Ferry Hoefnagels liefdewerk: geen. oud papier maar kijkkasten Freek van Gaag ontl oopt eindsprint der KOPEREN WEGGEEF-JUBILEUM VAN SEMI-SINTER KLAAS j Geen g Combiwedstrijd een Coureuraangelegenheid bezwaar. DINSDAG 1 JULI 1975 3 Burgemeester Kie- boom ais hulp-Sint Ferry Hoefnagel en Willem Vermaas met de gelukkige nieuwe tv-eigenaresse: "Waar zijn de bloe men nou?" !<,v* Hoeven, 1. Bergh, Vlaardingen - Waarom Ferry Hoefnagel nu al jaren rondgaat als een buitengewoon goed- teefse Sinterklaas, ijzelf zou het op geen stukken na kunnen zeggen. Een verlegen schouderophalen, een wat hulpeloze grijns is het antwoord. Wel kan deze geboren en geto gen Vlaardinger on middellijk uit het blo- te hoofd de jaren op sommen, dat hij zijn liefdadig werk be drijft: „Twaalf en een half jaar breng ik al tv's rond, vijf jaar bloemen. En vijfen twintig jaar ben ik nu opkoper". Dat laatste doet Ferry om den brode, de rest is lief dewerk. Maar beslist geen oud papier. Splinternieuwe tv-ap- paraten brengt hij bij allerlei mensen, die zo'n ding om de een of andere reden niet be talen kunnen. Het geld voor deze luxe ca deaus bedelt hij bij el kaar. Het gaat hem aardig af. Tot nog toe bracht hij zo'n kleine zestig toestellen aan de man. Net voor het weekeinde is Vlaardingse Ferry er weer eens flink tegenaan gegaan. Maar liefst vijf kijkdozen heeft hij uitgedeeld, Het leek er een beetje op of hij zijn koperen weggeefjubi- leum wilde vieren. Alles is dan ook wat officiëler dan anders gegaan. De aanwe zigheid van burgemeester W, Kieboom maakte het feest compleet. Deze had het op zich genomen Ferry's eerste tv op deze bij zondere dag uit te reiken. Vlaardingens' eerste burger nestelde zich voorin de bus, waarin de rit gemaakt zou worden- Verder nog wat stadhuisofficials, de disco theek-eigenaar Willem Ver maas en echtgenote {wier aanwezigheid later ver klaard wordt) en natuurlijk de moeder van Ferry. Een verhaal apart. Vanaf de eer ste weggeef-tv van haar zoon heeft zij hem vergezeld op zijn filantropische expe dities, net zo onverbrekelijk met hem verbonden als Zwarte Piet met Sinterklaas. „Ik doe het voor hem", liet ze vanaf haar zitplaats we ten, „hij vind het fijn als ik meega en ik ben erg trots op *m". Toen de bus eenmaal reed leek Ferry even zoek. Maar nee: hij had het gezelschap voorin gewoon het gezel schap gelaten en had zich helemaal achterin temidden van zijn tv's geposteerd. „Ze mogen niet omvallen", ver klaarde hij. Alles en iedereen arriveerde derhalve intact bij de eerste gelukkige: mevrouw Van der Ster-van Toor. De tv kreeg een plaatsje, iedereen schaarde zich erom heen en opeens was de bescheiden ruimte volledig gevuld. Bur gemeester Kieboom schudde links en rechts wat handen en liet alvast één ding we ten: „Mocht er de komende maanden voetbal op de tv zijn, dan kom ik br] u kij ken". Repliek van een fami lielid van de bewoonster: „Daar halen we dan een fles bij". En de burgemeester weer: „Ik dacht dat iedereen zo langzamerhand wet wist dat ik geheelonthouder ben". Toen bleek dat de bloemen nog in de bus la gen. Yvonne Vermaat rende al. Haar man zei alvast een ieder gedag. Ferry schalde: „Die jongen moet u bedan ken, Bij hem in de disco theek heb ik achtduizend gulden opgehaald. Is dat niet geweldig?" De bewon derende blikken van de huisgenoten richtten zich even op Willem. Het gezelschap stond weer op straat en burgemeester Kie boom verraadde meteen zijn sportieve inslag: „Ik ga wel terug