroeger bij Onze Ge zellen en nog één jaar hoofd klasser bij Terrasvogels kreeg tien honkslagen tegen, waaron der vijf tweehonkslagen. Theo Bos en Stanley Bautisma na men ieder twee tweehonkslagen voor hun rekening. Holy's slaggeweld startte zoals gemeld al in de eerste inning. Jan Bouts - honkslag, Stanley Bautisma - door fout op de honken, Theo Bos - tweehonk- slag en Emiel Demuynck honkslag, scoorden door dat slagwerk en doordat ook de RCH-verdediging met de dou ble steal situatie (één en drie bezet, de honkloper van het eerste honk steelt en als er aangegooid wordt gaat ook de honkloper van drie lopen) geen weg wist. In de derde slagbeurt maakten wederom Jan Bouts en Stanley Bautisma er 1—6 van. Zii scoor den ook de punten in de negen- Scoreverloop: RCH G-1-0-0-2-0-0-0-0 3 Holy 4-0-2-0-0-0-0-0-2 8 Werpersresultaten: RCH: Gerrie Krooder 8 maal 3 slag, 2 maal 4 wijd en 10 honkslagen teeen. RCH 4 fouten. Holy: Ab Brumekool 7-3-7. Holy 1 fout. Slagprestaties: Jan Bouts 0.600, Stanley Bautisma en Theo Bos 0.400, Emiel Demuynck en Piet Jansen 1 uit 2, Piet v.d. Mark 0.250. Op initiatief van de nog maar kortgeleden opgerichte afdeling softb-aH van de sportvereniging Spirit is gis teren op het complex in sportpark Hargsi een onder ling mixed toernooi gehou den. De bedoeling hiervan was de overige sporters ver trouwd te maken met de soft- ballsport. Het softballteam, dat uitkomt in de tweede klasse, moest daarvoor aan treden tegen vijf tegenstan ders, die waren geformeerd uit zowel dames- als heren hockeyers. Ook de cricketers namen met een team deel aan dit toernooi. Dat dit team uiteindelijk tot winnaar werd uitgeroepen was overigens van ondergeschikt belang, want primair stond dat de nog jonge afdeling propa ganda wilde maken voor de softbalIsport. Gezien het ent housiasme van de deelne mers ts men daarin volledig geslaagd. Utrecht Het cricket- team van ExcelsiotGïO kwam er tegen Kam pong: in Utrecht niet aan te pas. Hoofdschuldige was de battingside van de Schiedammers, die, volkomen falend niet verder kwam dan de to taalscore van 52 all out. Kampong reikte tot een totaal van 138 voor 7. Toch bleek de Utrechtse aanval meer effectief dan opvallend sterk te werk te gaan. Verhoe ven (6 voor 21) en Zandleven (2 voor 19) waren er de resultaten van. Veel moeite'kostte het Kampong met om het Schiedamse totaal te overschrijden. Nadat voor 54 het derde wicket was gevallen, gaf Kampongs captain hitting orders waardoor Excelsior voor de tweede inning werd inge stuurd. De poging strandde echter op 138 voor 7. Bowlingside Excelsior: Van Was senaar 5 voor 46 en Rensman 2 voor 17. Aan bat bij Kampong imponeerden: Trijzelaar (29), Van Staay (56) en Van de Star re (17). Zoetermeer De honkbal lers van MSV71 moes ten in Zoetermeer aan treden tegen het punt loos onderaan staande The Birds. Dat het geen toont de uitslag 11—12 wel aan. Beide teams waren aan elkaar ge waagd en nadat MSV een regelmatige voor sprong had opgebouwd, moest het ïn de achtste de Hamer honkslag en Leen de Vries twee honkslag en een veldfout van de tegenstanders zorgden voor vier Maassluïse punten. sluizenaren in de tweede inning door Lou van de Hamer een 0—1 voorsprong. The Birds ant- ^nordden direkt. Door enkele veldfouten van MSV en een twee honkslag van Peter de Leeuw kwamen zij op 3—1. walk over is geworden I" de volgende slagbeurt redu. EVENWICHT - - eeerde MSV de Zoetermeerse voorsprong weer. Ma no Win» Nadat