ïinesis Birds op zeker" REVANCHE Incident zet de ietitie losse schroeven GROËNÖOKD SNEUVELT OP DE HONKEN 99 MSV'71 HAALT ALLEEN TWEEDE INNING UIT Van Astens solo slaagt niet Schiedam maakt veel fouten ÉjP moeaer gezellig en krities Koploper Radio Modern/Botlek wint overtuigend Ger Mak tweede MAANDAG 7 JULI 1975 Leen Donker passeert de thuisplaat: 4-0. Het" betekende eveneens het 1000ste punt van het eerste negental van de Delftenaren tijdens hun bestaan. Delft Eindelijk was Ki nesis Birds eens niet af hankelijk van de fouten vari de tegenstander. Niet direct althans, want er worden vanzelf sprekend vrijwel altijd Voor de eerste keer in dit sei zoen sloeg Kinesis Birds er na melijk vrolijk én efficiënt op los en dat hield in dat Schie dam, in het eerste treffen ook al met 7-1 ten onder, in feite al snel de knuppels in de kast kon opbergen. Vlaardingen Holy steekt de laatste weken in een uitmuntende vorm. Werd vorige week eersteklasser RCH Ce- mentbouw een neder- laag toegebracht, nu kon Gouda, waarvan notabe- Coach Piet Bouts ziet dan ook vol Werpersresultaten: Holy, John ne eerder dit seizoen met 5—4 werd verloren na zeven innings de slaghouten opbergen, en huiswaarts keren met een 155 nederlaag. vertrouwen de bekerconfronta- Colette (4 inn.) 1-3-0/Ab Brume- tie met medetitelpretendent Ki- kool (3 inn.) 5-3-3. Holy maakte nesis Bjrds aanstaande zater- 4 veld fouten, dag tegemoet Tegen Gouda liet Gouda, Egetcr en Cherino 3-6-14. hij het heuvelwerk gezamenlijk. Gouda maakte 4 veldfouten. opknappen door John Colette Slagprestaties: Stanley Bautisma Sprtmdel Tussen de ruim zeventig nieuwelingen die aan de start verschenen voor de jaarlijkse ronde van Sprundel, waren ook de'- Harga-renners Aad van Asten en Johnnie Meyer. In een voortdurend gevecht om de beste prijzen deden zij voortreffelijk mee. Half koers waren Evert en Motke uit het peloton weggelopen en bouwden een grote voorsprong op. Van Asten die niemand er toe kreeg de vluchters achterna makkelijk van Motké en Van Asten werd netjes derde. In de eprint van het peloton wist Meyer uiteindelijk een even mooie 9e plaats te behalen. .gaan, probeerde het toen Van Asten was zaterdag in de Vinaar alleen en wist tot op 1ÜÓ nieter van de leiders te kamen toen de laatste ronde inging. De twee leiders die hem snel za gen naderen, verhoogden toen het.tempo en bleven uit zijn ïgreép. Evert won de sprint ge ronde van Dubbeldam op een 16e plaats gekomen, terwijl Meyer daar als 22e over de streep ging. Bij de voorronde voor jeugdrenners van 14 jaar werden Bennie Heeze 7e en Ru- di de Bruin als 8e geklasseerd. (vier innings, één maal drie slag, driemaal vier wijd en geen hDnksIagen tegen) en Ab Brui- nekool (in de resterende drie innings 5-3-3). Het Holy-veld greep in totaal viermaal mis. De Holy-slagploeg had een pro- duktiviteit van 14 honkslagen waaronder 7 tweehonkslagen, Stanley Boutisma was aan slag de grote uitblinker met een slaggemiddelde van 1.000 (vijf uit vijf). Het eerste Holy-punt werd in de derde inning gescoord door Wim Pijpers, die zelf door vier wijd op het eerste honk was gekomen en werd binnengesla- gen door Stanley Boutisma. Piet v.d. Mark scoorde één slag beurt later op een tweehonk- slag van Harry Reingoud. In de vijfde inning was het wederom: de kop van de slagploeg die zich roerde. De zevende inning zou de laatste zijn, het werd een dubbele inning, dat wil zeggen: sommige slagmensen kwamen tweemaal aan slag. Stanley Bautisma scoorde zelfs in deze inning twee punten. Scoxeverioop; Hoiy 0—0—1—1—4—0—9 is 15. Gouda 0-0-0-0-1-4-0 is 5, 5 uit 5, Emiel Demuynck en Piet v.d. Mark 2 uit 4, Harry Reingoud 1 uit 3, Wim