SCHIEDAMSCHE COURANT Basisplan voor recreatieschap ter discussie Volgend Jaar nieuwbouw aan 's-Gravefandseweg Kreken- gebied van 75 hectare ERFON TRUIMIN G1 IS WILLEKEUR Opbouwwerker Hugo Mulder weg uit centrum Twaalf dagen cel voor wervende" Schiedammer „Nu beginnen met voor De Lickebaert" inspraakprocedure Dan liever de cel in Cheque voor verenigingen Schiedamse inbreker voorgeleid Subsidie voor Katja is rond Hlto^l?0etbl3liSSing5n «k VERMOEDELIJKE REDEN: VERSCHIL VAN MENING Tweede woningen- en kantorencomplex van Muwi in Schiedam Trio bekent sigaretten- diefstallen in Schiedam Oogïetsel na mishandeling met bierglas Schiedammers redden Haagse jongen uit zee Vrijdag 11 juli 1975. onafhankelijk dagblad 4 pagrina's -100ste jaargang no. 25360 Broersvest 3 - Hefoon administratie 26809! redactie 262566 klachtendienst 4-1144 SCHIEDAM EN KETHEL Burgemeester W. A. Kie- boom. Vlaardïngen Bij de opening van het nieuwe pand van Sla ven burg's Bank op de West ha venplaats op 27 juni ontving burgemeester Kieboom een cheque van ƒ2500. Dit bedrag heeft de burgemeester over twee Vlaardingse vereni gingen verdeeld, te weten de Stichting Kinderdagverblijven aan de Hofsingel voor de aan schaf van meubilair, speelgoed en gebruiksartikelen. De Afde ling VI aardingen van de Alge mene Nederlandse Invaliden- bond kreeg een bedrag voor de aanschaf van materiaal voor welfarewerk. Schiedam De 46-jarige Schie dammer AJ5. is in Utrecht voorgeleid aan de officier van justitie. Hij wordt ervan ver dacht inbraken te hebben ge- - - pleegd in Schiedam, Utrecht en Amsterdam. De man bekende dat hij in maart uit een woning aan de Schie damse Laurens Costerstraat een kleurentelevisie, bandrecor der en een scheerapparaat stal. De waarde van deze buit be droeg 2850 gulden. Aan de Sin gel in zijn woonplaats stal hij tevens een bestelwagen. In Amsterdam verdween hij met een bandrecorder. Twee kof fers met kleding die hij in Ut. recht stal heeft de politie inmid dels al aan de eigenaar terugge geven. Schiedam Het kinderdag verblijf Katja aan de Lange Haven krijgt per 1 septem ber officieel subsidie van het ministerie van CRM. De lonen van de ongeveer vijf tien leidsters van het ver blijf worden voor honderd .procent vergoed door de overheid. Voor het huishou delijk personeel geldt de nieuwe regeling niet. Hoeveel de subsidie precies gaat worden is nog niet bekend. De gemeente via wie de subsidie loopt aal dit nader gaan uitwerken nu het voorstel tot subsidiëring van kinderdag vverblijvcn door de Tweede Kamer is aangenomen. Katja krijgt al enkele jaren een zogenaamd voorschot op de Subsidie. Per maand ontvangt nien 10.000 gulden en dit zal - voorlopig nog doorgaan tot de nieuwe regeling is uitgewerkt Gezien de eisen die CRM stelt, komt Katja in ieder geval in aanmerking voor geld voor het kinderdagverblijf. Wat betreft subsidie voor de twee peuter speelzalen heerst nog onzeker heid. Er wordt aan een regeling ge werkt waarin per zaal 2800 gul den per jaar wordt uitgekeerd. De zalen zullen echter aan be paalde voorwaarden moeten voldoen. Welke deze zijn weet Katja nog niet Vorige week bracht burgemeester Lems een bezoek aan het ge bouw. Hij beloofde toen in no- vember mee te komen vieren: - Katja bestaat dan vijf jaar. Uit de pot van de opbrengst van kinderzegels kreeg men verder een gift van 5000 gulder.. Er is speelgoed voor gekocht voor de kinderen van boven de zes jaar. Vlaardingen/Maassluis Het basisplan voor het re creatieschap „De Lickebaert" tussen Vlaardingen en Maassluis komt vanvavond ter sprake bij openbare vergadering van het algemeen bestuur van dit re creatieschap. Dit basisplan bevat een nadere uitwerking van de in de voorstudie verzamelde gegevens, zoals deze vier jaar geleden door de gemeentebesturen van Maas sluis en Vlaardingen zijn verzameld. bevorderen over de nodige aandacht besteed aan de aard, capaciteit en sprei- - - - ding van allerlei maatre gelen en voorzieningen. Het basisplan is noodza kelijk voor het verkrij gen van subsidie in de kosten van inrichting