Ongestoord Les jaar geeist voor moord op Vlaardinger Flinke straffen voor kas-transport SCHIEDAMSCHE COURANT Schimmelziekte bedreigt bomeiibestand KLAREIN MAG MET SCHIL GEEN BOMEN' I Hoeveelheid regen funest voor Platanen tegen ondankbare Reconstructie lan voor Breedstraat Vlaardingse voorzitter sectie anders taligen Buitenlanders te gast Naakt Hoekse strand Strenge winter is dé oplossing' voor diefstal Opknapbeurt voor burgerlijke stand Schiedam Een honderdtal re gisters van de burgerlijke stand in Schiedam zijn door het intensieve gebruik in staat van verval geraakt. Het gaat om boeken van de jaren 1870 tot heden. Daarin staan ge boorten, overlijden, huwelijken en echtscheidingen vermeld. Zelfs het geraas van de heimachine kon dit tafereeltje niet verstoren. In de schuur achter de boerderij aan de Sportlaan, waar het nieuwe dierenasyl wordt gebouwd, hebben verscheidene zwaluwen zich genesteld tussen de bal ken tegen de zoldering. De meeste jonge vogels zijn al- uitgevlogen, maar getuige deze foto niet allemaal. Krij send beschermen de ouders de jongen als er iemand te dichtbij komt. Het heien voor de nieuwe bouw is intussen - gestopt. De zwaluwen hoeven niet meer bang te zijn dat een een onver wachte val maken. Ook do vijf- en tienjarige klap pers over dezelfde periode zijn niet al te best meer. De gemeen te heeft daarom besloten alles opnieuw te laten inbinden en laten voorzien van nieuwe ban den en schutbladen. Voor de prijs van S280 gulden is een bedrijf van grafische tech nieken uit Botterdam aange zocht om het werk te doen. Op last van het parket van de officier van justitie mag dit werk niet bij het bureau zelf plaats vinden. Het bedrijf moet dit doen in het gebouw aan de Overschiesestra at, waar de af deling Burgerzaken van de ge meente is gehuisvest Temidden van de groene bomen een kale Piataan op de Broersvest in Schiedam. Even nadat deze foto was gemaakt werd de boom omgezaagd. De 24-jarige pijpfitter P. van P. had zijn eigen manier om zijn dank te betuigen aan mensen, die goed voor hem waren. In februari had een Schiedammer hem onderdak verleend en Van P. honoreerde dat met hem te bestelen. Hij nam 1000 gulden weg alsmede de auto, een ste reo cassetterecorder, geluids boxen en muziek cassettes. Van de opbrengst verbleef hij in Antwerpen en Brussel. Niet alleen dit feit was hem voor de rechtbank ten laste gelegd, maar ook en voornamelijk zijn optreden op 20 maart tegen de vrouw M.W..- Hij had haar lif tend langs de rijksweg aange troffen en haar meegenomen. De vrouw had hem in naar huis opgenomen, wat aanvankelijk voor beide partijen bevredi gend verliep. Later kwamen eikaars moeilijk heden aan het licht en op 20 maart volgde de uitbarsting. Van P. mishandelde de vrouw, liep weg en kwam later terug en vervolgens nam hij haar weer te pakken. Hij sloeg en schopte haar, kneep haar de keel dicht, sloeg haar met het hoofd tegen de muur ten gevol ge waarvan ze een hersen schudding, gebroken neus en vele kneuzingen opliep. Het psychiatrische rapport over verdachte sprak de duidelijke wens uit, dat hij medisch-psy- chiatrisch behandeld zou wor den. De officier, mr. W. A. de Saint Aulaire, achtte zware mishan deling bewezen Door zijn pa thologische ondergrond was Van P. iemand, die nergens kon blijven. Gezien de sombere prognose en mede op grond van het psychiatrische rapport vroeg de officier acht maanden en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de rege ring. Uitspraak op 17 juli Schiedam De dienst ge meentewerken heeft een reconstructieplan voor de Breedstraat en omge ving. De uitvoering hier van is dringend noodza kelijk geworden in ver band met de slechte toe stand van de straten. Voor het plan beeft de gemeente al een bedrag van 855.000 gulden uitge trokken. Schiedam/Vlaardiïigen Tientallen bomen in Schie dam en Vlaardingen zijn ernstig ziek. Er zijn al vele Platanen gekapt of gekortwiekt De oorzaak is vooral de aanzienlijke hoeveelheid regen die de afgelopen winter is gevallen. De wortels van de bomen zijn daardoor veelal verrot en later afgestorven. De ver zwakte Platanen zijn daarna aangetast door een