Ontwapenende slimme vogels van Newman en Redford iCasse: o van gemeente worden gerenoveerd Blokje rond^-f mmmsirn PLANTEN MOESTEN VERHUIZEN SEE" LS trucs Feike Asma herdenkt Jan Zwart r- DONDERDAG 10 JULI 1975 ëMIUttirSto'Cr Zijn lichaam de don kerbruine vlekken zijn sterk afgetekend tegen zijn spierwitte vacht verstrakt en de ogen be ginnen weer te staren. De slappe oortjes blijven slap. Oh ja: luisteren naar de naam Rakker doet hij niet, dus deze verschrikkelijke naam kan Gees: moet) worden ingeruild tegen een ande re. Teleurgesteld moeten wij vaststellen dat de Duitse Herder die vorige week in het blokje rond stond afgebeeld, er nog steeds zit. Vier mensen belden de beheerder op over de hond. Ze zouden wel even langskomen. De be heerder besluit dus de hond vast te laten men- ten: weg gaat hij toch wel. Er is niemand na het telefoongesprek ko men opdagen. Zoals we deze week al eer der meldden het heien bij de boerderij Sport- laan voor het nieuwe die rentehuis is gestopt. Vrij wel alle zwaluwen die zich in de oude schuur hadden genesteld zijn in tussen uitgevlogen. Vie-" rentwintig jongen zijn geringd en ook één ouder kreeg men te pakken, om van een ringetje te voor zien. Het asiel zit vol met katten dit keer. Op de foto een acht weken oud poesje: zwart-wit. Verder zit er ook nog een lapjeskat (ook een poes) van ongeveer an derhalf jaar. De kat die verleden week in deze rubriek stond is weg, nie in het minst dankzij de foto waarop ook het charmante profiel van de beheerder stond af gebeeld. Dierentehuis St. An na zusterstraat, Schiedam, tel. 266266, geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur; zater dags van 9-12 en zondags gesloten. Zelfs de jaren vlak vódr de tweede wereldoor log worden nu al lie ve historie. -Natuur lijk men kan niet heen om de werklo zen, die zelfs in de vuilnisvaten rommel den en slim moesten zijn om aan wat geld te kunnen komen. Vast werk was een - hoogst onzekere zaak. Met een romantisch waasje voor de ogen heeft de jonge David Ward met "The Sting" als een oorspronkelijk script althans een uiterst amusant tijdsbeeld bedacht van de jaren, dertig, een verhaal dat trouwens gre tig kan inhaken op het wee moedige verlangen naar die tijd. George Roy Hill heeft zich met de mannen, die hem veel ple zier bezorgden in "Butch Cas- sidy and the Sundance Kid" aan de verfilming gezet, Paul Newman en Robert Redford. maar om hen. heen was er ook een concentratie van topta lent, want het budget van de film was ruim bemeten, Zeker niet tenonrechte achteraf, want "The Sting" is één van de grote trekkers in de laatste maanden geworden door de finesse, waarmee dit pittige verhaal werd uitgewerkt. Dat "The Sting" met zes andere Oscars, ook het kleinood voor de beste film van 1973 binnen haalde, sommigen zullen dat best willen betwisten, maar dat Roy Hills prestatie de meest aantrekkelijke pu blieksfilm is geworden, zal niemand willen tegenhouden. Paul Newman speelt de rol van een door de wol geverfde op lichter in Chicago, die Robert Redford op bezoek krijgt als een jongmaatje in het vak, maar toch een talentvolle leer- ling. Redford is op wraak uit omdat zijn vroegere compaan door een gokkersyndicaat werd vermoord en niets is hem liever dan de leider daar van een beentje te lichten. Hoe het duo dat gaat doen in, een-te-mooi-o m- waar-te-zijn Verhaal is het onderwerp van "The Sting". Zo perfect steekt het verhaal in elkaar dat de toeschouwer van de ene verrassing in de andere kan tuimelen bij alle slimme trucs, die het duo op poten zet Met natuurlijk wel een beetje, misleiding door de regisseur, die lang weet vol te houden, dat het om een tot op het bot uitgegraven relatie tussen meester-knecht