Hermes D VS verdedigt beker T wentse Rostoeraooi sterk bezet Excelsior op Th sterk Sportieve invasie in Beatrixpark Jan van Heer de; "Veel positieve reacties van buiten de club" Volop softbal SVV zoekt nog S|fï! voorhoedespeler Passage/V€J eerst de duinen in ji w ABO-cursus Dick Tempelaar meeste vis Nieuwe sponsor voor PPSC i MAANDAG 7 JULI 1975 4 Schiedam Het Twentse Rostoemooi dat op 16 en 17 augustus op het sportcomplex Wesseler- brink in Enschede wordt gehouden, is dit - jaar sterker bezet dan ooit te voren. Aan de negende editie van het sterkste amateurtoer- nooi in Nederland, ne- men dit jaar vijftien i hoofdklassers en één 'eerste klasser deel. De krachtmeting in Twente geldt als de officieuze opening van het zonda- ngamateurvoetbahsei- zoen. Het Schiedamse Hermes DVS eis te tijdens de laatst gehouden toernooien een hoofdrol voor zich op. In 1973 werden de Schiedammers nog door AFC van de toernooizege afgehou- den(0-l), maar vorig jaar nam de formatie van Pim Visser 're vanche' door CEC uit Emmer- Compascuum in de finale te kloppen: 1-0. Het door Enschedese Boys geor ganiseerde toernooi lverde tot nu toe de volgende hekerwin naars op: Germanicus (1967), Concordia SVD (1968), Drach ten (1969), Aimanïa (1970) Heer (1971), Velocïtas (1972), AFC (1973) en Hermes DVS (1974). Het toernooi is verdeeld in vier poules. Poule A: BW ('s Herto- Hermes' Piet van de Burg in actie. Zal de Schiedamse aanvoerder opnieuw de Twentse Rosbokaal in ont vangst mogen nemen...? genbosch), CEC (Emer-Com- pascuum), Elinkwijk (Utrecht) en VÜC (Den Haag). Poule B: Rood-Wit (Amsterdam), Wilhelmina ('s Hertogenbosch), Haaksbergen en Helmond. Poule C: DESK (Kaatsheuvel), Enschedese Boys (Enschede), Hermes DVS (Schiedam) en Hoogeveen. Poule D: AFD (Amsterdam), CW (Rotterdam), LONGA (Tilburg) en Rheden. Schiedam SVV rest nog één volle week om de door het vertrek van Jan Groeneweg (NAC) ontstane leegte in de spits op te vullen'. Eerder werd reeds Rinus van Es (Lugdunum) voor deze taak aangetrok ken, maar het aantal gegadigden voor een plek in SVV's voorste lijn wordt nog te klein geacht. Ook omtrent het aantrekken van Neptimus-spits Van de Kreft, die de afgelopen week een proeftraining meemaakte op Harga, is nog geen beslissing genomen. Cor de Vrïes: „Het is ^bekend dat we zoeken naar een spits die we zó kunnen inzettenr We hebben echter nog een week de tijd en ook Halkes is nog met een paar spelers bezig". De selectiegroep van SW komt op 15 juü voor het eerst onder leiding van trainer Leo Halkes in actie. Die groep bestaat uit: Leen Boumeester, Eddie van de Most, Jan den Tuinder, Rinus Steenbergen, Fred Meerhof, Kees van Loon, Rob de Nijg, Jos Zoetmulder, Hans Campen, Wim Mulder, Hans Verel, Ko Goudriaan, Hans Vorstenbcs, Peter Jeup, Danny Molendijk, Robert Korengevel en Rinus van Es. Deze groep wordt nog uitgebreid met een achttiende speler. Alleen het organiserende Ensche dese Boys heeft tot nu toe alle toernooien meegemaakt, terwijl DESK en AFC voor de achtste keer deelnemen. Rheden kwam reeds vijfmaal in Twente in ac tie en Hermes DVS twee keer. BW, CEC, Haaksbergen, Hel mond, Rood-Wit a en VUC doen dit jaar voor de tweede keer mee. Debutanten zijn: CW, Elinkwijk, Hoogeveen, LONGA en Wilhelmina. Schiedam Reeds op dinsdag 22 juli start de volleybalvereniging PassageArCJ de voorbe reiding; op het nieuwe seizoen. Omdat in Schie dam de gemeentelijke sportaccommodaties pas half augustus weer in gebruik kunnen worden Schiedam De komende dagen wordt er in Schiedam en Vlaardingen volop gesoftbald. Vanavond al komt Schiedam op het complex Laag Zestienhoven in actie tegen concurrent Antillian Stars, waartegen •s' overigens de eerste keer in deze competitie een duidelijke overwinning werd behaald. De wedstrijd, die als beslissend wordt beschouwd voor het kam- - pioenschap, begint om 19.00 uur. Schiedam Het ligt in de bedoe ling dat de sportraad van de gemeente Schiedam, in samen werking met de stichting Schiedamse Gemeenschap, dit najaar start met een nieuwe ABO-cursus. Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar weer een Bestuurskadercursus ge houden. De cursus Algemene Basis Oplei ding (ABO) heeft tot doel de deelnemers voor te bereiden op het volgen van een cursus sportleider (trainer); jeugdtak van sportleider (jeugdtrainer/- jeugdleider); jeugdsportleider en recreatiesportleider A. De cursus kost 35 gulden en duurt twaalf bijeenkomsten van 2.1/2 uur. Het "doel van de bestuurskader cursus is om de deelnemers een - inzicht te geven van de bestuur- staken van een sportvereniging. De cursus kost 15 gulden en duurt vijf avonden van tenmin- ste 2.1/2 uur. Belangstellenden voor een van deze cursussen kunnen zich via de sportvereni- gingen aanmelden bij de Schie damse sportraad. Amstelveen Voor het tweede concours in de serie met als Inzet de "Mevr. Stigter WTIssel- 'beker" waren de leden van 't Westen In Amstelveen om hier in het Amstclkanaal de vissen te belagen. Dat lukte wonder wel want zware voorns en gro te brasems meldden zich aan zodat de vangst uitstekend - werd. Op.de eerste plaats eindigde Dick Tempelaar die 7055 gram vis op x de weegschaal bracht Verdere klassering: 2 Frank Tempelaar, 6900 gram; 3 M. Wijnborst, 6250 gram; 4 G,Boomsma, 5280 gram; 5 J. Hartog, 4435 gram; 6 S. Breedveld, 3870 gram; 7 J. r" Schenk, 3815 gram; 8 S. van - Ree, 3415 gram; 9 J. Timesela met, 2320 gram vis," Zondag -..-wordt het derde concours in *deze serie gehouden in ,het ka- ,/naal van Voome. Vertrek van het clubhuis reeds'om 4.30 uur in de prille ochtend. Holy, dat is ingedeeld in de de gradatiepoule, speelt morgen avond in Zwijndrecht tegen Compri A. Holy incasseerde dit seizoen louter nederlagen, maar slaagde er wel in om, naarmate de competitie vorderde, meer tegenstand van betekenis te gaan leveren. De wedstrijd in Zwijndrecht begint eveneens om 19,00 uur. Het derde standaardteam. uit het Waterweggebied, het Schiedam se Spirit, speelt woensdagavond een thuiswedstrijd tegen de re serves van „het Rotterdamse Neptunus. Spirit kan nu al te rugkijken naar een geslaagd softbaldebuut en werkte zich in. de tweede klasse op tot een goede middenmoter. De wed strijd op het Spiritcomplex in sportpark Harga begint om 19 00 uur. Schiedam Zaterdag tweede klasser PPSC is er in geslaagd om ook voor het komende sei zoen een sponsor aan te trek ken. Bestuurslid Jaap Brussé: "We zijn er trots op dat het ons" weer gelukt is, want er is toch altijd nog een behoorlijk be drag mee gemoeid". Een en an der was noodzakelijk geworden omdat PPSC's vorige sponsor, een bedrijf in bekistingsmate rialen, het besluit genomen had er een seizoen mee te stoppen. Ook de nieuwe sponsor, het Rotterdamse schildersbedrijf Bouman, steekt de selectie- groep in het nieuw en zal tij dens het seizoen wat extra's mogelijk maken. PPSC start dit seizoen de trainingen reeds op' dinsdag 15 juli. Schiedam De SV HV Schiedam heeft een. nieuwe cöbrdinatie-com- missie benoemd voor de afdelingen honkbal en softbal. Voorzitter is de heer J. C. Reymer. De overige commissieleden zijn: A. Steijl en E. Ver- vloet (senioren honkbal), A. G. Reymer en W. Pan- nekoek (junioren honk bal), L. v.d. Waal en L. Krabbendam (softbal). genomen, start nieuwe trainer Jaap Kei jzer met enkele buitentrainingen. Op 22 juli vertrekken alle teams van de Schiedamse volleybal club voor strandtraming naar 's Gravenzande. Bestuurslid