van het gebied; de be trokken ministers van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en financiën hebben de ze week laten weten, dat tegenstellingen in De Licke baert tussen recreatieve en an dere belangen. Het dagelijks bestuur van het recreatischap De Lickebaert vindt, dat er zo spoedig mogelijk duidelijkheid moet komen voor de agrariërs in het gebied, iets waarvoor de werkgroep Zuidbuurt in het verleden al pleitte. (Over de moeilijkheden tussen agrariërs en recreanten op landelijk ni veau wordt op pagina drie die- v -f£sL n recreatiegebieden niet veel geld te besteden is. per ingegaan). Met het in aanleg zijnde er voor de- aanW van Oeverbos wordt 330 hectare er voor ae aameg van De gebiedsindeling gaat er glo- uan r>A I irkAhaprt hp^temri baal van uit, dat inclusief de in L'CKeoaert Destema aanleg zijnde oeverstrook, het voor intensieve recreatie; Oeverbos, een oppervlakte van bOSpark. ongeveer 330 hectare als bos- park wordt aangelegd voor in tensieve recreatie; ongeveer 170 hectare krijgt de bestemming weiland, waarvan honderd voor agrarisch gebruik. In het re- De algemene opzet van het ont werp voor de Lickebaert is het scheppen van een zo gevarieerd mogelijk gebied, waarin uiteen lopende vormen van recreatie een plaatsje kunnen vinden. Hierbij is getracht elementen van de huidige inrichting die over het algemeen genomen po sitief gewaardeerd worden, in de nieuwe opzet op te nemen, Het dagehjksbeshjur van De Lic- ïn al of niet aangepaste vorm. kebaert wil nu dat het ontwerp- basisplan in een inspraakproce dure wordt gebracht, waarbij de huidige bewoners en de toe komstige gebruikers worden betrokken. ~*v' creatischap wordt bovendien 0e openbare vergadering van het een kreken gebied van ruim 75 dagelijks bestuur van het re- hectare aangelegd. creatieschap begint vanavond in het Maassluise stadhuis om half acht Den Haag De ontruiming door Provinciale Water staat van het erf van de heer C. M. Moerman, Abtewonde S2,in Delft, heeft bij het Provinciale Statenlid voor de Boeren Partij'de heer W. T. van den Berg uit Meerkerk vragen opgeroepen. De heer Van den Berg vindt en volgens rijn zeggen, met hem de buren van de heer Moerman en het Delftse raadslid J, J. M. van Winden, dat deze ontruiming duidt op willekeur of plagerij. Vlaardingen Hugo Mulder, opbouwwerker van het centrum van Vlaardingen, heeft kort geleden plotse ling zijn ontslag genomen bij clubhuis De Haven dat is gevestigd aan het Weeshuisplein. Oorzaak van zijn vertrek is vermoedelijk een meningsverschil tussen Mulder en de stichting voor club- en buurthuiswerk. De opbouwwerker zou het gedeeltelijk oneens zijn met het beleid dat de stichting in het stadscentrum voer. Geruchten doen de ronde, dat Hugo Mulder na een korte ru zie met een bestuurslid van de stichting' vrij impulsief heeft gehandeld door meteen rijn Hij steil dat het hout, de tegels en dergelijke die de heer Moer man op zijn erf had opgeslagen volkomen verscholen waren in het groen zodat niemand er eni ge hinder van had. Hij geeft wel toe, dat eerdere ontruimin gen die bij de heer Moerman plaatsvonden wel terecht wa ren, omdat de materialen in die gevallen te ver in het land la gen. TEGENDEEL Schiedam Aan de 's- Gravelandseweg, nabij de Delflandseweg, wordt in januari de eer ste paal geslagen voor een complex van onge veer 6-5 woningen en 10.000 vierkante meter kantoorruimte. Bij ge brek aan een geïnteres seerde belegger zal het Rotterdamse aanne mingsbedrijf Muijs en De Winter (MUWI), evenals bij het grote wo ningen- en kantorenblok Over de Vesten aan de Nieuwe Haven, de bouwkosten van zo'n dikke vijftien miljoen geheel zelf gaan finan cieren. Bouwkundigen van Muwi noemen het projekt dat in 1978 klaar moet zijn voorlo pig De Vier Molens. Het Is echter de vraag of deze be titeling te handhaven is, aangezien het dienstcen- trum aan de Monseigneur Nolenslaan in Nieuwland reeds dezelfde naam draagt. L -^rt" Op dit grasveld aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam wil Muwi in ja nuari de eerste