en leer ling gaat die elkaar voortdu rend uitproberen. Newman beheert een mooie draaimolen om uit het zicht van de FBI te blijven, sinds hij een parlementslid uit kleedde, maar hij is "in" voor het nog eens etaleren van al zijn prakkizeerderskunsten en dat zijn er niet weinig. Voor de rol van de gangsterbaas Lonnegan, die bij herhaling te grazen moet worden geno men, was nauwelijks een bete re acteur te vinden dan Ro bert Shaw, tot op zijn kruin- haar volgestouwd met arg waan, zodat hij wel ongeveer met dezelfde mimiek moet zijn toegerust als president Nixon op dit moment. Dat de twee hoofdfiguren de lampen van het plafond spe len zal u duidelijk zijn, maar ook elk kleiner rolletje is per fect geportretteerd, want het gaat om een verzameling mannen en een enkele vrouw die duidelijk van de gestampte pot zijn en best willen deelnemen aan de kleu rige bezetting van een pseudo- kroeg of een nep-goktent POKEREN Het is hier niet de plaats om uit te leggen hoe de toeschouwer mèt de gangsters bij de neus wordt genomen, maar dat het een ontwapenend oplichters- verhaal is, kan men van "The Sting" aannemen. De pokers cène in de trein is daarbij een hoogtepunt, George Roy Hill is bij de rad vertelde vernuftige opzetjes over twee uur heen niet stil blijven staan, dat merkt men al bij de historische plastic letters, die van Universal op het doek verschijnen als een wenk naar het verleden, De bekroonde art-direction haalt trefzeker de jaren dertig te rug, maar ook de filmmidde len met de parmantige tussen titels als "Net te laat" richten zich naar de stijl van toen. De fotografie van Robert Surtecs draagt met wat droge offset- tinten aan het beeld van het verleden bij. George Roy Hill wilde eerst zelf op voorspraak van zijn zoontje rags bij de film spelen, maar dat Marvin Hamlisch in hetzelfde straatje een briljante score van ragti mes kon bewerkstelligen, zal de regisseur uiteindelijk wel niet gespeten hebben. Voor het gebruiken van lokaties Paul Newman en Ro bert Redford ontpop pen zich in "The Sting" andermaal als een duo uitgeslapen schavuiten." moesten er neei wat pro Die- men worden overwonnen, want alleen wat stations in Chicago bleken nog maar ge- deellelijk bruikbaar. "The Sting" is een film met zoveel komische finesse, dat pas een tweede maal zien van dit vaak spannende avontuur alle esprit aan de oppervlakte kan brengen. U weet dus wat U te doen staat voor dekassa. PASSAGE - "The Sting" OOM FERDINAND Passage draait voor de matinées "Oom Ferdinand en de tover drank. Passage Bio prolongeert "Kind van de zon". Gehoorzaam is hij bij tijd en wijle. Het ligt aan de situatie ter plekke. Het bruine water van de grachten trekt hem aan. Je moet dan uitkijken dat hij je niet het schuin aflopende grasveld af trekt om zo in de plomp te belanden. Geef je hem echter commando's als „zit" en „pootje": geen probleem, hij doet het gewillig. Een prettige bij komstigheid (of hoofd zaak?) is dat hij een bij zonder bruingroen oog heeft voor fraai gevorm de dames. Als in een droom verzonken staart hij er naar. Zijn baas, die het een bijzonder goede eigenschap vindt, ook. Minder voor de baas, maar beter voor Rakker: hij heeft ook belangstelling voor andere honden. Een keurig kort geschoren Franse poedel is favoriet Je moet hem gewoon mo gen: de hond met de té alledaagse naam Rakker. Klikt 't bij de eerste ont moeting niet dan kan je er beter niet aan begin nen. Maar gisteren was het bij ons gelijk raak. Vroeg in de ochtend de laatste wolken ver dwenen voor de zon gingen we op pad. Hij blij wij niet minder, want met dit weer is een stuk je schrijven een heel wat onaangenamere bezig heid. En bet moet gezegd wor den: Rakker heeft