Pijpers 1 uit 2, Jan Bouts 1 uit 4, Theo Bos 1 uit 5 en Cees van Blade] 1 uit 1. Rotterdam De vijfde ontmoeting tussen de wieler verenigingen Ahoy, Barrhopoort, Feyenoord, Hoek serenner, Rotterdam, Sportlef en Harga in de catego rie amateurs en liefhebbers liep bijna op een fiasco uit. De jury wilde namelijk in eerste instantie niet j toestaan dat de renners in allerlei fabrieksshirts zouden starten. Shirts die zij van gesponsorde ren ners hebben gekocht of gekregen om zo Ietwat interessanter voor de dag te komen. De juryleden, eisten dat er normaal in de clubshirts werd gestart. Het liep tenslotte allemaal met een sisser al In onderling over leg werd besloten toch maar de wedstrijden te rijden. De ren ners die toch in de fabriekss hirts zijn gestart zullen echter """wél worden gerapporteerd aan deKNWU. Dezé kan dan tot schorsing over gaan van de betrokken renners, want in het reglement staat dat tijdens clubwedstrijden de ren ners in hun clubshirts moeten verschijnen. Overtredingen moeten worden gemeld aan de KNWU, die dan mogelijk ie mand kan schorsen. .Niet alleen de KNWU maar ook Vide, bestuursleden van de vereni- -gihgen (lees: de juryleden) von den het een onverkwikkelijke zaak- Zij zijn van mening dat als renners niet de nodige kwa liteiten bezitten om te worden gesponsord, zij gewoon hun clubshirt moeten aantrekken. De wedstrijden zelf. Spannend, al kenmerkten ze zich door het hoge percentage uitvallers het zij door de hitte of door de vele lekke banden. Bij de amateurs bleef Sparreboom in een lange sprint Stegenga de baas en bij de liefhebbers wist Zwanen burg een kleine voorsprong te behouden. .Teun van der Stel liet alle vetera- nen achter zich. Hij reed iede reen op een ronde achterstand. Junior Peter van de Vlïst ver sloeg Vonk op de streep. Tot ongenoegen van de laatste, om dat hij dacht de snelste te zijn geweest. Bij de nieuwelingen vormde zich pas zes ronden voor het einde een kopgroep van acht renners. Winnaar werd Ronnie Meeldijk. Een vijfde plaats was weggelegd voor Cees Heeze, Bij de dames bleef Marion Bax (twintigste in het kampioenschap van Neder land) haar concurrentes meer dan een halve ronde voor. De sterkste veertienjarige werd Fred Dolman, die over twee weken naar de categorie nieu welingen overstapt Hij klopte een groepje van zeven renners. Bij de twaalf- en dertienjarigen leverde Dik Krouwel een goede prestatie door een vierde plaats te halen. De drie koplopers kon hij niet meer inhalen, wel bleef hij het peloton voor. Een felle strijd met voortdurende demarrages bij de tien- en elfja rigen werd uiteindelijk beslist nadat zich een kopgroep van zeven renners had gevormd. Onder hen ook Herman de Bruin die steeds attent rijdend met elke ontsnapping meeging. Drie ronden voor het einde, na een demarrage van Kleinendor- st, moest hij afhaken, maar wist in de laatste ronde weer bij te komen. In de sprint werd hij echter zevende. Breestraat, bij de 8-9 jarigen een klasse apart, wist alle renners op een ronde achterstand te zetten. De gebroeders Callegari, juist te rug van vakantie, kwamen dui delijk tekort. De uitslagen: Amateurs, 60 km. 1.21,42: 1. Bram Sparreboom (Ahoy), 2. Fop Stegenga (Feye noord), 3. Martin Verwey (Ahoy). Liefhebbers, 55 km. 1.17.51: 1. Theo Zwanenburg (Feyenoord), 2. Cees Jonkers (Feyenoord), 3. Theo Faber (Ahoy), 4. Jan van Hoorn (Sportief), 5- Aad St. Ni- colaas (Hoekserenner), 6. Dik Jeursen (Feyenoord), 7, Huib Koch (Sportief), Theo Dol- mans (Sportief), 9. Aad Moree (Ahoy), 10. Gerard Roth (Feye noord). Junioren, 45 km. 1.08.57: 1. Peter van de Vlist (Feyenoord), 2. Cees Vonk (Botterdam), 3. Dik Kuykstra (Feyenoord), 4. Cor Heus (Ahoy). Nieuwelingen, 30 km. 46.13 min.: 1. Ron Meeldijk (Barrhopoort), 2. Piet van de linden (Feye noord), 3. Bart Bruinenberg (Hoekserenner), 4. Nico Braven- boer (Hoekserenner), 5. Cees Heeze (Harga), 6. Wim Ooms (Feyenoord), 7. Adse Heymans (Feyenoord), 8. Peter Dillen (Feyenoord), 9. Rob van de Lin den (Hoekse renner), 10. Hans Meier (Harga). Dames, 30 km. 49.43 min.; 1. Ma rion Bax (Feyenoord), 2. Nita van Vliet (Barrhopoort). 