beide teams nogmaals een terthal werd door Henk van de man over de thuisplaat hadden Vaart in staat gesteld te scoren. Ook de thuisclub zat niet stil en wist opnieuw uit te lopen. Een twee honkslag van Gibs zorgde voor twee punten en een voor sprong van 5—2. J syivwg VOD <11-. slagbeurt toe Staan dat de vierde inning kwam MSV Ltoch drie honkslag, Lou van do Iaats,e sIa k, Mn nrmbclaff on T aan Ha MSV toch nog de winst. Mario Winterthal kon op een opoffe ringsslag van Henk van de Vaart de thuisplaat bereiken en MSV leidde met 11—12. In de gelijkmakende beurt kwam de Zoetermeerse formatie dicht bij de overwinning. Tweemaal sneuvelde er een loper op de thuisplaat. Henk van de Vaart maakte het karwei af door de laatste slagman met drie stag naar de dug out te sturen en heel MSV zuchtte van verlich ting. Schiedam Het damescricket- team van de regio Rotterdam (geformeerd uit overwegend Schiedamse speelsters) is er niet in geslaagd tegenstander Leiden van de zege af te hou den. Na overwinningen tegen de „rest van Schiedam" en Ut recht, incasseerde het regio- team een nederlaag van 46 voor 9 tegen 61 all out. Het eerst battende Rotterdam kwam gedurende de 35 overs van Leiden, niet al te best tot scoren; uitgezonderd Yvonne Buter 25 (3x4) en Ineke Magrijn lino. Dankzij het bowlen van Itona den Ouden voor 9), Marijke Buur man (4 voor 7) en Ria van Staveren <2 voor 8) kwam het totaal slechts op 46 voor 9. Leiden stond daarna voor de taak dit niet al te hoge totaal te passeren. Hoewel op 27 voor 6 nog alles mogelijk was, zorgden Ria van Staveren (12 retired) en de ervaren Henny Mok (20 reti red) voor de Leidse overwin ning, door het totaal op 61 te brengen. De drie succesvolle bowlers wa ren: Nicolette Stouthandel voor 9), Ineke Magrijn (1 voor 3) en Anja RontelUp (2 voor 17). The Birds weer op 11—11 kwam. Pas in fle laatste inning wist MSV de zege veilig te stellen. Nadat in de eerste inning niet gescoord was. namen de Maas- opnieuw terug. Leen de Vries en Ronald Barends konden sco ren op veldfouten van het Zoe termeerse binnenveld en dit bracht de stand op 54. ïn de vijfde slagbeurt nam MSV een royale voorsprong. Julian gebracht, wist MSV in de acht ste inning zelfs tot 611 uit te lopen. Ditmaal passeerden Leen de Vries en Gerard de Leeuw de thuisplaat. The Birds wilde echter niet capitu leren en trok in de gelijkma- Werpcijfers MSV, Lou van de Ha kende slagbeurt de stand weer mer 7 innings; 8—2—10. Henk in evenwicht. Honkslagen van Wim ten Bos, Den Duik en Nicolson zorgden voor vijf punten. Lou van de Hamer was inmiddels door Henk van de Vaart op de heuvel vervangen. van de Vaart 2 innings 1—1—2. The Birds, Rob van de Boo-, gaard 5 2/3 inning 5—7—8. De Rooy 3 1/3 inning 5—2—3. MSV maakte tien veldfouten, The Birds elf. Zeventien renners kwamen ui teindelijk op de finish af stui ven en maakten het de jury zeer moeilijk een juiste uitslag te noteren. Yvo Blauw uit Zaandam en Aad van Asten streden zij aan zij en kwamen met nauwelijks waarneembaar verschil over de streep. De kamprechter besliste dat Blauw om had er ook geen protest van Blauw gekomen want ook de renner^ durfden het niet te zeg gen. Volendam Drie en ze ventig nieuwelingen gingen van start voor de jaarlijkse ronde van het Ijsselmeerdorp. Door de harde wind en de regen val werd het in het be gin een afvalwedstrijd, omdat vele zwakke broeders al ras op ach terstand werden gezet en niet meer bij konden komen. 