paal slaan voor een groot zes etages hoog woningen- en kanto rencomplex. In het voorlopige ontwerp van het architektenbureau Hendriks, Campman en Tennekes komt de kantoorruimte zes etages hoog, evenwijdig aan de 's-Gra- velandseweg. De toekomstige huur is nog niet vastgesteld. Zeker is evenwel dat deze in de premiesector gaat vallen. Achter het geheel, bij het 's-Gra- veland, wordt parkeerruimte Eén van de bedrijven die de be- gereserveerd voor 285 auto's. sprekingen hierover inmiddels Net als bij het projekt tussen de al heeft stopgezet is de zuur- wi de te verhuren kantoorruim te niet zo gemakkelijk kwijt als aanvankelijk werd gedacht. Schiedamse Nieuwe Haven en de Warande, waar begin vol gende maand de eerste paal voor wordt geslagen, raakt Mu- stof- en machinefabriek Hoek Loos. De bouwtekeningen ver anderden te veel naar de zin van de direktie. Zoetermecr Een 34-jarige Zoe- termeerder zonder beroep be sloot vanmorgendat vier da gen in de gevangenis oog altijd goedkoper fs dan 'bet betalen Met zijn vrijwillige aanmelding was hij derhalve de politie net voor, omdat deze zelf tot aktie overgaat als de vijf waarschu wingen geen resultaat hebben. van m gulden boete. Om even Vandaag wordt de Zoetermeerder V'^""77 vanmorgen wan- overgebracht naar het parket In deldc hij het politiebureau bin- Den Haag, mar wordt uitge ven met de mededeling, dat bij maait ot de man onmiddellijk ingesloten wenste te worden. de cel in kan. Het is namelijk mogelijk dat er geen plaats in. De man had trouwens al laten In dat geval wordt insluiting blijken dat hij de boete wat uitgesteld. Overigens met al- kostbaar vond, want op de vijf trek van de tijd, die hij sinds schriftelijke aanmaningen tot vanmorgen op het Zoetermeer- betelen had hij niet gereageerd, se bureau doorbracht Op het moment dat er weer ont ruiming plaatsvond, had nie mand last van de opgeslagen materialen, aldus de heer Van den Berg. Hij vindt eerder het tegendeel waar, omdat vele agragriërs uit Delft, Kethel en omgeving konden profiteren van de aanbiedingen van de heer Moerman. De heer Van den Berg is ter plaatse gaan kijken en wat hem toen wel opviel was de horizonvervuiling door hoge flatgebouwen Schiedam en Delft PLAGERIJ Het statenlid wil gezien zijn eigen bevindingen van Gedeputeerde Staten weten of het hen bekend was, dat het erf van de heer Moerman ontruimd werd en of rij ook niet vinden dat er spra ke is van plagerij, omdat de opgeslagen materialen voor nie mand zichbaar waren. Verder vraagt hij of het GS be kend is, dat er ook bedrijfsbe- nodigheden rijn weggehaald en dat iemand van Provinciale Wa terstaat de heer Moerman advi seerde er „de brand maar in te steke'n". Van den Berg wil ook weten of GS ervan op de hoogte zijn, dat de heer Moerman dit advies opvolgde en dat de Provinciale Waterstaat toen de brandweer ontbood en daarna de halfver brande materialen op kosten van de heer Moerman afvoerde. Volgens de heer van Den Berg is het gezin Moerman nu ern stig gedupeerd en heeft het so- dale bijstand aan moeten vra gen. Hij vraagt GS of rij bereid rijn de afgevoerde materialen bij de heer Moerman terug te laten bezorgen en of rij in het ver volg de verordening op grond waarvan ontruiming plaats vindt mee willen sturen, zo dat de gewone burger weet waar hij aan toe is. Schiedam Aan de offi cier van justitie zijn drie Rotterdammers voorge leid die hebben bekend dat zij onder meer ver antwoordelijk zijn voor twee inbraken in Schie dam. In totaal verdween hierbij voor 36 mille aan rookartikelen. De 20-jarige magazijnbe diende WAL, de 21-jari ge behanger GAT. en de 22-jarige R.S. zonder be roep stalen in april ook een bestelwagen van de Singel. Deze auto ge bruikten rij om de siga retten en aanstekers te vervoeren die dezelfde nacht bij een inbraak in een sigarenwinkel aan de Troelstralaan waren buit gemaakt. Eerder hadden rij reeds het winkelcentrum De Kethel bezocht Bij sigarenma gazijn Bot ontvreemde het trio daar vorig jaar december voor 22.000 gulden aan sigaretten en sigaren. Aan de Rotterdamse