3- IR6' ke Muilwijk (Rotterdam). Veteranen, 40 km. 1.63.52 uur: 1. Teun van de Stel (Sportief), 2. Toon Blokzeyl (Ahoy), 3. Joop Blokzeyl (Sporbef), 4. Jool Ver leun (Harga). Jeugd 14 jaar, 20 San. 3L57 min.: 1. Fred Dolman (Ahoy), 2, Leo Bijer (Hoekserenner), 3. John de Vries (Feyenoüra), 4, Piet Havik (Hoekserenner), 5. Wim van Driel (Barrhopoort), 6. Tort van Rijn (Barrhopoort), 7. Ton van Buytene (Hoekserenner). 8. Theo Scholtes (Hoekserenner), 9. Bennie Heeze (Harga), 20. Rudi de Bruin (Harga). Jeugd 12-13 jaar, 15 km, 26.13 min: i. Jos van de Berg (Barr hopoort), 2. Teun van Vliet (Barrhopoort), 3. Rob van de Linden (Hoekserenner), 4. Dick Krouwel (Harga), 5. Fred Tigge- laar (Feyenoord), 6. Rob de Beer (Ahoy), 7. Mary Barend- recht (Barrhopoort), 8. Aad Herwijnen (Feyenoord), 9. Mar- cel Barendrecht (Barrhopoort), 10. Juliet Oelen (Ahoy), 13. Ste fan Boccanera (Harga), 14. Johnnie Heeze (Harga). Jeugd 10-11 jaar, 10 km. 16.11 min.: I. Wim Ender (Ahoy), 2. Rob Lupgens (Ahoy), 3. Jaco van Gaaien (Ahoy), 4. Perry Groenenberg (Barrhopoort), 5. Fred de Berg (Barrhopoort), 6. Jan Kleinendorst (Hoekseren ner), 7. Herman de Bruin (Har ga), 8. Marja Rommers (Ahoy), 9. Cees Gouman (Barrhopoort), 10. René Blokker (Ahoy), 12. Maurizo Barbagli (Harga), 15. Silvia Meier (Harga). Jeugd 8-9 jaar, 5 km. 10.32 min.: 1. Rene Breestraat (Barrho poort), 2. Sandra Breestraat (Barrhopoort), 3. Claudio Calle gari (Harga), 4. Mauro Callegari (Harga), 5. Diëgo Bergamassi (Harga). punten gescoord als de N°s v°°[Jïr opponent een minder goed moment kent. Ge rard Salemink, ook nu weer winnende werper (10-1-4) van het honkbal negental van Kinesis Birds tegen hulpeloos Schiedam (6-2), zei het nog treffend voor hij de verstreken hadden, de Delftena ren namelijk al een comforta bele en beslissende 6-0-voor sprong op de scorekaart ge schreven. Eén innings later, deed Schiedam nog wat terug De Delftenaren konden nadien catcher Ciriel Vervloet toonde weinig controle in zijn aan gooien naar de honken) fout op fout stapelde en, achtereenvol gens Hanny Zandstra, Leen Donker (wat het 1001 epunt voor Kinesis Birds betekende), John Smith en Paul Saraber zagen profiteren van de chaos (6-0). door Wim de Lange via twee „binnenlopers", maar achteraf was dat slechts een formaliteit en een gevolg van het fert dat Kinesis zich allang in veilige haven had gewaand. eerste bal wierp: „Aan- De autobrigade trok al meteen vallend is het bij ons tot^ nu toe een povere zaak. Defensief gaat het daar entegen erg goed, maar stel eens dat die verde diging het ook laat af weten. Dan kunnen we wel inpakken". nauwelijks de ernst van het duel nog inzien en daarom „mochten" Aad van der Hamer en Raymon Morales ongehin derd de plaat bereiken na een overigens knappe honkslag van John Riekweï. stevig van leer. Frits Saraber werd vanaf het tweede honk kaap binnengeslagen door een Plichtmatig fraaie honkslag van Kinesis' beste hitter, Jo-Jo Richardson Verder kwamen de Schiedam- (1-6) en Gerard Salemink (ook al slagman nu eens sterk op dreef) bereikte de thuisplaat in de derde Innings op een honk slag van Jos de Wit (2-C). Later besefte ook de ex-ADO'er Het echte Delftse geweld