Jan van Heerde: "We beginnen dit seizoen vroeger dan ge woonlijk, maar1 ook Anders. Er zijn nogal wat nieuwe spelers en speelsters bijgekomen, zodat we beginnen met een heel ont spannen strandtraining, die ge volgd wordt door een picknick. Dit alles in het teken van de kennismaking". Passage/VCJ heeft bij de gemeen te het verzoek ingediend om in aanmerking te mogen komen voor drie volledige trainings avonden, terwijl ook voor het komende seizoen een aanvraag is ingediend om op zaterdag avonden in de sporthal Mar griet de wedstrijden te verspe len. Dankzij een aanbod van de firma Rucanor worden de selectie- groepen van de volleybalclub voorzien van nieuwe volleybal schoenen, die dit seizoen op de markt zullen worden gebracht Al eerder heeft de sponsor, de winkeliersvereniging Passage, voor alle teams nieuwe sport- kleding verstrekt. Jan van Heerde: "We zijn aange naam verrast door de vele posi tieve reacties die we van buiten de vereniging hebben ontvan gen. Zoals van de zijde van de Nederlandse Volleybal Bond, waarvan directeur Polman ons persoonlijk veel succes heeft toegewenst. Ook van de kant van de gemeente en van de sportraad hebben we louter fij ne reacties ontvangen. ïk geloof dat het komt omdat we ener zijds streven naar een aanzien lijk hoger spelniveau, maar an derzijds naar het volledig be nutten van de sportieve recrea tie". 'In Schiedam hebben we nog maar één voleybalvereniging en daarom zijn we van mening dat iedereen, of hij de grondbegin selen van het spel nu wel of niet beheejrst, volledige aan dacht dient te krijgen. Dit is ook het uitgangspunt van onze trainer Jaap Keijzer, dus heb ben we het volste vertrouwen dat het komende seizoen zal slagen". 'En heus, al zijn vooral onze eer ste teams behoorlijk versterkt, er hoeven echt niet meteen kampioenschappen uit te ko men. Wij hebben als belangrijk ste punt voor ogen, dat de enige vereniging in Schiedam een goede, maar vooral intern ge zonde vereniging moet worden. Als dat lukt, is ons eerste sei zoen geslaagd". Moment uit de cricketwedstrijd Excelsior-Victoria. De Schiedamse bowler heeft zojuist een delivery losgelaten, de batsman bedenkt de noodzakelijke slag. X Schiedam Het cricket team van Excelsior werd in liet duel tegen Victoria, na de verloren toss, als eerste naar de wickets gestuurd. Dit resulteerde in een to taalscore van 157 runs. Een totaal waartegen Victoria niet bestand bleek te zijn, zodat Ex celsior opnieuw op ei gen veld een overwin-, ning boekte. Rene Schewe en Henk Kornet' resp. 25 en 55 runs wisten een openingsstand te bereiken, van 80 voor 1. Henk Kornet slaagde er eindelijk in om een goede indruk achter te laten. Met mooie strokes en harde hits bouwde hij zijn score op, later gesteund door Wim Putter met eer» harde 30 runs. Hierna wist alleen Matty van Wassenaar nog in de dubbele cijfers te komen. Aan Victoria de taak deze runs te maken. De wickets vielen echter regelmatig, tot 50 tot 5, na een dubieuze beslissing van „.een van de umpires, slaagde Victoria er in de score te verho- gen.TLervoor had allen Dutihl (19) enige runs geproduceerd. Braakman (30) en Boeles (33) wis ten Victoria gevaarlijk dicht in de buurt van het Excetsior-to- taal te brengen. Wim Putter slaagde er getuige zijn 7 voor 49 echter in de Victoria bat- tingside goed in bedwang te houden. Na deze nieuwe zege op Thurlede wordt er bij Excel sior voorzichtig op,, gerekend dat ook de volgende tegenstan der, het Rotterdamse Sparta, aan de zegekar kan worden ge bonden... Schiedam De echte liefhebber van puur ongekunst eld spektakel en gezien de 's-Gravenzandse „bloo tinvasie" zijn dat er noga! wat hebben er een attractie bij. Liefhebbers dienen dan