lopen" verkondigde hij. Stevig benend verdween hij om de hoek. En dat had hij niet moeten doen. Want wat was de eer ste vraag op het volgende adres: „En wie is nou de burgemeester?" vroegen de aanwezigen verwachtings vol, Een teleurstelling dus. Maar: een gratis tv vergoedt veel. „Vanmiddag komen ze hem aansluiten", riep Ferry Hoefnagel nog en liet de bewoners in de met kleurige ruikers opgesierde kamer achter. door Trix Broekinans Tranen bij het volgende be zoek. Na een lange speur tocht, waarbij Ferry en dis cotheekman Willem zich bij kans een breuk getild had den aan de kijkkast, bleek de ontvangst in het eindelijk gevonden huisje dubbel har telijk. Meteen nadat de goe de gevers armen de tv einde lijk hadden neergezet, werd hij overstelpt met dank: „U doet zoveel goeds, zoveel, het is toch wat Mensen als u zijn er niet veel". Hoefna gel wreef zich over zijn ar men, wuifde maar wat in de richting van Willem en Yvonne. „En ook nog bloe men", snotterde mevrouw. „Het is teveel, veel te veel". ^iiiiiiiiiiiinHiiTiiiinHiiiiiiiifiiiiiiiniiiiriiiiirtiiiiiiiiiinniiintmifmjiiiiimiiininfJiiiniiiiiimiiiiiiiiiiiiiiTiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiHiitiJjiiiiiiiiiEiiiriiirtiinimiiiiriiiiimifiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiHiiiiniiiflifiiiifii!^ KiiHimiiiiiiiriHiiiiiHEiiiiniJHEiiiiiiiiiiriiiiriiiiiiifnniiiiiiicirniimiiiiiiiiiiitifiiimiiifiiiiiiEiiiiHTiiriiiHiiiiiiiiifffiiiiiiHiiiriiiiiiiiiiiiiiiiuniiiEiTiiiiiiiiiiiiHiiiiniiiiniiiiiHiiiriiiiiimiitifliiiHiiiiiiiiiiHirR Nog twee tv's en het karwei zat er op. Bij deze tochtjes, is moeder Hoefnagel maar wat achterop gebleven. „Ik ben al 76, mijn hart is niet helemaal goed meer. Je loopt wat af". Ze zag er wat witjes uit, op het laatst Maar zeker is, dat ze de volgende keer weer mee gaat „Daar staat ie op. Hij, zegt altï]d: ik kan niet zon der mijn moeder. Hij woont ook bij me hè. Hij zegt dat ie alleen mij maar nodig heeft Maar soms denk ik weieens: ik wou dat ie op zijn bestemming was. Dan kan ik rustig mijn hoofd neerleggen. Maar met Ferry weet je nooit". Schiedam Als de rennersclub Schie dam het eens kan worden met de Schiedam se ver keerspolitie, wordt deze maand nog be gonnen met het houden van wieler wedstrijden in Schiedam-Zuid. Het bestuur van de ren nersclub heeft hier voor het oog laten vallen op het par koers Hagastraat- Nieuwe Haven-Wes terkade-Groene- laan. Kontakten over het afzetten van dit parkoers voor overig verkeer, leiden er toe dat de rennersclub toe stemming vroeg aan de Schiedamse sportraad. Die het verzoek overigens voor kennisgeving aannam, omdat eerst de verkeerspo litie een uitspraak moet doen. Het ligt in de bedoeling dat de RC Schiedam op 30 juli de eerste clubwedstrijd gaat verrijden. Twee uur lang wordt er dan S op het parkoers in B zuid gefietst. Bij de sportraad ligt overi- i gens ook nog het verzoek van de h SWV Harga over B een wïeïerparkoers i in het gelijknamige B sportpark. 