ontpop- dat zijn woorden in ieder geval te zich echter pas in de vierde nu weinig waarheid bevatten, innings. Toen Schiedam (vooral mers echter niet, omdat, Kine sis Birds zowel defensief als De aanvallend goed in elkaar zat. Daarnaast haalden de gasthe ren zichzelf teveel uit hun rit me door té vaak (a| was dat diverse keren wél tere ht) te gen wisselvallig optredende ar biter E. van Tuyl te „praten". Plichtmatig werden dan ook de laatste vier innings afgewerkt, omdat de „slag" natuurlijk al veel eerder was gevallen. De werpcijfers spraken wat dat betreft boekdelen: Gerard Sa lemink (Kinesis Birds) 10-1-4 (vier veldfouten), Wout Don (Schiedam): 3-1-9 (drie veldfou ten). Kinesis Birds speelt zaterdag in de tweede ronde voor de beker in Vlaardingen tegen Holy, maar heeft de eompetitiestrijd zondag thuis tegen ABF niet verschoven naar een andere da tum. Overigens ziet Kinesis' liriksvelder Frits Saraber de be kerconfrontatie met de Vlaar- dingers met gematigd optimis me tegemoet: „We zijn in ieder geval erg belust op een revan che voor de in de gewone com petitie geleden 8-1 nederlaag, maar eenvoudig zal het niet worden". Delftenaren zien eigenlijk meer op tegen het tweede com petitietreffer] met Holy, wat min of meer beslissend kan zijn voor de titel. Dan namelijk zijn een aantal spelers op vakantie, onder wie Gerard Salemink.5,: Schiedam De honkbal- wedstrijd van DDH Groenoord tegen koplo per Radio Modem Bot lek, heeft geen verras sing opgeleverd. Zoals verwacht mocht worden hebben de Schiedam mers ook deze wedstrijd verloren. Botlek won, vooral door de drie ho me runs die zij sloegen, met 110. Al in de eerste slagbeurt namen de gasten een ruime 04 voor sprong. De daverende home run van Jan Collins zorgde voor deze binnenkomer. Hans Staub (doorgeschoten bal) en George Multraïn door een honkslag op de honken geko men profiteerden mee: 0—3. Ook Humpry van Velzen kwam in deze inning nog over de thuisplaat. Twee fouten op het tweede honk en een honkslag van Roberto Brysan bezorgden hem deze run. Groenoord stelde hier niets tegen over. Hans Schopenhouwer plaatste met twee nullen en één - honk bezet wel een honkslag maar Anton Smit sneuvelde op de thuisplaat In de tweede slagbeurt deed Botlek het nog eens dunnetjes over. Met twee nullen en één honk bezet sloeg Harry Bleyden een home run en zorgde daarmee voor twee punten. Jan Collins benutte zijn tweede slagbeurt om opnieuw een home run te slaan. Botlek leidde met 0—7. In de gelijkmakende beurt scoor de Groenoord het enige punt dat het in deze wedstrijd maak te. Theo Burgerhout en Gerrit Smit plaatsten beide een honk slag en de opofferingsslag van John van Kappel bracht Theo Burgerhout over de thuisplaat. De wedstrijd was hiermee in feite al beslist Tot in de zesde inning kwamen er geen punten meer. Er werd door beide ploe gen wel geslagen maar het veld was zowel bij Groenoord als bij Botlek niet te passcren. In de zesde inning werd de eind stand al bereikt Twee maal vier wijd van Ger droog, een fout van de korte stop en twee honkslagen bezorgden Botlek opnieuw drie punten en dat bracht de stand op 1—10. Groe noord wist in de resterende slagbeurten geen vuist meer te maken en moest lijdzaam toe zien dat Botlek de ruime voor sprong vasthield, De grote nederlaag van de Schie dammers is moeilijk verteer baar als men de cijfers van de beide werpers vergelijkt. Ger Droog gooide voor Groenoord negen maal drie slag, vijf maal vier wijd en moest dertien honkslagen toestaan. Zijn veld liet hem vijf maal in de steek. Roverton Bryson gooide voor Botlek8—5—14 en werd drie maal in de steek gelaten. Maar Botlek pakte wel de winst met 1—10. Het