schimmelziekte. plantsoenendiensten van beide de bladeren en bladstelen aaa- gemeenten onderzoeken op het getast. Vroegtijdig bladvaï en ogenblik een oplossing voor dit afsterving van de toppen van probleem, voorlopig worden de de twijgen en takken volgde, zieke takken afgezaagd en ver brand en een enkele boom die De ontwikkeling van de zjektepa- niet meer te redden valt wordt rasiet is volgens de plants oe- omgezaagd. Men neem proeven nendienst gunstig beïnvloed om de ziekteverschijnselen door de hoge temperaturen van door middel van bespuiting te de afgelopen winter. „Bij vrie- laten verdwijnen. De gegevens zend weer wordt de ontwikke ling van de parasiet namelijk sterk afgeremd. Vooral bij de jonge bomen is de ziekte merk baar. "We trachten de schadelij ke gevolgen zoveel mogelijk te beperken." De plantsoenen dienst in Schiedam weet in ie der geval een afdoende oplos sing: „Een goede strenge win- Vlaardingen Inspecteur van het onderwijs J. M. Wijlaars wordt voorzitter van de sectie anderstaligen van de regionale raad van overleg voor onder wijs en vorming. B en W van Vlaardingen hebben hiertoe toestemming verleend. Het openbaar Lichaam Rijn mond had het voorstel bij het gemeentebestuur ingediend. Vlaardingen Op het Vlaar dingse stadhuis wordt op vrij dag 8 augustus een groep van negentig buitenlanders ontvan gen. De jongeren uit diverse landen zijn te gast bij de Chris telijke Jeugd Vereniging liefde en Vrede. De bezoekers zijn allen lid van de Young Men's Christian Association, de inter nationale CJV. Voor de bereikbaarheid van de nieuwe brand weerkazerne in de Breed straat heeft de gemeente in het verleden al eens bijna 50.000 gulden be steed. In overleg met de betrokken bedrijven zal men bovendien aan ver vanging van de huidige parkeerruimte werken. Het reconstrueren van de Vlaardingerstraat valt op het opgenblik moeilijk te verwezenlijken omdat nog niet helemaal zeker is of de nieuwbouw van het internaat „De Uit kijk" volgens plan zal verlopen. Men denkt wel aan verbreding van de trottoirs. Ook de Velle- vest moet worden aange past aan de bebouwing. Deze straat wordt echter voorlopig niet in de plan nen betrokken. Wel zal gemeentewerken naast de Breedstraat en Vlaardingerstraat het wegdek van de Zijlstraat, Raam, Groenweegje (ge deeltelijk) en Kethel- straat verbeteren. Hoek van Holland Sinds het afgelopen weekeinde heeft ook Hoek van Holland z'n naaktstrand. Na Zand- voort en Scheveningen is dit in enkele weken tijd het derde kustgebied in Neder land dat voor nudisten wordt bestemd. Naar wordt verwacht ziet het ernaar uit, dat ook Texel binnen afzienbare tijd een gedeelte voor naturisten zal bestem men. geworden? Een van onze verslaggevers sprak daar over met de voorzitter van de Nederlandse Federatie van Naturistenverenigingen (NFN) in het nudistenkamp inReenwijk. Deze federatie gaat binnen kort een werkgroep forme ren bestaande uit weten schapsmensen van verschil- lende disciplines, om een antwoord te zoeken op de vraag of er nog sprake is van (verborgen) discrimina tie ten opzichte van het na turisme. Zie verder pagina 4 van.de onderzoekingen worden uitgewisseld: niet alleen Schie dam en Vlaardingen, ook vele andere gemeenten in het land kampen met dezelfde proble men in het bomenbestand. „Het is een uniek probleem", meent een woordvoerder van de plantsoenendienst „De Pla taan Is één van de sterkste straatbomen. De boom kan zelfs in harde grond nog rede lijk groeien en heeft een vrij goede weerstand tegen stof en rook. Redenen waarom ze veel worden gebruikt om de steden leefbaar te maken." Niet alleen bij de plantsoenen diensten wordt een uitvoerig onderzoek ingesteld, ook de Plantenziektenkundige Dienst in Wageningen is ingeschakeld. De oorzaken heeft men kunnen achterhalen. Uit gegevens van het KNMI uit De Bilt is geble ken dat in de periode van sep- temger 1674 tot en met maart 1975 in Schiedam en Vlaardin gen ongeveer 250 millimeter meer neerslag is gevallen dan gemiddeld in een winter ver wacht kan worden. De wortels van vele Platanen xljn daardoor verrot en later afgestorven, daarnaast werden Het roept de vraag op: waar om is de belangstelling voor naakt zwemmen en zonne baden plotseling zo groot De plantsoenendienst is weer op geschrokken door te moeten merken dat er nog steeds men sen zijn die er een sport van maken „bomen te schillen". Dat „schillen" heeft meestal de dood van de boom tot gevolg. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. ien Haag Acht maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Dat had de Haagse rechtbank over voor een 19-ja- rïge Rotterdamse koopman voor een inbraak in een winkel aan de Huydecooperstraat in Hoek van Holland, waarbij een aantal radio- en televisietoe stellen en een stereo-installatie werden gestolen. „Het hoeft toch geen betoog dat een boom behalve zijn schoonheidswaarde ook een functie te vervullen heeft in onze samenleving" klaagt "de. plantsoenendienst in een gé- meentelijk nieuwsbulletin. de Turkse vader en zoon Hasan Z. (55) en Ahmed Z. (28) en als vierde de Turkse matroos Meh- met S. (37) uit Vlaardingen, Al leen de vader en zoon waren verschenen. De zoon bekende dat hij 5000 gulden zou hebben gekregen voor het afhalen van een deel van de partij. Hij had daarvoor een busje gehuurd en was in de nacht om half vier naar de hekken bij de Merwe- haven gereden. Rotterdam Hoewel de officier bij de rechtbank, mr. W. A. de Saint Aulaire, waardering had voor het optreden van de doua ne bij de Merwehaven, betreur de hij het toch, dat de recher che-afdelingen van de politie het op 27 maart zo druk had den, dat ze niet het spoor had den kunnen volgen van 550 kg hasj, die met het Turkse schip Mimar Sin,in waren binnenge bracht. dat zijn vader van dc zaak wist. Later had hij dit ingetrokken. De vader ontkende enige we tenschap. Dat hij die nacht ook met zijn auto bij het hek stond was toeval. Hij had pijn gekre gen en was op weg naar een dokter geweest. Bij de Merwe haven had hij even gerust. Toen de pijn gezakt was wilde hij de dokter niet meer lastig vallen. Tegen de niet verschenen Van O., die nog steeds actief was in de De zakken met hasj-zouden over wereld van de soft drugs, vroeg de muur gegooid worden. Vijf de officier negen maanden, bemanningsleden van het schip Zoon Z. hoorde een vordering ze zijn nooit achterhaald van zeven maanden en de va- hadden veertien zakken bij de der, tegen wie de officier het muur klaargelegd toen de doua- bewijs wel wat zwak vond, vijf ne ingreep. De partij van maanden. Tegen S. vroeg mr. 750.000 gulden werd in beslag- De Saint Aulaire bij verstek zes genomen. maanden. Aanvankelijk had Z. beweerd. Uitspraak op 17 juli. De plantsoenendienst wijst erop, dat door de bladeren de aanwe zige schadelijke stoffen in de lucht wordt opgevangen. De boom produceert zuurstof,-dat elk levend organisme, dus ook mens en dier nodig heeft. Ver der helpt de boom mee de ge luidshinder te verminderen. De verdachte had zich toegang tot de winkel verschaft door het vernielen van een ruit. „Geld nood door het stopzetten van een sociale uitkering", gaf de koopman als reden voor de in braak op. Overigens was hij al eerder voor deze vergrijpen, veroordeeld. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. „De politie zou de partijen heb ben kunnen „begeleiden" waar door meer bekend zou zijn ge worden wat de plaats van be stemming was en wie de grote mannen achter de schermen waren", merkte de officier op. Hij moest nu volstaan met vier minderen goden: R, van 0.(25), woonpl. Schiedam De NV Koninklijke Distilleerderij Lucas Bols heeft haar zin gekregen: de Hoge Raad in Den Haag heeft beslist, dat de BV Colgate Palmolive de naam Klareïn niet voor een van haar producten mag gebruiken. Lucas Bols had bezwaar tegen het voornemen van Colgate om die naam te gebruiken, omdat het Sehredamse bedrijf een jonge jenever onder de naam Claerijn op de markt brengt. Indertijd had de Nederlandse rechter Bols al in het gelijk gesteld, waarna de tandpasta— en zeepfabriek in hoger beroep ging. Dit beroep is nu verworpen. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vrijdag 4 juli 1915. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 pagina's 100ste jaargang no. 25355 Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1