1 Een dee! van het par- koers in Schiedam- i Zuid. i De eerste prijs voor Freek van der (Van onze sportredactie Vlaardingen Ongetwij feld telt de Vlaardingse rennersclub „De Cou reur" op dit moment het grootste aantal elubren- ners van de clubs uit Rotterdam en omgeving. Dit werd afgelopen weekend weer haar scherp geïllustreerd door de deelname aan de door „De Coureur" georgani seerde combiwedstrijd. Een buiten de wieier- competitie vallende wed strijd, waaraan Barrho- poort, Rotterdam, Schie dam en De Coureur heb ben deelgenomen. Welis waar was ook het Rot terdamse Ahoy voor de ze wedstrijd ingeschre ven, maar deze vereni ging ziet er geen been in alle gemaakte afspraken zonder verdere medede ling naast zich neer te leggen. Van de A-klassers gingen er maar liefst 12 Coureurren- ners van start. Dit grote aantal is vooral te danken aan het feit dat vooral bij de liefhebbers vele nieuwe gezichten te zien zijn, die zich eerst met het wielren nen vertrouwd willen ma ken door aan de gezellige clubkoersen deel te nemen. Voor Ben de Vetten en Ja cob van Krimpen is de con frontatie met de beslist niet zachtzinnige wieler sport waarschijnlijk niet geheel verlopen, zoals zij graag hadden gezien. Zij hebben moeten constateren dat er nog heel wat tral- ningskilometers bij moeten om het contact met de groep te behouden. Daarentegen kunnen de ook nog maar korte tijd op het ranke velo rondtourende Egbert van Dijk en Koos Slieker de Wieler- toekomst vol vertrouwen tege moet zien. Slieker moest ten slotte wel een ronde achter stand toestaan, maar bewees na een handjevol wedstrijden toch wel in staat te zijn zich snel bij het wieiervoikje te kunnen aan sluiten. Voor Egbert van Dijk lijkt een overwinning slechts een kwestie van enkele weken te zijn. Ditmaal reikte hij naar een hoopgevende tweede plaats, waarmee hij zich een volwaar dig plaatsje verwierf in de rijen der clubrenners. Door deze nieuwelingen in de rij en der clubcoureurs, komen de accenten wel te verleggen. Wa ren het enkele jaren geleden nog renners als Gerrit Moer man, Ab Liebrechts en Niko Moerman die zonder meer het koersbeeld bepaalden. Nu het. ben zij vaak de grootste moeite in de voorste gelederen te blij ven. Nu was het bijvoorbeeld een van de nieuwkomers, die de eerste ontsnapping voor 2ijn rekening nam. Egbert van Dijk nam al in de beginfase de benen, maar het toen nog frisse peloton liet zich niet zo snel verschalken. Na vele schermutselingen, die kenmerkend waren voor de le vendige wedstrijd, wisten zes man zich tenslotte op kop te nestelen. Egbert van Dijk, Cees Vonk (de enige met-Coureurrenner in de kopgroep), Niko Moerman, Ger rit Moerman en Bert van Ros- sum reden vrij behoorlijk sa menwerkend van de uiteenger- fe.de achterhoede weg, terwijl Freek van der Gaag niet aan het kopwerk deelnam. Dat hij daar een heel goede reden voor had bleek even later. Wetende dat hij in de sprint geen schijn van kans zou hebben, sprong hij enkele ronden voor het einde weg. SOLO Zijn demarrage onthutste de groep en voordat er tegenmaat- reglen konden worden geno men was Van der Gaag lot een beslissende voorsprong geko men en kon hij na een krachti ge solo triomfantelijk de ar men in de lucht gooien. De sprint van de achtervolgers zou vorige jaren zonder meer voor Niko Moerman zijn ge weest, maar nu moest de Maas- siuizer, die zijn draai nog niet gevonden heeft, toestaan dat Egbert van Dsjk en Cees Vonk hem voorbleven. Dat Arij Moer man in de laatste ronde nog aansluiting met de koplopers wist te verkrijgen betekende voor hem geen positieverbete ring, want in de sprint bleken zijn krachten geheel aan de achtervolging te zijn opge bruikt. Uitslag A-klasse: 1. F. v.d. Gaag, 2. E. v. Dijk, 3. C Vonk, 4. N. Moerman, 5, G. Moerman, 6, B. v. Rossum, 7. A. Moerman, 8. Nieuwelingen: 1, J. v.d. Liebrechts, 9. J. Schilder, 10. HL 2. 3. Noordijk, 3. H. v.d. Schagen. 4. A. Rorijs, 5, J. Muilwijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3