heel wat goede eigenschap pen, zowel bezien vanuit het honde- als het men senstandpunt. Hij kan heel rustig aan je zij lo pen. Hij kan ook gek doen. Een verschrikkelij ke stoeipartij met riem en de handen van de baas is bij hem schering en inslag. Een vervaar lijk gegrom uitstotend dat uit het diepste van zijn lichaam schijnt te komen, zo speelt hij. Signalement Naam; Rakker Ras: bastaard Geslacht: reu Leeftijd: 7 mnd Kleur: donkerbruin/wit Schofthoogte: 47 cm Het kassencomplex aan de Anthony Fok- kerstraatrenovatie Schiedam Op de stads kweke rij wordt momenteel gewerkt aan de vernieuwing van de onderling met elkaar verbon den kweekkassen ofwel de „botanische" keuken van de afdeling Plantsoenen, dienst gemeentewerken. Men be schikt hier over een ruimte van zo'n 700 ml voor het uit het zaad kweken van bloeien de en groene sierplanten. Voor sommige soorten hiervan is op de grote kweektafels het ontwikkelingsproces op de voet te volgen. Tevens worden in de kassen, waarin de tem peratuur tot een tropische waarde is op te voeren, collec ties volwassen planten be waard en verzorgd, Vele hier van zijn z.g, moederplanten als bases voor een regelmati ge aankweek van nieuwe planten. De renovatie van de kassen blijft beperkt tot het aanbren gen van nieuwe overkappin gen. De stenen onderbouw blijft ongewijzigd. Alvorens de oude en vermolmde overkapping te kunnen siech- - ten zag de staf en het perso neel van de plantsoenendienst zich geplaatst voor een alge hele verhuizing. Alle aanwezi ge planten moesten voor tijde lijk worden overgebracht naar de aangrenzende (vorig jaar in gebruik genomen) gro te kas van het warenhuistype. Een heel karwei watsecuur moest gebeuren wilde er geen verlies aan planten optreden. Met de in potten en plastic emmers geplaatste grote plan ten hadden de verhuizers wei nig moeite. Minder gemakkelijk was het overbrengen van de ekotische planten waarvan de kwekerij een fraaie collectie bezit. De slingerplanten hieronder dien den van hun wijdvertakte ranken te worden ontdaan. De Stepbanotus (bruidsbloem) bij voorbeeld maar ook de uit de tropische oerwouden stam mende Cleodendrum (kansen boom) en de All am and a eat- harica met zijn fel gele bloem kelken. Vooral deze laatste was uitge groeid tot een plant waarvan de ranken zich over twee kas sen verdeelden. Met de andere klim- en slingerplanten zijn ze. vrijwel .tot de. stam terugges noeid teneinde ze te kunnen verplaatsen. Ook de trots van de kwekerij, tientallen jaren oude Hertshoornvarens heb ben de gedwongen verhuizing goed doorstaan. Zodra de renovatie achter de rug is gaat de groene levende have weer terug in haar ver blijf. Binnen een jaar staan alle teruggesnoeide klim- of slingerplanten weer in volle glorie voor iedereen te bezich tigen. Een kennismaking met de ver- nieude kassen wordt mogelijk in september als de plantsoe nendienst weer een „open huis" zal -houden. Vele Schie dammers zijn er de laatste jaren geweest om zich te laten Voorlichten. Maassluis Feike Asma zal zaterdagavond in de grote Kerk van Maassluis het or gel bespelen. Dit concert is gewijd an de (jaarlijkse) na gedachtenis van organist/ componist Jan Zwart De orgelbespeling vangt aan om kwart over acht en de toegang kost drie gulden per persoon. Houders van een CJ Paspoort en 65-plussers hebben een gulden reductie. Feike Asma die het orgel spelen heeft geleverd van Zwart^al ondermeer de psalmen 24, 51 en 103 ten gehore brengen, alsmede composities van Bach (van deze componist was Jan Zwart een groot bewonder aar) en Alexandre Gilmant Het concert zal flink door spekt zijn met bewerkingen van Feikes beroemde leer meester.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3