is op het eerste gezicht onbe grijpelijk dat Groenoord uit veertien honkslagen slechts één punt weet te scoren. De oor zaak moet gezocht worden in zwak honldopen. Er bleven in deze wedstrijd maar liefst acht- Üen Groenoord lopers op de honken achter. De Botlek-honkloper wordt uitgetikt en kan vertrekken... AVOND-ZESDAAGSE Scheveningen Gerrle Mak kan terugzien op een succesvolle' internationale wieler-avond- zesdaagse. De Schiedammer die na zïjn terugkeer uit de Vredeskoers toch wat minder reed dan normaal, eindigde op een fraaie tweede plaats. De openingsrit leverde Ger Mak een zevende plaats op, terwijl in Leimuiden voor hem een tiende plaats was .weggelegd. Jacob Broertjes.werd hier 16e. Wat minder attent rijden in de Haagse Betje Wolffstraat bete kende dat Ger Mak de beslis sende slag miste en op de derde dag genoegen moest nemen met een achttiende plek. Dit werd echter enigszins gecompenseerd door de 7e plaats van gastren- ner Siem Berkhout. Jacob Broertjes kwam er door een gebroken ketting niet meer aan te pas, terwijl Richard Meeldijk een plaatsje vond in het grote peloton. De vierde rit bracht Ger Mak aanzienlijk hoger in het klasse ment Steeds voorin te vinden, slaagde hij er in een derde plaats te veroveren en zodoen de een basis te leggen voor een betere eindklassering. Jacob Boertjes werd in Katwijk 18e. Nog beter werd Ger Maks uit gangspositie door op de Haagse Leyweg als zevende te finishen. In de zesde en laatste rit zou het dus moeten gebeuren. Daar om ook ging de Schiedammer op de winderige Scheveningse boulevard vanaf de start in de aanval. Steeds weer zat Mak er bij, maar het attent koersende peloton stond geen enkele ont snapping toe. Toch leek Maks laatste poging te slagen en slaagde er aanvanke lijk in om met nog enkele kilo meters te gaan uit de greep van het steeds sneller jagende pelo ton te blijven. Tot drie ronden voor het einde zijn inspanning toch tevergeefs bleek te zijn. Restte nog de vraag of Mak voldoende over zou hebben om mee te sprinten om de ereplaat sen. Slechts een hoge klassering zou voldoende zijn om in de eindrangschikking een fraaie 2e plek te bemachtigen. Zijn in spanning slaagde, want Ger Mak finishte als derde. Siem Berkhout (18e) en Jacob Boer tjes werd 22ste. In het eindklassement dus, ha winnaar Juul Breussing, een 2e plaats voor Gerrie Mak. Siem Berkhout eindigde als19e. De ploeg van de RC Schiedam, ge formeerd uit Ger Mak, Richard Meeldijk, Jacob Boertjes er» Siem Berkhout, eindigde op een goede zesde plaats. Kijkduin MSV'71 heeft op één van de fraaiste honkbalcom plexen van Nederland, het Haagse Ockenburgh een rom melige wedstrijd gespeeld, die uiteindelijk met 10-9 werd ver loren. Rommelig omdat de offi ciële arbitrage niet was komen opdraven, zodat de Arrows coach zich met deze functie belastte, en zich zo goed en zo kwaad, volgens MSV het laat ste, van de2e taak kweet. MSV werper Lou v.d. Hamer dreigde zelfs in de 8e inning, toen met volle honken vier wijd. geannonceerd werd het veld te verlaten, doch voegde de daad niet bij het woord. MSv'7l was het meest productief In de tweede inning, een verre klap van Henk van de Vaart over de midvelder bracht drie punten binnen. MSV kwam hierdoor met 3-5 voor, doch in dezelfde inning maakte The Arrows 6-5 en dit ene voorsprongpuntje stonden zij niet meer af. Scoreverloop: The Arrows; 3-3-0- 0-0-0-1-2-1 MSV710-5-0-0-0-0-1-2-1 9 Werpersresultaten: The Arrows Herbert Ramlal vier maal drie slag, zes maal vier wijd en acht honkslagen tegen. Arrows maakte twee veldfouten. Lou van de Hamer 2-10-10. MSV maakte 3 veldfouten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6