wel onverwijld in de richting van het Schiedamse Beatrixpark te sneiien, want juist nü, tijdens de zomerse dagen, wordt daar het absolute hoogtepunt bereikt Voordat ten onrechte enige verband wordt ge legd met het bloot re creëren in en vóór de Hoekse duinen: het spek takel in het tegen het tuinencomplex Thurlede grenzende Beatrixpark heeft niets te maken met de zonaanbidders, maar dlles met sport te maken. Slechts de opeenhoping van heel veel mensen op veel te weinig vierkante meters roept overeen komsten op. De Schiedammer is trots op zijn park. Talloze dagjesmensen luieren er van 's morgens vroeg tot lang na zonsondergang vóór hun kapitale bungalowtenten. Sportvissers azen aan de boor den van de vijers op de door de Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken uitge zette méérzomerige karpers. Achter hun gebogen ruggen maken horden wandelaars een stevige tippel over de vele kron kelpaden. En ómdat er naast een kinderboerderij en theehuis óók een heuse trimbaan is, voorziet het park in een recrea tieve behoefte. Het zijn vooral de weekeinden dat er op de heus wel ruime parkeerplaats geen plekje meer te vinden, is, SPORTCOMPLEX Maar din begint het spek takel. Op maandag al, wanneer 's avonds de voetballers al dan niet ïn clubverband bezit nemen van de uüt- Door Hans Soeters gestrekte grasvelden. Tót het weekeinde weer begint, is het Beatrix park één groot sport complex. Toch zal de argeloze wandelaar zich tijdens die massale mani festatie niet altijd even Jekker" voelen. Zoals op .die doorde weekse avonden in het Schie damse Beatrixpark.- stuk grond. Maar als geruime tijd later ook de „nakomertjes" nog ergens een balletje willen trappen, ontstaat er natuurlijk wel een .beetje heibel. Kort daarna barst het spektakel in volle hevigheid los- Diezelfde argeloze wandelaar kan er dan maar beter even bij gaan zitten als er tenminste plek is want de kans is niet gering dat voor zijn ogen een schouwspel opdoemt om nooit te vergeten. Het geheel draagt een „professioneel" karakter. Er wordt listig 'pootje gctackled en aan de lopende band niets ontziende body checks uitge deeld. Toch komt hét zelden tot een {wél dreigend) handge meen, 't Is natuurlijk ook veel leuker om een vreemde voetbal met een ferme knal naar elders te dirigeren. Maar ook dddr is ie niet welkom, dus wéér een forse trap, héél ergens anders heen..Leuk spelletje. SCHOUWSPEL Minstens zo boeiend is het om te zien hoe de ene. groep (on?)opzettelijk een moeilijke trainings- vorm zó uitvoert, dat In het Beatrixpark trapt een kleuter tegen reen ba- .Een voorbeeld Voor de ouderen die elkaar 's avonds liever zien gaan dan kome- n. een andere groep ra zendsnel wordt ingeslo ten. Van hün trainings- vorm komt op die mo menten niets meer te recht, dus wat overblijft i$ het aan de praktijk toetsen van enkele doel treffende „sioortaktie- ken". Een aardig schouwspel, maar óók leuk om te doen. Dat de „sportieve" invasie in het Schiedamse Beatrixpark niet in een goede onderlinge verstand houding kan worden gerege- geld blijkt- zo zijn diepere oor zaken te hebben. Met namel de Schiedamse sportelubs menen dat zij op „eigen" bodem de oudste rechten hebben, maar het toenemende aantal clubs van buiten Schiedam (vooral van Rotterdam) trekken zich daar natuurlijk maar bitter weinig van aan. Leuk is het natuurlijk niet om als rasechte Schiedammer van je bloedeigen grasveld te worden weggestuurd met de medede ling: „vol". Natuurlijk .vertik je dat Het resultaat er van is een spektakel van jewelste. Leuk voor de "toevallige voorbijgan ger. Sport verbroedert? Jazeke- r..Als je maar van „mijn" stukkie grond afblijft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4