'Het ging Harga renner Aad van onder de grote verliezers mag Asten echter nog met hard ge noeg en deze demarreerde in de tiende van de in totaal drie en dertig af te leggen ronden. Hij kreeg zestien man mee in het wiel en deze wisten hun voor sprong zo uit te breiden, dat de jury zich genoodzaakt zag alle andere renners met nog vijf ronden te rijden af te laten spurten om de resterende prij zen onder hen te verdelen. Van Asten probeerde het nog en kele malen om alleen een voor sprong op te bouwen, maar de rest liet dit niet toe daar zij wisten dan geklopt te zijn. In de laatste ronden zakte het tem po aanmerkelijk daar de sprin ters elkaar gingen beloeren en zo goed mogelijk positie gingen kiezen. zeker René Motké uit Geleen worden genoemd, want deze was als tweede van het kam pioenschap van Nederland ze ker een der favorieten. Hier kwam hij in het zware weer niet uit de verf, terwijl Blauw, die derde werd, in dat zelfde kampioenschap nu dus met de overwinning ging strijken. de winnaar was, maar anders- De uitslag; nieuwelingen 50 kilo meter 1.13,32 uur 1. Yvo Blauw (Zaandam) 2. Aad van Asten (Vlaardïngen) 3. Jan Janussen (Amsterdam) 4. Gerrie Groene- wegen (Amsterdam) 5. Paul Buis (Amsterdam). VlaardïngenDe tweede wedstrijd In de Stedenzesfcamp hengel sport is wat betreft de korpsen gewonnen door de HV 't Westen, die als gastheer de visplaatsen uitzette langs de Boomvaart. Vooral het kleine goed onder de vissen was bijzonder actief hoewel er toch enkele flinke brasems in de schepnetten terecht kwamen. De vijf van 't Westen vingen met - Toen mocht Greenoord nog hopen op.een beter resultaat. De Comprï-loper bereikt; met een sliding het honk, maar moet, fel protesterend vertrekken. Een schouderklopje i na.. elkaar 6345 gram vis, goed voor de eerste plaats. Met 6155 gram eindigde het korps van „Vroeg in de Morgen" uit Rotterdam als tweede; 3. Overschie 5930 gram; 4. Neptunus R'dam 4320 gram; 5. „Nooit Gedacht" R'dam 4305 gram; 6. „De Al ter", Schiedam met 2425 gram vis. Tien hoogst geklasseerden van het persoonlijke klassement: L, L. Stedehouwer, R'dam, 2740 gram; 2. M. Wijnhorst, Vlaar- dingen 2620 gram; 3. W. Vugt 2170 gram; 4. A. VrijenboeK 1S80 gram; 5. G. Boomsma 1840 gram; 6. J. v.d, Kleij 1735 gram; 7. D. Berveling 1640 gram; 8. P. Weijers 1540 gram (na loting), 9. J. Vrolijk 1540 gram; 10. D. van Wijk 1390 gram. Hij zeu natuurlijk voor de gelegenheid ïn moeder kunnen laten overkomen Maat ja, dan sta je ook moot voor schut als zelf standig jongmens Denk ovengens met dat alleen Hany zoiets kan overkomen We zouden allemaal dagelijks met de handen in'( haar staan als we niet omgeven waren door leerboeken, encyclopedieën, handleidingen, reisgidsen - en de krant natuurlijk om nog maar es een in de hand liggend voorbeeld te noemen Probeer drukwerk maar es weg te danken uit onze samenleving, dan is meteen duidelijk wat voor belangrijke plaats het inneemt. De mensen dte hel drukwerk vervaardigen, de wthogTafen en chemigrafen, de zetters, druk kers. binders en andere grafische vakmensen krijgen een opleiding die hen terdege voorbereidt op hun maatschappelijke functie. Om te beginnen meestal 4 LTS* jaren, die verder gaan dan alléén het grafische vak Ook moderne talen, natuurkunde, scheikunde, mechanica, biologie en maal schappij leer staan op het programma. Zodat ze goed veten waai ze straks komen te staan met hun vale midden tussen de mensen Er is nog meer mogelijk, de