politie bekenden rij tevens dat zij in april aan de haal rijn gegaan met een be stelwagen die aan de Monseigneur Nolenslaan stond geparkeerd Deift De 19-jarige W. J. van Geest is in het Oude en Nieu we Gasthuis opgenomen met oogletsel nadat hij in rate De Flat aan de Fapsouwselaan door een onbekende met een bierglas in het gezicht was ge slagen. Volgens het slachtoffer was er voor de mishandeling geen enkele reden. ontslag aan te vragen. Over de werkelijke reden van zijn ver trek wil Mulder echter nog niets loslaten: „Officieel ben ik nog steeds werknemer van de stichtmg.Over een maandje rijn alle formaliteiten rondom mijn ontslag bij De Haven wel achter de rug. Dan wil ik wel wat meer zeggen", aldus de opbouwwerker. Ook secretaris P. Blokker van de stichting voor club- en buurt-_ huiswerk wilde geen commen taar leveren op het vertrek van Mulder. „We hebben afgespro ken dat we ons niet over deze kwestie uitlaten", was de eerste reactie van de secretaris. Na enkele ontwijkende antwoorden zei hij tenslotte: „Ik begrijp niet dat men er plotseling zo panie kerig en druk over doet. Er is helemaal niets aan de hand, hoor". Een tweede reden voor het on verwachte ontslag van Mulder zou kunnen zijn, dat de op bouwwerker rijn activiteiten zou willen verplaatsen naar de Vettenoordsepolder, alwaar hij woont. Hugo Mulder mengde zich hier al eerder in wijkaan- gelegenheden en vermoed wordt daarom, dat hij van deze wijk opbouwwerker zou willen worden. In dat geval blijft hij wel werknemer van de stich ting. Een nieuwe opbouwwerker is voor clubhuis De Haven nog niet gevonden. Zelfs zou in het clubhuis worden verwacht, dat Mulder wel weer terug zal ko men als opbouwwerker van het centrum, omdat hij spijt zou hebben van rijn besluit om op te stappen. De reden van zijn vertrek kon men ook in De Haven niet zeggen. Schiedam/Den Haag Twee in woners van Schiedam hebben bij de camping Ockenburgh in Den Haag de 8-jarige Erik Smit uit Den Haag uit zee gered. De jongens was in de nabijheid van een golfbreker in moeilijk heden gekomen. Twee leden van de Vrijwillige Reddingsbrigade, (Ed (25) en Marje (21) Zwanenburg uit Schiedam, zagen de netelige si tuatie waarin de jongen ver keerde en doken de zee in. Daar slaagden rij" erin hem bo ven water te houden, waarna hij naar het strand werd ge bracht Omdat Enk veel water binnen had gekregen, werd hij door een oom naar het Juliana- kinderziekenhuis gebracht Hij hoefde echter niet te worden opgenomen. Schiedam De 30-jarige Gerard us Jan van den Hondel uit Schie dam zit sinds kort la Joegoslavië in de gevangenis. De rechtbank in het stadje Budva heeft hem veroordeeld tot twaalf dagen opsluiting omdat hl] zich „hoogst verdacht had gedragen". De Schiedammer, die twee weken vakantie nam in het land, was in het bezit van een fototoestel met een 500 mm-lens en sliep in de openlucht in de bossen. In haar uitspraak kwam de recht bank tot de conclusie dat haar man verdacht reageerde. Hij sliep en zwierf rond in de bos sen zonder zich te laten regi streren en was in het bezit van niet-aangegeven foto-appara- tuur met telelens, aldus de au toriteiten, „Hij is alleen maar een natuurliefhebbers. Hij heeft wel lang haar. Zij hebben hem gewoon op zijn uiterlijk vcroor- deeld," aldijs rijn vrouw. dig dat zij pas zo laat op de u hoogte is gebracht „Niemand Zl}*f 20o"t)p weten wist er maar iets van. Pas giste- steeds met waar hij gevan- ren is hel ministerie van builen. han niet belieft, landse raken er achterheen ee- ÏT? <degram sturen. Ik gaan". hoop dat hu v1ue terugkomt". Voor zijn vrouw, de evenoude Son ja van den Hondel, kwam het nieuws gisteren als een vol slagen verrassing. „Hij is 21 juni weggegaan. Allen, omdat ik met mijn kind en de vele huisdieren niet meekom Hij zou in Joegoslavië een paar Rotter damse vrienden ontmoeten. Ik maakte me vreselijk ongerust dat ik niets meer van hem hoor de, want hij zou de 5de terugko men". Mevrouw Van den Hon del vindt het uiterst merkwaar-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1