praktijk in met een cursusdag per v/eek, grafische MTS, kader* opleidingen Schiedam De honkbal wedstrijd Groenoord- Compri Zwijndrecht op het gezellige Kethelse veld gespeeld, heeft ook nu weer een teleurstel ling voor de Schie- dammmers opgeleverd. Nadat Groenoord bijna de hele wedstrijd een kleine voorsprong heeft gehad, moest het in de laatste inning toestaan dat Compri Zwijndrecht toch nog de volle winst greep. tegen een 2-0 achterstand aan. Sjaak Suvaal (drie slag), Genit Smit (vang vier) en Hans Scho- penhouwer (drie slag) gingen vlot aan de leant. Ook Compri Zwijndrecht kwam aan slag niet los. De eerste vijf innings kregen de Zwijndrech- zorgden voor twee bezette hon ken. Er werden daarna vlot twee nullen gemaakt. Jan Scharloo wist vier wijd te be machtigen, waarna William Sprot een honkslag plaatste die Van de Boomgaard en Isenia over de thuisplaat brachten. ters het minimale aantal van ïn de zelfde inning nam Groe- vijftien spelers aan slag. Er kwamen wel enkele mensen op de honken, maar tot drie raaal toe gingen zij, bij een poging het tweede honk te stelen, door akties van Sjaak Suvaal in sa menwerking met korte stop Pe ter Ve»*T'jis, voor nul aan de kant ZWAK Met een 3-2 voorsprong en twee nullen, liet Hans Schopenhou- wer een vangbal glippen, waar- *-*roenoorcl verzuimde aan slag echter door te druk ken. Door zwak honklo- pen, vooral in de derde inning bij een binnen- hoog situatie, lieten de Schiedammers goede kansen verloren gaan en gaven onnodig nullen weg. Hans Schopenhou- wcr kwam met een gave na de berde volgende Compri- slagmensen honkslagen plaat sen die de uiteindelijke uitslag op 3—2 brachten. Vooral in het eerste gedeelte van deze wedstrijd hadden de Schiedammers het beste van het spel, Zwijndrecht maakte er aan slag niet veel van en de eerte drie slagmensen werden vlot voor nul aan de kant gezet. Openingsslagman voor Groe noord was Peter Versluis. Deze sloeg de eerste worp van pit cher Arie Hulsebos het links- veld in en bereikte het eerste honk. Bij de volgende worp stal Peter Versluis het tweede honk. De aangooi van catcher Gerard Schenk werd door tweede honkman Johan Teefelen zo slecht verwerkt, dat Peter Ver- sluis in staat werd 6esteid het In de zevende inning maakte eerste punt te scoren. Compri gelijk. Een honkslag Werper Ane Hulsebos had pas van Leo Boomgaard en geraakt twee ballen gegooid en keek al werper voor Siegfried Isenia noord opnieuw een voorsprong. Weer was het Peter Versluis die scoorde. Ook ditmaal een fout vam de tweede honkman van Compri die Peter Versluis op het derde honk bracht Sjaak Suvaal sloeg hem binnen. Het tot nu toe bijna fout-- loos spelende Groenoord- wist de winst niet vast te houden. Compri Zwijnd-- recht kon zelfs nog1" royaal winnen omdat' door de al eerder ge? noemde fout van de rechtsvelder Compri.. twee honken bezet kreeg, Honkslagen van Gerard Schenk en Wik' lem van Bovene zorgden voor drie Zwijndrecht punten, honkslag op één en werd Werper Hulsebos putte Ir.n'ivi °tj?"®™sssla6en hier zoveel kracht uit dat van Martin Wolthuis en Anton Smit naar het derde honk geholpen. Een honkslag van Theo Bergerhout bracht hem thuis: 2-0, hij de Groenoord mensen in de gelijkióa-; kende beurt geen kajs gaf en drie maal drie slag gooide. Werpcijfers Groenoord, Ger Dnjpê. 9-4-4. Compri Zwijnt,, recht, Arie Hulsebos,-lt- 3-5. Beide teams maak ten vijf veldfouten. »*-*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6